خبرگزاری فارس: خبر سوخت‌گذاری نیروگاه هسته‌ای بوشهر، بازتاب گسترده‌ای در شبکه‌های خبری منطقه داشته به گونه‌ای که این رویداد در صدر اخبار امروز شبکه‌های تلویزیونی منطقه قرار گرفته است.

به گزارش مانیتورینگ فارس، خبر عملیات انتقال و نصب سوخت هسته‌ای به رآکتور بوشهر با حضور "علی اکبر صالحی " معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی و "سرگئی کرینکو " رئیس آژانس انرژی اتمی روسیه (روس اتم) در نیروگاه بوشهر در صدر اخبار شبکه های تلوزیونی عرب‌زبان قرار گرفته و این رسانه‌ها به توانائی‌های هسته‌ای کشورمان اذعان کردند.
* بی‌بی‌سی: ایران به طور رسمی به باشگاه کشورهای هسته‌ای پیوست
شبکه خبری بی‌بی‌سی عربی با قطع برنامه‌های خود نشست خبری مشترک صالحی و کرینکو را به طور مستقیم پخش کرده و اخبار مربوط به نیروگاه بوشهر را در صدر اخبار خود قرار داد. ادامه مطلب...موضوعات مرتبط:
ادامه مطلب

تاريخ : ۱۳۸٩/٥/۳۱ | ٩:٢۱ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

نسیم خور:

بامداد امروز صبح مورخ ۲۹/۵/۸۹ اتوبوس خور به اصفهان به رانندگی آقای احمد یاور با ۸ نفر شتر برخورد کرد که تمامی ۸ نفر شتر کشته شدند ولی به راننده و مسافران آسیب جدی وارد نشد.

این تصادف راس ساعت ۱:۳۰ بامداد رخ داده که اتوبوس آقای یاور هنگامی که در محور انارک به نایین در حرکت بوده با تعدادی حدود ۴۰ شتر در جاده روبرو می شود و با ۸ نفر آنها برخورد کرده که منجر به این حادثه می شود.موضوعات مرتبط:

تاريخ : ۱۳۸٩/٥/۳٠ | ٩:۳۳ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

محور جندق-گرمسار یکی ازمحورهای مهم مواصلاتی است که چنانچه ساخت این محور باتمام برسد حدود 300 کیلومتر جاده تهران به بیرجند نزدیکتر میشود وهمچنین مسیر چوپانان به تهران وسمنان کوتاهتر میشود.مدتهاست که پرسنل زحمتکش مشغول زیرساخت این محورند.تاکنون ازحدود 70 کیلومتری که مربوط به استان اصفهان میشود حدود44کیلومتر بسترسازی شده وبقیه اماده اسفالت می باشد اما متاسفانه بدلیل نارسایی بموقع بودجه در استانه تعطیلی قرار گرفته امید است که مسولین محترم ودولتمردان در این قضیه همت کرده وبا جدیت پیگیر ساخت این محور باشند تا خدای ناخاسته خللی در پیشرفت این محور پیش نیاید.

برگرفته از سایت چوپانان

آبشکوه: در این ارتباط وبلاگ اردیب نگین کویر نکاتی را گوشزد نموده که با تشکر از ایشان و ضمن موافقت با این نکات، آن را در ادامه خواهیم دید.

اردیب نگین کویر:

مسئولان ودست اندرکاران بومی شهرستان خوروبیابانک لطفادراین خصوص اقدام عاجل مبذول دارید .حالا چرا مسئولان بومی منطقه ؟

١-بقیه دست اندرکاران  چون وابسته به نائین و اطراف آن می باشنددرصورت بهره برداری از این مسیر شهرشان متضرر می شود لذاعادی است که  اگرسنگ اندازی نکنند نمی توان توقع کمک داشت.!!!!!!

٢-اگربودجه استان از انارک به آن طرف خرج شود باز خلاف روال است وحق آنها تضییع می شود!!!!!!!!!

٣-................موضوعات مرتبط:

تاريخ : ۱۳۸٩/٥/۳٠ | ٩:٢٧ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

متن کامل بیانات مقام معظم رهبری در دیدار کارگزاران نظام

شورای نگهبان حدود اختیارات قوا را در مناقشه دولت و مجلس مشخص کند

خبرگزاری فارس: مقام معظم رهبری در دیدار کارگزاران نظام تاکید کردند: از شوراى محترم نگهبان خواستیم جلسه‌اى را تشکیل بدهند و مواردى را که بین دولت و مجلس محل گفتگو و مناقشه است، مشخص کنند و حدود اختیارات قوا معلوم شود.
-------------------------------

به گزارش خبرگزاری فارس متن کامل بیانات مقام معظم رهبری در دیدار کارگزاران نظام به نقل از پایگاه اطلاع رسانی معظم له به شرح ذیل است:

بسم‌اللَّه‌الرّحمن‌الرّحیم‌

الحمد للَّه ربّ العالمین و الصّلاة و السّلام على سیّدنا و نبیّنا ابى‌القاسم محمّد و على اله الأطیبین الأطهرین المنتجبین سیّما بقیّةاللَّه فى الأرضین‌.
در دعاهائى که چه در صحیفه‌ مبارکه‌ سجادیه، چه در بقیه‌ دعاهاى مأثورِ براى ماه رمضان وارد شده است، صفاتى براى این ماه ذکر شده که هر کدام از این صفات و خصوصیات، قابل تأمل و تدبر است: "شهر التّوبة و الانابة " - که من در مورد این توبه و انابه، بعد چند جمله‌اى عرض خواهم کرد - "شهر الاسلام "، که در دعاى صحیفه‌ى مبارکه‌ سجادیه است. مراد از اسلام هم همان چیزى است که در آیه‌ شریفه آمده است: "و من یسلم وجهه الى اللَّه و هو محسن فقد استمسک بالعروة الوثقى ".(1) اسلام الوجه للَّه، یعنى دل و جان را تسلیم کردن؛ در مقابل اراده‌ الهى و حکم الهى و شریعت الهى، رام قرار دادن. "شهر الطّهور ". طهور یا به معناى پاک کننده است - یعنى ماهى که در آن، عنصر پاک کننده‌اى وجود دارد که به انسان طهارت و پاکیزگى می دهد - یا به صورت مصدر ذکر می شود؛ یعنى شهر پاک شدن از آلودگى‌ها و از آلایشها. "شهر التّمحیص ". تمحیص یعنى خالص شدن. فلز قیمتىِ آمیخته‌ با فلزهاى ناهم ذات را وقتى که در کوره می گذارند - مثلاً طلا را - این را تمحیص می گویند. یعنى جدا کردن ذات پاکیزه‌ انسانى از ناخالصى‌ها و ناپاکى‌ها. اینها خصوصیاتى است که درباره‌ى این ماه ذکر شده است. ادامه مطلب...موضوعات مرتبط:
ادامه مطلب

تاريخ : ۱۳۸٩/٥/۳٠ | ٩:٢٢ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()
سخنگوی سازمان انرژی اتمی در گفت‌وگو با فارس خبر داد:
آغاز انتقال سوخت به قلب رآکتور با حضور روسای اتمی ایران و روسیه از فردا

خبرگزاری فارس: سخنگوی سازمان انرژی اتمی کشورمان گفت که مراسم شروع سوخت گذاری نیروگاه اتمی بوشهر با حضور علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی و سرگئی کرینکو رئیس روس اتم فردا شنبه برگزار می‌شود.


گزارش تصویری مرتبط

-------------------------------

ادامه مطلب...موضوعات مرتبط:
ادامه مطلب

تاريخ : ۱۳۸٩/٥/۳٠ | ٩:۱۸ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

از نخواندن برای امام‌خمینی تا گریه پشت دوربین شیطان بزرگ؛

واکاوی دلایل پخش نشدن ربنای شجریان از صدا و سیما

خبرگزاری فارس: مدتی است که پخش نشدن دعای ربنا با صدای محمدرضا شجریان از صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران و در لحظات افطار به دغدغه اول و سوژه داغ برخی رسانه‌ها مبدل شده است...


به گزارش خبرگزاری فارس مدتی است که پخش نشدن دعای ربنا با صدای محمدرضا شجریان از صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران و در لحظات افطار به دغدغه اول و سوژه داغ برخی رسانه‌ها مبدل شده است.
اگر نگاهی گذزا به تیترهای خبری این رسانه بیندازیم خواهیم دید ده‌ها تحلیل و تفسیر و یادداشت در چرایی پخش نشدن ربنا نوشته‌اند و یادداشت‌های رنگارنگ فراوانی در تعریف و تمجید از این خواننده موسیقی سنتی بیان کرده‌اند و به نوعی از رسانه ملی خواسته‌اند این اثر را در شبکه‌های رادیو و تلویزیون برای مردم پخش کند، اما در لابه‌لای تمامی یادداشت‌های نوشته شده نکته‌ای که پنهان مانده و یا نویسندگان سعی در پنهان نمودن اصل ماجرا داشته‌اند، دلایل اصلی پخش نشدن صدای شجریان است که در گزارش تحلیلی پیش رو به واکاوی این موضوع خواهیم پرداخت.

عناوین اصلی:

*در اردوگاه دشمنان تابلودار

* شجریان: هراسی از زندان ندارم

* گریه شجریان پشت دوربین شیطان بزرگ

* شجریان در تلویزیون استرالیا: باید دین از سیاست جدا شود!

* ربنای شجریان چرا پخش شود؟

توضیح آنها را در ادامه مطلب بخوانید... موضوعات مرتبط:
ادامه مطلب

تاريخ : ۱۳۸٩/٥/٢٧ | ٩:٠٥ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()
نسیم خور:
 
بامداد روز چهارشنبه ۲۷/۵/۸۹  ساعت 0۰:15   آقای  (م . س) توسط نیروی انتظامی شهرستان خوروبیابانک دستگیر شد . این سارق سابقه دار که باعث از بین بردن امنیت و آرامش در شهر فرخی شده بود با کمک جوانان شهر فرخی تحویل نیروی انتظامی قرار گرفت تا در اسرع وقت به جرم های مرتکب شده در شهر فرخی رسیدگی و برای سارق حکم صادر شود
آخرین سرقت این سارق  از منزل (ر. ر) بود که پس از گزارش به نیروی انتظامی و اعلام شکایت از فرد مذکور دستگیر شد


موضوعات مرتبط:

تاريخ : ۱۳۸٩/٥/٢٧ | ۸:٥٦ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان خور و بیابانک گفت: ماموران اداره حفاظت محیط زیست خور موفق به دستگیری پنج شکارچی متخلف شدند.

حسین شیبانی امروز در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار "نسیم خور" اظهار داشت: در راستای گشت و کنترل مناطق و حفاظت از تنوع زیستی با پیگیری شبانه‌روزی و برنامه‌ریزی‌های لازم، دو گروه از متخلفین شکار و صید در شهرستان خور و بیابانک دستگیر شدند.
وی افزود: این دو گروه که دارای سوابق متعدد تخلف هستند و مبادرت به شکار غیرمجاز چهار راس کل و قوچ وحشی کرده بودند، توسط محیط بانان خور و بیابانک و بیاضه و با همکاری و تلاش ماموران انتظامی دستگیر شدند.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان خور و بیابانک تصریح کرد: متخلفین در زیستگاه‌های خنج و بادریز واقع در شرق پناهگاه حیات وحش عباس‌آباد....

 شناسایی و دستگیر شدند.
وی خاطرنشان کرد: در این ارتباط پنج نفر بازداشت شدند و از آنها ادوات مختلف شکار از جمله دو قبضه سلاح گلوله‌زنی، 10 فشنگ و دوربین‌های شکاری کشف و ضبط شد.
شیبانی ادامه داد: لاشه سه راس کل وحشی و یک راس قوچ وحشی نیز از متخلفین کشف و ضبط شد و این متهمان به همراه پرونده‌های مربوط به جهت برخورد قاطع به مراجع قضایی معرفی شدند.
وی بیان داشت: خور و بیابانک زیستگاه حیوانات وحشی مانند انواع کل، بز، قوچ، میش، جبیر (نوعی آهو)، کاراکال، گربه شنی و شاه روباه و پرندگانی همچون قو بره، کبک، تیهو و زاغ‌بور است که ماموران اداره حفاظت محیط زیست شهرستان خور و بیابانک با فعالیت شبانه‌روزی در جهت حفظ این گونه‌های جانوری گام بر می‌دارند.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان خور و بیابانک گفت: از ابتدای امسال تعداد زیادی لاشه حیوانات و دو نمونه تاکسیدرمی و اسلحه و مهمات غیرمجاز از شکارچیان کشف و ضبط شده و متخلفین نیز تحویل مراجع قضایی شده‌اند.
قابل ذکر است بر اساس قانون، متخلفین علاوه بر تحمل محکومیت کیفری ملزم به پرداخت ضرر و زیان زیست‌محیطی سه راس کل وحشی و یک راس قوچ وحشی جمعا به مبلغ 23 میلیون و 800 هزار ریال به حساب خزانه هستند.موضوعات مرتبط:

تاريخ : ۱۳۸٩/٥/٢٦ | ٩:۱٢ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

 26 مرداد 1369 هیچ گاه از خاطر ملت ایران پاک نخواهد شد. در این روز مردم آزاده ی ایران اسلامی ، با استقبال پرشکوه خود از ایران آزاد شده ی دفاع مقدس ، صحنه هایی بدیع را در تاریخ ثبت نمودند. سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی مان گرامی باد.موضوعات مرتبط:

تاريخ : ۱۳۸٩/٥/٢٥ | ۸:٥٩ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

امام علی (ع) فرمودند : تاریخ گذشتگان و آیندگان و برنامه زندگی شما در قرآن است.                                                             

بحار الانوار جلد 92 صفحه 32

در ماهی که برکات الهی و رحمت ها و غفران حضرت حق جل جلاله از آسمان کرامت نازل شده و شبی افضل از هزار ماه را در خود جای داده و به قرآن زینت گردیده، قلوبمان را با نور درخشان کلام وحی مزین می کنیم .

 بدین مناسبت جلسه جز خوانی قرآن مجید همراه با تفسیر و معارف قرآنی  ویژه برادران و خواهران همه روزه در ایام ماه مبارک رمضان از ساعت ١٨ در حسینیه و موسسه فرهنگی صاحب الزمان(عج)-اردیبیهای مقیم مرکز(به آدرس: میدان خراسان-خیابان ١٧ شهریور جنوبی-کوچه کشمیری-پلاک پرچمبرگزار می شود.

از تمامی علاقه مندان جهت شرکت در این مراسم نورانی دعوت بعمل می آید.موضوعات مرتبط:

تاريخ : ۱۳۸٩/٥/٢۳ | ٩:٢۱ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

فرماندار شهرستان خور و بیابانک گفت: بازرسی‌های بهداشتی بر مواد غذایی، باید به صورت مرتب و پیوسته انجام پذیرد.

به گزارش "نسیم خور" حسن فیروزی در نخستین جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان خور و بیابانک با اشاره به نامگذاری امسال به نام سال همت مضاعف و کار مضاعف از سوی رهبر معظم انقلاب، تلاش بیشتر و بهتر را در تمام زمینه‌ها ضروری دانست.
وی افزود: کارگروه سلامت و امنیت غذایی نقش مستقیمی را در سلامت جامعه ایفا می‌کند و به همین دلیل از اهمیت و جایگاه ویژه‌ای برخوردار است.
فرماندار شهرستان خور و بیابانک تصریح کرد: برای ارتقای سلامت و بهبود کیفیت زندگی مردم باید همکاری‌ها و هماهنگی‌ها گسترش یافته و تضمین سلامت و امنیت غذایی جامعه در گرو اجرای دقیق مصوبات این کارگروه است.
وی با تاکید بر اجرای مصوبات این کارگروه خاطر نشان کرد: در صورت تحقق این اهداف، مردم می‌توانند با امنیت و آرامش مواد غذایی را مصرف کنند.
فیروزی با اشاره به اینکه بازرسی‌های بهداشتی در این زمینه باید مرتب و پیوسته انجام گیرد، ادامه داد: فروشندگان مواد غذایی و غذاخوری‌ها باید از لحاظ بهداشتی کنترل شوند تا بتوان از بروز بیماری و آلودگی در سطح جامعه جلوگیری کرد.
وی تاکید کرد: با عنایت به اینکه در آستانه ماه مبارک رمضان قرار داریم، باید به بهداشت اماکن توجه بیشتری شود و دستگاه‌های نظارتی، نظارت خود بر این اماکن را افزایش دهند.موضوعات مرتبط:

تاريخ : ۱۳۸٩/٥/٢۳ | ٩:۱۸ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

اهمیت شب اول ماه رمضان

 

امام باقرعلیه السلام روایت فرموده که پیغمبر اکرم(ص) در جمعه آخر ماه شعبان پس از ستایش و ثنای خداوند فرمود: ای مردم ماهی بر شما سایه افکنده است که در آن ماه شبی است که از هزار ماه نیکوتر است، و آن ماه رمضان است، پروردگار روزه این ماه را واجب فرمود و عبادت و بپاداشتن نماز را در یک شب این ماه برابر با عبادت هفتاد شب ماههای دیگر قرار داده است، آن کسی که در این ماه کردار نیکی از امور مندوب و مستحب بجای آورد، آفریدگار پاداش واجبی را به وی عطاء می فرماید...

وَ من اَدّی فیهِ فَریضَةً مِن فَرآئضِ اللهِ کانَ کَمَن اَدّی سَبعینَ فَریضَةٌ فی ما سِواهُ مِنَ الشُهُورِ وَ هُوَ شَهرُ الصَّبرِ وَ اِنَّ الصَّبرَ ثَوابُهُ الجَنَةُ وَ هُوَ شَهرُ المُواساةِ، وَ هُوَ شَهرُ ، یزیدُ اللهُ فیهِ فی رِزقِ المُؤمِنِ، وَ مَن فَطَّرَ فیهِ مُؤمِناً صائِماً کانَ لَهُ بِذلِکَ عِندَاللهِ عَزَّوَجَلَّ عِتقُ رَقَبَةٍ وَ مَغفِرَةٌ لِذُنُوبِه فی ما مَضی، فَقیلَ یا رَسُولَ اللهِ لَیسَ کُلَّما یقدِرُ عَلی اََن یفطِرَ صائِماً، فَقال: اِنَّ اللهَ تَبارَکَ وَ تَعالی کَریمٌ یعطی هذَا الثَّوابَ مِنکُم مَن لَم یقدِرَ اِلاّ عَلی مَذَقَةٍ مِن لَبَنٍ فَفَطَّرَ بِها صائِماً.

ترجمه : و هر کس که واجبی از واجبات الهی را در این ماه تأدیه کند پاداش اداء هفتاد فریضه در ماههای دگر بدو عنایت می گردد، این ماه، ماه شکیبایی است و پاداش شکیبایی بهشت است این ماه، ماه مواسات و برابری است و ماهی است که خداوند بر روزی افراد با ایمان می افزاید، آنکس که در این ماه مؤمن روزه داری را افطار دهد برای وی پاداش آزاد کردن بنده ای در دربار کبریائی پروردگار منظور می شود و گناهان گذشته اش مورد آمرزش قرار می گیرد. عرض شد یا رسول الله عموم ما مسلمین توانایی نداریم که ضیافت افطاری تشکیل دهیم، حضرت فرمود: خداوند تبارک و تعالی کریم است، همین ثواب را به آن کس که به یک جرعه شیر. اَو شَربَةٍ مِن ماءٍ عَذبٍِ یفطِرُ بِها صائِماً اَو تَمیراتٍ لا یقِدرُ عَلی اَکثَرَ مِن ذلِکَ، وَ مَن خَفَّفَ فِیه عَن مَملُوکِه خَفَّفَ اللهُ عَنه حِسابَهُ، وَ هُوَ شَهرٌ اَوَّلُهُ الرَّحمَةٌ وَ اَوسَطُهُ مَغفِرَةٌ وَ اخِرُهُ اِجابَةٌ وَ العِتقُ مِنَ النّارِ وَلا غَنی بِکُم فِیه عَن اَربَعِ خِصالٍ خِصلَتَینِ تُرضُونَ اللهَ بِهِما وَ خِصلَتَینِ لا غِنی بِکُم عَنهُما اَمّا اللَّتانِ تَرضُونَ اللهَ  بِهِما فَشَهادَةُ اَن لا اِلهَ اِلاّ اللهُ وَ اِنّی رَسُولُ اللهِ وَ اَمَّا اللَّتانِ لا غِنی بِکُم عَنهُما فَتَسأَلُونَ اللهَ حَوائِجَکُم وَ تَساَلُونَ اللهَ فیهِ العافِیةَ وَ تَتَعوَّذُونَ بِهِ مِنَ النّارِ.

ترجمه : یا آب گوارا یا چند دانه خرما روزه داری را افطار دهد، عطاء میفرماید، آنکس که وظایف خدمتگزاران خود را در این ماه سبک سازد خداوند در مورد محاسبه وی در قیامت بر او آسان می گیرد ، این ماهی که اولش رحمت و میانه اش آمرزش و انتهایش استجابت دعا و آزادی از آتش است، در این ماه شما از چهار خصلت بی نیاز نیستید که به سبب دوخصلت آن خداوند خشنود می شود، و آن گواهی دادن به یکتایی خدا و پیامبری من است، و دو خصلت دیگر که در تمام عمر ناچار به آن متصف باشید، یکی خواستار شدن حوائج از خداوند به ضمیمه عافیت است و دیگر پناهنده شدن به وی از آتش دوزخ.موضوعات مرتبط:

تاريخ : ۱۳۸٩/٥/٢٠ | ۸:٢٥ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()
/ بیانات منتشر نشده رهبرمعظم انقلاب به‌مناسبت پایان شعبان و آغاز رمضان/
تالار مهمانی خدا

خبرگزاری فارس: ماه رمضان تالار ضیافت الهى است؛ یک تالار عظیم که اگر کسى وارد آن تالار شد و به خود فرصت داد و همت کرد که از آنچه در آن‌جا خداى متعال آماده کرده، به خودش بهره‌ای برساند، بهره فراوانى خواهد برد که آن بهره در ماه شوال و ماه‌هاى دیگرِ سال نیست.


اشاره:
به مناسبت پایان شعبان‌المعظم و در آستانه ورود به ماه مبارک رمضان، پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، بخشی از بیانات ایشان را در جمع کارکنان وزارت اطلاعات در تاریخ 13/07/1383، منتشر می‌کند.ادامه مطلب...موضوعات مرتبط:
ادامه مطلب

تاريخ : ۱۳۸٩/٥/۱٩ | ۳:٠٢ ‎ب.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

از سوی فرماندار شهرستان خور و بیابانک چهار مدیر جدید دستگاه‌های اجرایی این شهرستان معرفی شدند.

به گزارش "نسیم خور" و با اعلام فرماندار شهرستان خور و بیابانک، علی‌اصغر رئیسی به عنوان رئیس اداره راه و ترابری، وحید محمودیان به عنوان سرپرست اداره تربیت‌بدنی، محمد اقبال به عنوان سرپرست شبکه بهداشت و درمان و رضا آزادی به عنوان رئیس اداره مخابرات شهرستان خور و بیابانک معرفی شدند.
فرماندار شهرستان خور و بیابانک در مراسم معارفه مدیران جدید این شهرستان گفت: پیگیری اجرای مصوبات سفر استاندار اصفهان به این شهرستان باید در اولویت کارها قرار گیرد و ادارات دولتی باید از حداکثر ظرفیت‌های قانونی خود برای پاسخگویی به ارباب رجوع استفاده کنند.
حسن فیروزی اظهار داشت: در حال حاضر بیش از 80 درصد از مراجعات مردم به فرمانداری...

 غیر ضروری است و می‌تواند در همان اداره مربوطه پیگیری شود.
وی با اشاره به سهمیه 480 نفری شهرستان خور و بیابانک ایجاد فرصت‌های شغلی استان اصفهان تصریح کرد: ایجاد اشتغال به این معنا نیست که برای افراد فقط کار دولتی ایجاد کنیم و فراهم کردن زمینه‌های کار شخصی نیز خود نوعی ایجاد اشتغال است.
فرماندار شهرستان خور و بیابانک به سرمازدگی سال‌های گذشته که منجر به از بین رفتن بیش از 90 درصد فضای سبز شهرستان شد اشاره کرد و ادامه داد: ایجاد فضای سبز و پارک‌های مناسب برای رفاه حال مردم و مسافران و گردشگران می‌تواند خاطره خوبی را برای آنها هنگام سفر به این شهرستان برجای بگذارد.
وی خاطر نشان کرد: امیدواریم با آماده شدن ساختمان نیروی انتظامی شهرستان، هرچه سریع‌تر شاهد راه‌اندازی این مرکز باشیم که بسیاری از مشکلات مردم از جمله تردد به خارج از شهرستان کاسته می‌شود.
فرماندار شهرستان خور و بیابانک همچنین با اشاره به روز خبرنگار و تجلیل از تلاشگران عرصه اطلاع‌رسانی، حمید آقا را به عنوان خبرنگار و نماینده خبرگزاری فارس در شهرستان خور و بیابانک معرفی کرد و از مسئولان ادارات خواست با وی همکاری لازم را داشته باشند.

آبشکوه: مدیر وبلاگ آبشکوه ضمن تبریک به تمامی عزیزان منتصب و آرزوی توفیق و سربلندی در این مسیر خطیر و نیز تمامی مراحل زندگی،از تمامی مسوولین جدید تقاضا دارد به مشکلات و دردهای روستاهای شهرستان بخصوص روستاهای جنوبی و بویژه روستای اردیب با جدیت بیشتر رسیدگی نمایند و باقیات الصالحاتی برای روز حساب خود بفرستند.انشاءا...

همچنین به دوست عزیز و ارزشی خودم جناب آقای حمید آقا صمیمانه کسب این افتخار را تبریک عرض نموده و برای ایشان نیز آرزوی توفیق و سربلندی را از درگاه خداوند متعال خواهان و خواستارم.موضوعات مرتبط:

تاريخ : ۱۳۸٩/٥/۱٩ | ۸:۱۸ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()موضوعات مرتبط:

تاريخ : ۱۳۸٩/٥/۱۸ | ۸:۳٧ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()
خبرگزاری فارس: هفدهم مرداد ماه به مناسبت سالروز شهادت خبرنگار شهید محمود صارمى به عنوان روز خبرنگار نامیده شده است. به همین مناسبت شایسته است که در این روز نگاهى به این حرفه موثر کنونى در جامعه خود داشته باشیم

هفدهم مرداد ماه به مناسبت سالروز شهادت خبرنگار شهید محمود صارمى به عنوان روز خبرنگار نامیده شده است. به همین مناسبت شایسته است که در این روز نگاهى به این حرفه موثر کنونى در جامعه خود داشته باشیم و تلاش کنیم تا با نگاهى به جوانب مختلف این حرفه، برخى از بایدها و نبایدهاى مرتبط با این حرفه را مطرح سازیم. باید توجه داشت که البته خبرنگارى یک نماد از همه دست‏اندرکاران در رسانه‏هایى از این سنخ است که همه با هم و در یک حرکت هماهنگ و همکارى گروهى مى‏توانند کار خبر و خبررسانى را به انجام برسانند. علاوه بر این باید به دو جنبه این حرفه به طور همزمان توجه داشت که از یک سو این حرفه یکى از قوى‏ترین سلاح‏هایى است که دشمن در عرصه جنگ نرم و مبارزه کنونى خود علیه جمهورى اسلامى ایران آن را به کار گرفته و مى‏گیرد و از سوى دیگر نظام اسلامى نیز در این عرصه جنگ نرم نیازمند نیروهاى مومن و متعهد و صاحب فن و فن‏آورى است که بتوانند با دشمن مبارزه کنند و توطئه‏هاى او را خنثى نمایند و حتى به مواضع دشمن یورش و حمله برند واهداف نظام اسلامى را در این عرصه محقق سازند و یکى از رسانه‏هایى باشند که از طریق آن، پیام حق نظام اسلامى را به گوش همگان برسانند.
از سوى دیگر باید توجه داشت که دشمنان نظام اسلامى نیز کوشش مى‏نمایند تا هرچه بیشتر نیروهاى رسانه‏اى و خبرى خود را تعلیم دهند و علیه نظام اسلامى مجهز سازند. به عنوان مثال بسیارى از مراکز وابسته به آمریکا و سازمان‏دهنده فتنه 88 در طول سال گذشته تا کنون به دنبال جذب خبرنگاران جوان و حرفه‏اى کردن آن‏ها در جهت به کارگیرى ایشان علیه نظام اسلامى بوده‏اند که شواهدى از این امر را در برخى از تلویزیون‏هاى ضد انقلاب مشاهده مى‏کنیم. در این مقاله کوتاه نگاهى نیز به برخى از ویژگى‏هایى که خبرنگاران متعهد و مسلمان باید واجد آن‏ها باشند خواهیم داشت. نمونه‏هاى مطرح شده در این مقاله تنها بخشى از خصوصیاتى است که یک خبرنگار متعهد باید واجد آن‏ها باشد و یک خبررسانى و خبرنگارى متعهدانه بدون آن‏ها دچار مشکل و کاستى مى‏گردد. در نهایت نیز به برخى از آفات رسانه‏ها و خبررسانى‏هاى مدرن به اجمال اشاره مى‏شود که شایسته است رسانه‏هاى متعهد و خبرنگاران مومن و انقلابى تا حد توان خویش را از این آفات برکنار دارند. در فهرست ایثارگران 244 شهید و 50 جانباز و 12 آزاده مرتبط با خبرنگاران است. یاد همه آن‏ها گرامى باد. ادامه مطلب...موضوعات مرتبط:
ادامه مطلب

تاريخ : ۱۳۸٩/٥/۱٧ | ۸:۱٤ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

خوربلاگ


خورنیوز:به اطلاع علاقه مندان رشته فوتسال می رساند که هیئت فوتبال با همکاری اداره تربیت بدنی در نظر دارد با توجه  به فرارسیدن ماه مبارک رمضان مسابقات فوتسال را  تحت عنوان جام رمضان 89 برگزار نماید. لذا  از علاقه مندان دعوت می شود با در نظر گرفتن شرایط ذیل جهت ثبت نام به اداره تربیت بدنی مراجعه نمایند.

ادامه مطلب...موضوعات مرتبط:
ادامه مطلب

تاريخ : ۱۳۸٩/٥/۱٦ | ۸:٠٩ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()
تازه‌ترین اخبار هدفمندی یارانه‌ها در گفت‌وگوی فارس با فرزین؛
برآورد انصراف 15 درصد متقاضیان؛ یارانه نقدی قابل برداشت است

خبرگزاری فارس: سخنگوی کارگروه تحول اقتصادی از پیش‌بینی انصراف 15 درصد از متقاضیان دریافت یارانه نقدی که در طرح جمع آوری اطلاعات اقتصادی خانوار مشارکت داشته‌اند، خبر داده و می‌گوید: یارانه نقدی واریز شده به حساب سرپرست خانوارها قابل برداشت خواهد بود.


به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، رئیس جمهور اخیرا در همدان از واریز یارانه نقدی به حساب سرپرست خانوارها در مهرماه خبر داد، این در حالی است که همچنان در خصوص سرنوشت تشکیل سازمان هدفمندی یارانه‌ها، نحوه پرداخت یارانه نقدی و چگونگی رسیدن آن به دست مردم، اصلاح قیمتها و نحوه اطلاع رسانی مناسب در خصوص اجرای مهمترین پروژه اقتصادی کشور طی 30 سال گذشته پرسشهای زیادی مطرح است.
محمدرضا فرزین سخنگوی کارگروه تحول اقتصادی روز گذشته به پرسشهای خبرنگار فارس درباره این مباحث پاسخ گفت، هر چند کما فی‌السابق پاسخ به برخی سوالات را به آینده احاله کرد.  ادامه مطلب...موضوعات مرتبط:
ادامه مطلب

تاريخ : ۱۳۸٩/٥/۱٦ | ۸:٠٦ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

خبرگزاری دانشجویان ایران - تهران
سرویس: سیاسی

دبیر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه زابل گفت: برای افزایش بنیه فکری دانشجویان کارهای فراوانی می‌توان انجام داد که قسمتی از این فعالیت‌ها بر عهده اساتید و سیستم دانشگاه و قسمت دیگر به عهده دانشجویان و تشکل‌های دانشجویی می‌باشد.

سیدعلی موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) اظهار کرد: همانطوری که رهبری معظم انقلاب بر افزایش سطح بصیرت و بنیه فکری و تحلیل دانشجویان تاکید دارند، باید به این فرمایش جامعه عمل پوشانده شود.

وی افزود: با گذاشتن گعده‌های فکری و تحلیلی، دعوت از اساتید و سخنرانان با بصیرت، مجلات و نشریات با مطالب و مقتضیات عمیق و کارشناسی شده، جلوگیری از حضور اساتید سکولار در کلاس‌ها و مجامع دانشگاهی و تبلیغات منفی این‌گونه اقشار، جذاب کردن مطالعه و پژوهش‌های فوق درسی برای دانشجویان می‌توان بنیه فکری دانشجویان را تقویت کرد. ادامه مطلب...موضوعات مرتبط:
ادامه مطلب

تاريخ : ۱۳۸٩/٥/۱٢ | ۸:٤۱ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()
خبرگزاری فارس: شبکه‌های سه، دو، یک و تهران به ترتیب سریال‌های خود را از بعد از افطار در ماه رمضان روی آنتن می‌برند.

به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس، امسال چهار سریال اصلی ویژه ماه مبارک رمضان در تلویزیون تولید شده است که از شبکه‌های یک، دو، سه و تهران پخش می‌شوند. ادامه مطلب...موضوعات مرتبط:
ادامه مطلب

تاريخ : ۱۳۸٩/٥/۱٢ | ۸:۱٥ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()
رئیس مرکز آمار با تشریح آخرین اخبار پرداخت یارانه نقدی خبر داد:
اصلاح اطلاعات اقتصادی خانوارها در 4 گزینه و بدون نیاز به مراجعه مردم

خبرگزاری فارس: رئیس مرکز آمار ایران از اصلاح اطلاعات اقتصادی خانوارها در 4 گزینه و بدون نیاز به مراجعه مردم خبر داد و گفت: در مرحله دوم براساس میزان درآمد خانوار یارانه نقدی به نسبت عکس پرداخت می‌شود که آن هم لزوماً به معنای سال دوم اجرای طرح هدفمندی نیست.


به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، عادل آذر امروز در مرکز اصلاح اطلاعات اقتصادی خانوار در منطقه قیطریه در جمع خبرنگاران اعلام کرد: پردازش اطلاعات امنیتی خانوار شامل اصلاح چهار گزینه ازدواج، طلاق، تولد و فوت افراد خانواده بدون مراجعه حضوری مردم و به صورت خودکار توسط همکاران مرکز آمار ایران و با استفاده از اطلاعات جمع‌آوری شده از سازمان ثبت احوال و ثبت اسناد انجام می‌شود.
رئیس مرکز آمار ایران افزود: اطلاعات هویتی خانوار به صورت خودکار در مرکز آمار ایران شامل تغییرات فوت، تولد، ازدواج و طلاق با استفاده از بانک‌های اطلاعاتی خانوار انجام می‌شود.
ادامه مطلب...موضوعات مرتبط:
ادامه مطلب

تاريخ : ۱۳۸٩/٥/۱۱ | ۳:٢٦ ‎ب.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

هنرمندی که رفت، صدایی که ماند

خورنیوز:روزنامه‌های صبح امروز ایران مهمترین عناوین خبری صفحه‌ِ اول خود را به مسائلی همچون: هنرمندی که رفت، صدایی که ماند ، حذف 23 هزار پست سازمانی در تهران ، نتایج اولیه کنکور امروز اعلام مى شود و... که برخی از آنها در زیر می‌آید.

جام جم

هنرمندی که رفت، صدایی که ماند
قاچاقچیان شیشه اعدام می‌شوند
حذف 23 هزار پست سازمانی در تهران
ورود وزارت بهداشت به ماجرای سیگارهای قاچاق آلوده


ایران

راز موفقیت و آرزوهای شاگرد اول‌های کنکور
قاچاقچیان «شیشه» اعدام می‌شوند
دلایل روشن برای جاسوسی 3 تبعه امریکایی
رئیس جمهور:اصل تحریم ایران، یک بازی سیاسی است
بارش برف ارتفاعات کلاردشت را سفیدپوش کرد
حضور 25 کشور در نمایشگاه قرآن کریم.
ادامه مطلب...موضوعات مرتبط:
ادامه مطلب

تاريخ : ۱۳۸٩/٥/۱۱ | ۳:٢۱ ‎ب.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()
شهردار خور در مصاحبه با خبرنگار واحد خبرخور:

برگرفته از نایین نیوز

اینو انتشار دادم یه وقت شهردار خیال نکنه من فقط با شهرداری لجم تازه خوشحال میشم علاوه بر نقد های خودم کارهای مثبت اونهارو هم نمایش بدم .اینم بگم این دلیل نمیشه من از نقد تصویری خودم دست بکشما

خورنیوز:شهردار خورگفت:شهر خور، شهری سنتی است که مظاهر ساختمان سازی نوین به آن راه نیافته است.

سید حمید موسوی، درباره بافت مسکونی شهر خور و بیابانک اظهار داشت: بافت مسکونی شهر خور به سه بخش قدیمی سنتی، نیمه قدیمی و تازه ساز تقسیم می شود.

وی ادامه داد: بیشتر بخش قدیمی خور، دارای خانه هایی با خشت و گل، پشت بام های گاهگل و دیوارهای بلند و سقف های ضربی و بخش نیمه قدیمی شهر خور از خشت و گل بنا شده و اتاق های آن بزرگتر است.

شهردار خور و بیابانک خاطر نشان کرد: با توجه به کویری بودن منطقه و دمای بین 45درجه تا 48درجه در تابستان، در این شهر اکثر مردم به خانه هایی ویلایی روی آورده اند.

وی افزود: در خور به علت گرمای هوا و طولانی بودن دوره گرما، خانه ها را با دو حیاط و با باغچه هایی که نقش موثری در تلطیف هوا دارد، می سازند و به همین دلیل میزان آپارتمان سازی به ندرت، خیلی کم و در نهایت می توان گفت که درحد صفر است.

موسوی اضافه کرد: با این اوصاف شهر خور، شهری سنتی است که مظاهر ساختمان سازی نوین به آن راه نیافته است و هنوز حال و هوای گذشته خود را حفظ کرده است.

وی در ادامه تصریح کرد: با این وجود در شهر خور، بعد از ابلاغ بخشنامه زلزله، مقاوم سازی، با نظارت دفتر فنی شهرداری صورت گرفت تا این خانه های سنتی و زیبا در برابر زلزله محافظت شوند.

شهردار خور بیان داشت: تعداد منازل مسکونی در سطح شهر خور، بیش از ???? مورد ثبت شده که پس از پیروزی انقلاب اسلامی شهرک هایی تحت نام شهرک امام رضا(ع)، امام علی(ع)، فاطمیه، ولی عصر(عج) در اطراف شهر خور احداث شده است.

وی ادامه داد: در این سال ها همچنین شهرداری نسبت به خدمات رسانی به کل مجموعه شهر شامل زیرسازی، جدول گذاری، آسفالت و زیباسازی شهر با توجه به اعتباراتی که در دست داشته اهتمام ورزیده و تاکنون اقداماتی خوبی را در این زمنیه انجام داده است.

موسوی بیان داشت: همچنین شهر خور، مانند بسیاری از کلان شهرها در سال های اخیر از مهاجرت جمعیت روستایی بی نصیب نبوده و شهرک های جنوب این شهر، بیشتر محل اسکان این مهاجران بوده است.

نقل از خور نیوزموضوعات مرتبط:

تاريخ : ۱۳۸٩/٥/۱۱ | ۸:٢۳ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

در این مراسم مدیر محترم آموزش و پرورش آقای مصطفی امراللهی ضمن درود بی کران بر پیامبر رحمت و تبریک نیمه شعبان و ادای احترام به مقام شامخ شهدای انقلاب و همه ایثارگران و یاد و خاطره امام راحل و تجدید عهد و پیمان با نایب بر حقش مقام معظم رهبری  و عرض سلام و ادب خالصانه به معاونت محترم آموزش متوسطه استان اصفهان جناب آقای پور حسینی و جمعی از مفاخر علمی، ادبی، هنرمندان، نویسندگان، دانشجویان، دانش آموزان ممتاز و خانواده های محترم شهدا و ایثارگران شهرستان خوروبیابانک و همچنین خیر مقدم به مناسبت حضور در جشن ستارگان را عنوان فرمودند.

و در ادامه جناب آقای دکتر سید علی اکبر موسوی استاد دانشگاه شیراز و دارای مدرک دکترای عمران آب از آمریکا دقایقی را پیرامون توصیف مقایسه شرایط تحصیل در گذشته (شرح خاطرات تحصیل خویش)و حال و تجلیل از مقام شامخ معلمان گذشته را ایراد نمودند.

در این مراسم جناب آقای سید جواد پور حسینی معاونت محترم آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش اسنتان اصفهان ضمن تقدیر و تشکر از برپایی جشن ستارگان در منطقه کویری خوروبیابانک و همچنین تجلیل از مفاخر علمی ، مباحثی در خصوص ارزش علم و دانش و جایگاه آن در اسلام را متذکر شدند و در پایان آرزوی موفقیت برای همه تلاشگران عرصه علم و دانش را از خداوند متعال خواستار شدند.

در پایان مراسم از میهمان افتخاری جلسه جناب آقای دکتر سید علی اکبر موسوی و دکتر مهدی نقوی و حسن فیروزی  فرماندار محترم و دکتر سید سعید حسینی و امام جمعه محترم شهر خور و دیگر عزیزان دعوت به عمل آمد تا منتخبان علمی تندیس و لوح سپاس را از دستان این عزیزان دریافت کنند.

این مراسم با قرائت دعای فرج به پایان رسید.

نسیم خورموضوعات مرتبط:

تاريخ : ۱۳۸٩/٥/۱٠ | ٩:٢۸ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()


نسیم خور

 

نماینده مردم نایین و خور و بیابانک گفت: از زمان ارتقای بخش خور و بیابانک به شهرستان و به برکت تفکر دولت عدالت‌محور بیش از 40 میلیارد ریال اعتبار برای این شهرستان اختصاص یافته است.

 

حسین حسنی در جمع خبرنگاران و مسئولان شهرستان خور و بیابانک اظهار داشت: یکی از ضعف‌هایی که در کشور ما وجود دارد، تربیت نکردن مدیران جوان برای فعالیت در رده‌های مختلف مدیریتی کشور است و باید با تربیت نیروی انسانی خلاق و مومن و فکور این انقلاب را به پیش ببریم.
وی افزود: متاسفانه برخی از مصوبات مجلس در دوره هفتم هنوز اجرایی نشده است و باید ساز و کاری اندیشیده شود که این مصوبات در سریع‌ترین زمان ممکن به مرحله اجرا برسد.
نماینده مردم نایین و خور و بیابانک تصریح کرد: خوشبختانه هم‌اکنون مجلس طرحی را در دستور کار دارد که بر اساس آن، تمام مسئولان مملکتی باید وضع اقتصادی خود را قبل و بعد از شروع به کار در مناصب دولتی اعلام کنند.
وی به ارتقای خور و بیابانک از بخش به شهرستان اشاره کرد و ادامه داد: از زمان ارتقای بخش خور و بیابانک به شهرستان و به برکت تفکر دولت عدالت‌محور، بیش از 40 میلیارد ریال اعتبار برای این شهرستان اختصاص یافته است و تا چند سال آینده شاهد پیشرفت چشمگیر خور و بیابانک هستیم.
حسنی با اشاره به پیشرفت قابل ملاحظه طرح باز زنده‌سازی نخلستان‌های شهرستان خور و بیابانک تصریح کرد: باید طلب پیمانکاران مربوطه در سریع‌ترین زمان ممکن پرداخت شود و رفع مشکلات کشاورزان نیز در اولویت قرار گیرد.
وی با تقدیر از زحمات فرماندار و امام جمعه شهرستان خور و بیابانک بیان داشت: باید بین مسئولان وحدت حاکم باشد و همیشه پیرو دستورات رهبر معظم انقلاب باشیم و از دامن زدن به اختلافات دوری کنیم.
نماینده مردم نایین و خور و بیابانک در مجلس شورای اسلامی با اشاره به دور چهارم سفرهای رئیس جمهور ادامه داد: امیدواریم در دور چهارم سفرهای دولت، شاهد حضور رئیس جمهور در شهرستان محروم و کویری خور و بیابانک و کاهش مشکلات این شهرستان باشیم.
وی اضافه کرد: امیدواریم در جلسه‌ای که هفته آینده با وزیر صنایع و مدیر شرکت ایمیدرو داریم بتوانیم راهکاری برای راه‌اندازی هر چه سریع‌تر واحد پتاس خور بیندیشیم، چون با راه‌اندازی این واحد صنعتی بسیاری از مشکلات اقتصادی و اشتغال جوانان حل می‌شود.موضوعات مرتبط:

تاريخ : ۱۳۸٩/٥/۱٠ | ٩:٢٤ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

زمان و مکان ولادت

زمان و مکان تولد:
حضرت مهدی علیه السلام فرزند امام حسن عسگری علیه السلام و نرجس خاتون در طلوع فجر روز جمعه نیمه شعبان سال 255ه . ق در شهر سامراء دیده به جهان گشود. سالروز ولادت آن امام از فضیلتی بسیار برخوردار است .

مادر امام

مادر حضرت مهدی علیه السلام، دختر یشوعا فرزند قیصر روم بود؛ نام اصلی آن بانو ملیکه است که پس از ازدواج با امام حسن عسگری علیه السلام به نام‌های دیگری مشهور شد؛ مشهورترین آنها عبارتند از نرجس، ریحانه، صقیل، سوسن و حکیمه، که در این میان« نرجس» از همه مشهورتر است.

در برخی از احادیث از نرجس خاتون با عنوان بهترین کنیزان یاد شده است. وی شدیدا مورد علاقه‌ی جدش، قیصر روم، بود. در دوران کودکی، زیر نظر اساتید و معلمان خبره، آداب و رسوم اقوام گوناگون و از جمله زبان عربی را آموخت؛ به‌گونه‌ای که بر این زبان تسلط کامل یافت.

به‌هم خوردن مراسم ازدواج نرجس

سیزده ساله بود که جدش ـ قیصر روم ـ مراسم بسیار مجلل و باشکوهی ترتیب داد، تا او را به عقد برادرزاده اش در آورد؛ ولی بر اثر حادثه‌ای شگفت‌آور، تخت برادر زاده‌اش سرنگون شد و او در دم جان سپرد. پس از او بار دیگر مراسم مشابهی ترتیب یافت تا ملیکه به عقد ازدواج برادرزاده دیگر قیصر در آید، ولی او نیز به سرنوشت برادر خود دچار شد.

در همان شب، ملیکه در عالم رویا توسط رسول گرامی اسلام به عقد ازدواج امام حسن عسگری علیه السلام درآمد. از آن پس عشق و علاقه به امام حسن عسگری آن‌چنان در قلب ملیکه جای گرفت که او را از غذا و خوراک بازداشت. روز به روز حالش به ضعف و وخامت گرایید به‌طوری که پزشکان از بهبودی‌اش قطع امید کردند. ملیکه همچنان در آتش فراق و جدایی امام حسن عسگری می‌سوخت تا اینکه شبی در عالم رویا به دست مبارک حضرت زهرا مسلمان گردید و از آن پس شبی نگذشت مگر اینکه امام حسن عسگری را درخواب زیارت می‌کرد.

img/daneshnameh_up/7/77/mahdi4.jpgسرانجام بر اساس دستور امام حسن عسگری به صورت ناشناس به جمع اسرای روم پیوست و از سوی امام هادی توسط بشر بن سلیمان خریداری شد و به سامرا منتقل گردید. امام هادی، نرجس خاتون را به خواهرش حکیمه واگذار کرد تا احکام دینی را به او آموزش دهد.

در اواخر عمر شریف امام هادی، امام حسن عسگری با نرجس ازدواج کرد و در سال 255 یا 256 حضرت امام مهدی متولد گردید. نرجس خاتون پس از ولادت آن حضرت، به دلیل حمله جعفر کذّاب به خانه امام حسن عسگری، از خدا خواست پس از شوهرش زنده نباشد و به همین جهت در حدود سال های 256 تا 260 دارفانی را وداع گفت.

ازدواج نرجس خاتون با امام عسکری علیه السلام

نرجس خاتون در خانه حکیمه، دختر امام جواد علیه السلام، به‌سر می‌برد تا اینکه روزی امام حسن عسگری به خانه عمه خود رفت و نرجس خاتون توجه امام را به خود جلب کرد.

حکیمه به امام حسن عرض کرد اگر تمایل دارد، نرجس را به ازدواجش در بیاورد. امام پاسخ فرمود: « از این در شگفتم که به زودی فرزند بزرگواری از او متولد خواهد شد که خداوند به‌وسیله او زمین را از عدل و داد پر می‌کند، همان‌گونه که از جور و ستم پر شده است.» حکیمه پرسید: « آیا نرجس را به حضورتان روانه کنم؟» و امام آن را مشروط به اجازه پدرش کرد.

حکیمه در همان لحظه برای کسب اجازه ازدواج امام حسن و نرجس خاتون به حضور برادرش امام هادی شرفیاب شد، ولی پیش از آنکه سخنی بر زبان بیاورد، امام علیه السلام فرمود: «نرجس را نزد فرزندم ابومحمد بفرست.»

مراسم ازدواج امام حسن عسکری و نرجس خاتون را در خانه حکیمه برگزار شد و آنها پس از چند روز به خانه امام هادی رفتند.

مخفی بودن حمل دوران بارداری نرجس خاتون همانند بارداری مادر موسی علیه السلام مخفی بود و کسی از آن آگاهی نداشت، چرا که دشمنان مترصد بودند آن حضرت را به قتل برسانند.
img/daneshnameh_up/7/79/mahdi9.jpg

کیفیت ولادت شب پانزدهم شعبان سال 255 هجری قمری، حکیمه به خانه امام حسن عسکری علیه‌السلام رفته بود. نزدیک غروب آفتاب تصمیم گرفت برگردد که امام حسن به او فرمود شب را در همان جا بماند چرا که قرار است مهدی علیه السلام متولد گردد.

حکیمه و نرجس خاتون آن شب با هم نماز خواندند، افطار کردند و آنگاه به رختخواب رفتند. پس از مدتی، حکیمه برای ادای نماز شب آماده شد ولی اثری از وضع حمل در نرجس خاتون مشاهده نکرد. سپس نرجس نیز از خواب بیدار شد و مشغول نماز شب گردید.

حکیمه همچنان در اضطراب به‌سر می برد و منتظر وعده خدا بود. کم‌کم نزدیک بود که شک و تردید او را فرا گیرد، که امام حسن عسکری او را باز داشت. نرجس خاتون در نماز وتر بود که حالش دگرگون شد. حکیمه می‌گوید: « در این حال پرده‌ای میان من و او مانع شد که دیگر نرجس را ندیدم. طولی نکشید که حجاب برطرف گردید و نرجس خاتون را دیدم که نوری از او می درخشید. آن نور به‌قدری شدید بود که جایی را نمی‌توانستم ببینم.

در آن حال کودکی را دیدم که صورت و زانوهایش را بر زمین نهاده، دو انگشت سبابه را به سوی آسمان بلند کرده و سخن می گوید: « شهادت می‌دهم که هیچ معبودی جز خدای یگانه نیست، تنهاست و شریکی ندارد؛ و شهادت می‌دهم که جدم رسول صلی الله علیه و آله و سلم خداست و پدرم امیر مومنان است.» آنگاه یکایک امامان را نام برد تا به نام خودش رسید. پس فرمود:« خدایا وعده‌ات را درباره من به انجام رسان. کار مرا به پایان برسان. گام‌هایم را محکم گردان و زمین را به وسیله من از عدل وداد پر کن.»

آداب پس از ولادت

امام حسن عسکری برای فرزندش گوسفندان زیادی عقیقه کرد و شیعیان را اطعام نمود.

مخفی نگه‌داشتن ولادت حضرت مهدی «علیه السلام) از همان آغاز رعایت می‌شد و جز شیعیان خاص و افراد معدودی از ولادت او باخبر نمی‌شدند؛ چرا که در صورت آگاهی دشمنان از ولادت آن حضرت، آنها درصدد کشتن او بر می‌آمدند.

اسامی

امام زمان علیه‌السلام نام‌های گوناگونی دارد که بسیاری از آنها لقب‌هایی است که از جهت خصوصیات و صفات مختلف، به او داده‌اند.

حضرت مهدی (علیه السلام) از آغاز ولادت دشمنان فراوانی داشت که همواره در پی یافتن و کشتن آن حضرت بودند. به همین جهت آن حضرت پیوسته در اختفا و غیبت به‌سر می‌برده و در احادیث پیشوایان معصوم علیهم السلام و در میان شیعیان، از نام اصلی آن حضرت، کمتر استفاده می‌شده است.
برخی از نام‌های آن امام عبارتند از:

محمد: نام اصلی امام زمان محمد است. در بسیاری از احادیث، آن حضرت همنام و هم‌کنیه رسول بزرگوار اسلام معرفی گردیده است. با این حال در تعدادی از احادیث، بردن این نام ممنوع شمرده شده است و حتی در پاره‌ای از احادیث، کسی که آن حضرت را به این نام یاد کند، کافر و ملعون دانسته شده است. دلیل این حکم از سوی پیشوایان معصوم علیه السلام، مسایل امنیتی و حفظ جان آن حضرت از دست دشمنانش بیان شده است.

مهدی: مهدی در لغت به معنی هدایت‌شده و راه‌یافته است. دلیل نامیده‌شدن امام زمان علیه السلام به مهدی راهنمایی و هدایت‌یافتگی به امور مخفی و پنهان بیان شده است.

3- قائم: از آنجا که حضرت مهدی به‌حق قیام می‌کند و حق را بر پا می‌دارد، در احادیث پیشوایان معصوم قائم به حق نامیده شده است.
img/daneshnameh_up/c/cc/bg.jpg
منتظر: منتظر به معنای کسی که در انتظارش به‌سر می‌برند. از آنجا که حضرت مهدی برای مدت بسیار طولانی در غیبت به‌سر می‌برد و در این مدت شیعیان مخلص، منتظر او هستند تا با ظهور خود جهان را از عدل وداد پرکند، آن حضرت منتظر نامیده شده است.

5- احمد

6- محمود

مومل «آرزو داشته شده)

8- خلف

9- الحجه من آل محمد صلی الله علیه و آله وسلم

10ـ منصور

11- عبدالله

12ـ خلف صالح

13- صاحب الزمان

14ـ خلیفه الله

15ـ بقیه الله.

حضرت مهدی علیه السلام کنیه‌هایی نیز دارند که عبارتند از : ابوالقاسم، ابوعبدالله و ابوجعفر.

دوران کودکی

چنانچه گفته شد، حضرت مهدی علیه السلام از همان آغاز ولادت و دوران کودکی ـ بلکه پیش از ولادت ـ در خفا به‌سر می‌برد و جز تعداد کمی از شیعیان و یاران خاص پدرش، کسی موفق به دیدار و ملاقات با او نمی‌شد. از این‌‌رو از حوادث دوران کودکی آن حضرت اطلاعات زیادی در دست نیست.

در اینجا به برخی از حوادث دوران کودکی امام اشاره می کنیم:

حضرت مهدی علیه السلام در روز اول ولادت: حکیمه در موارد متعدد به دیدار و زیارت امام می‌رفت. او در همان روز نخست ولادت امام برای عرض تبریک به خانه‌ی برادرزاده اش امام حسن عسکری رفت؛ ولی با کمال تعجب، حضرت مهدی را در جای خودش ندید.

وقتی از امام حسن عسکری پرسید، آن حضرت فرمود:« او را به کسی سپردیم که مادر موسی فرزندش را به او سپرد.»

روز سوم ولادت: حکیمه روز سوم ولادت حضرت مهدی نیز برای دیدار امام به آنجا رفت. در این دیدار، حضرت مهدی علیه السلام را در آغوش گرفت و بوسید. امام حسن عسکری از حکیمه خواست فرزندش را نزد او ببرد.

هنگامی که حکیمه، حضرت مهدی علیه السلام را به پدر داد، امام حسن فرمود: « فرزندم سخن بگو!» و حضرت مهدی لب به سخن گشود و گفت: « اعوذ بالله من الشیطان الرجیم. بسم الله الرحمن الرحیم. و نرید ان نمن علی الذین استضعفوا فی الارض و نجعلهم ائمه و نجعلهم الوارثین و نمکن لهم الارض و نری فی الارض و نری فرعون و هامان و جنود هما منهم ما کانوا یحذرون»؛ « پناه می برم به خدا از شیطان رانده‌شده، به نام خداوند بخشایشگر مهربان. و ما اراده کردیم بر کسانی که در زمین ضعیف شده‌اند، منت گذاریم و آنان را پیشوایان قرار دهیم و وارثان (زمین) قرار دهیم و آنان را در زمین قدرت دهیم و به فرعون و هامان و سپاهیانشان از سوی آنان چیزی نشان دهیم که آنها را به ترس وا دارد»

سپس بر پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله وسلم و حضرت علی علیه السلام و همه امامان درود فرستاد تا به نام پدرش رسید و پس از ذکر نام پدرش ساکت شد.

همچنین در روز سوم ولادت حضرت مهدی، پدرش اصحاب خود را جمع کرد، حضرت مهدی را به آنها نشان داد وفرمود: « پس از من این کودک، امام شما و جانشین من است. او همان کسی است که گردن‌ها در انتظارش کشیده می‌شود و آنگاه که ظلم و جور پر شود، قیام می‌کند و دنیا را از عدل وداد پر می‌نماید. »

روز هفتم ولادت نیز حکیمه به دیدار آن امام رفت و ماجرای این دیدار شبیه دیدار روز سوم است.

روز دهم ولادت: در این روز خادمی به نام نسیم، در حضور حضرت مهدی عطسه کرد.

امام به سخن درآمد و فرمود: « خداوند تو را رحمت کند. (یرحمک الله.)» نسیم از این سخن خوشحال شد. آنگاه امام فرمود: « به تو بشارت می‌دهم که عطسه، سه روز ایمنی از مرگ را در پی دارد.»

چهل روزگی: حکیمه می‌گوید: « چهل روز پس از تولد حضرت مهدی علیه السلام به خانه امام حسن عسکری رفتم. مولایم امام زمان را مشاهده کردم که در خانه راه می رود و کسی را ندیدم که فصیح‌تر از او سخن بگوید.»


حکیمه گوید: « پس از آن از ابومحمد علیه السلام سراغ امام زمان را می گرفتم و او در پاسخ می فرمود: « او را به کسی سپردیم که مادر موسی علیه السلام فرزندش را به او سپرد»

ویژگی های آن حضرت امام زمان دارای ویژگیهایی است که از یک جهت به همه انبیاء و اولیاء شباهت دارد ولی از جهت دیگر با تمام آنان تفاوت دارد.

قیام آن حضرت قیام آن حضرت که آرزوی تمام شیعیان و مظلومان تمام جهان است دارای ویژگیهایی است که در روایات ائمه معصومین به آنها اشاراتی شده است و همچنین در قبال آن حضرت و قیام جهانی وی وظایفی برای شیعیان و موالیان حضرت آورده شده است.موضوعات مرتبط:

تاريخ : ۱۳۸٩/٥/۳ | ٩:۳۱ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()
کارگزاری سهام عدالت به فارس اعلام کرد:
نحوه دریافت سود سهام عدالت افرادی که هنوز پول خود را دریافت نکرده‌اند

خبرگزاری فارس: کارگزاری سهام عدالت اعلام کرد: سود سهام عدالت همه افرادی که در چهارمرحله پرداخت سود در شروع پرداخت هر مرحله به بانک تحویل و به حساب آنان واریز شده و می‌توانند با ارائه فیش و کارت ملی سود خود را از بانک‌ها دریافت کنند.


به گزارش خبرنگار اقتصادی فارس، بر اساس اعلام کارگزاری سهام عدالت با توجه به اینکه در مجموع چهار مرحله‌ای که سود سهام عدالت توزیع شده، 953 هزار و 167 نفر سود خود را دریافت نکرده‌اند، سود سهام عدالت همه افرادی که در این چهار گروه قرار دارند و هنوز سود را دریافت نکرده‌اند از همان تاریخی که پرداخت سود هر مرحله آغاز شد به بانک و حساب آنها واریز شده است.
بنابراین، اگر تا کنون سود را دریافت نکرده‌اند به دلیل عدم مراجعه افراد برای دریافت فیش بانک است، در نتیجه این افراد باید با دریافت فیش و مراجعه به بانک می‌توانند سود خود را دریافت کنند.
نحوه مراجعه و دریافت سود افرادی که هنوز پولی به عنوان سود سهام عدالت دریافت نکرده‌اند به شرح زیر است.

*نحوه دریافت سود از افراد تحت پوشش کمیته امداد

بنابراین، افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی که 117 هزار و 621 هزار نفر آنها باقی مانده اند سود آنها در دست بانک بوده و با مراجعه به شرکت‌های تعاونی استا‌ن‌ها مراجعه و فیش خود را دریافت کنند، سپس فیش را با فیش به یکی از بانک‌های کشاورزی، پست بانک و سپه مراجعه و سود را دریافت کنند.


*پرداخت سود روستائیان و عشایر در بانک ملی

بر اساس این گزارش، در مرحله دوم پرداخت سود سهام عدالت از 5 میلیون و 483 هزار و 250 نفر روستائیان و عشایر 38 هزار و 756 نفر سود خود را دریافت نکرده‌اند، با توجه به اینکه از زمان شروع پرداخت، سود سهام عدالت این دوره در دست بانک بوده این افراد می‌توانند با مراجعه به دهیاری‌ها و شرکت‌های تعاونی استانی فیش خود را گرفته و با ارائه به بانک‌ ملی سود سهام عدالت را دریافت کنند.


*دریافت سود مشمولان آموزش‌و پرورش با ارائه کارت ملی

بر اساس این گزارش کارکنان آموزش پرورش نیز که تعداد مشمولین دریافت سود سهام آنها 3 میلیون و 191 هزار و 49 نفر بوده و 365 هزار و 945 نفر باقی‌مانده است، بازنشستگان آموزش و پرورش با ارائه کارت ملی به بانک صادرات و شاغلین به بانک ملی مراجعه و سود خود را دریافت کنند.
لازم به ذکر است، کارکنان آموزش‌و پرورش(شاغلین و بازنشستگان) سود خود را بدون نیاز به فیش و تنها با ارائه کارت ملی دریافت کنند.


*بانک سپه و کشاورزی آماده پرداخت سود سهام عدالت

بر اساس اطلاعات موجود، تعداد 430 هزار و 845 نفر بازنشستگان دستگاه اجرایی که در مرحله چهارم سود خود را دریافت نکرده‌اند نیز می‌توانند فیش خود را از شرکت‌های تأمین اجتماعی و شرکت تعاونی هر شهرستان دریافت و با ارائه آن به بانک سپه و کشاورزی سود خود را دریافت کنند.موضوعات مرتبط:

تاريخ : ۱۳۸٩/٥/۳ | ۸:٤٩ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

خبرگزاری فارس: سوت آغاز دهمین دوره لیگ برتر فردا به صدا در می‌‌آید تا بار دیگر فوتبال ایران شاهد روزهای پر و تاب و هیجانی خود باشد.


به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، دهمین دوره لیگ برتر فوتبال ساعت 17:30 فردا (دوشنبه) با دیدار شهرداری تبریز و استقلال تهران آغاز می‌شود تا تنور فوتبال ایران دوباره داغ شود.
لیگ برتر در حالی دو رقمی می‌شود که کماکان نواقصی در راه برگزاری آن وجود دارد. اگرچه سازمان لیگ تلاش کرده که این مشکلات را به حداقل برساند اما همچنان و با وجود پشت سر گذاشتن 9 دوره این نیاز احساس می‌شود که با رعایت مسائل حرفه‌ای بتوانیم لیگ را به صورت کامل و در عمل به صورت حرفه‌ای برگزار کنیم. در هر صورت فوتبال ایران بار دیگر به روزهای پر تب و تاب خود باز می‌گردد و تب فوتبال به بالاترین حد خود خواهد رسید.
در هفته اول این رقابت‌ها مسابقات زیر برگزار می‌شود:
دوشنبه چهارم مرداد

گرامیداشت ولادت باسعادت یگانه منجی عالم بشریت –حضرت ولی عصر امام زمان (عج) و اعیاد شعبانیه
شهرداری تبریز – استقلال تهران – ورزشگاه یادگار امام ( ره ) – تبریز – ساعت 17:30
هدایت ممبینی-مرتضی کریمی-محمدرضا ابوالفضلی-مهدی سید علی-ناظر: فریدون اصفهانیان
پاس – مس کرمان – ورزشگاه قدس – همدان – ساعت 18
محسن ترکی-رضا سخندان-آرمان اسعدی-ایرج ساعدی-ناظر:عبدالله با عزم
ذوب آهن – پیکان – ورزشگاه فولاد شهر – اصفهان – ساعت 19:30
سعید بخشی زاده-حیدر شکور-سعید علی نژادیان-سعید فتاحی-ناظر:حسین نجاتی
فولاد خوزستان – استیل آذین – ورزشگاه تختی اهواز – ساعت 20:45
خداداد افشاریان-صفدر احمدی-غلام آموزگار-اسماعیل آمری-ناظر:محمد تولایی

سه شنبه: 5 مرداد
راه آهن – سپاهان – ورزشگاه اکباتان – تهران – ساعت 17:40
سعید مظفری زاده-علیرضا کهوری-عباس انتظاری-پیروز سیف اله پور-ناظر:سیامک بخشی
سایپا – صبای قم – ورزشگاه انقلاب – کرج – ساعت 18:15
محمود رفیعی-بابک داوری-محمدرضا منصوری-رضا کرمانشاهی –ناظر: حسین خوشخوان
ملوان بندر انزلی – نفت تهران – ورزشگاه تختی – انزلی - ساعت 18:15
یدالله جهانبازی-محسن فریمانی-مسعود فرح نیا-رسول رهبر فام-ناظر:علی خسروی
پرسپولیس– تراکتورسازی تبریز – ورزشگاه آزادی – تهران – ساعت 19:40
مسعود مرادی-حسن کامرانی فر-حسین خانبان-بابک وسیله بر-ناظر:ایرج نظری
شاهین بوشهر – نفت آبادان – ورزشگاه شهید بهشتی – بوشهر – ساعت 20:30
تورج حق وردی-حسین طالقانی-مهدی عالیقدر-قاسم واحدی-ناظر:بهرام مهر پیما
در ادامه به بررسی وضعیت تیم ها در لیگ دهم خواهیم پرداخت. ادامه مطلب...موضوعات مرتبط:
ادامه مطلب

تاريخ : ۱۳۸٩/٥/۳ | ۸:۳٤ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

فرماندار خور و بیابانک گفت: اگر تمام زیرساخت‌های اشتغال فراهم شود، اما هیچ اشتغالزایی صورت نگیرد، نمی‌توان از مهاجرت مردم به شهرهای بزرگ جلوگیری کرد.

به گزارش "نسیم خور" حسن فیروزی  در نخستین جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری شهرستان خور و بیابانک با اشاره به نامگذاری سال‌جاری به نام سال همت مضاعف و کار مضاعف اظهار داشت: ایجاد اشتغال وظیفه اخلاقی و وجدانی تمامی مسئولان است و ما باید نسبت به گذشته بیشتر و بهتر در این زمینه فعالیت کنیم.
وی با بیان اینکه ایجاد اشتغال سبب جلوگیری از بروز برخی ناهنجاری‌ها در جامعه می‌شود افزود: از ادارات و نهادهای مسئول انتظار داریم زمینه‌های اشتغال این شهرستان را هر چه سریع‌تر اعلام نمایند تا فرمانداری خور و بیابانک نیز رایزنی‌ها و برنامه‌ریزی‌های خود در این زمینه را آغاز کند. ادامه مطلب..


موضوعات مرتبط:
ادامه مطلب

تاريخ : ۱۳۸٩/٥/٢ | ۸:۳۱ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

پاسدار شهید   سعید سلمان
فرزند محمد علی سلمان
زمان شهادت جمعه 1/5/89 هم زمان با تولد حضرت علی اکبر
مکان شهادت کهنوج کرمان به علت اصابت گلوله اشرار به پیشانی
تشییع صبح روز یک شنبه روستای شهید پرور چاهملک

منبع خبر: روستای شهیدپرور چاهملکموضوعات مرتبط:

تاريخ : ۱۳۸٩/٥/٢ | ۸:٢۱ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()
در مقاله مشترک «ریچارد کاچ» و «کریس اسمیت» مطرح شد:
تأکید بر لیبرالیسم پایه‌های تمدن غرب را متزلزل کرده است

خبرگزاری فارس: یک نویسنده و استاد دانشگاه آمریکایی در قالب مقاله مشترکی با عنوان «خودکشی غرب»، پایه‌های تمدن غربی را متزلزل دانسته و تأکید بر لیبرالیسم در کشورهای غربی را محتوم به فروپاشی می‌دانند.


به گزارش خبرگزاری فارس، «ریچاد کاچ» نویسنده چندین کتاب پرفروش و «کریس اسمیت»، استاد دانشگاه در آمریکا، در مقاله‌ای که به صورت مشترک در «نشریه فیلسوفان» منتشر کرده‌اند، پایه‌های تمدن غربی را در حال تزلزل دانسته و مدعی هستند؛ دنیای غرب ضمن از دست دادن اعتماد به نفس خود، در صورتی‌که رویه کنونی خود را ادامه داده و در دیدگاه‌ها و عملکرد خود تغییر اصولی صورت ندهد، نه از طریق دشمنان بیرونی، بلکه از درون دچار فروپاشی خواهد شد.
در ابتدای این مقاله آمده است: در سال 1900، اغلب شهروندان غربی اعتماد و افتخار زیادی به تمدن خود می‌کردند. حس مشترکی بین مردم آمریکا، انگلیس، اروپا، کانادا، استرالیا و نیوزیلند درباره تعلق به یک تمدن نیرومند، درحال توسعه و ترقی خواه وجود داشت. ولی امروزه این حس از بین رفته است. باید دانست که دلیل این امر، مسائل اقتصادی، رویدادهای بیرونی و دشمنان خارجی نیست. از دهه 1990 به بعد تمدن غرب از نظر مادی، نظامی، علمی و حتی سیاسی پیشرفت زیادی داشته و هم اکنون دو دشمن هولناک خود یعنی نازیسم و کمونیسم را نیز دیگر پیش روی ندارد. اگر بحرانی در غرب وجود دارد، این بحران از درون غرب ایجاد شده؛ و به بیان دیگر دنیای غرب آن اعتماد به نفس سابق خود را از دست داده است.
ادامه مطلب...موضوعات مرتبط:
ادامه مطلب

تاريخ : ۱۳۸٩/٥/٢ | ۸:۱۸ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()