دکتر خدابخش مدیرکل تربیت بدنی استان اصفهان و دکتر حسنی نماینده مردم شهرستان های نایین و خوروبیابانک و حسن فیروزی فرماندار شهرستان خوروبیابانک و همراهان از پروژه های ورزشی شهرهای خور – فرخی و روستای شهید پرور چاهملک بازدید به عمل آوردند.

در این بازدید مدیر کل تربیت بدنی استان جهت رفع مشکلات مجموعه های ورزشی قول مساعد داده و هم چنین فیروزی فرماندار شهرستان خواستار تسریع در اجرای مجموعه های ورزشی خصوصاً استخر شنای شهرستان ، زمین چمن مصنوعی و سالن ورزشی در روستاها شد.
شایان ذکر است طی این سفر و در آئینی کلنگ احداث سالن ورزشی روستای شهید پرور چاه ملک با حضور امام جماعت روستا ، اعضای محترم شورای اسلامی  ، دهیار ، خانواده های معظم شهدا و معتمدین محل و ورزشکاران توسط مدیر کل تربیت بدنی استان اصفهان به زمین زده شد.

آبشکوه: ضمن تشکر از جناب آقای دکتر خدابخش و همراهان و نیز همراهی جناب دکتر حسنی نماینده محترم شهرستان با ایشان، سوالی از جناب دکتر حسنی داشتم و آن اینکه : آیا شما قول احداث سالن ورزشی در روستاهای جنوبی حدفاصل روستای اردیب و ایراج را ندادید؟پس چه شد؟؟؟ چند سال است این قول را داده اید؟؟اصلا یادتان هست که چنین قولی داده اید؟؟؟؟!!موضوعات مرتبط: خبر , نقد

تاريخ : ۱۳٩٠/٤/٢٩ | ۸:٢۱ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

اصفهان- نماینده مردم شهرستان های نایین و خور و بیابانک گفت: رتبه استان اصفهان در تخصیص اعتبارات عمرانی با تلاش مجلس، همکاری با دولت و با توجه به سرانه جمعیتی به پنج ارتقا یافت به گزارش روز دوشنبه ایرنا 'حسین حسنی' در مراسم آغاز عملیات اجرایی سالن چند منظوره ورزشی در روستای 'هماباد' از توابع بخش مرکزی شهرستان نایین افزود: در سال های گذشته به دلیل برخی دلایل، سهم تخصیصی اعتبارات به اصفهان به دلیل برخوردار بودن استان در رتبه های 25 و 26 کشور قرار داشت. وی اظهار امیدواری کرد :با افزایش اعتبارات عمرانی ،ورزش و تربیت بدنی استان اصفهان سال خوبی را پیش رو داشته باشد. نماینده مردم نایین گفت: یکی از دلایلی که نمایندگان مجلس شورای اسلامی به دنبال تغییر ساختار سازمان تربیت بدنی بودند و این سازمان را در قالب وزارتخانه پیاده سازی کردند، این بود که بیشتر به ورزش حرفه ای، قهرمانی و روستایی توجه و رسیدگی شود. حسنی با اشاره به اینکه در راه ورزش قهرمانی و کسب مدال، هزینه های بسیاری می شود، تصریح کرد: این هزینه ها اگرچه باعث افتخار است اما تعداد زیادی از مردم ما در شهرستان ها و روستاهای محروم از حداقل امکانات بی بهره اند. وی اظهار داشت:یک درصد سهمی که برای اعتبارات ورزشی و تربیت بدنی در قانون برنامه توسعه مصوب شده از این مناطق دریغ شده است. نماینده نایین با اشاره به احداث سالن ورزشی چندمنظوره روستای هماباد با زیربنای حدود یکهزار و 300متر مربع خاطرنشان کرد: مشکلات مربوط به سالن چندمنظوره ورزشی 'چوپانان' که از دو سال پیش کار اجرای آن با تاخیر مواجه شده است مورد بررسی قرار خواهد گرفت. حسنی گفت:با همکاری مدیران استان اصفهان و شهرستان، هر دو سالن ورزشی در دهه فجر امسال آماده شود و به بهره برداری برسد.
مدیرکل تربیت بدنی استان اصفهان نیز در این مراسم اظهار داشت: اقبال عمومی مردم در کشور از ورزش خوب نیست و ما بیماری های زیادی مانند اضافه وزن، چربی و دیابت داریم که همه این ها حاکی از این است که شیوه زندگی ما نیاز به تغییرات جدی تر دارد. 'رشید خدابخش' تصریح کرد: بر اساس منویات رهبر معظم انقلاب همه ما ورزش را برای سلامتی باید جدی بگیریم و امیدواریم که این نوع امکانات، زمینه های این نگرش جدید را در جامعه فراهم کند. به گزارش خبرنگار ایرنا ،قرار است سالن های ورزشی هماباد و چوپانان از محل اعتبارات استانی با هزینه ای بالغ بر پنج میلیارد ریال برای هر کدام تا دهه فجر سال جاری به بهره برداری برسد.
روستای هماباد در 25 کیلومتری شهر نایین قرار دارد .موضوعات مرتبط: خبر

تاريخ : ۱۳٩٠/٤/٢٩ | ۸:۱٠ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

حضرت مهدی (عج) از دیدگاه امام خمینی (ره)مولود حضرت صاحب- ارواحنا له الفداء- بزرگترین عید براى مسلمین است و بزرگترین عید براى بشر است نه براى مسلمین.

 میلاد مهدى موعود (ع) بزرگترین عید براى بشریت‏

 اینکه این بزرگوار را طول عمر داده خداى تبارک و تعالى براى یک همچو معنایى، ما از آن مى‏فهمیم که در بشر کسى نبوده است دیگر، قابل یک همچو معنایى نبوده است، و بعد از انبیا که آنها هم بودند لکن موفق نشدند، کسى بعد از انبیا و اولیاى بزرگ، پدران حضرت موعود، کسى نبوده است که بعد از این، اگر مهدى موعود هم مثل سایر اولیا به جوار رحمت حق مى‏رفتند، دیگر در بشر کسى نبوده است که این اجراى عدالت را بکند، نمى‏توانسته و این یک موجودى است که ذخیره شده است براى یک همچو مطلبى، و لهذا به این معنا عید مولود حضرت صاحب- ارواحنا له الفداء- بزرگترین عید براى مسلمین، است و بزرگترین عید براى بشر است نه براى مسلمین.
 اگر عید ولادت حضرت رسول- صلى اللَّه علیه و آله و سلم- بزرگترین عید است براى مسلمین از باب اینکه موفق به توسعه آن چیزهایى که مى‏خواست توسعه بدهد نشد، چون حضرت صاحب- سلام اللَّه علیه- این معنا را اجرا خواهد کرد و در تمام عالم زمین را پر از عدل و داد خواهد کرد به همه مراتب عدالت، به همه مراتب دادخواهى، باید ما بگوییم‏ که عید شعبان، عید تولد حضرت مهدى- سلام اللَّه علیه- بزرگترین عید است براى تمام بشر. وقتى که ایشان ظهور کنند- ان شاء اللَّه خداوند تعجیل کند در ظهور او- تمام بشر را از انحطاط بیرون مى‏آورد، تمام کجیها را راست مى‏کند: یَمْلأُ الأَرْضَ عَدْلًا بَعْدَ ما مُلِئَتْ جَوْراً همچو نیست که این عدالت همان که ماها از آن مى‏فهمیم که نه یک حکومت عادلى باشد که دیگر جور نکند آن، این هست اما خیر، بالاتر از این معناست. معنى یَمْلَأُ الأَرْضَ عَدْلًا بَعْدَ ما مُلِئَتْ جَوْراً الآن زمین و بعد از این، از این هم بدتر شاید بشود، پر از جور است، تمام نفوسى که هستند انحرافات در آنها هست. حتى نفوس اشخاص کامل هم در آن انحرافاتى هست و لو خودش نداند. در اخلاقها انحراف هست، در عقاید انحراف هست، در اعمال انحراف هست و در کارهایى هم که بشر مى‏کند انحرافش معلوم است. و ایشان مأمورند براى اینکه تمام این کجیها را مستقیم کنند و تمام این انحرافات را برگردانند به اعتدال که واقعاً صدق بکند یَمْلَأُ الأَرْضَ عَدْلًا بَعْدَ ما مُلِئَتْ جَوْراً. از این جهت، این عید، عید تمام بشر است بعد از اینکه آن اعیاد، اعیاد مسلمین است. این عید، عید تمام بشر است.
 

صحیفه امام، ج‏12، ص: 481موضوعات مرتبط:

تاريخ : ۱۳٩٠/٤/٢٥ | ٢:۱٧ ‎ب.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

تولد وسن آن بزرگوار

 مرحوم مقرم مى ‏نویسد:على‏اکبر در روز یازدهم شعبان سال 33 هجرى یعنى دو سال قبل از کشته شدن عثمان به دنیا آمد این موافق است با قول ابن ادریس در سرائر که فرموده: على اکبر در خلاقت عثمان چشم به دنیا گشود.
پس در روز عاشورا آن بزرگوار 27 ساله بوده و تایید مى‏شود به اتفاق مورخین و علماى علم نسب که حضرت على اکبر علیه السلام از امام سجاد بزرگتر بوده و امام سجاد در روز عاشورا 23 سال داشته‏اند و محدث قمى گوید: در سن على اکبر اختلافى عظیم است، ابن شهر آشوب و محمدبن ابى طالب گویند 18 ساله بوده و شیخ مفید او را 19 ساله دانسته بنابراین از امام زین العابدین کوچکتر بوده است. و بعضى گویند 25 ساله بوده و غیر از این هم گفته‏اند.پس على اکبر از برادرش بزرگتر بوده و این صحیح‏ترین قول است.

فضائل حضرت على اکبر

الف: شباهت او به پیامبر اکرم صلى الله علیه وآله

این جوان خوش سیما در طاقت زبان و زیبایى صورت و سیرت و خلقه اشبه‏ترین مردم به رسول خدا بود که جامع همه کمالات و صفات حسنه و اخلاق نیکو مى‏ باشد.
لیکن درباره اخلاق پیامبر صلى الله علیه وآله مى‏فرماید:
اِنّکَ لَعَلى خُلُقٍ عَظیمٍ.
همانا تو داراى اخلاق عظیم و برجسته‏اى هستى.
و حضرت على اکبر علیه السلام در جمیع صفات و اخلاق چون پیامبر بود و پدر بزرگوارش درباره‏ى او مى‏فرمودند:
»اللّهُمَّ اشهَد فَقَد بَرزالیهم غُلامٌ اَشبَهُ الناسِ وَ خلقاً و مَنطقاً بِرسولِکَ‏صلى الله علیه وآله و کُنّا اِذا اشتقنا الى نَبیّک نَظَرنا الیهِ .
خدایا گواه باش جوانى که در خلقت و سیرت و گفتار شبیه ترن مردم به پیامبرت بود به جنگ این مردم رفت و ما هرگاه به دیدن پیامبرت مشتاق مى‏شدیم به این جوان نگاه مى‏کردیم.

ب: عصمت آن بزرگوار

عصمت همانند عدالت داراى درجات متفاوت است و هیچ کس به درجه چهارده معصوم نمى ‏رسد لکن خداوند مقام عصمت را به حضرت على اکبر لطف فرموده‏اند .
« صلى اللَّه عَلیکَ و عَلى عِترتِکَ و اهلِ بَیتکَ و ابائِک و ابناءِک و اُمَّهاتِکَ الاخیار الا برار الذینَ اذهَبَ اللَّهُ عنهُمُ الرِجسَ و طَهَّرهُم تطهیرا.»
که دورى از رجس همان عصمت است اما آنچه دال بر مطلب است زیارت رجبیه امام حسین مى باشد که محدث قمى در مفاتیح نقل کرده است: آنگه به سوى قبر على بن الحسین علیه السلام برو و نزد قبر آن جناب بایست و بگو :
« السلام علیکَ ایها الصدیقُ الطیّبُ الزَّکىُّ الحبیبُ المقَّربُ وابن ریحانةِ رسول اللَّه و جَعلکَ مِن اهل البیت الذیت اذهَبَ اللَّه عنهم الرجس وَ طهَّرَهُم تطهیراً.»
که خداوند آن بزرگوار را از اهل عصمت قرار داد. کلمه طیبه و زکى را نیز مى‏توان موید عصمت دانست .

ج: صفات آن سرور

حضرت على اکبر داراى صفات جلال و جمال و ملکات نیکو بود و به عالم ملکوت وصل بود دو حدیث از مرحوم سیدبن طاووس و شیخ مفید در طى طریق کربلا نقل کردیم که پدر بزرگوارش گفت:
أَفَسَلنا عَلَى الحَقِ ؛ آیا ما بر حق نیستیم ؟
حضرت فرمودند: بلى، گفت: اِذاً لا نبالى بالموتِ. حال که چنین است از مرگ باکى نداریم.

د: شجاعت

آن بزرگوار شجاعت را از على مرتضى علیه السلام به ارث برده بود .
علامه مجلسى نقل مى‏کند؛ آن حضرت به هر جانب روى مى‏آورد گروهى را به خاک هلاکت مى‏افکند .
فَلَم یَزَل یُقاتِلُ حتّى ضَجَّ الناسُ مِن کَثَرةِ مَن قَتَلَ منهُم وَ رُوِىَ أنّه قَتَلَ عَلى عَطَشِهِ مأةً و عِشرین رُجلاًثم رَجَعَ الى ابیهِ...فَلَم یَزَل یُقاتِلُ حتّى قَتل تمام المأقَین....
بقدرى از آن لشگر کُشت که از کثرت کشته به شیون آمدند و روایت شده؛ على اکبر با آنکه تشنه بود 120 نفر را کشت آنگاه نزد پدر بازگشت دوباره به میدان آمد و آنقدر جنگید تا کشته‏ها به دویست نفر رسید.

ازدواج حضرت على اکبر

اگر بگوئیم آن جناب هنگام شهادت 25 سال یا بیشتر داشتند حتماً ازدواج کرده بودند چون این بزرگوار تارک این سنت عظیمه نخواهند بود.
از حدیث بزنطى و بعضى عبارات زیارت آن جناب استفاده مى‏شود که آن بزرگوار ازدواج نموده و داراى فرزند بودند.
در « کافى» و « تهذیب» و « قرب الاسناد» روایت نموده که بزنطى از حضرت رضا علیه السلام سوال کرد:
آیا مى ‏شود زنى را با امّ ولد پدر آن زن تزویج نمود؟
فرمودند: بلى، گفت: به ما خبر رسیده که حضرت سجاد علیه السلام چنین نموده‏اند؟ یعنى دختر امام حسن مجتبى علیه السلام و کنیز ام ولد آن حضرت را تزویج نموده‏اند.
امام رضاعلیه السلام فرمود: چنین نیست بلکه حضرت سجاد علیه السلام دختر امام حسن ام ولد حضرت على اکبر را که در کربلا شهید شده بود را تزویج نموده‏اند.

ادامه مطلب...

منبع: کتاب مؤذن عشقموضوعات مرتبط: دانستنی
ادامه مطلب

تاريخ : ۱۳٩٠/٤/٢٢ | ۸:۱۸ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

اردیب بهشت کویر:

این عملیات کوتاه مدت جهت جلوگیری از هدر رفتن اب کشاورزی در اردیبهشت ۱۳۹۰اغاز و انشاءالله در ابتدای خرداد تکمیل می گردد. در این طرح  که حدودا ۲۵۰متر طول دارد قرار است تا روش انتقال اب به وسیله کانال صندوقی وجوی سیمانی جای روش قبلی که از طریق لوله بود را بگیرد.این طرح هم اکنون توسط اقایان هژبر محتشم وعباس شیخ ،زیر نظر کارشناسان جهاد کشاورزی در حال اجرا است.بودجه این عملیات  شصت میلیون ریال پیش بینی  و ازطریق جهاد کشاورزی تامین شده است.

 پر شدن لوله ها در زمان سیلاب توسط گل ولای  وعدم دست رسی اسان برای تمیز کردن ان ،نفوذ ریشه ها از محل اتصالات ونیز نشت اب از محل اتصال لوله ها از معایب روش انتقال اب توسط لوله بود.

ضمن تشکر از مسولین محترم جهاد کشاورزی شهرستان، امیداست  این عزیزان ،مارا در طرح های نیمه تمام  قبلی که بسیار ضروری نیز می باشند یاری  فرمایند.

رفیع

آبشکوه: ضمن تقدیر و تشکر از شورا و دهیار محترم و فرمانداری محترم و مسوولین محترم جهاد کشاورزی شهرستان، از آنها تقاضا داریم که اولا: نظارت بر انجام کار را بیشتر نمایند تا خدای ناکرده بودجه ای از بیت المال حیف و میل نشود و اتفاقی که سر لوله گذاری جوی آب(در همین مسیر) قبل از این پیش آمد اینبار تکرار نشود.. ثانیا : در متن آقای دهیار خواندیم که این طرح قرار است در ابتدای خرداد ماه تکمیل شود که متاسفانه بنده که 20 خرداد ماه در روستا بودم هنوز عملیات اجرایی این طرح ادامه داشته و گزارشهای واصله نیز موید این است که تا به امروز (12 تیر ماه 1390) نیز اجرای این طرح ادامه دارد.

 موضوعات مرتبط: خبر

تاريخ : ۱۳٩٠/٤/۱٢ | ٩:٠٧ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

مدتی است (از مهر 1389) که وبلاگی با نام اردیب بهشت کویر راه اندازی و مشغول به خدمت رسانی به هموطنان اردیبی می باشد. این وبلاگ متعلق به اقای سعید رفیع، دهیار محترم روستا می باشد.

مدیریت وبلاگ آبشکوه به رسم ادب و احترام ضمن آرزوی توفیق و سربلندی برای این وبلاگ و این برادر عزیز و درخواست از همشهریان جهت بازدید از این وبلاگ-به عنوان یک مسوول اردیبی- از آقای دهیار تقاضامند است که اولا: بسیار فعالتر و به روزترعمل نمایند.ثانیا: اخبار و اطلاعات روستا را نو به نو در اختیار ما قرار دهند تا هم جایگاه اطلاع رسانی رسمی از سوی ما پیدا کند و هم بتوان آن را در بوته نقد قرار داد.ثالثا: با دیگر وبلاگ های اردیبی تعاملات خود را بیشتر نمایند، تا  در حل مشکلات آبادی و کمک به آبادانی روستا، چنانچه کمکی از دست ما بر آید، بتوانیم به وظیفه خودمان بهتر و شایسته تر عمل نماییم.

راستی تا یادم نرفته اینم آدرس وبلاگ این برادر عزیزمان:

http://ordib.blogfa.comموضوعات مرتبط: خبر

تاريخ : ۱۳٩٠/٤/۱٢ | ۸:٥۱ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

عبادت و صلوات

فضیلت ماه شعبان

شعبان ماه بسیار شریفى است و به حضرت سید انبیاء صَلَّى اللهِ عَلِیهِ وَ آله منسوب است و آن حضرت این ماه را روزه مى‌گرفت و به ماه رمضان وصل مى‌کرد و مى‌فرمود شعبان، ماه من است هر که یک روز از ماه مرا روزه بگیرد بهشت برای او واجب می‌شود و از حضرت صادق علیه السلام روایت شده است که چون ماه شعبان فرا می‌رسید امام زین العابدین علیه السلام اصحاب خود را جمع مى‌نمود و مى‌فرمود اى اصحاب من مى‌دانید این چه ماهى است؟ این ماه شعبان است و حضرت رسول صلى الله علیه و آله مى‌فرمود شعبان ماه من است پس در این ماه براى جلب محبت پیغمبر خود و براى تقرّب به سوى پروردگار خود روزه بدارید. به حقّ آن خدایى که جان علىّ بن الحسین به دست قدرت اوست سوگند یاد مى‌کنم که از پدرم حسین بن على علیهماالسلام شنیدم که فرمود شنیدم از امیرالمؤمنین علیه السلام که هر که روزه بگیرد در ماه شعبان براى جلب محبّت پیغمبر خدا و تقرّب به سوى خدا؛ خداوند او را دوست می‌دارد و در روز قیامت کرامت خود را نصیب او می‌گرداند و بهشت را براى او واجب می‌کند.

 

ادامه مطلب...

 منبع:مفاتیح الجنانموضوعات مرتبط: دانستنی
ادامه مطلب

تاريخ : ۱۳٩٠/٤/۱٢ | ۸:۳٦ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

به نقل از بچه کویر:

'مرتضی خداقلی' روز شنبه در گفت و گوی اختصاصی با ایرنا اظهارداشت: نقشه ها و آمار آخرین پایش وضعیت خشکسالی در پایگاه مدیریت خشکسالی استان از ابتدای سال آبی 90-89 تا پایان نهمین ماه از سال آبی جاری نشان می دهد، همچنان خشکسالی کل استان اصفهان را دربرگرفته و در هیچ نقطه ای از استان بارش دریافتی بیش از میانگین درازمدت نبوده است. وی گفت: داده های ثبت شده بر نقشه استان اصفهان مبین آن است که در کل استان فقط کلاس های خشکسالی با درجات بسیار شدید، شدید، متوسط و خفیف وجود دارد و در هیچ بخشی از استان ترسالی دیده نمی شود. وی تصریح کرد: خشکسالی بسیار شدید (کاهش بیش از 60 درصد بارش دراز مدت) حدود 3/26 درصد از مساحت کل استان را دربر گرفته و گریبان گیر قسمت های شرقی استان از جمله مناطق خور و بیابانک، چوپانان و انارک شده است. خداقلی افزود: خشکسالی شدید (کاهش 60-45 درصد بارش دراز مدت) با بیشترین درصد بر حدود 6/40 درصد از کل مساحت استان حاکم است که از ناحیه شرقی شهر چادگان آغاز و با در برگرفتن بخش اعظم مرکز استان از جمله شهر اصفهان تا نایین ادامه می یابد. مدیر پایگاه مدیریت خشکسالی کشاورزی استان اصفهان همچنین از وقوع خشکسالی متوسط (کاهش 45-20 درصد بارش دراز مدت) در حدود 1/20 درصد از مساحت استان خبرداد و گفت: این کلاس از خشکسالی به صورت نواری از شمال به سمت غرب استان کشیده شده و شهرهای نطنز، میمه، خوانسار، چادگان، فریدن و فریدونشهر را فرا گرفته است. مدیرپایگاه مدیریت خشکسالی کشاورزی استان اصفهان اظهارداشت: خشکسالی خفیف (کاهش 45-20 درصد بارش درازمدت) که با سهم 13 درصدی کمترین سهم کلاس های خشکسالی استان را دارد، از شمالی ترین قسمت های استان (آران و کاشان) به سمت غرب (گلپایگان) کشیده شده و در جنوبی ترین قسمت استان (شهرهای حنا و سمیرم) نیز دیده می شود. وی در خصوص تغییرات بارش و وضعیت خشکسالی از مهر سال گذشته تا پایان خرداد ماه امسال گفت: براساس آمار مقدار بارش فقط در اسفندماه 89 از میانگین دراز مدت فزونی یافته و در ماه های دیگر از مهر تا خرداد ماه مقدار بارش دریافتی کمتر از میانگین دراز مدت بوده است. وی اضافه کرد: مطالعات تغییرات بارندگی تجمعی نشان می دهد که کمترین مقدار بارش استان اصفهان طی 9 ماه گذشته در مهر ماه حادث شده است. خداقلی تصریح کرد: در چنین شرایطی خشکسالی بر کل استان احاطه یافته و در حدود 50 درصد از وسعت استان را خشکسالی شدید و بسیار شدید در برگرفته، که این پدیده مدیریت جامع آب در تعیین منابع آبی حوضه ها از جمله زاینده رود را ضروری ساخته و مستلزم توجه مسئولان در خصوص شرایط حال استان و پیشگیری از عواقب جبران ناپذیر آن در آینده نزدیک می باشد. مدیر پایگاه مدیریت خشکسالی کشاورزی استان اصفهان مجموع بارندگی استان تا پایان خردادماه در سال آبی جاری را 15/108میلیمتر اعلام کرد و گفت: مجموع بارندگی دراز مدت استان در این دوره، 47/147 میلیمتر بوده که درصد کاهش بارندگی نسبت به دوره آماری بلند مدت، 7/26 درصد می باشد. مدیرپایگاه مدیریت خشکسالی کشاورزی استان اصفهان تاکید کرد: بالاترین درصد خشکسالی استان در ایستگاه سینوپتیک خور و بیابانک باحدود 6/56 درصد کاهش بارندگی نسبت به میانگین درازمدت ثبت شده که طی این مدت، بارندگی این ایستگاه نسبت به میانگین درازمدت به نصف کاهش یافته استموضوعات مرتبط:

تاريخ : ۱۳٩٠/٤/۱٢ | ۸:٢٢ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()
اول از همه برایت آرزومندم که عاشق شوی،
و اگر هستی، کسی هم به تو عشق بورزد،
و اگر اینگونه نیست، تنهائیت کوتاه باشد،
و پس از تنهائیت، نفرت از کسی نیابی.
آرزومندم که اینگونه پیش نیاید، اما اگر پیش آمد،
بدانی چگونه به دور از ناامیدی زندگی کنی.

برایت همچنان آرزو دارم دوستانی داشته باشی،
از جمله دوستان بد و ناپایدار،
برخی نادوست، و برخی دوستدار
که دست کم یکی در میانشان
بی تردید مورد اعتمادت باشد.

و چون زندگی بدین گونه است،
برایت آرزومندم که دشمن نیز داشته باشی،
نه کم و نه زیاد، درست به اندازه،
تا گاهی باورهایت را مورد پرسش قرار دهد،
که دست کم یکی از آنها اعتراضش به حق باشد،
تا که زیاده به خودت غرّه نشوی.

و نیز آرزومندم مفیدِ فایده باشی
نه خیلی غیرضروری،
تا در لحظات سخت
وقتی دیگر چیزی باقی نمانده است
همین مفید بودن کافی باشد تا تو را سرِ پا نگهدارد.

همچنین، برایت آرزومندم صبور باشی
نه با کسانی که اشتباهات کوچک میکنند
چون این کارِ ساده ای است،
بلکه با کسانی که اشتباهات بزرگ و جبران ناپذیر میکنند
و با کاربردِ درست صبوری ات برای دیگران نمونه شوی.

و امیدوام اگر جوان که هستی
خیلی به تعجیل، رسیده نشوی
و اگر رسیده ای، به جوان نمائی اصرار نورزی
و اگر پیری، تسلیم ناامیدی نشوی
چرا که هر سنّی خوشی و ناخوشی خودش را دارد
و لازم است بگذاریم در ما جریان یابند.

امیدوارم سگی را نوازش کنی
به پرنده ای دانه بدهی، و به آواز یک سَهره گوش کنی
وقتی که آوای سحرگاهیش را سر می دهد.
چرا که به این طریق
احساس زیبائی خواهی یافت، به رایگان.

امیدوارم که دانه ای هم بر خاک بفشانی
هرچند خُرد بوده باشد
و با روئیدنش همراه شوی
تا دریابی چقدر زندگی در یک درخت وجود دارد.

بعلاوه، آرزومندم پول داشته باشی
زیرا در عمل به آن نیازمندی
و برای اینکه سالی یک بار
پولت را جلو رویت بگذاری و بگوئی: این مالِ من است.
فقط برای اینکه روشن کنی کدامتان اربابِ دیگری است!

و در پایان، اگر مرد باشی، آرزومندم زن خوبی داشته باشی
و اگر زنی، شوهر خوبی داشته باشی
که اگر فردا خسته باشید، یا پس فردا شادمان
باز هم از عشق حرف برانید تا از نو بیاغازید.

اگر همه ی اینها که گفتم فراهم شد
دیگر چیزی ندارم برایت آرزو کنم!


موضوعات مرتبط: دانستنی

تاريخ : ۱۳٩٠/٤/۱۱ | ٩:۳٥ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()
 
موشی درخانه تله موش دید، به مرغ و گوسفند و گاو خبرداد و گفت اینجا تله ای گذاشته اند، بیاید مشکل را حل کنیم!.
همه گفتند: تله موش مشکل توست بهما ربطی ندارد.
ناگهان ماری درتله افتاد و زن خانه را گزید،
از مرغ برایش سوپ درست کردند،
گوسفند را برای عیادت کنندگان سربریدند؛
گاو را برای مراسم ترحیم کشتند
و تمام این مدت موش در سوراخ دیوار می نگریست و می گریست

نکته: در جهان تنها یک فضیلت وجود دارد و آن آگاهی و تنها یک گناه و آن جهل است
عارف بزرگ - مولانا

 موضوعات مرتبط: دانستنی

تاريخ : ۱۳٩٠/٤/٧ | ٩:٠٧ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

 

imam_kazim01

نام : موسی

لقب : کاظم

کنیه: ابوالحسن

نام پدر: جعفر

نام مادر : حمیده

تاریخ ولادت : ماه صفر سال 128 قمری

محل و لادت : مدینه

مدت امامت:  35 سال

مدت عمر : 55  سال

تاریخ شهادت : 183 قمری در زندان هارون

علت شهادت : خرمای زهر آلود

نام قاتل :  هارون یحیی برمکی

محل دفن : کاظمین

 ابوالحسن موسی بن جعفر (ع) امام هفتم از ائمه اثنی عشر (ع) و نهمین معصوم از چهارده معصوم (ع) تولد آن حضرت در ابواء (محلی میان مکه و مدینه) به روز یکشنبه هفتم صفر سال 128 یا 129 ق واقع شد.

 چگونگی به امامت رسیدن آن حضرت:
در زمان حیات امام صادق (ع) کسانی از اصحاب آن حضرت معتقد بودند پس از ایشان اسماعیل امام خواهد شد. اما اسماعیل در زمان حیات پدر از دنیا رفت ولی کسانی مرگ او را باور نکردند و او را همچنان امام دانستند پس از وفات حضرت صادق (ع) عده ای چون از حیات اسماعیل مأیوس شدند پسر او محمد بن اسماعیل را امام دانستند و اسماعیلیه امروز بر این عقیده هستند و پس از او پسر او را امام می دانند و همینطور به ترتیب و به تفضیلی که در کتب اسماعیلیه مذکور است. پس از وفات حضرت صادق (ع) بزرگترین فرزند ایشان عبدالله نام داشت که بعضی او را عبدالله افطحمی دانند این عبدالله مقام و منزلت پسران دیگر حضرت صادق(ع) را نداشت و به قول شیخ مفید در”ارشاد” متهم بود که در اعتقادات با پدرش مخالف است و چون بزرگترین برادرانش از جهت سن و سال بود ادعای امامت کرد و برخی نیز از او پیروی کردند اما چون ضعف دعوی و دانش او را دیدند روی از او برتافتند و فقط عده قلیلی از او پیروی کردند که فطحیه موسوم هستند.

ـ برادر دیگر امام موسی کاظم (ع) اسحق که برادر تنی آن حضرت بود به ورع و صلاح و اجتهاد معروف بود اما برادرش موسی کاظم (ع) را قبول داشت و حتی از پدرش روایت می کرد که او تصریح بر امامت آن حضرت کرده است.

ـ برادر دیگر آن حضرت به نام محمد بن جعفر مردی سخی و شجاع بود و از زیدیه جارودیه بود و در زمان مامون در خراسان وفات یافت اماجلالت قدر و علو شأن و مکارم اخلاق و دانش وسیع امام موسی کاظم (ع) بقدری بارز و روشن بود که اکثریت شیعه پس از وفات امام صادق (ع) به امامت او گرویدند و علاوه بر این بسیاری از شیوخ و خواص اصحاب حضرت صادق (ع) مانند مفضل ابن عمر جعفی و معاذین کثیر و صغوان جمال و یعقوب سراج نص صریح امامت حضرت امام موسی الکاظم (ع) را از امام صادق (ع) روایت کردند و بدین ترتیب امامت ایشان در نظر اکثریت شیعه مسجل گردید.

 ادامه مطلب...

 

منبع: برگرفته شده از سایت حدیث نت وtebyan

 موضوعات مرتبط:
ادامه مطلب

تاريخ : ۱۳٩٠/٤/٧ | ۸:٥۳ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

پیام خور: دومین کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان خوروبیابانک در سالن فرمانداری به ریاست آقای حسن فیروزی فرماندار شهرستان برگزار شد.

در این جلسه آقای فیروزی پس از خیر مقدم به حاضرین ، به ظرفیت های خوبی که در زمینه اشتغال خصوصاً صنایع و معادن و گردشگری در شهرستان وجود دارد اشاره کرد و گفت: در سالی که به نام جهاد اقتصادی مزین شده است باید در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری تلاش کنیم و برای پیشرفت و توسعه شهرستان ایجاد اشتغال نماییم چون وضعیت کنونی شایسته شهرستان نیست.  در ادامه اعضای کارگروه به ارائه عملکرد و ارائه راهکارها پرداختند و در پایان آقای فیروزی از اعضای کارگروه خواست با برنامه ریزی و همت والای در زمینه تحقق ایجاد 1485 فرصت شغلی تلاش نمایند.
شایان ذکر است در این جلسه 5 طرح اشتغال زایی به ارزش بیش از 2 میلیارد ریال و با ایجاد اشتغال برای 20 نفر به تصویب رسید.موضوعات مرتبط: خبر

تاريخ : ۱۳٩٠/٤/٧ | ۸:٤۸ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

پسر کوچکی وارد مغازه ای شد، جعبه نوشابه را به سمت تلفن هل داد و بر روی جعبه رفت تا دستش به دکمه های تلفن برسد و شروع کرد به گرفتن شماره.
مغازه دار متوجه پسر بود و به مکالماتش گوش می داد.
پسرک پرسید:خانم، می توانم خواهش کنم کوتاه کردن چمن های حیاط خانه تان را به من بسپارید؟ زن پاسخ داد: کسی هست که این کار را برایم انجام می دهد !
پسرک گفت: خانم، من این کار را با نصف قیمتی که او می دهد انجام خواهم داد!
زن در جوابش گفت که از کار این فرد کاملا راضی است.
پسرک بیشتر اصرار کرد و پیشنهاد داد: خانم، من پیاده رو و جدول جلوی خانه را هم برایتان جارو می کنم. در این صورت شما در یکشنبه زیباترین چمن را در کل شهر خواهید داشت. مجددا زن پاسخش منفی بود.
پسرک در حالی که لبخندی بر لب داشت، گوشی را گذاشت.
مغازه دار که به صحبت های او گوش داده بود به سمتش رفت و گفت: پسر…، از رفتارت خوشم آمد؛ به خاطر اینکه روحیه خاص و خوبی داری دوست دارم کاری به
تو بدهم.
پسر جواب داد: نه ممنون، من فقط داشتم عملکردم را می سنجیدم.
من همان کسی هستم که برای این خانم کار می کند.
آیا ما هم میتوانیم چنین خود ارزیابی از کار خود داشته باشیمموضوعات مرتبط: دانستنی

تاريخ : ۱۳٩٠/٤/۱ | ۸:۱٤ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()