لحظاتی پیش یکی از اولیای دانش آموزان مدرسه ابتدایی شهید دکتر حسینی(تنها مدرسه دایر در روستای اردیب) طی تماس تلفنی مشکلی را اعلام نمود، که در اینجا ضمن اطلاع رسانی، از مسوولان شهرستان خوروبیابانک درخواست می شود جهت رعایت عدالت و انصاف هر چه سریعتر به این مشکل رسیدگی و در جهت رفع آن تلاش نمایند.

مدرسه ابتدایی روستای اردیب با وجود داشتن دانش آموز در تمامی پایه های اول تا پنج ابتدایی از ابتدای سال تا کنون با دو معلم اداره می شد که متاسفانه از دو روز پیش یکی از معلم ها به نام آقای یزدانی را به روستای چاهملک منتقل نموده اند و با وجود اعتراض اولیای دانش آموزان نسبت به این مساله، مسولان آموزش و پرورش خور اعلام نموده اند که به دلیل دانش آموز کم، مدرسه با یک معلم(شما بخوانید مدیر،ناظم،آبدارچی و...) باید اداره شود!!! این در حالی است که مدارس ابتدایی شهر خور با دانش آموزان کم(به طور متوسط هر ١٠ نفر دانش آموز یک معلم همراه با ناظم و مدیر و آبدارچی و ... ) در حال فعالیت می باشد و دبستان روستای اردیب با داشتن ١۶ دانش آموز باید فقط با یک معلم(شما بخوانید مدیر،ناظم،آبدارچی و...) اداره شود!!این کجایش عدالت نام دارد!

نکته: مدرسه قدیمی اردیب که البته وقفی هم بود فروختند و شاید می خواهند این مدرسه را هم کم کم تعطیل کنند و بعدش هم بفروشنننننننننننند!!!

البته جا دارد از شورا و دهیار اردیب هم بخواهیم در این خصوص کمی تلاش کند و زحمت بدهد شاید.....!!!!!موضوعات مرتبط: خبر

تاريخ : ۱۳۸٩/٧/٢۸ | ۸:٥۱ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

خبرگزاری فارس: مقام معظم رهبری با اشاره به تحریم‌ها فرمودند: ملت ایران از اولین سال‌های انقلاب مورد تحریم بوده راه مقابله با آن را بلدند و تحریم‌های اخیر نیز که با تشدید فشار روی مردم و جدا کردن آنها از نظام اسلامی طراحی شده بود، نتوانست اثر قابل توجهی بر زندگی آنها بگذارد.


به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، رهبر معظم انقلاب اسلامی پس از استقبال با شکوه مردمی و زیارت حضرت معصومه (س) در اجتماع عظیم مردم در میدان آستانه شهر قم حضور یافته و به ابراز احساسات گرم و صمیمانه آنان پاسخ گفتند. ادامه مطلب...موضوعات مرتبط: سخنان رهبر معظم انقلاب
ادامه مطلب

تاريخ : ۱۳۸٩/٧/٢۸ | ۸:٤٥ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()موضوعات مرتبط:

تاريخ : ۱۳۸٩/٧/٢٦ | ٩:٠٧ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

زادگاه
 امام علی بن موسی الرضا علیه السلام در مدینه منوره دیده به جهان گشود.

کنیه ها
ابوالحسن و ابوعلی

لقبها
رضا، صابر، زکی، ولی، فاضل، وفی، صدیق، رضی، سراج الله، نورالهدی، قرة عین المؤمنین، مکیدة الملحدین، کفوالملک، کافی الخلق، رب السریر، و رئاب التدبیر

 مشهورترین لقب
مشهورترین لقب آن حضرت �رضا� است و در سبب این لقب گفته اند: �او از آن روی رضا خوانده شد که در آسمان خوشایند و در زمین مورد خشنودی پیامبران خدا و امامان پس از او بود. همچنین گفته شده : از آن روی که همگان، خواه مخالفان و خواه همراهان به او خشنود بودند. سر انجام، گفته شده است: از آن روی او را رضا خوانده اند که مأمون به او خشنود شد.�

مادر امام
در روایتهای مختلفی که به ما رسیده است نامها و کینه ها و لقبهای ام البنین، نجمه، سکن، تکتم، خیزران، طاهره و شقرا، را برای مادر آن حضرت آورده اند.

زاد روز
درباره روز، ماه و سال ولادت و همچنین وفات آن حضرت اختلاف است.
ولادت آن حضرت را به سالهای (148 و 151 و 153ق) و در روزهای جمعه نوزدهم رمضان، نیمه همین ماه، جمعه دهم رجب و یازدهم ذی القعده نامیده اند.

         روز شهادت
روز وفات آن حضرت را نیز به سالهای (202 و 203 و 206ق) دانسته اند.
اما بیشتر بر آنند که ولادت آن حضرت در سال (148ق) یعنی همان سال وفات امام صادق علیه السلام بوده است، چنان که مفید، کلینی، کفعمی، شهید، طبرسی، صدوق، ابن زهره، مسعودی، ابوالفداء، ابن اثیر، ابن حجر، ابن جوزی و کسانی دیگر این نظر را برگزیده اند.
در باره تاریخ وفات آن حضرت نیز عقیده اکثر عالمان همان سال(203ق) است.
بنابر این روایت، عمر آن حضرت 55 سال می شود که 25 سال آن را در کنار پدر خویش سپری کرده و 20 سال دیگر امامت شیعیان را بر عهده داشته است.
این 20سال مصادف است با دوره پایانی خلافت هارون عباسی، پس از آن سه سال دوران خلافت امین، و سپس ادامه جنگ و جدایی میان خراسان و بغداد به مدت حدود دو سال، و سر انجام دوره ای از خلافت مأمون.

فرزندان
گرچه که نام پنج پسر و یک دختر برای ایشان ذکر کرده اند، اما چنان که علامه مجلسی می گوید: حداکثر تنها از جواد به عنوان فرزند او نام برده اند.
به دسیسه مامون و با  سم او به شهادت رسید و پیکر مطهر او را در طوس در قبله قبه هارونی سرای حمید بن قحطبه طایی به خاک سپردند و امروز مرقد او مزار آشنای شیفتگان است.

 

... همراه با کبوتران حرم 

خورشید، در حال غروب است و هفت ستاره روشن در آسمان، آغوش گشوده هشتمین اخترند.

کبوتران بال می زنند آسمانی را که چشم هایمان سال هاست به آن دوخته شده، صدای بال کبوتران در صدای سنج عزاداران می پیچد و خواب مسموم انگورهای پیچیده بر خوشه های حادثه آشفته می شود، خورشید، ذره ذره در عطش چشم هایش رسوب می کند...

امام رضا علیه السلام سجده کردن بر معبود را نزدیک ترین حالت بنده می داند و می فرمایند:

�نزدیک ترین حالت بنده به خداوند متعال، در حال سجده است و این همان قول خداوند تبارک و تعالی است که فرمود: سجده کن و نزدیک شو. �

هشتمین پیشوای شیعیان امام علی بن موسی الرضا علیه السلام در مدینه دیده به جهان گشود.

بیشتر دوران امامت امام رضا (ع) در زمان خلافت مامون بود. مامون که یکی از مکارترین و زیرک ترین خلفای عباسی به شمار می آمد. پس از قتل برادرش امین و به دست گرفتن قدرت، مرو را مرکز حکومت خود قرار داد و با بهره گیری از هوش وزیر خود فضل بن سهل پایه های حکومت خود را مستحکم کرد.
انـگیزه هاى سیاسى  مانند: جذب ایرانیان، سرکوب نهضتها و قیامهاى علویان، مشروع جـلـوه دادن حـکومت خود، مامون را وادار کرد به امام پیشنهاد ولایت عهدی دهد ولی از این روى، امام رضـا (ع) از پـذیرش پیشنهاد مامون سر باز مى زد. به هر حال امام رضا (ع) درنهایت، ولایت عهدی را با قید شرایطی پذیرفت. پس از مراسم بیعت اجبارى، در حضور مردم و دیگران فرمود:

لـنـا عـلیکم حق برسول الله و لکم علینا به حق فاذا انتم ادیتم الینا ذلک وجب علینا الحق لکم. مـا اهـل بیت، به واسطه رسول خدا (ص) بر شما مردم حقى داریم، شما نیز بر ما حقى داریـد وقتى که شما حق ما را به ما دادید، بر ما لازم است که حقوق شما را رعایت کنیم. (بحارالانوار جلد 146)
اگرچه این پیشنهاد رنگ تهدید و اجبار نیز گرفته بود. مسئله ولایت عهدی با تلاش های امام برای افشاگری همراه بود و شرط اصلی دخالت نکردن در عزل و نصب ها که همان شریک نبودن در حکومت جائر زمان برای حضرت محسوب می شد، نیز به همین منظور بود و امام بدین ترتیب توطئه های مأمون را یکی پس از دیگری خنثی می کرد و کار بدانجا رسید که عرصه بر مأمون تنگ شد و امام رضا (ع) را بزرگترین خطر جدی برای بقای حکومت خود می دانست و وقتی دریافت عوام فریبی های او در اعلام ولیعهدی امام رضا (ع) نیز کارگشا نیست، چاره ای جز به شهادت رساندن امام(ع) برای خود ندید.

سرانجام خورشید فروزان وجود امام (ع) در روز ۲۹  صفر سال ۲۰۳  ق. غروبی سرخ را به مشرق ایمان نشست و بار دیگر سیاست مزورانه عباسی تن به شکست داد.موضوعات مرتبط:

تاريخ : ۱۳۸٩/٧/٢٦ | ۸:٥٤ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()
خورنگین سبز کویر: آقای سید رضا طباطبایی به عنوان رییس جدید دادگاه عمومی خوروبیابانک معرفی شد.
 
 
پیشنهاد خور نگین سبز: ضمن عرض خوش آمد گویی و خیر مقدم خدمت جناب آقای طباطبایی،  از ایشان درخواست داریم با توجه به ارتقاء بخش به شهرستان، حجم زیاد درخواست ها، همچنین نیاز مبرم شهرستان به دادگستری، نبود دادگاه عمومی در بخشها و شهرهایی از قبیل جندق و فرخی و زحمات زیاد این عزیزان و صرف وقت و هزینه برای رفت و آمد به مرکز شهرستان برای حل مشکلات خود، و در راستای توسعه همه جانبه شهرستان، ایشان لطف کنند و علاوه بر پیگیری ایجاد دو مرکز دادگاه عمومی در شهرهای فرخی و جندق و البته در روستاهای جنوبی که در آینده به بخش ارتقاء خواهند یافت، دادگاه عمومی بخش خور و بیابانک که هنوز هم تابلو آن به همان صورت قبلی باقی مانده است، ارتقاء این دادگاه را به دادگستری شهرستان میسر سازند. باشد که این عمل ایشان بعنوان سنت حسنه و یادگاری از ایشان برای خور و بیابانکی ها باقی بماند. خور نگین سبز کویر برای ایشان و همه مسئولین خدوم و زحمت کش آرزوی سلامتی و موفقیت را دارد.   با تشکر
 
خورنگین سبز کویر: با حضور مدیر کل نظارت و بازرسی و رسیدگی به
 
 شکایات شورای حل اختلاف کل کشور، شورای حل اختلاف شهر فرخی
 
 افتتاح شد.


موضوعات مرتبط: خبر

تاريخ : ۱۳۸٩/٧/٢٦ | ۸:٤٢ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

اصل سوم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران به دلیل اهمیت مقوله تربیت بدنی و ورزش در زندگی روزمره مردم، بر لزوم توسعه آن در بین آحاد مردم تأکید کرده است، به گونه ای که برای گسترش ورزش، تشکیلاتی شامل: سازمان تربیت بدنی، کمیته ملی المپیک، فدراسیون ها و هیأت ورزشی، تربیت بدنی وزارتخانه های آموزش و پرورش، علوم، تحقیقات و فناوری، کار و امور اجتماعی، نیروهای مسلح و ... شکل گرفته اند. از جمله مهمترین وظایف این تشکیلات ورزشی، فراگیر کردن ورزش و ایجاد زمینه لازم برای تحقق برنامه "ورزش برای همه" است. ادامه مطلب...موضوعات مرتبط: خبر ورزشی
ادامه مطلب

تاريخ : ۱۳۸٩/٧/٢٥ | ۸:٢٥ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

با سلام خدمت همگی شما هم شهرستانیهای عزیز؛

رایانامه وبلاگ سبکبالان شهرستان خور و بیابانک راه اندازی شد. عزیزانی که می خواهند عکس، خاطره و هر مطلب مناسبی برای ما بفرستند از این طریق عمل کنند.

فقط خواهشی که از عزیزان در وبلاگ های نقاط مختلف شهرستان دارم اینست چونکه از شهدای بقیه روستاها و شهرها اطلاعات خاصی ندارم عزیزان هر چه سریعتر این وصایا و تصاویر را از شهدای پر افتخار خود برای ما بفرستند.

 بامید زنده شدن دوباره تئوری،

 افکار و عملکرد دوباره این

 شهدا....

آدرس رایانامه این وبلاگ:

shohadaekhoor@gmail.com

 موضوعات مرتبط:

تاريخ : ۱۳۸٩/٧/٢٤ | ٢:٠٢ ‎ب.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

توی قصابی بودم که یه پیرزن اومد تو و یه گوشه وایستاد .....

 یه آقای خوش تیپی هم اومد تو گفت: ابرام آقا قربون دستت پنج کیلو فیله گوساله بکش عجله دارم .....

آقای قصاب شروع کرد به بریدن فیله و جدا کردن اضافه‌هاش ..... همینجور که داشت کارشو می‌کرد رو به پیرزن کرد گفت: چی مِخی نِنه ؟

پیرزن اومد جلو یک پونصد تومنی مچاله گذاشت تو ترازو گفت: هَمینو گُوشت بده نِنه .....

قصاب یه نگاهی به پونصد تومنی کرد گفت: پُونصَد تُومَن فَقَط اّشغال گوشت مِشِه نِنه بدم؟

پیرزن یه فکری کرد گفت بده نِنه!

قصاب اشغال گوشت‌های اون جوون رو می‌کند می‌ذاشت برای پیره زن .....

اون جوونی که فیله سفارش داده بود همین جور که با موبایلش بازی می‌کرد گفت: اینارو واسه سگت می‌خوای مادر؟

پیرزن نگاهی به جوون کرد گفت: سَگ؟

جوون گفت اّره ..... سگ من این فیله‌ها رو هم با ناز می‌خوره ..... سگ شما چجوری اینا رو می‌خوره؟

پیرزن گفت: مُخُوره دیگه نِنه ..... شیکم گشنه سَنگم مُخُوره .....

جوون گفت نژادش چیه مادر؟ پیرزنه گفت بهش مِگن تُوله سَگِ دوپا نِنه ..... اینا رو برا بچه‌هام می‌خام اّبگوشت بار بیذارم!

جوونه رنگش عوض شد ..... یه تیکه از گوشتای فیله رو برداشت گذاشت رو اشغال گوشتای پیرزن .....

پیرزن بهش گفت: تُو مَگه ایناره بره سَگِت نگرفته بُودی؟

جوون گفت: چرا

پیرزن گفت ما غِذای سَگ نِمُخُوریم نِنه .....

بعد گوشت فیله رو گذاشت اون طرف و اشغال گوشتاش رو برداشت و رفتموضوعات مرتبط: طنز

تاريخ : ۱۳۸٩/٧/٢٤ | ۱:٥۳ ‎ب.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()
خور نگین سبز کویر:

 

 

یادم افتاد که یک زمانی تصویب شده بود، اونم کجا در سفر ریاست محترم جمهوری به شهرستان نایین که هدیه به بخش خور و بیابانک پروژه بزرگ گازرسانی به این بخش است. حال با گذشت چند سال از این موضوع متاسفانه هیچ نوع تحرک و نشانه ای از این پروژه را در شهرستان شاهد نیستیم. حتی یک بیل خاک برای کندن جای لوله ها به حرکت در نیامده، یا لوله ای برای این موضوع خریداری نشده است. یادمون هست که یک جایی ادعا شده بود بالای ۹۰٪ استان اصفهان و تمام شهرستان های استان از نعمت گاز برخوردارند که در اینجا از این گفته چند نتیجه منتج می شود:

 ۱- خور و بیابانک جزء استان اصفهان نیست!!!؛

۲- خور و بیابانک اینقدر کم جمعیت است که آمار آن به این در صد کم هم نمی رسد که این هم بعید است و همچنین با توجه به جمله بعدی آن!!!؛

۳- به خور گاز رسیده ولی ما خبر نداریم که این را هم من ندیدم!!!

۴- نتایج دیگری هم هست ولی نمی شود گفت ...

 من نمیدانم که مشکل از کجاست؟ هر کس که میداند به ما هم بگوید تا بدانیم که چرا خیلی از روستاهای ایران از این نعمت برخوردارند ولی این شهرستان با توجه به مشکلات عدیده و فاصله زیاد برای سوخت رسانی، قرار گرفتن در کویر مرکزی ایران با زمستان های خشک و بسیار سرد و سوزاننده و سرمایی که خاص کویر است، بسیاری از پتانسیل های راه اندازی صنایع  و کارخانجات بزرگ که بدلیل عدم وجود گاز تاسیس نشده که می تواند چهره منطقه را دگرگون کند، همچنین قرارگرفتن در استانی توسعه یافته و برتر با مدیرانی قوی در کشور و از همه مهمتر مصوب شدن این طرح بعنوان پروژه ملی در سفر ریاست جمهوری همچنان هیچ خبری از گاز رسانی وجود ندارد و خیلی چیزهای دیگر که شاید من از آن بی اطلاعم! این دفعه من توپ را در زمین مسئولین نمیندازم که واویلا ....مسئولین چیکار می کنید چرا نشستید یا خوابیدید و...که البته قسمت بیشتری از این موضوع به آنها بر می گردد(!) ولی آیا صدای مردم هم برای این مورد بلند می شود تا ببینیم چه تاثیر شگرفی می تواند بر موضوع بگذارد؟ یا کاربران اینترنت در این زمینه قلم فرسایی کردند؟ اگر ما بدنبال توسعه هستیم این هم یکی از بزرگترین و اساسی ترین زیر بناهای توسعه، البته من در مقام قضاوت نیستم و نتیجه گیری از این بحث را به عزیزان واگذار میکنم. یا علی...موضوعات مرتبط: نقد

تاريخ : ۱۳۸٩/٧/٢٤ | ۱:۳۸ ‎ب.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

خبرگزاری فارس: دربی شصت و نهم با پیروزی یک بر

صفر به سود استقلال به پایان رسید.

به گزارش خبرگزاری فارس، دیدار تیم های استقلال و پرسپولیس از ساعت 15 در ورزشگاه آزادی با حضور بیش از 98 هزار نفر با قضاوت مسعود مرادی آغاز شد.
این مسابقه با هیجان و حمله پرسپولیسی ها آغاز شد. دقیقه 7 بازی محمد نوری توانست دروازه استقلال را باز کند اما بلافاصله کمک داور دوم بازی(مرتضی کریمی) این گل را به دلیل آفساید مردود اعلام کرد.
ادامه مطلب...


موضوعات مرتبط: خبر ورزشی
ادامه مطلب

تاريخ : ۱۳۸٩/٧/٢٤ | ۸:۱٥ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

آبشکوه: این مطلب عینا از وبلاگ بچه کویر برداشت شده است. ضمن تشکر از وبلاگ مذکور و به دلیل شباهت های زیاد انجام این عمل"پختن رب انار " در دو روستای همسایه و دوست"ایراج و اردیب" و نیز جلوگیری از تکرار گویی، در ادامه نحوه پختن رب انار را در روستای اردیب را ملاحظه خواهیم نمود.

پختن رب انار در روستای اردیب ازاوایل مهر شروع میشود وتا اواسط آبان ماه ادامه دارد در روستای اردیب ٣ نوع انار (ترش ، شیرین ، و میخوش ) وجود دارد که این انارها با توجه به طعم ورنگ پوستش  به اسمهای مختلفی مثل (انارسگی ،عروس، سوخته و...) معروف است در برج هفت انارها به خوبی رسیده است وبرای رب شدن آماده است انارها را چیده و  اجازه میدهند چند روزی  در هوای آزاد بماند اردیبیها معتقدند بعد از چیدن انار باید بگذارند چند روز اناربماند تا دانه کردن آن راحت تر انجام شود وبعد از آن شبی از همسایه ها ویا فامیل دعوت میکنند واز آنها برای دانه کردن انارها کمک میگیرند واقعا چه شبی خوبیست  شب انار دانه کردن مخصوصا برای بچه ها شبی شاد و پر از بگو وبخند پارچه بزرگی ویا به قول ما اردیبیها چادرشبی پهن میکنند تشتهای انار را روی آن قرار میدهند وگرداگرد آن مینشینند مردها با کارد انارها را تیکه تیکه میکنند وخانمها هم مشغول دانه کردن انارها میشوند واین کار تا پاسی از شب طول میکشد دانه کردن انارها که تمام شود ومهمانها هم بروند تازه کار خانم خانه شروع میشود باید بادست آنقدردانه های انار را بفشرد تا خوب آبش گرفته شود سپس  آب انار را با دانه های  اناردر دیگ بزرگی میریزند وروی اجاق گاز میگذارند(البته ناگفته نماند که بعضیها با داشتن دستگاهی به نام تلمب برقی کار خود را راحت تر کرده اند وآب انار را با این دستگاه میگیرندودیگر لازم نیست دانه های انار را هم با آب انار بجوشانند) چند ساعتی میگذارند آب انار بجوشد تا آبی که در دانه ها هم مانده خارج شود حالا ما یک رب شل و رقیق داریم که در این مرحله به این رب ،رب شیرین میگویند خوب حالا صافی را آماده کرده  وروی دیگی قرار داده زیر اجاق را خاموش میکنیم  وپس از چند دقیقه رب نیمه آماده را از صافی عبور میدهیم ودانه های انار که الان بسیار ریز وسفید شکل شده اند در صافی باقی میمانند اما اردیبیبها باز هم دست بر دار نیستند  کاسه آبی جلوی خود میگذارند واین دانه های انار را که به آنها شَنگ میگویند را با کمی آب مرطوب میکنند وخوب میچلانند تا حتی یک قطره آب هم در آن نماند وسپس شنگها را به حالت کوفته تبریزی در اورده ودر آفتاب خشک میکنند تا بعداً گوسفندها نوش جان کنند  حالا در دیگ دوم فقط آب انار خالص داریم مجددا دیگ را روی اجاق قرار داده وبا شعله ملایم کار را ادامه میدهیم تا زمانی که رب ما غلیظ وسفت و خوش رنگ شود وبعد از ان اجاق خاموش میشود میگذارند رب سرد شده و ان را در ظرفهای از قبل آماده شده میریزند نوش جانتان

 

من اناری را، می‌کنم دانه،
به دل می‌گویم:
خوب بود این مردم،
دانه‌های دلشان پیدا بود.
می‌پرد در چشمم آب انار: اشک می‌ریزم.
مادرم می‌خندد......

 برگزفته از وبلاگ بچه کویر ،با اندکی تلخیص

صحنه هایی از چیدن انار تا پختن رب انار در روستای ایراج را برای شما دوستان عزیز به تصویر کشیده ام امیدوارم خوشتون بیاد واگر مطلبم نقصی داشت به بزرگی خودتان ببخشیدموضوعات مرتبط:

تاريخ : ۱۳۸٩/٧/٢٠ | ۸:٥۱ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()
خبرگزاری فارس: حضرت آیت الله خامنه ای نتیجه بررسی دقیق و مستند هیئت‌های فقهی و حقوقی را به عنوان نظر قطعی و نهایی درباره وقف اموال دانشگاه آزاد به آقای هاشمی رفسنجانی رئیس هیئت موسس دانشگاه آزاد اسلامی و آقای احمدی نژاد رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی ابلاغ فرمودند.

به گزارش سرویس فضای مجازی خبرگزاری فارس ، رجا نیوز نوشت : دو هیئت فقهی و حقوقی که از سوی رهبرمعظم انقلاب برای بررسی عمیق و همه جانبه موضوع وقف اموال دانشگاه آزاد اسلامی تعیین شده بودند، نظرنهایی خود را مبنی بر مغایرت فقهی و حقوقی وقف این دانشگاه به محضر معظم له تسلیم کردند و حضرت آیت الله خامنه ای نتیجه این بررسی دقیق و مستند فقهی و حقوقی را به عنوان نظر قطعی و نهایی درباره وقف اموال دانشگاه مزبور به آقای هاشمی رفسنجانی رئیس هیئت موسس دانشگاه آزاد اسلامی و آقای احمدی نژاد رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی ابلاغ فرمودند.
متن نامه رهبرمعظم انقلاب که از سوی دفتر ایشان برای آقایان هاشمی ر فسنجانی و احمدی نژاد ارسال شده به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

در پی مأموریت به دو هیئت فقهی و حقوقی برای بررسی عمیق و همه جانبه درباره وقف اموال دانشگاه آزاد اسلامی، مجموعه بحث ها و تدقیق در ادله مختلف به این نتیجه قطعی منتهی شد که وقف مزبور دارای اشکالات اساسی فقهی و حقوقی است از جمله، هم به لحاظ مشروعیت وقف مذکور و هم از جهت صلاحیت هیئت محترم موسس در انشاء این وقف. همچنان که مشکل اساسی تحقق قبول مقام ذیصلاح نیز مطرح است، بنابراین وقف مزبور از لحاظ فقهی و حقوقی صحیح نیست.

ضمناً با توجه به ماهیت غیرخصوصی و غیردولتی دانشگاه آزاد اسلامی، لازم است بندهای 5 و 10 مصوبه جدید شورای عالی انقلاب فرهنگی در مورد اساسنامه آن دانشگاه مورد بررسی مجدد قرار گرفته و اصلاح شود.

مراتب به جناب آقای هاشمی رفسنجانی ریاست محترم هیئت موسس و جناب آقای احمدی نژاد ریاست محترم شورای عالی انقلاب فرهنگی ابلاغ شود.

سیدعلی خامنه ای
18/7/89

اعلام نظرصریح رهبر انقلاب در مورد بطلان وقف دانشگاه آزاد، عملاً زمینه را برای اجرای اساسنامه جدیدی که پس از دو سال در تیر ماه سال جاری در شورای عالی انقلاب فرهنگی تصویب شد، مهیا کرده و دانشگاه آزاد سرانجام از وضعیت ملک طلق و حیات خلوت سیاسی و حزبی برخی افراد و جریان‌ها خارج می‌شود.

در عین حال، روزنامه کیهان در واکنش به اعلام نظر رهبر انقلاب در مورد وقف دانشگاه آزاد، گزارشی از روند ماجرا نوشت:

ادامه مطلب...موضوعات مرتبط: خبر
ادامه مطلب

تاريخ : ۱۳۸٩/٧/۱٩ | ۸:۳٠ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

فرماندار خور و بیابانک گفت: 84 طرح فرهنگی شهرستان خور و بیابانک به استانداری اصفهان ارسال شده است.

به گزارش "نسیم خور" حسن فیروزی صبح امروز در جلسه کارگروه تخصصی فرهنگی اجتماعی شهرستان خور و بیابانک اظهار داشت: در سالی که به فرموده رهبر معظم انقلاب سال همت مضاعف و کار مضاعف نامیده شده، با تلاش و همت مسئولین و متولیان فرهنگی شهرستان خور و بیابانک، 84 طرح فرهنگی برای رشد و توسعه فرهنگ شهرستان آماده و به استانداری اصفهان ارسال شد.
وی به تصویب تمام این طرح‌ها در کارگروه فرهنگی و اجتماعی شهرستان خور و بیابانک و ارسال آن به استانداری اصفهان اشاره کرد و افزود: از این طرح‌ها تعداد 57 طرح هزینه‌ای و 27 طرح عمرانی است که 16 طرح آن با کد یک و 2 و با اعتباری بالغ بر 5 میلیارد و 442 میلیون و 700 هزار ریال به تصویب اعضای کارگروه رسید. 
ادامه مطلب... موضوعات مرتبط: خبر فرهنگی
ادامه مطلب

تاريخ : ۱۳۸٩/٧/۱۸ | ۳:٢٢ ‎ب.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()
نسیم خور:
 این رمان داستان شخصی به نام ماشالله می باشد که نگهبان بانک بوده و علاقه عجیبی به وقایع زمان عباسی به خصوص زمان هارون الرشید دارد. ماشالله در تصادفی عجیب به یک باره به زمان هارون الرشید منتقل شده و داستان های خنده داری را موجب می شود
مهران مدیری که پس از کش و قوس های بسیار با تلویزیون در نهایت نتوانست کار خود را از سیمای ملی و برای ده ها میلیون مخاطب درشبکه خصوصی عرضه کرد. با این تفاوت که در سخنان ابتدایی خود در هر قسمت این کار را بهترین کار خود و گروهش معرفی کرد.
 
به گزارش بولتن مجموعه طنز قهوه تلخ که حاصل چهارده ماه کار جمعی کمدین های گروه مهران مدیری و برداران گلیان به شمار می رود در اولین نگاه و برخورد ، فیلمنامه خیالی و عجیب خود را به رخ می کشد. هر چند این سناریو چندان نیز برای مهران مدیری غریب و دور از دسترس نبوده و وی پیش از این و در شبهای برره با تبعید یک روشنفکر به منطقه ای به دور از رسومات و فرهنگ زمانه نشان داد که با چنین ساختارهایی بیگانه نیست. اما آنچه در این میان جالب است اینکه بر خلاف شبهای برره که به نوعی ابتکار نویسندگان مجموعه به شمار می رفت سریال قهوه تلخ نه تنها ابتکاری نبوده بلکه سطحی نازل از یک رمان معروف و پرفروش در زمان طاغوت می باشد.

رمان "ماشالله خان در بارگاه هارون الرشید" نوشته ایرج پزشکزاد نوشته ای است که آخرین ساخته مهران مدیری سایه به سایه آن حرکت کرده و از آن کپی برداری کرده است.

ادامه مطلب...


موضوعات مرتبط: نقد
ادامه مطلب

تاريخ : ۱۳۸٩/٧/۱۸ | ۸:٥٧ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

چند سالی هست که با گسترش خشکسالی، مسئله آب و کم آبی بخش زیادی از دغدغه‌های مردم را به خود اختصاص می‌دهد. این مشکل در سال‌های اخیر به قطع برق هم رسیده است. استان اصفهان به دلیل اینکه استانی فرهنگی- صنعتی است و در عین حال به دلیل وجود زاینده رود کشاورزی در این استان رونق دارد، مسئله کمبود آب، مسئولان کشور و مسئولان استان را به نگرانی واداشته است. درباره این مسئله روزنامه نسل فردا با حسین حسنی بافرانی نماینده نائین گفت و گو کرده است:

نائین از جمله شهرستان‌هایی است که تا چندی پیش هم حتی مسئله جیره‌بندی آب در این شهرستان ملموس بود. برای آبرسانی به این حوزه آیا اقدام اساسی صورت گرفت؟ منظور از اقدام اساسی این است که مشکل آب شهرستان نه برای یک سال، دو سال که حداقل برای ربع قرن بتواند حل شود.

همانگونه که می‌دانید فلات مرکزی یا می‌شود گفت کویر مرکزی ایران جزو تشنه‌ترین و کم آب‌ترین مناطق کشور هستند و در واقع ما هم در همین قسمت قرار گرفته ایم. بحث آب از چالش‌های جدی در استان اصفهان خواهد بود و شرق این استان که طبق تقسیمات کشوری و تعریف هیأت دولت، نائین، خورو بیابانک و بخشی از اردستان را در برمی گیرد جزو کم آب‌ترین بخش‌های استان هستند. در سال 75 پروژه‌ای با هدف انتقال آب از استان اصفهان به نائین تعریف شد که متأسفانه اصلاً کار کارشناسی بر روی آن صورت نگرفته بود.

 یک خط انتقال 450 میلیمتری که از 90 کیلومتری به نائین، این 450 میلیمتر به 250 میلیمتر تبدیل می‌شد قرار بود آب را به نائین انتقال دهد. یک خط انتقال قدیمی با لوله‌های فرسوده که نهایتاً نتیجه‌اش این شد که در سال 78 یا 79 مجدداً آب در نائین جیره‌بندی شود. سال 83 که ما به مجلس آمدیم این مشکل هنوز در نائین وجود داشت، دوستان در آب منطقه‌ای و وزارت نیرو در تلاش بودند که به یک نحوی قطر آن لوله‌ها را بیشتر کنند تا آب به منطقه برسد، در حالی که طبیعتاً اگر آینده را می‌دیدند باید از همان اول خط انتقالی درست و حسابی تعریف می‌کردند.

 خوشبختانه با پیگیری‌هایی که کردیم توانستیم در بودجه سال 84 ردیف ملی جدا برای نائین و خط انتقال آب جدیدی برای این شهرستان بگیریم که فکر می‌کنم ردیفش 40201135 بود. الان می‌شود گفت بالغ بر 85 تا 90 درصد این پروژه با اعتباری بالغ بر 35 میلیارد تومان انجام شده است. اگر این پروژه نهایی شود تقریباً 350 لیتر در ثانیه آب به نائین می‌رسد. الان صرفاً 10 درصد از این خط انتقال جدید باقی مانده است، 5/18 کیلومتر از این خط انتقال آب باید در داخل اصفهان کار شود.

برای مصارف صنعتی، شرب یا کشاورزی؟

کلاً. هم‌اکنون آبی که از اصفهان می‌آید 50 یا 60 میلی لیتر در ثانیه بیشتر نیست که این تکافوی آب شهرستان را نمی‌کند. اخیراً بازهم آب در نائین جیره‌بندی شده بود که ما جلسه‌ای در خصوص بحران آب در اصفهان با حضور مدیر کل آب منطقه‌ای استان اصفهان، مدیر آب و فاضلاب استان و مدیر حوادث غیرمترقبه برگزار کردیم.

فکر نمی‌کنم جایی در استان اصفهان به غیر از نائین آب جیره‌بندی باشد. خوشبختانه با تمهیداتی که انجام شد این جیره‌بندی برداشته شد و قرار شد که جلسه‌ای نیز در وزارت نیرو بگذاریم و برای تکمیل پروژه انتقال آب، تتمه اعتباری که نیاز هست را تأمین کنیم. امسال ردیف آبرسانی به نائین که البته انارک هم به آن اضافه شده است حدوداً 12 میلیارد تومان است اما 10 میلیارد تومان دیگر نیاز است که بتوانیم تا پایان سال مالی، پروژه را تمام کنیم. اگر این اعتبار تأمین بشود می‌توانیم تا پایان سال مالی 89 (تیر سال 90) بحث خط انتقال جدید اصفهان به نائین را کاملاً تمام شده تلقی کنیم.ادامه مطلب...

به نقل از بچه کویرموضوعات مرتبط:
ادامه مطلب

تاريخ : ۱۳۸٩/٧/۱۸ | ۸:٤٦ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()
مدیر کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان در گفت‌وگو با فارس:
 
۶ محل ذخیره آب در حوزه کویری شهرستان خور و بیابانک صبح فردا افتتاح می شود. 

خبرگزاری فارس: مدیر‌ کل حفاظت از محیط زیست استان اصفهان گفت: طرح ایستگاه سنجش آلودگی هوای "نجف‌آباد " و 6 محل ذخیره آب در حوزه کویری شهرستان‌های "نائین " و "خور و بیابانک " صبح فردا افتتاح خواهد شد.

احمد‌رضا لاهیجان‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا» اظهار داشت: با اعتباری که ستاد مدیریت بحران استان اصفهان و دستگاه‌های مرتبط در گذشته در اختیار اداره محیط زیست این استان قرار داده بودند، توانستیم پروژه‌هایی را اجرایی کنیم که تعدادی از آنها صبح فردا افتتاح خواهد شد.
ادامه مطلب...

به نقل از : خور نگین سبز کویرموضوعات مرتبط: خبر
ادامه مطلب

تاريخ : ۱۳۸٩/٧/۱۸ | ۸:٤٢ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

بسم رب الشهدا, و الصدیقین

با سلام خدمت تمامی شما عزیزان؛

همیشه در نظرم بود که چرا ما از شهدامون چیزی در بینمون نیست یعنی یاد و خاطره اونها فقط محدود شده به فاتحه خوانی بر سر مزارشون!!!  با خودم می گفتم که اونا چه فکرهای بلندی تو ذهنشون داشتند که حاضر شدن از عزیزترین چیزشون یعنی جان بگذرن. به فکر افتادیم که یکی از دسترس ترین وسایل ارتباط جمعی امروزه اینترنته. انشالله از امروز در صددیم که وصیتنامه این کبوتران آغشته به خون را با همکاری شما عزیزان از جای جای شهرستان خور و بیابانک جمع آوری کنیم و در این وبلاگ انعکاس بدیم. واقعا این وصیتنامه ها انسان را می لرزاند و بیدار میکند. لذا از همه وبلاگ نویسان و سایتها درخواست همکاری در این زمینه را داریم. هر مطلب و موضوعی اعم از وصیتنامه، زندگینامه، خاطره، عکس و .... از شهیدان محل خود دارید برای ما بفرستید تا در این وبلاگ بزنیم. انشالله با این کار بتونیم کوچکترین خدمتی به خون با ارزش شهدا کرده باشیم. از دیگر کاربران هم خواهش می کنیم همگی شروع به کار این وبلاگ را اطلاع رسانی کند

                          www.shohadakhoor.persianblog.ir موضوعات مرتبط: معرفی یک وبلاگ

تاريخ : ۱۳۸٩/٧/۱۸ | ۸:۳۳ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

زمین خوردن بار سوم

مردی صبح زود از خواب بیدار شد تا نمازش را در خانه خدا (مسجد) بخواند. لباس پوشید و راهی خانه خدا شد. در راه به مسجد، مرد زمین خورد و لباسهایش کثیف شد. او بلند شد، خودش را پاک کرد و به خانه برگشت. مرد لباسهایش را عوض کرد و دوباره راهی خانه خدا شد. در راه به مسجد و در همان نقطه مجدداً زمین خورد! او دوباره بلند شد، خودش را پاک کرد و به خانه برگشت. یک بار دیگر لباسهایش را عوض کرد و راهی خانه خدا شد. در راه به مسجد، با مردی که چراغ در دست داشت برخورد کرد و نامش را پرسید. مرد پاسخ داد: (( من دیدم شما در راه به مسجد دو بار به زمین افتادید.))، از این رو چراغ آوردم تا بتوانم راهتان را روشن کنم. مرد اول از او بطور فراوان تشکر می کند و هر دو راهشان را به طرف مسجد ادامه می دهند. همین که به مسجد رسیدند، مرد اول از مرد چراغ بدست در خواست می کند تا به مسجد وارد شود و با او نماز بخواند. مرد دوم از رفتن به داخل مسجد خودداری می کند. مرد اول درخواستش را دوبار دیگر تکرار می کند و مجدداً همان جواب را می شنود. مرد اول سوال می کند که چرا اونمی خواهد وارد مسجد شود و نماز بخواند.

مرد دوم پاسخ داد: ((من شیطان هستم.)) مرد اول با شنیدن این جواب جا خورد. شیطان در ادامه توضیح می دهد: ((من شما را در راه به مسجد دیدم و این من بودم که باعث زمین خوردن شما شدم.)) وقتی شما به خانه رفتید، خودتان را تمیز کردید و به راهمان به مسجد برگشتید، خدا همه گناهان شما را بخشید. من برای بار دوم باعث زمین خوردن شما شدم و حتی آن هم شما را تشویق به ماندن در خانه نکرد، بلکه بیشتر به راه مسجد برگشتید. به خاطر آن، خدا همه گناهان افراد خانواده ات را بخشید. من ترسیدم که اگر یک بار دیگر باعث زمین خوردن شما بشوم، آنگاه خدا گناهان افراد دهکده تان را خواهد بخشید. بنا براین، من سالم رسیدن شما را به خانه خدا (مسجد) مطمئن ساختم.

 نتیجه اخلاقی داستان: کار خیری را که قصد دارید انجام دهید به تعویق نیاندازید. زیرا هرگز نمی دانید چقدر اجر و پاداش ممکن است ازمواجه با سختی های در حین تلاش به انجام کار خیر دریافت کنید. پارسائی شما می تواند خانواده و قوم تان را بطور کلی نجات بخشد. این کار را انجام دهید و پیروزی خدا را ببینید.موضوعات مرتبط:

تاريخ : ۱۳۸٩/٧/۱٧ | ٢:۳۱ ‎ب.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()
 به گزارش "نسیم خور" اعضای انجمن نمایش شهرستان خور و بیابانک به منظور نقد و بررسی برنامه های نمایشی انجام شده در سال های گذشته و همچنین ارائه راهکار جهت انجام بهتر کارهای هنری در سطح شهرستان در محل کانون شهید خسروی خور گرد هم آمدند.

در این جلسه ابتدا حاضران نظرات خود را پیرامون مشکلات و برنامه های آینده انجمن بیان کردند و در آخر هم آقای سید محسن موسوی مسئول انجمن نمایش شهرستان خور و بیابانک ضمن تشکر از حضور اعضا در این جلسه با مثبت ارزیابی کردن آن دیدگاه های خود را در این خصوص ارائه نمود و ابراز امیدواری کرد که در آینده بتوان نمایشنامه های بهتری و پرمحتواتری را به اجرا در آورد.

برخی از نکاتی که در این جلسه مطرح گردید :

  1. فرهنگ سازی در خصوص احترام به بازیگران و ...... 

ادامه مطلب را ببینید....موضوعات مرتبط: خبر فرهنگی
ادامه مطلب

تاريخ : ۱۳۸٩/٧/۱٧ | ۸:٤۱ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()
در سال ٢٠٠ هجرى قمرى در پى اصرار و تهدید مأمون عباسى سفر تبعید گونه حضرت رضا (ع) به مرو انجام شد و آن حضرت بدون این که کسى از بستگان و اهل بیت خود را همراه ببرند راهى خراسان شدند.
یک سال بعد از هجرت برادر، حضرت معصومه (س) به شوق دیدار برادر و ادای رسالت زینبی و پیام ولایت به همراه عده اى از برادران و برادرزادگان به طرف خراسان حرکت کرد و در هر شهر و محلى مورد استقبال مردم واقع مى شد. این جا بود که آن حضرت نیز همچون عمه بزرگوارشان حضرت زینب(س) پیام مظلومیت و غربت برادر گرامیشان را به مردم مؤمن و مسلمان مى رساندند و مخالفت خود و اهلبیت (ع) را با حکومت حیله گر بنى عباس اظهار مى کرد. بدین جهت تا کاروان حضرت به شهر ساوه رسید عده اى از مخالفان اهلبیت که از پشتیبانى مأموران حکومت برخوردار بودند،سر راه را گرفتند
.ادامه مطلب...


موضوعات مرتبط:
ادامه مطلب

تاريخ : ۱۳۸٩/٧/۱٧ | ۸:۳٩ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

سایت فرمانداری خور  بیش از یک ماه است که به روز نمی شود. یعنی از همان اوایل زمان افتتاح سایت!اگر به سایت های دیگر فرمانداریهای استان اصفهان بروید تفاوت را احساس می کنید.در سایت فرمانداری خور نه معرفی شهرستان  نه عکسی و  نه خبری و نه...عزیزان همتی کنند و سایت را به روز کنند ممنون میشیم!سایت علاوه بر خبرهای فرمانداری و شهرستان باید بخش ارتباط با فرماندار نیز داشته باشد و آقای فرماندار به سوالات بازدیدکنندگان لااقل هرچند روز یک بار پاسخ دهند.سایت شهرداری هم که اصلا بیخیال بشیم بهتره! قبلا صفحه اولش باز می شد ولی حالا دیگه همونم خبری نسیت فقط عزیزان لطف کردن و دامین khoor.ir را اشغال کردند !سایت جهاد کشاورزیم که خبری نیست!واقعا عزیزان خسته نباشند!!

منبع وبلاگ خور بلاگ

بچه کویر: چند ماه قبل وبلاگها انتقاد کردند که چرا فرمانداری شهرستان سایت ندارد الان هم که این سایت راه اندازی شده از ١۵ شهریور به روز نشده است البته خیلی از ارگانهای دیگر در استان اصفهان هم به همین صورت هستند هر چند ماهی یک بار به روز میشوند اما جالب اینجاست که سایت وزارت کشورقسمتی به نام بانک اطلاعات روستایی دارد  برای دیدن روستای مورد نظر باید روی اسم شهرستان کلیک کنی اما اسمی ازخور نیست و در این قسمت هنوز خور وبیابانک بخش محسوب میشود

وبلاگ آبشکوه نیز این موضوع را بارها به مسوولین امر متذکر شده و باز هم مجددا این موضوع را یادآوری می نماید و دلیل خود را اینگونه بیان می دارد که : ما که اهل روستاهای جنوبی شهرستان خور هستیم و در تهران ساکنیم ، می توانیم از طریق این سایت(سایت فرمانداری) هم از اوضاع و احوال شهرستان مطلع شویم و هم اخبار مان به روز و دارای منبع موثق باشد. به امید سربلندی و سرافرازی منطقه .موضوعات مرتبط: نقد

تاريخ : ۱۳۸٩/٧/۱٧ | ۸:۳۳ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

در کشور ما با توجه به هوش سرشار ایرانی ها (متاسفانه بیشتر در بعد منفی!) ایجاد سبک های متفاوتی از سرقت و سوء استفاده های متنوع از وسایل مسروقه توسط سارقین قابل پیش بینیه. خواندن چند سطر زیر از خلاصه شرح ما وقع یک سرقت و نکات کوتاه تیترواری که حاصل تجربه قشر پلیس و 1-2 روز ترددم در اداره آگاهی، دادسرا و کلانتریه خدمت شما ارایه میشه . یحتمل نکات جالبی بدستتون میاد!

"غروب روز جمعه حوالی دانشگاه تهران دو موتور سوار(راکب ترک موتور سیکلت) در کسری از ثانیه تلفن همراهم رو که کمتر از یکماه قبل به مبلغ 400000تومان در اوضاع دانشجویی خریده بودم از دستم قاپیدند (به عبارتی صحیح تر دزدیدند!) به سرعت دنبالشون دویدم و حتی از یک موتور سوار گذری کمک گرفتم ولی خب همانطور که قابل حدس بود دستم بهشون نرسید! با شماره خودم باهاشون تماس گرفتم جالب بود که با فراغ بال صحبت می کردند و برای پس دادن گوشی مبلغ بالایی پول طلب می کردند. بلافاصله به کلانتری محل اطلاع دادم و اونها واقعه رو صورتجلسه کردند. با توجه به اینکه روز جمعه سرقت انجام شده بود عملا امکان قطع سیم کارت بسیار مشکل بود. اولین مشتریِ صبح روز بعدِ اداره مخابرات من بودم که اقدام به ابطال سیم کارت قبلی و دریافت سیم کارت جدید با همان شماره کردم. بند کفشم رو محکم بستم و یک روز کامل از این دادسرا به اون دادسرا- از این کلانتری به اون کلانتری واسه پیگیری رد یابی تلفن همراهم اقدام کردم...اما بشنوید از اقدامات حضرات دزد که از لحظه سرقت(6 غروب) تا 8 صبح فردا که سیم کارت باطل شد به مدت 14 ساعت وقت برای سوء استفاده از سیم کارت داشتند:

*از شماره ام به تمام افرادی که در تلفن همراهم اسمشون ثبت شده بود پیام کوتاهی با این عنوان ارسال کردند:

" در موقعیت خطرناکی قرار دارم و نمی تونم صحبت کنم لطفا هر چه سریعتر تا آنجا که امکان داره برای من شارژ ایرانسل بخرید و sms کنید!".

*به صورت راندوم با چند نفر تماس گرفته، قرار ملاقات گذاشته و درخواست وجه نقد با مبالغ بالا از طرف من کردند!

این پایان ماجرا نبود!

* با تلفن همراه سرقت شده و سیم کارتم، به نام من با پلیس 110 تماس گرفته و دردسر ساز شدند!!!

با عنایت به خلاصه ای از شرح ماوقع توجه تان را به نکات مهم زیر و توصیه های پلیس جلب می کنم:

ادامه مطلب...موضوعات مرتبط:
ادامه مطلب

تاريخ : ۱۳۸٩/٧/۱٤ | ۸:٥٥ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()
 

 سیدنی . جی . هریس نویسنده ای سرشناس و واقع گراست که رموز برنده شدن را در میدان زندگی می شناسد و برای موفقیت در آن ، راه های ساده ای پیشنهاد میکند . اگر برنده بودن را به عنوان هدف زندگی خود انتخاب کرده ایم و تا کنون فرصت مطالعه کتاب " برنده و بازنده " این نویسنده را نداشته اید ، خلاصه این کتاب می تواند راهنمای خوبی برای شما باشد . جدول ویژگی های برنده و بازنده را در ادامه مطلب حتما بخوانید.موضوعات مرتبط:
ادامه مطلب

تاريخ : ۱۳۸٩/٧/۱٤ | ۸:٤٦ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

ما امروزه خانه های بزرگتر اما خانواده های کوچکتر داریم؛ راحتی بیشتر اما زمان کمتر

 -مدارک تحصیلی بالاتر اما درک عمومی پایین تر ؛ آگاهی بیشتر اما قدرت تشخیص کمتر داریم
بدون ملاحظه ایام را می گذرانیم، خیلی کم می خندیم، خیلی تند رانندگی می کنیم، خیلی زود عصبانی می شویم، تا دیروقت بیدار می مانیم، خیلی خسته از خواب برمی خیزیم، خیلی کم مطالعه می کنیم، اغلب اوقات تلویزیون نگاه می کنیم و خیلی بندرت دعا می کنیم
- چندین برابر مایملک داریم اما ارزشهایمان کمتر شده است. خیلی زیاد صحبت می کنیم، به اندازه کافی دوست نمی داریم و خیلی زیاد دروغ می گوییم
-زندگی ساختن را یاد گرفته ایم اما نه زندگی کردن را ؛ تنها به زندگی سالهای عمر را افزوده ایم و نه زندگی را به سالهای عمرمان
- ما ساختمانهای بلندتر داریم اما طبع کوتاه تر، بزرگراه های پهن تر اما دیدگاه های باریکتر
بیشتر خرج می کنیم اما کمتر داریم، بیشتر می خریم اما کمتر لذت می بریم
- ما تا ماه رفته و برگشته ایم اما قادر نیستیم برای ملاقات همسایه جدیدمان از یک سوی خیابان به آن سو برویم
- فضا بیرون را فتح کرده ایم اما نه فضا درون را، ما اتم را شکافته ایم اما نه تعصب خود را
بیشتر می نویسیم اما کمتر یاد می گیریم، بیشتر برنامه می ریزیم اما کمتر به انجام  می رسانیم
عجله کردن را آموخته ایم و نه صبر کردن، درآمدهای بالاتری داریم اما اصول اخلاقی پایین تر
کامپیوترهای بیشتری می سازیم تا اطلاعات بیشتری نگهداری کنیم، تا رونوشت های بیشتری تولید کنیم، اما ارتباطات کمتری داریم. ما کمیت بیشتر اما کیفیت کمتری داریم
اکنون زمان غذاهای آماده اما دیر هضم است، مردان بلند قامت اما شخصیت های پست، سودهای کلان اما روابط سطحی
فرصت بیشتر اما تفریح کمتر، تنوع غذای بیشتر اما تغذیه ناسالم تر؛ درآمد بیشتر اما طلاق بیشتر؛ منازل رویایی اما خانواده های از هم پاشیده
بدین دلیل است که پیشنهاد می کنم از امروز شما هیچ چیز را برای موقعیتهای خاص نگذارید، زیرا هر روز زندگی یک موقعیت خاص است
در جستجو دانش باشید، بیشتر بخوانید، در ایوان بنشینید و منظره را تحسین کنید بدون آنکه توجهی به نیازهایتان داشته باشید
زمان بیشتری را با خانواده و دوستانتان بگذرانید، غذای مورد علاقه تان را بخورید و جاهایی را که دوست دارید ببینید
زندگی فقط حفظ بقاء نیست، بلکه زنجیره ای ازلحظه های لذتبخش است
از جام کریستال خود استفاده کنید، بهترین عطرتان را برای روز مبادا نگه ندارید و هر لحظه که دوست دارید از آن استفاده کنید
عباراتی مانند "یکی از این روزها" و "روزی" را از فرهنگ لغت خود خارج کنید. بیایید نامه ای را که قصد داشتیم "یکی از این روزها" بنویسیم همین امروز بنویسیم
بیایید به خانواده و دوستانمان بگوییم که چقدر آنها را دوست داریم. هیچ چیزی را که می تواند به خنده و شادی شما بیفزاید به تاُخیر نیندازید


موضوعات مرتبط:

تاريخ : ۱۳۸٩/٧/۱٤ | ۸:۳٩ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

آبشکوه: متن زیر برگرفته از وبلاگ بچه کویر می باشد. وبلاگ آبشکوه به عنوان یک اردیبی ضمن تشکر از وبلاگ بچه کویر از مسوولین امر تقاضا دارد به مطالب مندرج در این نقد توجه نموده و در حد مقدورات به آن عمل نمایند.

بچه کویر:

امامزاده بهین که در چند کیلومتری ودر بین کوههای روستای ایراج قرارگرفته داری آب وهوای معتدلی است ودربهاروتابستان تفریحگاه اهالی روستاهای منطقه به ویژه جوانان است بیشتر مالکین بهین اهالی روستای اردیب هستند و در گذشته نه چندان دور تعدای از اهالی اردیب تابستان را در بهین سر میکردند ودر آنجا به کشاورزی ودامداری مشغول بودند هنوز هم از خانه ها وزمینهای کشاورزیشان آثاری برجا مانده است بهین دارای میوه هایی همچون زردآلو ، سیب،گلابی وشاه توت است هر چند دیگر بهین هم مثل سابق نیست وخیلی از درختهایش خشکید ویا قطع کردند ودیگر ازآن تابستانهای پرهیاوهو خبری نیست  اماهنوز  امامزاده اش ،هوای لطیفش و آب گوارا وسردش که از دل کوه بیرون می آید مردم را به خودجذب میکند اما اگر وضع به همین منوال باشدتاچند سال دیگز بهین هم از بین خواهد رفت اداره اوقاف سالهای قبل کارهایی انجام داد اما چه خوب میشد اگر مالکین و اداره اوقاف شهرستان خوروبیابانک با یکدیگر همکاری میکردند حداقل انتظار مردم از اوقاف این است که بهین را مجهز به امکانات بهداشتی کند امامزاده را بازسازی کند و.... تا بهین از این حالت بیرون بیاید واقعا حیف است چنین تفریح گاهی ان هم دردل کویر ازبین برود و واقعا هیچ کسی هم نیست که به بعضی ازاین جوانهای بی ملاحضه ای که به بهین میروند هشدار دهد که شاخ وبرگ درختان را نشکنند واین همه آسیب به محیط زیست وارد نسازند بعد از استفاده از ظرفهای امامزاده ، ظرفها را دوباره شسته و سرجایش قرار دهند چند وقت قبل که به بهین رفته بودم متاسفانه با دیدن صحنه هایی از همین دست روبرو شدم چند عکس در همین رابطه برایتان در وبلاگ قرار میدهم

این رسمش نیست!!!!!!!!!

 موضوعات مرتبط:

تاريخ : ۱۳۸٩/٧/۱۳ | ۸:٤۱ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()
خبرگزاری فارس: رهبر معظم انقلاب اسلامی با صدور پیامی به مناسبت تدفین 2 شهید گمنام در دانشگاه شاهد تأکید کردند: پیکر مطهر و معطر شهیدان هر جا آرام گیرد یاد مبارک و ‌آرامبخش و بهجت‌انگیز خود را در فضا می‌پراکند و صفا و معنویت می‌آفریند.
به گزارش خبرنگار حوزه دانشگاه خبرگزاری فارس، مقام معظم رهبری به مناسبت تدفین2 شهید گمنام در دانشگاه شاهد پیامی صادر کردند.

متن این پیام که توسط حجت‌الاسلام والمسلمین محمد محمدیان رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در حین تشییع این 2 گلگون‌کفن دفاع مقدس در دانشگاه شاهد قرائت شد، به شرح ذیل است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم
پیکر مطهر و معطر شهیدان هر جا آرام گیرد یاد مبارک و ‌آرامبخش و بهجت‌انگیز خود را در فضا می‌پراکند و صفا و معنویت می‌آفریند.
دانشگاه شاهد خود گلخانه‌ای عطرآگین است و امید است با قدوم این شهیدان بیش از پیش منشأ خیر گردد.
از رئیس محترم دانشگاه شاهد و همکاران علمی و اداری و نیز دانشجویان این دانشگاه متشکرم.
انشاءالله همه موفق باشید.
سید علی خامنه‌‌ای


موضوعات مرتبط:

تاريخ : ۱۳۸٩/٧/۱۳ | ۸:۳۸ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

خبرگزاری فارس:

اکبر گنجی گفت: رویدادهای ماه های اخیر، این ایده را بسط داده است که جریان سبز(فتنه) مانند اصلاح طلبان تمام شد و به بایگانی تاریخ ایران پیوست.

به گزارش فضای مجازی خبرگزاری فارس، به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، یک عنصر سکولار متواری به خارج از کشور در تازه ترین اظهار نظر خود به از بین رفتن جریان فتنه و اصلاحات و قرار گرفتن آن ها در "زباله دان تاریخ " اشاره نمود.
اکبر گنجی، در سخنرانی روز شنبه خود در کلیسایی واقع در کلن آلمان گفت: رویدادهای ماه های اخیر،این ایده را بسط داده است که جریان سبز(فتنه) مانند اصلاح طلبان تمام شد و به بایگانی تاریخ ایران پیوست.
بنابر این گزارش ،گنجی با بیان شواهد و قرائن ادعاهای خود گفت: نا آرامی های خیابانی در ایران پایان یافت.حمایت ها از جریان سبز (فتنه) به سرعت کاهش یافت و به جای افزایش تعداد فعالان این جریان، شاهد زوال و ریزش سریع آن بودیم. آیت الله خامنه ای در دیدار با اعضای مجلس خبرگان رهبری،صریح تر از هر کس این مدعا را مطرح کرد و گفت : "در آن فتنه حتی کسانی که به فردی غیر از فرد منتخب رأی داده بودند، بعد از افتادن نقاب از چهره ی فتنه گران، آنها هم بر سر اصول و ارزش ها ایستادند و دیدیم که در 9 دی و 22 بهمن همه به خیابان ها آمدند و مشخص شد که فتنه گران، اقلیتی معدود هستند.
وی افزود: اجتماعات برخی ایرانیان مقیم کشورهای خارج پایان یافت و در خارج شرایط به حالت عادی بازگشت.
وی یادآور شد: شکاف بین سران جریان سبز (فتنه) افزایش یافته است. محمد خاتمی در پی بازسازی دوباره "جبهه اصلاح طلبان " با محوریت خود، گفت و گو با رهبری و فعالیت در چارچوب های تعیین شده از سوی مقام رهبری است.اختلافات کروبی و خاتمی هم کاهش نیافته است. در این بین انحلال جبهه مشارکت اسلامی و سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی نیز بر تیره بختی های سبز ها(فتنه) و اصلاح طلبان افزوده است.
انتهای پیام/ت


موضوعات مرتبط:

تاريخ : ۱۳۸٩/٧/۱۳ | ۸:۳۳ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()موضوعات مرتبط:

تاريخ : ۱۳۸٩/٧/۱۱ | ٤:٤٩ ‎ب.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

کار و تلاش و دستگيرى از مستمندان
امام صـادق(عليه السلام) در زنـدگـى بـرنامه اى منظم داشت و هـركارى را به موقع انجام مى داد; چنانكه خـود فرمود: (( بى حيا بى ايمان است وبى برنامه بى چيز ))
مجلـس درس و بحث و مناظره ها و مذاكرات علمى بـا شـاگـردان, يـاران و سـران مذاهب ديگـر وقت معينــى داشت و پرداختـن به امور زندگى و كار در مزرعه و باغ نيز وقت خاص خودش را.
آن حضرت ياران و پيروان خـود رابه كسب مال حلال تشـويق مى كرد واز آنان مى خواست كه دركارخـود كـوشا باشند و از هر گونه تنبلى و كسالت دورى كنند. كار كردن و تجارت را مـوجب عزت و سـربلنـدى انسان مى دانست و مـى فـرمـود: (( صبح زود بـراى به دست آوردن عزت خود برويد.))
ولى تاكيد مى كرد كه تجارت بايد سالـم باشد و كسب در آمـد از راههاى درست و مشـروع بـاشد.
ادامه مطلب...موضوعات مرتبط:
ادامه مطلب

تاريخ : ۱۳۸٩/٧/۱۱ | ٤:٤٤ ‎ب.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

مشخصات حضرت
اسم : جعفر
لقبها : صادق- مصدق - محقق - کاشف الحقایق - فاضل - طاهر - قائم - منجی - صابر
کنیه : ابوعبدالله - ابواسماعیل - ابوموسی
نام پدر : حضرت امام محمد باقر (علیه السلام)
نام مادر : فاطمه ( ام فروه ) دختر قاسم بن محمد بن ابی بکر
زمان تولد : هفدهم ربیع الاول سال 83 هجری
در روز جمعه یا دوشنبه ( بنا بر اختلاف ) در هنگام طلوع فجر مصادف با میلاد حضرت رسول . بعضی ولادت ایشان را روز سه شنبه هفتم رمضان و سال ولادت ایشان را نیز برخی سال 80 هجری ذکر کرده اند . ( 1 )
محل تولد : مدینه منوره
عمر شریفش : 65 سال
مدت امامت : 34 سال
زمان رحلت ( شهادت ) : 25 شوال سال 148 هجری درباره زمان شهادت نیز گروهی ماه شوال و دسته ای دیگر 25 رجب را بیان کردند . ( 2 )
قاتل : منصور دوانیقی بوسیله زهر
محل دفن : قبرستان بقیع
زنان معروف حضرت : حمیده دختر صاعد مغربی ، فاطمه دختر حسین بن علی بن الحسین بن علی بن أبی طالب(علیهم السلام)
فرزندان پسر : موسی (علیه السلام) - اسماعیل - عبدالله - افطح - اسحاق - محمد - عباس - علی
فرزندان دختر : ام فروه - فاطمه - اسما که اسماعیل ، عبدالله وام فروه مادرشان فاطمه دختر حسین بن علی بن حسین (علیهم السلام)( نوه امام سجاد ) است . وامام موسی کاظم (علیه السلام) ، اسحاق و محمد که مادرشان حمیده خاتون می باشد . وعباس ، علی ، اسماء و فاطمه که هر یک از مادری به دنیا آمده اند .
نقش روی انگشتر حضرت : ما شاء الله لا قوة إلا بالله ، أستغفرالله .
اصحاب معروف امام صادق (علیه السلام) : ابان بن تغلب - اسحاق بن عمار- برید - صفوان بن مهران - ابوحمزه ثمالی – حریر بن عبدالله سجستانی زراره بن اعین شیبانی - عبدالله بن ابی یعفور-عمران بن عبدالله اشعری قمی .
روز زیارت ایشان : روزهای سه شنبه می باشد .
رخسار حضرت : بیشتر شمایل آن حضرت مثل پدرشان امام باقر (علیه السلام) بود . جز آنکه کمی لاغرتر و بلند تر بودند .
مردی میانه بالا ، سفید روی ، پیچیده موی و پیوسته صورتشان چون آفتاب می درخشید . در جوانی موهای سرشان سیاه و در پیری سفیدی موی سرشان بر وقار و هیبتشان افزوده بود . بینی اش کشیده و وسط آن اندکی برآمده بود وبر گونه راستش خال سیاه رنگی داشت .
ریش مبارک آن جناب نه زیاد پرپشت و نه زیاد کم پشت بود . دندانهایش درشت و سفید بود ومیان دو دندان
پیشین آن گرامی فاصله وجود داشت . بسیار لبخند می زد و چون نام پیامبر برده می شد رنگ از رخسارش تغییر می کرد .

ادامه مطلب...موضوعات مرتبط:
ادامه مطلب

تاريخ : ۱۳۸٩/٧/۱۱ | ٤:۳٩ ‎ب.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

آبشکوه: موضوع بررسی وضعیت کارخانه پتاس خور ، موضوع جالبی است که سایت خوربلاگ قصد دارد به آن بپردازد.آبشکوه نیز ضمن استقبال از این موضوع از تمامی کارکنان زحمتکش این کارخانه و نیز از تمامی سایتها و وبلاگهای منطقه مخصوصا نسیم خور ، بچه کویر، خورنگین سبز کویر، اردیب نگین کویر ، خورنیوز و ... که به نظر می آید اطلاعات خوبی هم داشت باشند، خواهشمند است در این بحث شرکت فعال داشته باشند و ما را در این مهم یاری رسانند.

مطلب خوربلاگ:

یه موضوعی که من تو ذهنم بود اولین موضوع برای شروع بحث های انتقادی  باشه  ولی به خاطر اینکه بعضی وبلاگ ها اون موضوع را شروع کردن نگفتم بررسی آن چه که در پتاس اتفاق می افتد بود.

این موضوع را هم خورنگین سبز کویر  لطف کردن و شروع کرده  و واقعا  خیلی جای بحث داره. از مدیریت آن و وضعیت کارکنان و کارگران زحمت کش این مجموعه گرفته تا کارخانه ای که در تیرماه 87 به دست  وزیر نیروی دولت نهم افتتاح کرد ولی هنوز با گذشت بیش از دوسال  فعالیت آن آغاز نشده است.

واقعا مشکل کجاست؟ مدیریت؟ امکانات؟ یا اصلا طرح!؟ در این زمینه چه کسی پاسخگوست؟

از همه دوستانی که دراین زمینه اطلاعاتی دارند خواهش می کنیم با نظرات خود بحث را به پیش ببرند. این دیگه بحث سیاسی نیست .پس از همه وبلاگ نویسا خواهش می کنم  اولا این بحث را اطلاع رسانی و ثانیا خودشون تو بحث شرکت کنند. به ویژه وبلاگ های نسیم خور که تو این موضوع حتما اطلاعاتی داره  وخور نگین سبز کویر و خورنیوز و بچه کویر و...

تو این موضوع کارکنان و کارگران عزیز این مجموعه نیز می توانند حرفاشونو بزنن.

ادامه مطلب...

 موضوعات مرتبط:
ادامه مطلب

تاريخ : ۱۳۸٩/٧/۱۱ | ۳:٠٩ ‎ب.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()
خبرگزاری فارس: عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: دولت در سال اول هدفمندی یارانه‌ها طرح سهمیه‌بندی را حذف نمی‌کند و بنزین با وجود کارت‌های هوشمند سوخت به مردم عرضه خواهد شد.

عزت‌الله یوسفیان ملا در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا»، اظهار داشت: طبق قانون مصوب مجلس آزادسازی قیمت باید در پنج سال صورت گیرد و دولت اجازه دارد با شیب پنج ساله قیمت بنزین را متناسب با قیمت فوب خلیج‌فارس به مردم عرضه کند.
وی با بیان اینکه سرعت تورم با آزادسازی قیمت‌ رابطه متقابل دارد، افزود: هر چه آزادسازی قیمت‌ها با سرعت بیشتری اجرا شود تورم بیشتری به وجود می‌آید و فشار بیشتری به جامعه وارد می‌شود.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس ادامه داد: با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه آزادسازی قیمت‌ها باید بسیار آرام حرکت کند،بهتر است قیمت بنزین نیز که یک کالای اساسی است و نقش زیادی در زندگی مردم دارد به تدریج و با وجود طرح سهمیه‌بندی آزاد شود.
نماینده مردم آمل در مجلس گفت: وجود طرح سهمیه‌بندی بنزین برای سال اول اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها لازم است و دولت در سال اول هدفمندی یارانه‌ها طرح سهمیه‌بندی را حذف نخواهد کرد و بنزین با وجود کارت‌های هوشمند سوخت به مردم عرضه خواهد شد.
ادامه مطلب...موضوعات مرتبط:
ادامه مطلب

تاريخ : ۱۳۸٩/٧/۱٠ | ۱٠:٠۸ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

گزارش خبرنگار "نسیم خور" و به مناسبت هفته دفاع مقدس نمایشگاه گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و ایثارگران خور و بیابانک در محل مسجد النبی برپاست.

 این نمایشگاه از طرف حوزه مقاومت بسیج خدیجه کبری (س) برپاست و تا فردا ادامه دارد. علاقه مندان برای بازدید از این نمایشگاه می توانند از ساعت ۹ صبح تا ۱۰ شب به محل ساختمان قدیم کتابخانه عمومی واقع در صحن مسجد النبی خور مراجعه کنند.

 

 

 موضوعات مرتبط:
ادامه مطلب

تاريخ : ۱۳۸٩/٧/۱٠ | ٩:٤٥ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، اسفندیار حیدری‌پور پنج‌شنبه شب در آیین بهره‌بردای از فاز نخست اکو کمپ کویری متین‌آباد نطنز اظهار داشت: توجه به چنین امری شایسته و در خور توجه است و اجرای چنین پروژه‌هایی نه تنها تخریب محیط زیست را به همراه ندارد، بلکه به پایداری محیط نیز کمک می‌کند. وی ادامه داد:‌ به طور قطع راه‌اندازی این طرح‌ها در مناطق کویری، اشتغال‌زایی و جذب گردشگر را به همراه دارد که باید به آن توجه ویژه داشت. رئیس سازمان میراث فرهنگی اصفهان با اشاره به افتتاح این پروژه گردشگری در مناطق کویری بیان داشت: منابع پیرامون مناطق کویری سال‌ها بدون بهره رها شده بود که اکنون مورد استفاده قرار گرفته و با چنین حرکت‌هایی هزاران هکتار از مناطق کویری دارای کاربری می‌شود. وی عنوان داشت: به دلیل پایان‌پذیر بودن منابع نفتی و گازی کشور، برای کمک به اقتصاد کشور ناچار هستیم تا به سمت گردشگری در کشور روی آوریم و این صنعت را رونق دهیم. ادامه مطلب...

منبع:بچه کویرموضوعات مرتبط: میراث فرهنگی
ادامه مطلب

تاريخ : ۱۳۸٩/٧/۱٠ | ٩:۳٦ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

آبشکوه: مطلبی که در ذیل می آید جوابی هر چند کوتاه به نقد دکتر حسنی در وبلاگ بچه کویر است. البته این گوشه ای از زحمات دکتر حسنی است و جا دارد که وبلاگهایی که ذره ای وجدان دارند بیشتر به این موضوع بپردازند و صد البته منصفانه تر نقد کنند .از وبلاگهایی مثل نسیم خور که افتخار سایت برگزیده شهرستان و نیز خبرگزاری فارس را دارد، انتظار می رود که در این خصوص بیشتر تلاش نمایند.

موردی هم که من می خواستم به مطلب نسیم خور اضافه کنم این است که: نماینده دورهای چهارم و پنجم و ششم مجلس در زمان نمایندگی خود در مورد روستای زیبای اردیب می دانید چه گفته بود؟ اگر نمی دانید ، پس حالا بدانید" او گفته بود: اردیب به درد تاریخ می خورد و اینقدر به این روستا نمی رسم تا تبدیل به تاریخ شود و مردمان اینجا همگی به تاریخ بپیوندند.

همین که دکتر حسنی این حرف را نزده برای ما کافییست.اما نقد و انتقاد سر جای خود ولی منصفانه!

اما مطلب نسم خور:

قصد نداشتم وارد این بازی های بچه گانه شوم. ولی دیدم اگر بعضی از مسائل را بعضی ها ندانند فکر می کنند که همه نمی دانند. دکتر حسنی فقط در ماه گذشته چندین بار به خور آمدند. وبلاگ نسیم خور هیچ کدام از آنها را پوشش نداد که خدایی نکرده متهم به طرفداری نشود. ولی این باعث شده که بعضی ها با حرف های بی ارزش بخواهند یک انا رجلنی هم داشته باشند.

فقط جهت اطلاع همین را بدانید که دکتر چند هفته پیش در بیمارستان شادن یغمایی بیشتر از ۱۰۰ نفر از بیماران را ویزیت کردند. در مراسم افتتاحیه فرماندهی انتظامی شهرستان هم حضور داشتند. همچنین در مراسم اولین نماز جمعه فرخی حضور داشت. به روستاهای اردیب و مهرجان و ... هم سری زدند. حالا اگر این سفرها را به مردم گریزی نام می برند تقصیر کسی نیست. اگر مرتب سر بزند می گویند برای تبلیغات آمده و اگر مرتب نیاید می گویند به فکر مردم نیست.

اگر می خواستیم برای دکتر تبلیغ کنیم بهترین استفاده را از این برنامه ها می کردیم. ولی این وظیفه یک نماینده مردمی و به دور از دوز و کلک است که به حوزه نمایندگی خود سر بزند کما اینکه می توانست مانند بعضی از نمایندگان دیگر به سفرهای خارجی برود.

تمام مواردی که مطرح شده جواب دارد. اگر قرار شد که مطلب بنویسم با اینکه اصلا وقت این کارها را ندارم و اصلا ارزشی ندارد که جواب بدهیم مطلب بسیار است. فقط یک مورد را اشاره می کنم و آن رییس دفتر نماینده . بله شما درست می گویید . رییس دفتر باید کسی باشد که مسئولین ادارات خور بدون اجازه او نتوانند حتی یک لیوان آب بخورند و گوش به فرمان او باشند، این رییس دفتر چون این گونه نیست به درد نمی خورد.....موضوعات مرتبط:

تاريخ : ۱۳۸٩/٧/٧ | ۱٠:٠٥ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

به نام خداوند بخشنده مهربان

یک سال گذشت و آبشکوه یک ساله شد.اما یک سال چه زود گذشت، انگار همین دیروز بود که تصمیم گرفتم وبلاگی راه اندازی کرده و روستای زیبای اردیب را به ایران معرفی کنم. روزهای خوب وتلخی را با هم پشت سر گذاشتیم  و دوستان مورد اعتمادی که یک لحظه ام تنهایم نگذاشتند.

  کسانی که وبلاگ نویس هستند می دانند نوشتن یک مطلب واقعا سخت است، بارها باید آن را ویرایش کرده تا باب دلت شود یا اینکه مطلبی را می نویسی اما خطای نابهنگام سایت پرشین بلاگ تو را مجبور به دوباره نویسی می کند و مشکلات دیگری که سر راه وجود دارد. پشت گرمی وتشویق دوستان ما را دلگرم می کرد وتهدیدات از طریق ایمیل وپیامهای خصوصی مارا در عزممان راسخ تر. نمی دانم چقدر موفق شدم ولی می دانم وبلاگ آبشکوه خیلی ها را در منطقه به تکاپو انداخت تا جایی که پیامهای زیادی از مسئولین و مردم داشتم که مرا تشویق به ادامه کار می کردند و البته واکنشهای منفی هم زیاد بود و....

اما من به خود میبالیم که طرحی نو در انداختم  و  حداقلش این بود که وبلاگهای دیگری نیز از روستای اردیب وارد گود شدند. خوب دوستان وهمراهان تا عید نورزو با شما خواهیم بود اما بعد از آن را نمیدانم وباخداست خوشحالم که وبلاگ من در این یک سال سیر صعودی داشته است و مطالب و محتوای آن رفته رفته بهتر و عمیق تر شده است.از تمامی دوستان عزیزم که در طول این یک سال با کامنت های زیبایشان به بهتر شدن این وبلاگ کمک کرده اند و به ما دلگرمی داده اند و در رشد وبلاگ سهیم بودند، ممنونم و کمال تشکر را دارم.  همچنین از عزیزانی هم که در این مدت یکسال با انواع تهمت های ناروا،تهدیدها، دروغها و ... موجبات ناراحتی من را فراهم آوردند نیز می گذرم و آنها را حلال می نمایند شاید خدا نیز از تقصیرات من عاصی بگذرد . آنها را به این فرمایش امام علی(علیه السلام) یادآور می شوم که حضرت فرمودند:" دنیا دو روز است، آن روزی که با توست مغرور نباش و آن روزی که بر علیه توست صبور باش، هر دو پایانپذیرند" 

 باز هم از دوستان و همراهان گرامی خواهش می کنم با ارایه نظرات و پیشنهاد های خود من را در هر چه بهتر شدن مطالب وبلاگ کمک و یاری رسانند.از مدیران تمامی وبلاگهای شهرستان هم که در این مدت کمال همکاری را با اینجانب داشتند تشکر و قدردانی می نمایم و از همین جا اعلام می نمایم اگر مطالب این وبلاگ خدای ناکرده به کسی حمل بر توهین و یا .. ایجاد نمود، عذرخواهی نموده و با صراحت می گویم غرض ورزی نبوده و عمدی هم در کار نیست.

باز هم اعلام می نمایم که اگر خدمتی از دستم برآید، بنده همه جوره در خدمت همشهریان عزیز و گرامیم هستم.

والعاقبه للمتقینموضوعات مرتبط:

تاريخ : ۱۳۸٩/٧/٦ | ۱٠:٠٩ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()
برات:
شاید چنین سیم کارتهایی را دیگر نتوانید تهیه کنید پس درنگ نکنید از طرف اداره مخابرات شهرستان خوروبیابانک بصورت فراخوان پایان مهرماه آخرین مهلت ثبت نام سیم کارتهای داخلی روستایی GSM در شهرستان خوروبیابانک اعلام شد قابلیت بسیار عالی وهزینه بسیار کم این نوع سیم کارتها طرفداران بسیار زیادی را بخود جلب کرده است بگونه ای که در اولین روز ثبت نام در شهر خورطی دو ساعت ظرفیت ثبت نام تکمیل شد و همچنان تقاضا وجود دارد در روستاهای جنوبی مهرجانیها در این خصوص گوی سبقت را ربودند و چند ده تایی بیشتر ظرفیت ثبت نام در مرکز مخابرات شهدای مهرجان باقی نمانده است محدودیتی در تعداد ثبت نام وجود ندارد به مراکز آی سی تی روستایی مراجعه فرمایید


موضوعات مرتبط:

تاريخ : ۱۳۸٩/٧/٦ | ٩:٢٢ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

یک شمع می تواند هزاران شمع را روشن کند، بدون آن که چیزی از دست بدهد،مانند شادی که هیچگاه با تقسیم کردن کم نمی شود .

روزی از یک آدم موفق پرسیدند:توچرا همیشه سخت ترین راه را انتخاب می کنی؟ و او پاسخ داد:" مگر راه دیگری هم هست!؟ من هیچ وقت ندیده ام راه خیلی راحت و خیلی بی دردسر آدم را به مقصد برساند!"

غمگین بودن بهانه می خواهد اما برای شاد بودن هرگز نباید دنبال دلیل و بهانه بود. شادی و نشاط حالت طبیعی جسم و روح و ذهن ماست. در حقیقت تنها زمانی که شاد و خوشحال و آرام هستیم بدن ما در وضعیت کارکردی صحیح قرار دارد و روح و ذهن آرام است که می تواند بیماری ها را علاج دهد و سلامتی را در تمام وجود انسان بگستراند. هرگز برای شادبودن منتظر بهانه و یا اتفاق خاصی نباشید. همین الان شاد باشید.

 

پرسیدم:  چطور می توان بهتر زندگی کرد؟

جواب داد:

گذشته ات را بدون هیچ تاسفی بپذیر،

با اعتماد زمان حال ات را بگذران و  بدون ترس برای آینده آماده شو.

ایمان را نگهدار و  ترس را به گوشه ای انداز .  

شک هایت را باور نکن و  هیچگاه به باورهایت شک نکن.

زندگی شگفت انگیز است فقط اگربدانید که چطور زندگی کنید

مهم این نیست که قشنگ باشی ، قشنگ این است که مهم باشی! حتی برای یک نفر

مهم نیست شیر باشی یا آهو مهم این است با تمام توان شروع به دویدن کنی 

 کوچک باش و عاشق.. که عشق می داند آئین بزرگ کردنت را بگذارعشق خاصیت تو باشد نه رابطه خاص تو باکسی

موفقیت پیش رفتن است نه به نقطه ی پایان رسیدنموضوعات مرتبط:

تاريخ : ۱۳۸٩/٧/٥ | ۱٠:۱۸ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

اردیب نگین کویر:

 

سیلان اشک، نوحه های سینه زنی و زنجیرزنی و مصائب سالارشهیدان

 

 


پدیدآورنده: فرزین ثابتی
ناشر انتشارات :سبحان 1381

 

  

 

نیایش های جاویدان: ترجمه منظوم صحیفه کامله سجادیه

پدیدآورنده: فرزین ثابتی (شاعر)
ناشر انتشارات :سبحان

خرداد، 1385

 

 

  

منظومه نوین: 1. تاریخ اسلام (از تولد حضرت محمد (ص) تا رحلت) ٢- زندگانی چهارده معصوم (ع) 3. شرح وقایع کربلا:

 

 کلیات اشعار


پدیدآورنده: فرزین ثابتی (شاعر)
ناشر انتشارات :سبحان

فروردین، 1388

 اردیب نگین کویر:ضمن تقدیر و تشکر اززحمات  آقای فرزین ثابتی(حاج آقا) بعنوان یک اردیبی باعث غرور می باشدبرای ایشان آرزوی موفقیت و بهروزی می نمائیم. 

آبشکوه نیز به عنوان یک اردیبی و البته یک فرهنگی، ضمن تقدیر و تشکر اززحمات  آقای فرزین ثابتی(حاج آقا)، برای ایشان آرزوی موفقیت و بهروزی می نماید.موضوعات مرتبط:

تاريخ : ۱۳۸٩/٧/٥ | ٩:٢٦ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()
 به گزارش خبرگزاری فارس سایت باشگاه استقلال نوشت: " امروز، چهارم مهرماه 89، مصادف است با شصت‌وپنجمین سالگرد تاسیس باشگاه استقلال ایران، 65 سال پیش وقتی باشگاه دوچرخه‌سواران در روز چهارم مهر 1324 فعالیت خود را آغاز کرد کمتر کسی فکر می‌کرد که این باشگاه پس از هفت دهه حضور یکی از بزرگترین باشگاه‌های آسیا باشد.
امروز با این واقعیت مواجهیم که استقلال قدرت درجه اولی در قاره کهن به شمار می‌رود و جمعیتی بزرگ دارد که جایگاهش را از این نظر کم‌‌نظیر ساخته است.


*افتخارات باشگاه استقلال

قهرمان باشگاه‌های آسیا: 2 بار

قهرمان لیگ:7 بار

قهرمان جام حذفی ایران: 5 بار

قهرمان باشگاه‌های تهران: 10 بار

فاتح جام حذفی‌باشگاه‌های‌ تهران: 3 بار

فاتح سوپر جام تهران: یک بار

قهرمان جام میلز هندوستان: 4 بار

قهرمان جام بارلوی هندوستان: یک بار

قهرمان جام استقلال قطر: یک بار

قهرمان جام ریاست جمهوری ترکمنستان: یکبار

سومین تیم برتر قاره آسیا به سال 1388: فدراسیون بین‌المللی تاریخ و آمار فوتبال جهان باشگاه استقلال را با توجه به نتایج کسب شده در مسابقه‌ای قاره‌ای به عنوان سومین تیم برتر قاره آسیا معرفی شد.

 موضوعات مرتبط:

تاريخ : ۱۳۸٩/٧/٥ | ٩:٢٢ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

این شماره‌ها را یادداشت کنید. جای دوری نمی‌رود. منوی پیشنهاد زیر را بخوانید تا بدانید از آن دستگاه کوچولوی خانه‌تان چه کارهایی که بر‌نمی‌آید! حتماً خبر دارید که با گرفتن بعضی از شماره تلفن‌ها، می‌توانید مشاوره خانوادگی بگیرید، درخواست تاکسی کنید یا قبض‌هایتان را پرداخت کنید. اما بعید است بدانید که این همه شماره برای رفع مشکلات دیگر نیز در اختیار شما هستند."١۴٨- 9092301202- 1818- 88612121- ١٩٢- ١٣٣- ١٩١- ١١٩- ١٣٧- ١٩٩-١۴٠

ادامه مطلب...موضوعات مرتبط:
ادامه مطلب

تاريخ : ۱۳۸٩/٧/٤ | ٩:٤٥ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

..:: دانه ای که سپیدار بود ::..

www.RangarangGroup.com | گروه اینترنتی رنگارنگ

دانه کوچک بود و کسی او را نمی دید. سال های سال گذشته بود و او هنوز همان دانه ی کوچک بود. دانه دلش می خواست به چشم بیاید اما نمی دانست چگونه. گاهی سوار باد می شد و از جلوی چشم ها می گذشت. گاهی خودش را روی زمینه ی روشن برگ ها می انداخت و گاهی فریاد می زد و می گفت: ? من هستم ، من این جا هستم. تماشایم کنید.? اما هیچ کس جز پرنده هایی که قصد خوردنش را داشتند یا حشره هایی که به چشم آذوقه ی زمستان به او نگاه می کردند، کسی به او توجه نمی کرد. دانه خسته بود از این زندگی ، از این همه گم بودن و کوچکی خسته بود . یک روز رو به خدا کرد و گفت: ? نه، این رسمش نیست. من به چشم هیچکس نمی آیم. کاشکی کمی بزرگتر، کمی بزرگتر مرا می آفریدی.? خدا گفت: ? اما عزیز کوچکم! تو بزرگی، بزرگتر از آن چه فکر می کنی. حیف که هیچ وقت به خودت فرصت بزرگ شدن ندادی. رشد ماجرایی است که تو از خودت دریغ کرده ای. راستی یادت باشد تا وقتی که می خواهی به چشم بیایی، دیده نمی شوی. خودت را از چشم ها پنهان کن تا دیده شوی.? دانه ی کوچک معنی حرف های خدا را خوب نفهمید اما رفت زیر خاک و خودش را پنهان کرد. رفت تا به حرف های خدا بیشتر فکر کند. سالهای بعد دانه ی کوچک، سپیداری بلند و باشکوه بود که هیچکس نمی توانست ندیده اش بگیرد؛ سپیداری که به چشم همه می آمد.موضوعات مرتبط:

تاريخ : ۱۳۸٩/٧/٤ | ٩:۳٥ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()
رئیس جمهور در بدو ورود به تهران؛
کسانی‌که با برده‌داری و استثمار ثروت ملت‌ها را چپاول کردند امروز تغییرچهره داده‌اند

خبرگزاری فارس: احمدی نژاد گفت: مدیریتی که چند قرن با برده‌داری و استثمار همه هویت و حیثیت و ثروت ملت‌ها را چپاول کرد تغییر چهره داده و شعارهای به ظاهر زیبا همچون آزادی، حقوق بشر و دموکراسی را انتخاب کرد.

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری فارس، محمود احمدی نژاد رئیس جمهور کشورمان پس از بازگشت از سفر نیویورک در فرودگاه مهرآباد تهران و در جمع خبرنگاران با تشریح نتایج این سفر و با بیان اینکه این سفر دستاوردهای گسترده‌ای داشت، گفت: برنامه‌ای بسیار فشرده و هدفمندی را داشتیم که پیگیری شد و جزئیات آن را در گزارش دیگری بنده و همکارانم عرض خواهیم کرد.
وی ادامه داد: همان‎طور که می‌دانید ریشه مشکلات در دنیا در مدیریت ظالمانه و ناعادلانه حاکم در جهان است.
رئیس جمهور در همین خصوص اظهار داشت: مدیریتی که چند قرن با برده‌داری و استثمار همه هویت و حیثیت و ثروت ملت‌ها را چپاول کرده تغییر چهره داد و شعارهای به ظاهر زیبا همچون آزادی، حقوق بشر و دموکراسی را انتخاب کرد.
احمدی نژاد افزود: مدیریت حاکم جهان در همین دوره‌ای که به اصطلاح به دنبال تحقق شعارهای آزادی، دموکراسی و حقوق بشر بودند اشغالگری‌های بی نظیری اتفاق افتاد.
وی با تاکید بر اینکه ایران از ابتدا با این مدیریت مخالف بود و باور ما این است که ریشه مشکلات جامعه بشری نیز از این مدیریت می‌باشد گفت: ساختارهای یک جامعه‌ای که عده‌ای فرصت و حق نامحدود در برابر تضییع حقوق همه ملت‌ها به آنها اعطا می‌کند و آنها را در نقطه‌ای می‌نشاند که هر حرفی زدند حق تلقی می‌شود که سپس ملت‌ها باید از تصمیمات آنها تبعیت کنند ولو اینکه استقلال، جان و مالشان را بر باد دهد.
رئیس جمهور افزود: بنای ما از ابتدای حضور در سازمان ملل طرح این مطلب برای ملت‌ها و مسئولان کشورها بود که این مدیریت ناعادلانه باید با یک مدیریت عادلانه و انسانی جایگزین شود.
احمدی نژاد یادآور شد: با هر سال حضور در سازمان ملل بخشی از برنامه‌هایمان محقق شد و امسال می‌بایست یک گام به جلو می‌رفتیم البته سال‌های قبل وضعیت موجود عالم و بحث 11 سپتامبر مورد اعتراض قرار گرفته بود و در همین خصوص نامه‌ای به دبیر کل سازمان ملل نوشته بودم که این بحث بهانه‌ای شده برای تهدید و فشار به ملت‌های خاورمیانه.
وی افزود: در نامه‌ای به دبیر کل سازمان ملل از وی خواسته بودم کمیته حقیقت‎یاب تشکیل شود و در یک جلسه حضوری نیز این موضوع را از وی خواسته بودم البته می‌دانستم ایشان اگر تحت فشار افکار عمومی نباشند توانای انجام این کار را ندارد.
رئیس جمهور همچنین در خصوص حادثه 11 سپتامبر تاکید کرد: حادثه‌ای اتفاق افتاده و دولت آمریکا ادعاهای یک‏طرفه کرد و هم در موضع شاکی، قاضی نشست و خود حکم را اجرا می‌کند و از این طرف می‌خواهند هر آنچه آنها می‌گویند دیگران بپذیرند.
احمدی نژاد با بیان اینکه بنده در سازمان ملل یک سؤال پرسیدم مبنی بر اینکه چه کسی یا چه کسانی 11 سپتامبر را ایجاد کرده‌اند، گفت: بنده در آنجا گفتم اما امروز شما صدها میلیون ملت‌های منطقه را تحت فشار قرار داده‌اید و هر ملتی که در برابر شما تسلیم نمی‌شود متهم به همراهی با تروریست‌ها می‌کنید و لابد هر تصمیمی که گرفتید آنها باید تبعیت کنند. ادامه مطلب...


موضوعات مرتبط: سخنان رییس جمهور
ادامه مطلب

تاريخ : ۱۳۸٩/٧/٤ | ٩:٢۸ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

آبشکوه: مطلبی که در زیر مشاهده می کنید عینا از وبلاگ اردیب نگین کویر می باشد. وبلاگ آبشکوه به دلیل همدرد بودن با این مطلب آن را عینا منعکس می نماید. شاید....!!!!!!

اردیب نگین کویر: مسئولین محترم شهرستان چه اقدامی کردید؟

جهت یادآوری مجددا بخوانید:

موضوع حول وحوش یه معامله و فروش درسطح فرهنگی است همه بدنبال نگهداری مراکز آموزشی و....می باشند اماتصمیم سازان منطقه ما مانند دور افتادگی ومحرومیت آن نواحی ازاتاق تراوش فکرشان تصمیمات ونبوغ شگرف وخارق العاده متبلور می شود از اجرای اصل 44 چیزهایی شنیده ودیده ایم خصوصی سازی  در دید کلان عالیست اما

چی ؟کی ؟کجا؟چرا؟به چه قیمتی؟ازچه ناحیه ای ؟اینهمه جا،باقیمت بیشتر ....چرامدرسه؟چرامدرسه اردیب؟

پاسخگوی این قضیه کیست؟نمایند محترم؟!اهالی شورای اردیب ؟خوداهالی روستا؟مسئولین آموزش و پرورش؟بخشدار؟استاندار؟تصمیم سازان از کدام اتاق فکر چنین نبوغی راخلق می کنند؟چون مالک و فروشنده مدرسه مجهول می باشد مورد خطاب خود را....قرار می دهیم .

ماروستایی داریم درمیان حدودا12 روستا از توابع شهرستان خوروبیابانک از استان اصفهان واقع در کشور جمهوری اسلامی ایران .تنها مرکز آموزشی که از دهه 40 به یادگارمانده مدرسه ای می باشد که با تمهیدات مسئولین وقت بدین شکل درآمده واکنون بهترین راه رابه جای بازسازی و ساخت آن  ویرانی  وتبدیل به باغ ویا....تشخیص داده اند و حسب اطلاع به مبلغ 16000000تومان مرکز آموزشی که باخون ودل مردم روستا عجین بودهوساخته شده  است ومایه افتخار می باشد فروخته اند؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!حالا شما بگوئید به که بگوییم.

دوستان شرح پریشانی من گوش کنید

چندین سوال؟؟؟؟؟؟

 مدارس به چه قیمتی فروخته می شود؟فروش فر هنگ وابنیه قدیمی ومرکز آموزشی به چه قیمتی ؟اینهمه زمین وملک چرافروش مدرسه ؟چرامدرسه اردیب؟چراقدرت ساخت وبازسازی نداریم ؟پول حاصله از فروش کجامی رود؟طعمه بعدی؟چرابدون اطلاع اهالی روستا ؟خریداروذینفع کیست؟منتفع مردم روستا هستندیاخریداران؟خریدار ؟مکان فروشی بعدی ؟؟؟؟

درپی اقدامات صورت گرفته دررابطه بافروش مدرسه روستای اردیب دربین این همه امکانات دولتی در کل استانها وشهرستانها وروستاها در سرزمین پهناور میهن عزیزمان ایران و املاک و سرمایه های موجود تنها مکانی که مدنظرقرارگرفته مدرسه قدیمی روستایمان اردیب بوده  است . همانگونه که مستحضرید زمین آن موقوفه بوده وازطرف اهالی روستا برای ساختن مدرسه مکان فرهنگی وآموزشی دراختیارآموزش وپرورش قرارداده شده است که بدون اعلام رسمی واطلاع رسانی به مبلغ 16میلیون ریال به چوب حراج زده شده است .به اطلاع متصدیان امر می رساند مراتب از طریق دفتر مقام معظم رهبری ونهادریاست جمهوری درحال پیگیری می باشد اما از عزیزان دست اندرکارتقاضاداریم به سوالات ذیل نگاهی بیتدازند :

 

1-باچه ضابطه وقانونی مکان آموزشی بازمین موقوفه بفروش رسیده است ؟

2-سندمالکیت این مکان از طریق کدام مقام حقوقی وقضایی صادر شده است ؟

3- اگر مکان در اختیاروتصاحب آموزش و پرورش خوربوده است وبعنوان مکان دولتی تلقی شده است  درزمان فروش از طریق کدام روزنامه کثیرالانتشار اطلاع رسانی شده است؟

4-بافروش این مکان آنهم در منطقه محروم  چگونه به مستضعفان کمک میکنید آنهم دردولت عدالت محور جناب دکتر احمدی نژادآیا ایشان ووزیر محترم از این اقدامات مطلع اند ؟

5-بعدازتمام این سوالات چرادرفروش گزینشی برخوردکردید وبه اهالی روستااطلاع رسانی نکردید ؟

6-چگونه از مال خود اهالی روستا دست به فروش می زنید؟ماحصل  فروش کجاهزینه شده است ؟

اردیب نگین کویر:دراین میان خوش بحال عزیزانی که سودش را بردند اما مال حلالش پاگیر میشه این که دیگه موقوفه است.موضوعات مرتبط:

تاريخ : ۱۳۸٩/٧/۳ | ٩:٥٦ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

نسیم خور: بامداد امروز ساعت ۱:۱۰ خودروی سواری ۲۰۶ با یک دستگاه کامیون برخورد کرد که منجر به کشته و مجروح شدن ۸ نفر گردید. 

محمود رضا صادقی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار "نسیم خور" اظهار داشت: بامداد امروز راس ساعت 1:10 دقیقه خودروی پژو 206 به شماره شهربانی 735ح72 ایران 12 با یک دستگاه کامیون بنز 10 چرخ به شماره شهربانی 128ع 62 ایران 13 برخورد کرد که منجر به کشته و مجروح شدن 8 نفر گردید.
وی افزود: بلافاصله پس از دریافت خبر تصادف، نیروهای امدادی و کارشناسان پلیس‌راه سه‌راهی جندق به محل حادثه اعزام شده تا نسبت به بررسی دقیق موضوع اقدام کنند. فرمانده انتظامی شهرستان خورو بیابانک تصریح کرد: این حادثه هنگامی که خودروی پژو از مشهد عازم خور و بیابانک بوده در کیلومتر 45 خور به طبس در محور طریق الرضا به وقوع پیوسته است.
وی بیان داشت: بعد از تصادف خودروی سواری آتش گرفته ولی هنوز علت قطعی حادثه مشخص نیست و در دست بررسی است و به محض اطلاع از طرف پلیس راه اعلام خواهد شد.
صادقی با بیان اینکه کشته شدگان دو مرد، دو زن و سه کودک بوده‌اند، عنوان داشت: اسامی آنها ابوالفضل یغمایی 62 ساله، بابک یغمایی 41 ساله، محبوبه رئیس زاده 37 ساله، زهرا یغمایی 30 ساله، مهلا یغمایی 11 ساله، دنیا یغمایی 8 ساله، پریسا پور علی 7 ماهه است و تنها مجروح حادثه پرنیان پورعلی 5 ساله است که برای مداوا به بیمارستان نایین انتقال داده شده است.
صادقی از مسافران و رانندگان عزیز درخواست کرد هنگام رانندگی تمام موارد ایمنی را رعایت کنند.موضوعات مرتبط: تصادف

تاريخ : ۱۳۸٩/٧/۳ | ٩:٥٢ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

امام جمعه فرخی گفت: دشمن قصد دارد در میان مسلمانان و کسانی که قصد دارند به دین اسلام مشرف شوند تفرقه بیندازد و رعب و وحشت ایجاد کند.

به گزارش "نسیم خور" حجت‌الاسلام و المسلمین محسن شیخی ظهر امروز در خطبه‌های اولین نماز جمعه شهر فرخی ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت توای الهی اظهار داشت: یکی از مهمترین مباحث دینی و قرآنی بحث تقوا است که همه باید نسبت به آن همت کنیم و تقوای الهی را رعایت کنیم.
وی با اشاره به اینکه رعایت تقوی مربوط به زمان و دوره خاصی نیست افزود: از زمانی که انسان متولد می‌شود تا زمانی که مرگ به سراغ او می‌آید باید تقوا را رعایت کند و با ایمان و تقوای کامل از دنیا برود. ادامه مطلب...موضوعات مرتبط: نماز جمعه
ادامه مطلب

تاريخ : ۱۳۸٩/٧/۳ | ٩:٤٦ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()