ماموران یگان امداد محور چوپانان به اردکان هنگام گشت زنی به خودروی پژو ۴۰۵ مشکوک شدند و پس از بازرسی از خودرو مقدار ۷۸۰/۸ کیلوگرم ماده مخدر کراک که در سپر خودرو جاسازی شده بود کشف و ضبط کردند.

منبع:نسیم خور

 موضوعات مرتبط:

تاريخ : ۱۳۸٩/٢/٢۸ | ٧:٥٦ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

صبح امروز ماموران یگان امداد محور چوپانان به اردکان هنگام گشت زنی به خودروی پژو ۴۰۵ مشکوک شدند و پس از بازرسی از خودرو مقدار ۷۸۰/۸ کیلوگرم ماده مخدر کراک که در سپر خودرو جاسازی شده بود کشف و ضبط کردند.

منبع:نسیم خور

 موضوعات مرتبط:

تاريخ : ۱۳۸٩/٢/٢۸ | ٧:٥٦ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

سلام بر صورت نیلی

        سلام بر پهلوی شکسته

              وسلام بر خسوف غمگینانه تو !

                                                 ای زهره !

                                                         ای زهرا!

 

نام : فاطمه (س)

لقب : زهرا

کنیه : ام ابیها

نام پدر :  حضرت  محمد (ص)

نام مادر : خدیجه کبری (س)

نام همسر: علی بن ابیطالب (ع)

لقب : زهرا،صدیقه،طاهره،راضیه،مرضیه،مبارکه،بتول ( لقب زهرا از شهرت بیشترى برخوردار است. )

محل ولادت : مکه خانه خدیجه

مدت عمر : 18 سال

تاریخ شهادت : 3 جمادی الثانی سال 11 هجری

علت شهادت : صدمات وارده

نام قاتل : ثانی

محل دفن : مدینه طیبه

 

در دهه فاطمیه ، ایام شهادت دخت مکرم نبی اسلام ، قرار داریم . طاهره ای  که  سراسر زندگی اش سرشار از آموزه های والای انسانی واخلاقی است . از هر سمت وسو که مورد توجه قرار گیرد، معرفت آموز است وسرمشق دهنده  است .

 

فاطمه (س) را باید به تنهایی ومطلق ومجزا از وابستگی های ارزشمندش ، تنها  به عنوان یک انسان در نظر گرفت تا پی به علو درجاتش برد وبی هیچ اغراق افسانه ای ، ارزش های آسمانی اش را درعین آنکه بر زمین خدا ودر میان خلق خدا راه می رفت وزندگی می کرد،به بررسی نشست . دختر رسول گرامی اسلام بودن ویا افتخار همسری ابر مردی چون علی را داشتن ویا مادر سلسله نورانی امامت بودن و...، اینها همه به تنهایی هر کدامشان فضیلتی گرانسنگ وبی همتاست ، اما باز در حق فاطمه ، ره انصاف ننموده ایم اگر تنها به اعتبار همین گونه فضایل قومی ونسبی اش به او بپردازیم وشخصیت وی  را با همین نگاه به قضاوت در آییم . نه ، فاطمه زهرا (س) ، خود به تنهایی باید نگریسته شود تا به گفته زیبای دکتر شریعتی _ «دانسته شود که فاطمه ، فاطمه است » . فاطمه را پاره تن رسول خدا دانستن نیز نگاهی دیگر ، که هر دو نگاه ونگرش نیز منبعث ومأخذ از تعاریف خود رسول خدا (ص) است . که هرزگاهی به تناسب مقام وموقعیت های پیش آمده ، کلامی وعبارتی را در باب مقام گرامی حضرت زهراء (س) به سلک سخن در می آورند .

ادامه مطلب...موضوعات مرتبط:
ادامه مطلب

تاريخ : ۱۳۸٩/٢/٢٦ | ۸:۱٤ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

به گزارش خبرگزاری فارس از خور و بیابانک، حسین حسنی پیش از ظهر امروز در آیین گرامیداشت مقام معلم در محل سالن آمفی تئاتر اداره آموزش و پرورش خور اظهار داشت: تمام تلاش‌های علمی و عملی معلمان مقدمه‌ای است برای دینداری و عبادت خداوند متعال به گونه‌ای که استاد مطهری این راه را با شهادت خود تکمیل کرد.
وی با اشاره به طرح تحول جدی در ساختار آموزش و پرورش ایران افزود: در دولت‌های گذشته که تفکر سکولار حاکم بود معاونت پرورشی حذف شد اما امروز با احیای آن می‌توان آینده‌ای روشن را برای آموزش و پرورش میسر ساخت.
نماینده شهرستان‌های نایین و خور و بیابانک در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وزیر فعلی آموزش و پرورش، خود نیز جز معلمان این کشور بوده‌اند، تصریح کرد: امسال با توجه به تصویب 11 هزار و 500 میلیارد تومان بودجه برای آموزش و پرورش از کسری بودجه خبری نیست.
وی با اشاره به مشکل عدم آشنایی و تسلط کامل دانش‌آموزان و دانشجویان با زبان‌های خارجی به ویژه انگلیسی و عربی خاطرنشان کرد: باید تغییرات فرهنگی اساسی بر کتب درسی و آموزش و پرورش صورت بپذیرد.
حسنی بیان داشت: به لحاظ مشکلات معیشتی و اقتصادی که در گذشته برای معلمان و فرهنگیان جامعه وجود داشت انتخاب شغل معلمی در میان دانش‌آموزان در بین رتبه اول تا پنجم نبود.
وی با اشاره به اینکه تنها پرچمدار مهدویت در دنیای کنونی، کشور ایران اسلامی است ادامه داد: باید جوانان را طوری تربیت کنیم که بتوانند با حجم عظیم توطئه‌های دشمنان ایران مقابله کنند.
حسنی با اشاره به اینکه 40 درصد از مدارس آموزش و پرورش ایمن نیستند، اظهار داشت: به دلیل عدم برنامه‌ریزی و درایت مدیران قبلی آموزش و پرورش، 50 درصد از بودجه مصوب به خزانه برگشت داده می‌شود.
وی افزود: بعد از اجرای قانون خدمات کشوری دیگر معوقه‌ای برای فرهنگیان و بازنشستگان باقی نمانده است. نماینده شهرستان‌های نایین و خور و بیابانک در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در جلسه‌ای که مدیران آموزش و پرورش با معاون اول رئیس جمهوری داشتند بحث پرداخت حق جذب مناطق محروم مطرح شد که قرار شد با بازنگری مجدد این قانون دوباره احیا و پرداخت شود.

همچنین در این آیین آقای مصطفی امراللهی مدیر محترم آموزش و پرورش شهرستان خور و بیابانک نیز طی سخنانی از زحمات معلمین و فرهنگیان شهرستان تقدیر و تشکر نمودند و در پایان هم به معلمین نمونه استانی و منطقه ای هدایایی به رسم یادبود اهدا شد.

منبع:نسیم خورموضوعات مرتبط:

تاريخ : ۱۳۸٩/٢/٢٥ | ۸:٢٧ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

خوروبیابانک- خبرنگار اطلاعات: برای تقویت روحیه مسئولیت‌پذیری و ایجاد شادابی و نشاط در دانش‌آموزان، اردوهای فرهنگی و تربیتی در خوروبیابانک برگزار شد.معاون پرورشی و تربیت‌بدنی مدیریت آموزش و پرورش خوروبیابانک با اعلام این خبر افزود: این اردوها با برنامه‌ریزی کامل برای دانش‌آموزان سه دوره تحصیلی ابتدایی، راهنمایی و دبیرستان برپا شده است.سیدمحمود شاهچراغی گفت: خوروبیابانک با وجود کویری بودن و شرایط اقلیمی گرم و خشک دارای روستاهای خوش‌آب و هوایی چون ایراج، اردیب، هفتومان، خنج و بازیاب است.وی با بیان این که بیشترین بازدید از مرکز تفریحی شهیدفهمیده روستای ایراج بوده است، این مرکز در سال 85 در بافت اصیل شمال‌غرب در دامنه کوهی مشرف به دشت زیبا و سرسبز ایراج ساخته شده که در ایام سال پذیرای دانش‌آموزان، فرهنگیان و دیگر قشرها است و افراد بازدیدکننده می‌توانند از امکانات و اماکن دیدنی اطراف این روستا استفاده کنند.شاهچراغی، انجام بازی‌های پرورشی و برگزاری مسابقات دوستانه و تشکیل کلاس‌های آموزش عملی نماز را از جمله اهداف برگزاری این اردوها دانستموضوعات مرتبط:

تاريخ : ۱۳۸٩/٢/٢٢ | ۸:۳٢ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

 

ستاد برگزاری نماز جمعه شهرستان خور و بیابانک اقدام به فراخوان شعر، مقاله، خاطره، نقاشی، جملات کوتاه، عکس، نماهنگ و ... نموده است.علاقه مندان می توانند آثار خود را با موضوع نماز جمعه تا نیمه تیر ماه سال جاری به کانون های فرهنگی تربیتی شهید خسروی و فاطمه الزهرا (س) و دفاتر پست شهری و روستایی تحویل دهند.موضوعات مرتبط:

تاريخ : ۱۳۸٩/٢/٢۱ | ۸:۳۱ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()
به نقل از خور نگین سبز کویر

استاندار محترم استان اصفهان جناب آقای دکتر ذاکر اصفهانی گفت:مردم خور با نخل بزرگ شده و نخل با مردم خور عجین شده است.

نوای کویر: در تاریخ 17/2/89 استاندار محترم استان اصفهان جناب آقای دکتر ذاکر اصفهانی به همراه معاونین خود و نماینده محترم  شهرستان در مجلس شورای اسلامی جناب آقای دکتر حسنی سفری به شهرستان خور داشته که ایشان در این سفر پس از زیارت قبور شهدای شهر خور و سرکشی از سایت شرکت پتاس و همچنین کلنگ زنی ساختمان جدید فرمانداری شهرستان خور به شهر فرخی مراجعت و با حضور در جمع مردم، شهرداری این شهر را افتتاح نمودند.

استاندار اصفهان آقای دکتر ذاکر اصفهانی

ایشان و هیئت همراه سپس در نماز جماعت ظهر و عصر در مسجد النبی شهر خور شرکت نموده که بعد از نماز در ابتدا حاج آقا حسینی زاده امام جمعه محترم شهر خور پس از عرض خیر مقدم خدمت استاندار محترم جناب آقای دکتر ذاکر اصفهانی و هیئت همراه و نماینده محترم شهرستان در مجلس شورای اسلامی جناب آقای دکتر حسنی، فرمودند که آقای دکتر حسنی در شهر خور میهمان نیستند، ایشان خود را بومی منطقه میداند و همیشه اعلام نموده که من اهل خور و بیابانکم، چون آغاز کار و خدمت ایشان از خور بوده و لطف و عنایت مردم خور را همیشه همراه داشته است، ایشان همیشه نگاه محبت آمیزی به مردم خور و بیابانک داشته و دارند و از تلاشهای ایشان به خاطر پیگیری درخواست چندین ساله مردم مبنی بر شهرستان شدن خور که با محبت دولت عدالت محور محقق گردیده و همچنین بسیاری از توسعه هایی که در زمان نمایندگی ایشان صورت گرفته تشکر نموده و از زبان مردم به بیان مشکلات آنها خصوصا در بحث نخیلات خور پرداخته و اظهار امیدواری کردندکه بقیه مشکلات نیز با پیگیری ایشان برطرف گردد.ادامه مطلب...موضوعات مرتبط:
ادامه مطلب

تاريخ : ۱۳۸٩/٢/۱٩ | ۱:٠۱ ‎ب.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()
 
 
عنوان : احداث بیمارستان 24 تختخوابی خور و بیابانک
شماره مصوبه : 42733/34785
استان : اصفهان    شهر : اصفهان
نتیجه نهایی اقدامات : در دست اقدام

خلاصه اقدامات : دارای 1 درمانگاه احداث شده توسط خیرین می‌باشد که بیمارستان جدید در همان محل احداث خواهد شد. فرم کمیسیون ماده 32 به معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ریاست جمهوری ارسال شده و مورد تایید قرار گرفته است. اعتبار لازم برای درح در لایحه بودجه سال 1387 پیشنهاد شده است. تاکنون مبلغ 5000 میلیون ریال توسط وزارت متبوع کمک شده است.

این گزارش در پایگاه اطلاع رسانی سفرهای استانی درج شده است.

اگر کسی لطف کند و گزارشی از پیشرفت فیزیکی این طرح و آرزوی

 دیرینه خور و بیابانکی ها برای داشتن یک بیمارستان مجهز را برای ما

 بفرستد مزید امتنان است.

آدرس خبر: پایگاه اطلاع رسانی سفرهای استانی

به نقل از خور نگین سبز کویر


موضوعات مرتبط:

تاريخ : ۱۳۸٩/٢/۱۸ | ۸:۱٤ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()
یک هزار میلیون ریال به کشاورزان خسارت دیده خور و بیابانک اختصاص یافت.
به منظور مساعدت به خسارت دیدگان بخش کشاورزی و دامداری ناشی از خشکسالی، مبلغ 1000 میلیون ریال تحت عنوان تسهیلات قرض الحسنه از محل دفتر بازسازی و حوادث غیرمترقبه استان اصفهان به شهرستان خور و بیابانک تخصیص یافت.
«حسن فیروزی» فرماندار شهرستان خور و بیابانک گفت: این اعتبار از محل اعتبارات داخلی بانک کشاورزی تامین شده است و حداکثر سقف قرض الحسنه برای هر کشاورز و دامدار خسارت دیده مبلغ 5 میلیون ریال منظور شده و بین 200 نفر از کشاورزان و دامداران خسارت دیده پرداخت می شود.
منبع: خور نگین سبز کویر


موضوعات مرتبط:

تاريخ : ۱۳۸٩/٢/۱۸ | ۸:۱۳ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()
 سایت جدید مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان خور و بیابانک افتتاح شد. البته هنوز مطلب خاصی در این سایت وجود ندارد. برای اطلاعات بیشتر به سایت زیر مراجعه فرمایید.


موضوعات مرتبط:

تاريخ : ۱۳۸٩/٢/۱۸ | ۸:۱٢ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()
   
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی اصفهان تعداد مصوبات شهرک های صنعتی در دومین سفر هیات دولت به استان را 9 مصوبه اعلام کرد و گفت: یکی از مهم ترین این مصوبات اختصاص 330 میلیارد ریال برای کمک به تملک و ایجاد زیرساختهای شهرکها و نواحی صنعتی استان به ویژه برای مناطق کمتر برخوردار است که با تحقق این رقم و اجرای طرح های پیش بینی شده ، رشد جهشی را درتوسعه فعالیت های شهرکهای صنعتی مناطق محروم استان شاهد خواهیم بود.این مقام مسئوول گفت : شروع فعالیتهای مطالعاتی و آغاز عملیات اجرایی ایجاد شهرکهای صنعتی در بخش قابل توجهی از مناطق محروم استان اصفهان مانند "فریدن ، فریدونشهر ، چادگان ، اردستان ، سمیرم ، خور ، انارک ، رامشه ، حسن آباد ، ورزنه ، آران و بیدگل ، اژیه ، تودشک ، محمد آباد ، هرند، کوهپایه و نایین "بارقه های امید را در دل مادران این مناطق روشن کرده چراکه انگیزه ماندن و کار و تلاش را در وجود جوانان مناطق محروم در سالی که به همت مضاعف و کار مضاعف نام نهاده شده، دوچندان کرده است. استان اصفهان دارای 32 شهرک صنعتی با اشتغالزایی 69هزار و 256 نفر می باشد.    
 

 موضوعات مرتبط:

تاريخ : ۱۳۸٩/٢/۱۸ | ۸:۱۱ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

   آدرس سایت رسمی هتل بالی  به آدرس زیر تغییر کرد:

www.hotelbali.irموضوعات مرتبط:

تاريخ : ۱۳۸٩/٢/۱٥ | ۸:۳٩ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

خبرگزاری فارس: نماینده مردم نایین و خور و بیابانک در مجلس گفت: نگاه مسئولان به شهرستان نایین درجه 2 بوده است.

حسین حسنی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان با بیان اینکه در شهرستان نایین سالن سینما وجود ندارد، اظهار داشت: در این شهرستان علاوه بر سالن سینما، آمفی تئاتر و سالن چند منظوره نیز وجود ندارد و این کم لطفی و ضعف مسئولان فرهنگی نسبت به این شهرستان است.
وی افزود: نگاه مسئولان به شهرستان نایین درجه دو بوده است در صورتی که این شهر بزرگان بسیاری را تربیت کرده است و نباید بدون هیچ‌گونه زیرساخت‌ها و امکانات فرهنگی و هنری باشد.
نماینده مردم نایین و خور و بیابانک در مجلس با اشاره به اینکه در این ارتباط مصوبه هیئت دولت برای این شهرستان در نظر گرفته شده است، تصریح کرد: هنوز در این مورد کاری انجام نشده است و در جلسه‌‌ای با استاندار اصفهان مقرر شد که در حوزه فرهنگ و هنر به این شهرستان توجه ویژه‌ای داشته باشند.
وی به شاخص‌های فرهنگی شهرستان نایین و حمایت مسئولان مربوطه اشاره کرد و گفت: اداره ارشاد شهرستان یک ساختمان غیر فنی را به همراه کتابخانه آن خراب کرد، اما هنوز بنایی در این محل ساخته نشده است، این در حالی است که ممکن است اعتباراتی که در این چند ساله به این شهرستان اختصاص داده شده برگشت داده ‌شود.
وی با بیان اینکه همه مردم، هنرمندان و جوانان این شهرستان از این بابت ناراحت هستند، اظهار داشت: سالن سینما اولویت بعد از مجتمع فرهنگی و هنری باشد و در این مورد یک سالن چند منظوره تاسیس شده که امکان پخش فیلم را دارد، اما سالن سینمایی در بخش خصوصی و دولتی در این شهرستان وجود ندارد.
نماینده مردم نایین و خور و بیابانک در مجلس با اشاره به اینکه این شهرستان حتی از کتابخانه هم محروم است، بیان داشت: در این زمینه در بخش خصوصی نیز هیچ اقدامی نشده و با وجود اینکه بودجه‌های لازم برای احداث کتابخانه و سالن فرهنگ و هنری در نظر گرفته شده است، اما در بحث تهیه زمین، شهرداری، استانداری، میراث فرهنگی و فرهنگ و ارشاد در کش و قوس بوده‌اند.
حسنی گفت: در جلسه‌ای با استاندار مقرر شده که با مسئولان ارشاد، میراث فرهنگی و مسکن و شهر سازی جلسه‌ای داشته باشیم.
وی به بودجه‌های تخصیص داده شده در این باره اشاره و تصریح کرد: از سال 1388 بودجه‌ای در این زمینه داشته‌ایم و هنوز ریالی از آن هزینه نشده است و در صورتی که این بودجه‌ها هزینه نشود تا پایان سال مالی این بودجه‌ها برمی‌گردد.
نماینده مردم نایین و خور و بیابانک در مجلس ادامه داد: هنوز عدد و رقم اعلام نشده است، اما مجتمع فرهنگی و هنری 700 میلیون تومان هزینه نیاز دارد و برای کتابخانه هم 400 میلیون تومان هزینه می‌شود و در خواست ما این بوده که اعتبارات شهرستان را در پروژه ریز نکنند و تنها برای اولویت‌ها در نظر گرفته شود.
حسنی افزود: در شهرستان خور و بیانک هم این امکانات سالن سینما و مجتمع فرهنگی وجود ندارد.

نکته مدیر وبلاگ آبشکوه: ساعت حدود ٣٠/٩ صبح  مطلب فوق را در وبلاگ گذاشتم و در ساعت ۴٣/١٠ دقیقه پیامی درباره این مطلب از یک آشنا در قسمت نظرات گذاشته شده و در آن پیام از من خواسته شده که آن را منعکس نماییم و من آن را بی کم و کاست منعکس می نمایم.قضاوت با شما.

آشنا: سلام این حرفا را نزنید تو وبلاگاتون یارو اومده همه چیز درباره نایین گفته آخرین هم یادش اومده خوری هست و همش جوش نایینا زده و این چه نماینده ای که یادش از نایین و مشکلاتش هست و با محروم بودن خور و این وضع نا مناسب شهرستان همش از نایین صحبت می کنه؟ خواهشمندم که نظر مرا انعکاس بدید و این خبر را به خاطر کم لطفی که در حق خور و خوری شده حذف کنید. یا علیموضوعات مرتبط:

تاريخ : ۱۳۸٩/٢/۱۳ | ۸:٥۱ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()
دبیر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه زابل:
در بحث مبارزه با مفاسد اقتصادی، نقش قوا متفاوت ولی میزان مسوولیت‌شان یکسان است

سرویس: سیاسی
1389/02/10
04-30-2010
13:56:41
8902-05692: کد خبر

خبرگزاری دانشجویان ایران - تهران
سرویس: سیاسی

دبیر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه زابل گفت: با این‌که ‌٩ سال از فرمان رهبر معظم انقلاب در رابطه با مبارزه با مفاسد اقتصادی می‌گذرد، هنوز مبارزه و کار بزرگی در این راه انجام نگرفته است.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) سید علی موسوی در این رابطه اظهار کرد: فرمان تاریخی رهبر انقلاب که در تاریخ ‌١٠/٢/٨٠ خطاب به سران سه قوه صادر شد از اهمیت بسیار بالایی در راه توسعه و تعالی کشور و دستیابی به آرمان‌های انقلاب و امام (ره) برخوردار است؛ به گونه‌ای که فساد اقتصادی در یک کشور و مسوولین آن به منزله خوره‌ای است که به جان یک کشور می‌افتد و آهسته آهسته و گاهی سریع تمام زیربنای مادی و معنوی آن را از بین می‌برد.

وی افزود: بر سر راه مبارزه با این مفاسد، چالش‌هایی هم وجود دارد که در بند یک این پیام توسط رهبر معظم انقلاب به آن اشاره شده، نعره‌های مخالفت با آن است که نباید به آنها اهمیت داده شود؛ زیرا کسانی این نعره‌ها را برمی‌آورند که دست‌هایشان ناپاک و آلوده است و اینها سعی می‌کنند با جوسازی و سیاسی کردن این موضوع، آن را جنجالی کنند و مسوولین ذی‌ربط باید با قاطعیت تمام کار خود را در این راه ادامه دهند.

موسوی تصریح کرد: در بند ‌۴ به این امر تاکید شده که نباید اشتباهات و گناهان کوچک با گناهان بزرگ یکسان دیده شود و یا مدیری که درستکار است مورد سوءظن بیجا و اهانت قرار گیرد و منظور معظم‌له که در بند ‌٧ هم به آن اشاره نموده‌اند این است که همه‌ مسوولین باید اموال و دارایی‌هایشان مورد بررسی قرار گیرد و هیچ‌کس نمی‌تواند با ادعای انتصاب به ایشان و یا دیگر مسوولین کشور، خود را از حساب‌کشی معاف نماید و باید قوانین به گونه‌ای طراحی شود که همه‌ی دارایی‌های مسوولین تحت نظر قرار بگیرد.

دبیر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه زابل اضافه کرد: روسای سه قوه در روش مبارزه با مفاسد اقتصادی باید تجدیدنظر کنند و این‌که در تعامل با یکدیگر بخواهند این کار را انجام دهند این روند کندتر شده، وظایف سنگین‌تر می‌شود و اگر یک قوه بخواهد انجام دهد امکان‌پذیر نیست. بنابراین نقش قوا متفاوت ولی میزان مسوولیتشان فرقی نمی‌کند.

وی خاطرنشان کرد: مجلس باید با قانون‌گذاری در این امر، قوه‌ی قضاییه با قاطعیت تمام و قوه‌ی مجریه نیز با مدیریت صحیح این کار را به انجام برساند و از سیاسی‌کاری و جناحی عمل کردن و ... جلوگیری کند. مردم دوست دارند شعار تمام شود و به طور عملی این مفسدین معرفی و با آنها مقابله گردد. اگر این کار صورت گیرد خواهیم دید که آحاد ملت از این امر پشتیبانی خواهند کرد.

موسوی در پایان گفت: در این راه نهادهای امنیتی باید با رویکرد دیگری با این مفاسد برخورد کنند و ساز و کارهای پیچیده در فراروی این امر برچیده گردد تا با تسریع بیشتر به این امر رسیدگی شود.

انتهای پیام آدرس خبر: خبرگزاری ایسناموضوعات مرتبط:

تاريخ : ۱۳۸٩/٢/۱٢ | ۸:۳٤ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

به گزارش خبرگزاری فارس از خور و بیابانک، حسین حسنی در آیین سالروز تشکیل شورا‌های اسلامی شهر و روستا که در روستای ایراج شهرستان خور و بیابانک برگزار شد، اظهار داشت: از افتخارات این دوره مجلس شورای اسلامی در زمینه حمایت از شورا‌ها تاسیس کمیسیون وی‍‍‍‍‍‍ژه تحت عنوان کمیسیون شورا‌ها و امنیت داخلی است.
وی با بیان اینکه کمیسیون مشترک مجلس شورای اسلامی با طرح تمدید زمان دوره سوم شورا‌های اسلامی شهر و روستا به منظور تجمیع انتخابات آن با ریاست جمهوری موافقت کرده است، افزود: تجمیع انتخابات مزایا و مشکلاتی دارد که در نهایت باید در صحن علنی مجلس مورد بررسی قرار بگیرد.
نماینده شهرستان‌های نایین و خور وبیابانک در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: شورا‌ها اتاق فکر جامعه هستند و باید با تعامل، تولید فکر و ایده مثبت، دهیار و شهردار را به منظور پیشرفت و آبادانی شهر و روستا یاری کنند.
وی با حمایت از توسعه صنعت گردشگری در شهرستان خور وبیابانک خاطرنشان کرد: امیدواریم با رفع مشکلات در این زمینه، گام‌های موثری در زمینه اشتغال‌زایی و توسعه شهرستان خور وبیابانک برداشته شود.
حسنی با اشاره به اینکه هنوز پرونده‌هایی وجود دارد که پس از سال‌ها پیگیری نشده است، بیان داشت: نباید حرمت کسانی که در این کشور دستی در بیت‌المال دارند بر حرمت نظام ترجیح داده شود.
وی با بیان اینکه بیش از 9 سال از صدور فرمان هشت ماده‌ای مقام معظم رهبری در مورد مبارزه با مفاسد اقتصادی می‌گذرد، ادامه داد: اگر برخورد جدی با مفاسد اقتصادی و رانت خواری صورت نپذیرد، تبعات آن دامنگیر همه مردم و بویژه طبقات محروم جامعه می‌شود.
حسنی اظهار داشت: انتظار داریم با صدور حکم شهردار شهر فرخی توسط معاونت عمرانی شاهد پیشرفت و توسعه هر چه بیشتر شهر فرخی نیز باشیم.
وی افزود: ایجاد موزه تخصصی فرش نایین و تاسیس دانشکده فرش در شهرستان نایین گامی موثر به منظور حفظ صنعت فرش نایین و اقدامی ماندگار و موثر است.
گفتنی است در این آیین که با حضور امام جمعه و فرماندار و اعضای شورا‌های شهرستان خور وبیابانک برگزار شد، دهیاران و اعضای شورا‌های شهرستان خور به بیان نظرات و مشکلات روستا‌ها و شهر‌های خود پرداختند.موضوعات مرتبط:

تاريخ : ۱۳۸٩/٢/۱۱ | ۱۱:٥۱ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()
برگرفته از اردیب نگین کویر-با اندکی تلخیص

روز نهم اردیبهشت سالروز تشکیل شوراهای اسلامی روستا می باشد ضمن تبریک وخسته نباشید به تمامی عزیزانی که در کسوت شورا به خدمتگزاری مردم زحمت کش روستا مشغولند بالاخص شورای روستای اردیب  این روز بهانه شد جهت نقدوبررسی عملکرد این عزیزان در قسمت ادامه مطالب به شرح وظایف شورای اسلامی روستاها پرداخته و نکات قابل تامل وواکاوی آن بارنگ قرمز مشخص شده است درذیل نیز سوالات وابهامات موجود بیان می شود.

 لذا خواهشمنداست پس بررسی موضوع وبر اساس ماده 2 سوگند یاد شده توسط اعضاءشورا : «من در برابر کلام الله مجید، به خداوند متعال سوگند یاد می‌کنم و با تکیه بر شرف انسانی خویش تعهد می‌نمایم که در حفظ امانت و انجام هرچه بهتر وظایفم و خدمت به مردم کوشا باشم و قانون اساسی و سایر قوانین و مقررات کشور را در چارچوب وظایف و اختیارات خود مراعات نمایم و در همة زمینه‌ها عدالت و انصاف را در نظر داشته، و مادام که در شوراهای اسلامی روستا عضویت دارم در رعایت صرفه و صلاح و پیشرفت امور روستا اهتمام نمایم.»به سوالات ذیل بارجوع به وجدان خود پاسخ دهید.

 ١-چندنفرازاعضای شورابه وظایف ومحدوده اختیارات شورا واقفند وقادر به دفاع از حق و حقوق روستادر ادارات منطقه می باشند؟

  2-چندجلسه رسمی براساس مفادمواد23و29 آئین نامه اجرایی داشته اید ؟آیاتابحال جرات بیان سوال از نماینده محترم مجلس ویا بخشدارمحترم منطقه راداشته اید ؟یابیشتر فکرگذران وقت وداشتن پست برایتان مهمتر بوده است؟

 3-شمابارای تک تک زحمت کشان روستاانتخاب شده ایدآیا تابه حال جلسه ای برای پاسخگویی وارائه گزارش اقدامات شورابه آنها داشته اید؟

 4-خدمت در شورا وتمرکز در اجرای امور روستادر چندمین مشغله و اولویت کاری شما عزیزان می باشد؟چندنفردارای قدرت چانه زنی و ایجاد ارتباط وپیگیری امور از ادارات دولتی می باشند؟چند نفر شاغل اموردولتی هستیدکه درزمان وقت  اداری قادربه رفت وآمد به بخش نبوده ونمی توانید به کار شورا برسید؟

 5-ماجرای فروش مدرسه اردیب که  ظاهرابا تایید شما به عنوان نمایندگان روستا صورت گرفته چه شد؟چرااطلاع رسانی نکردید؟چراتابه حال مکاتبه ای نداشتید؟سوژه های بعدی در چه مرحله ای است (بهداری)؟نقش شماعزیزان در این قضایا؟؟؟؟

 6-چرامقام وجایگاه روستای خودرادرمنطقه حفظ نکرده ایدو از سایر روستاها دراستفاده از امکانات وتسهیلات ارائه شده عقب مانده اید ؟چرامشکلات وموانع را به مسئولان محلی بازگو نمی کنید؟حفظ جایگاه شما مهمتر است یا روستا؟

 7-چندطرح وپروژه پیشنهادی باافکار اعضای شورا در روستاپیاده شده است؟چقدر از تجربیات ونظریات اهالی روستا بهره برده اید؟

٨- جدیدا مطلع شده ایم که ماشین مربوط به دهیاری هم در اثر بی احتیاطی راننده آن دچار آسیب و خسارت شده است و ما خواستار آنیم که در این مورد اطلاع رسانی به مردم شود و نحوه پرداخت هزینه های ناشی از این خسارت نیز شفاف بیان شود.

 و...................

وهزاران سوال و ابهامات دیگر که مجالی به بیان آن نیست .

 جای دارد در این مجال  اردیب نگین کویراز جناب آقای فیروزی بخشدارمنطقه بخاطر جلسه ای که با اعضای شورای روستای اردیب (البته آنهم پس  از ....) داشتند تشکر نماید .

 اردیب نگین کویر مجدداضمن تبریک سالروزتشکیل شورای اسلامی روستاها به خادمین روستاخواستار بازکاوی در عملکرد این عزیزان دارد تابتوانیم دربهبود رفاه عمومی زحمتکشان روستا وهمچنین ارتقاء روستایمان درمنطقه مفید وسهیم باشیم.

دست در دست هم دهیم به مهر            روستای خویش  را کنیم  آبادموضوعات مرتبط:

تاريخ : ۱۳۸٩/٢/۱۱ | ٩:٠٠ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()
"حسن حسنی بافرانی"روز یکشنبه در گفت و گوی اختصاصی با ایرنا افزود:ما باید گفتمان افزایش جمعیت طی دهه های اخیر را با دقت بررسی و تبعات آن را برای تصمیم گیری جدید بیان کنیم. نمانیده مردم نایین در مجلس افزود: ‌کشور ما ظرفیت بیش از این جمعیت را دارد اما با توجه به مشکلات و زیرساختهای موجود در بحثهای اجتماعی و اقتصادی جامعه،‌ این موضوع از حساسیت بالایی نیز برخوردار است. وی اظهارداشت:گرچه پتانسیل کشور ما در بحث رشد جمعیت بالاست، اما در عین حال باید مدیریت منابع و‌ افزایش درآمد سرانه را با جمعیت کنونی نیز مورد ارزیابی قرار دهیم. حسنی بافرانی افزود:‌ باید زیرساختهای لازم را در بحث افزایش جمعیت آماده کنیم تا بتوانیم به نظر قطعی و کارشناسی درست در این باره دست یابیم. وی افزود:در این زمینه ‌ابتدا باید بحث تشویق خروج از کلانشهرها را در اولویت قرار دهیم، سپس به بحث افزایش جمعیت بپردازیم. عضو کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس،درعین حال شرایط کنونی کشور را برای این بحث مهیا ندانست،چرا که معتقد است اینک درآمد سرانه خاصه در کلانشهرها بالا نیست‌. وی تاکید کرد:‌ نظام باید با سیاستگذاری منطبق با واقعیت وارد گفتمان کنترل جمعیت شود تا آثار و تبعات کمتری برای جامعه داشته باشد. وی درعین حال با ناکارآمد دانستن مدل غربی نظام کنترل جمعیت برای کشورمان افزود:‌مدل و نسخه غربی کنترل جمعیت برای کشوری مانند ایران از کارآمدی لازم برخوردار نیست . وی تصریح کرد:‌ این مدل غربی با ملاحظات کشوری با فرهنگ و قدمت ایران که آداب و سنن خاص خود را دارد،‌ سازگاری ندارد.


موضوعات مرتبط:

تاريخ : ۱۳۸٩/٢/۸ | ۸:٥٩ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

  دستورالعمل نحوه تعیین حقوق و مزایای دهیاران در سال 89 از سوی مهندس ارشاد منش  معاون هماهنگی امور عمرانی وزیر کشور و رئیس سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور به استانداران سراسر کشور ابلاغ شد.به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداریها ودهیاریهای کشور ، بندهای یک تا چهار این دستورالعمل، که از سوی دفتر مطالعات و برنامه ریزی روستائی سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور نهیه شده، شامل موضوعات حقوق مبنای دهیاران ، کمک هزینه مسکن و کمک هزینه اقلام مصرفی خانوار، کمک هزینه عائله‌مندی می باشد، با قانون کار مشترک است . به موجب این دستورالعمل در اجرای ماده 11 آئین‌نامه استخدامی دهیاری‌های سراسر کشور، فوق‌العاده شغل دهیاران با توجه به ماده 36 قانون کار و با عنایت به درجه دهیاری‌هابه شرح جدول ذیل براساس بند یک این دستورالعمل تعیین میگردد:

 

درجه یک و دو

درجه سه و چهار

درجه پنج و شش

10 درصد مزد شغل

20 درصد مزد شغل

30 درصد مزد شغل

 

همچنین به موجب یکی دیگر از مواد این دستورالعمل ، به منظور جذب نیروهای کارآمد و متخصص جهت انتصاب به سمت دهیار ،فوق‌العاده‌ای تحت عنوان فوق‌العاده جذب حداکثر به میزان مقرر در جدول ذیل جهت مدارک تحصیلی مرتبط با رشته‌های موردنظر وزارت کشور براساس بند یک این دستورالعمل به دهیاران قابل پرداخت می‌باشد:

 

فوق دیپلم

لیسانس

فوق لیسانس و بالاتر

5 درصد مزد شغل

10 درصد مزد شغل

15 درصد مزد شغل

 

به موجب یکی دیگر از مواد این دستورالعمل ، چنانچه عملیات عمرانی در طول یک سال و در دوره خدمت دهیار در این سمت، طبق برنامه های مصوب و در قالب بودجه مصوب انجام شده باشد، فوق العاده‌ای تحت عنوان فوق‌العاده عمران و در حدود اعتبارات بودجه مصوب دهیاری پس از تصویب تفریغ بودجه دهیاری توسط شورای اسلامی روستا و تایید بخشدار مربوطه به میزان 5 درهزار مشروط به این که سقف آن از 5 برابر مجموع حقوق مبنا و فوق‌العاده شغل ماهیانه بیشتر نباشد، قابل پرداخت خواهد بود.

منبع:وبلاگ بچه کویرموضوعات مرتبط:

تاريخ : ۱۳۸٩/٢/٧ | ۸:٤٦ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()
مساحت استان اصفهان چیزی حدود 105937 کیلومترمربع می باشد.

مساحت شهرستان خور و بیابانک حدودا 12000 کیلومتر مربع می باشد.

با یک تقسیم ساده به این نتیجه می رسیم که شهرستان خور و بیابانک حدود 12% استان اصفهان را شامل می شود. این در حالیست که استان اصفهان دارای 18 شهرستان می باشد.

به نقل از خور نگین سبز کویرموضوعات مرتبط:

تاريخ : ۱۳۸٩/٢/٦ | ۸:٤٠ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

شهرستان خورو بیابانک 12000کیلومترمتر مربع وسعت دارد و با طبس ،یزد ،سمنان، نائین ،اردکان،و اردستان هم مرز است. بهرام توانگر رئیس اداره راه و ترابری شهرستان خور و بیابانک گفت:این شهرستان 1418کیلومتر راه همسنگ دارد که 506کیلومتر آن راه اصلی و بقیه راه روستائی می باشد.توانگر با اشاره به مسیر نائین - انارک – خور- طبس و حذف گردنه زنجیرگاه در این مسیرادامه داد اقبال عمومی برای تردد ازاین مسیر بیشتر شده باتوجه به اینکه با حذف چند پیچ خطرناک درحوزه راه و ترابری خور و بیابانک ایمنی آن بیشتر گردیده است.وی نیاز عمده مسیر طریق الرضا راکمبود مجتمع های خدماتی بین راهی ذکر کرد.

رئیس اداره راه و ترابری خور و بیابانک  با بیان اینکه عمده خسارت به راههای این شهرستان ناشی از آب شیرین باران است گفت:با بارش باران ،آب شیرین باران،حفره هائی در حاشیه راه ایجاد می کند و با حفر حفره به زیر جاده رسوخ می کند و با عبور خودروهای سنگین باعث نشست موضعی راه می شود.وی برای رفع این مشکل گفت این اداره با اصلاح شانه سازی و شیب شیروانی به هدایت آبهای جاری اقدام نموده است.وی همچنین یکی از معضلات محورهای حوزه استحفاظی خود را عبور عرضی شترهای بدون مراقب از جاده ها عنوان کرد که ایمنی تردد کنندگان را به مخاطره می اندازد.

وی تردد در محورهای این شهرستان را درحال افزایش دانست و گفت علت این امر بهبود و ارتقاء راهها ،حذف گردنه زنجیرگاه ،وجود معادن سنگ ،پتاس و غیره می باشد.توانگر مهمترین مشکلات موجود در بخش راه را کمبود و فرسودگی ماشین آلات راهسازی و راهداری نام برد.

منبع:خورنگین سبز کویر-با تشکرموضوعات مرتبط:

تاريخ : ۱۳۸٩/٢/٦ | ۸:۳٥ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()
به نقل از خورنگین سبز کویر

" شترسواران خور و بیابانکی به همراه شترهای خود در جشنواره ملی شتر مقام اول و دوم را کسب کردند."


به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان، نخستین جشنواره ملی شتر به میزبانی استان سمنان برگزار شد، در این جشنواره سهمیه سه نفر شتر از استان اصفهان (شهرستان خور) شرکت کردند.
در این جشنواره پس از سه مرحله داوری با حضور داور دعوت شده «دیولی» از کشور ایتالیا، در گروه اروانه اکوتیپ گوشتی کشور، اروانه(شتر ماده) متعلق به محمدرضا حلوانی مقام اول و در گروه لوک اکوتیپ گوشتی، لوک (شتر نر) متعلق به محمد داوری مقام دوم و همچنین اروانه متعلق به رضا داوری مقام چهارم را احراز کردند.
در این جشنواره شترهای شهر خور استان اصفهان مقام اول و دوم کشوری در بین 17 استان را کسب کردند که این خود بیانگر ظرفیت بالقوه پرورش شتر در استان اصفهان است. ادامه مطلب...موضوعات مرتبط:
ادامه مطلب

تاريخ : ۱۳۸٩/٢/٦ | ۸:۳۱ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

به نقل از بچه کویر

علی اکبر بلانیان روز شنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: بیش از 50 هزار هکتار جنگل دست کاشت تاغ که برای تثبیت شنهای روان ایجاد شده است در معرض خطر حمله این ملخ ها قرار دارد. وی با اشاره به اینکه دسته های میلیونی ملخ های کوهان دار به تاغزارهای طبیعی و دست کاشت چوپانان حمله ور شده اند، خاطرنشان کرد: اداره منابع طبیعی نایین با بهره گیری از تمام امکانات خود در سطحی بالغ بر یکهزار هکتار از مناطق آلوده به مبارزه با این آفت پرداخته است. به گفته وی از روشهای مختلف از جمله شعله افکن و مواد شیمیایی برای مبارزه با هجوم ملخ های کوهان دار استفاده شده و تاکنون بیشتر کانون های آلوده ازبین رفته است. بلانیان با تاکید بر اینکه تلاش برای کاهش جمعیت این ملخ ها ادامه دارد، افزود: تاکنون برای ازبین بردن این آفت بیش از 300 میلیون ریال هزینه شده و برای اتمام آن نیاز به 200میلیون ریال دیگر است. وی گفت: تاغزارهای چوپانان، حاصل تلاش چندین ساله منابع طبیعی برای حفاظت روستاها، مزارع و جاده ها از هجوم شن های روان است.موضوعات مرتبط:

تاريخ : ۱۳۸٩/٢/٦ | ۸:٢٧ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

بالاخره و پس از گذشت حدود بیست و اندی سال از تشکیل هیات متوسلین به حضرت مهدی(عج) اردیبیهای مقیم مرکز، این هفته و در جلسه شب جمعه خبری بسیار خوشحال کننده را از زبان رییس هیات امنای هیات شنیدیم و آن این که حسینیه ای برای هیات خریداری گردید. البته این مکان فعلا قولنامه شده و زمانی که الباقی پول آن تهیه شود سند به نام هیات خواهد شد.بنابراین کلیه عزیزان و همشهریان همت نمایند تا این پول هر چه سریعتر تامین شود.این مکان در حوالی میدان خراسان و در حدود ١٨٠ متر مساحت و در ٢ طبقه بنا می باشد و ان شاءا... قرار است در شب شهادت حضرت فاطمه زهرا(سلام ا... علیها)با حضور تمامی همشهریان عزیز اولین جلسه هیات به نام مقدس حضرت فاطمه زهرا(س) برگزار گردد..

مدیر وبلاگ آبشکوه این تلاش عزیزان هیات امنا و سایر بچه های هیاتی را ارج نهاده و برای آنها آرزوی موفقیت و سعادت و سلامت می نماید و  بابت آن از همه تشکر می نماید. به امید موفقیت های بیشتر. موضوعات مرتبط:

تاريخ : ۱۳۸٩/٢/٤ | ۸:۱٥ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()