http://www.emamreza.org/pic/1283002656_.jpg

تهدمت و الله ارکان الهدى و انطمست اعلام التقى و انفصمت العروة الوثقى قتل ابن عم المصطفى ...

(نداى آسمانى)

على علیه السلام پس از خاتمه جنگ نهروان و بازگشت بکوفه در صدد حمله بشام بر آمد و حکام ایالات نیز در اجراى فرمان آنحضرت تا حد امکان به بسیج پرداخته و گروههاى تجهیز شده را بخدمت وى اعزام داشتند.

تا اواخر شعبان سال چهلم هجرى نیروهاى اعزامى از اطراف وارد کوفه شده و باردوگاه نخیله پیوستند،على علیه السلام گروههاى فراهم شده را سازمان رزمى داد و با کوشش شبانه روزى خود در مورد تأمین و تهیه کسرى ساز و برگ آنان اقدامات لازمه را بعمل آورد،فرماندهان و سرداران او هم که از رفتار و کردار معاویه و مخصوصا از نیرنگهاى عمرو عاص دل پر کینه داشتند در این کار مهم حضرتش را یارى نمودند و بالاخره در نیمه دوم ماه مبارک رمضان از سال چهلم هجرى على علیه السلام پس از ایراد یک خطابه غراء تمام سپاهیان خود را بهیجان آورده و آنها را براى حرکت بسوى شام آماده نمود ولى در این هنگام خامه تقدیر سرنوشت دیگرى را براى او نوشته و اجراى طرح وى را عقیم گردانید.

فراریان خوارج،مکه را مرکز عملیات خود قرار داده بودند و سه تن از آنان باسامى عبد الرحمن بن ملجم و برک بن عبد الله و عمرو بن بکر در یکى از شبها گرد هم آمده واز گذشته مسلمین صحبت میکردند،در ضمن گفتگو باین نتیجه رسیدند که باعث این همه خونریزى و برادر کشى،معاویه و عمرو عاص و على علیه السلام میباشند و اگر این سه نفر از میان برداشته شوند مسلمین بکلى آسوده شده و تکلیف خود را معین مى‏کنند،این سه نفر با هم پیمان بستند و آنرا بسوگند مؤکد کردند که هر یک از آنها داوطلب کشتن یکى از این سه نفر باشد عبد الرحمن بن ملجم متعهد قتل على علیه السلام شد،عمرو بن بکر عهده‏دار کشتن عمرو عاص گردید،برک بن عبد الله نیز قتل معاویه را بگردن گرفت و هر یک شمشیر خود را با سم مهلک زهر آلود نمودند تا ضربتشان مؤثر واقع گردد نقشه این قرار داد بطور محرمانه و سرى در مکه کشیده شد و براى اینکه هر سه نفر در یکموقع مقصود خود را انجام دهند شب نوزدهم ماه رمضان را که شب قدر بوده و مردم در مساجد تا صبح بیدار میمانند براى این منظور انتخاب کردند و هر یک از آنها براى انجام ماموریت خود بسوى مقصد روانه گردید،عمرو بن بکر براى کشتن عمرو عاص بمصر رفت و برک بن عبد الله جهت قتل معاویه رهسپار شام شد ابن ملجم نیز راه کوفه را پیش گرفت.

ادامه مطلب...موضوعات مرتبط: شهادت , ائمه اطهار
ادامه مطلب

تاريخ : ۱۳٩٠/٥/۳٠ | ٩:۳٢ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

پیام خور: همزمان با 26 مرداد سالروز بازگشت آزادگان عزیز به میهن اسلامی مدیریت  آموزش و پرورش شهرستان خوروبیابانک به اتفاق فرماندار ، امام جمعه شهر خور ، امام جمعه شهر فرخی ، فرماندهی سپاه ناحیه خور ، نمایندگی ولی فقیه در سپاه و جمعی از کارشناسان اداری با آزادگان سرافراز دیدار نموده واز زحمات و فداکاریهای آنان تقدیر نمودند همچنین آزادگان عزیز به بیان خاطرات دوران اسارت خود پرداختند.

لازم به ذکر است این دیدار در شهر فرخی و با آزادگان زیر صورت گرفته است :

۱- آقای مهدی ریسی تاریخ اسارت ۱/۱۲/۶۰و بازگشت به میهن اسلامی ۲۹/۵/۶۹

۲ - آقای علیرضا وکیلی تاریخ اسارت ۲۴ /۴/۶۷ و بازگشت به میهن اسلامی ۳/۶/۶۹

ادامه مطلب را در ژیام خور بخوانید

http://www.payamekhoor.blogfa.com/post-649.aspموضوعات مرتبط: دانستنی

تاريخ : ۱۳٩٠/٥/٢٩ | ۱٠:٢۳ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

%شب قدر   رمضان در سوگ

«قدر» در لغت به معناى اندازه و اندازه‏گیرى است.«تقدیر» نیز به معناى اندازه‏گیرى و تعیین است. اما معناى اصطلاحى «قدر»، عبارت است از ویژگى هستى و وجود هر چیز و چگونگى آفرینش آن به عبارت دیگر، اندازه و محدوده وجودى هر چیز، «قدر» نام دارد.

بنابر دیدگاه حکمت الهى، در نظام آفرینش، هر چیزى اندازه‏اى خاص دارد و هیچ چیزى بى‏حساب و کتاب نیست. جهان حساب و کتاب دارد و بر اساس نظم ریاضى تنظیم شده، گذشته، حال و آینده آن با هم ارتباط دارند.

استاد مطهرى در تعریف قدر مى‏فرماید: « … قدر به معناى اندازه و تعیین است… حوادث جهان … از آن جهت که حدود و اندازه و موقعیت مکانى و زمانى آنها تعیین شده است، مقدور به تقدیر الهى است.»پس در یک کلام، «قدر» به معناى ویژگى‏هاى طبیعى و جسمانى چیزهاست که شامل شکل، حدود، طول، عرض و موقعیت‏هاى مکانى و زمانى آنها مى‏گردد و تمام موجودات مادى و طبیعى را در برمى‏گیرد.

این معنا از روایات استفاده مى‏شود؛ چنان که در روایتى از امام رضا علیه السلام پرسیده شد: معناى قدر چیست؟ امام فرمود: «تقدیر الشى‏ء، طوله و عرضه»؛ «اندازه‏گیرى هر چیز اعم از طول و عرض آن است.» و در روایت دیگر، این امام بزرگوار در معناى قدر فرمود: «اندازه هر چیز اعم از طول و عرض و بقاى آن است.»

 

در این شب تمام حوادث سال آینده به امام هر زمان ارائه مى‏شود و وى از سرنوشت خود و دیگران با خبر مى‏گردد. امام باقر علیه السلام مى‏فرماید: «انه ینزل فى لیلة القدر الى ولى الامر تفسیر الامور سنةً سنةً، یؤمر فى امر نفسه بکذا و کذا و فى امر الناس بکذا و کذا؛ در شب قدر به‏ ولى امر (امام هر زمان) تفسیر کارها و حوادث نازل مى‏شود و وى درباره خویش و دیگر مردمان مأمور به دستورهایى مى‏شود.»

بنابراین، معناى تقدیر الهى این است که در جهان مادى، آفریده‏ها از حیث هستى و آثار و ویژگى‏هایشان محدوده‏اى خاص دارند. این محدوده با امورى خاص مرتبط است؛ امورى که علت‏ها و شرایط آنها هستند و به دلیل اختلاف علل و شرایط، هستى، آثار و ویژگى‏هاى موجودات مادى نیز متفاوت است. هر موجود مادى به وسیله قالب‏هایى از داخل و خارج، اندازه‏گیرى و قالب‏گیرى مى‏شود. این قالب، حدود، یعنى طول، عرض، شکل، رنگ، موقعیت مکانى و زمانى و سایر عوارض و ویژگى‏هاى مادى آن به شمار مى‏آید. پس معناى تقدیر الهى در موجودات مادى، یعنى هدایت آنها به سوى مسیر هستى‏شان است که براى آنها مقدر گردیده است و در آن قالب‏گیرى شده‏اند.

اما تعبیر فلسفى قدر، اصل علیت است. «اصل علیت همان پیوند ضرورى و قطعى حوادث با یکدیگر و این که هر حادثه‏اى تحتّم و قطعیت ضرورى و قطعى خود و نیز تقدّر و خصوصیات وجودى خود را از امرى یا امورى مقدم بر خود گرفته است.

اصل علیت عمومى و نظام اسباب و مسببات بر جهان و جمیع وقایع و حوادث جهان حکمفرماست و هر حادثى، ضرورت و قطعیت وجود خود و نیز شکل و خصوصیت زمانى و مکانى و سایر خصوصیات وجودى‏اش را از علل متقدمه خود کسب کرده است و یک پیوند ناگسستى میان گذشته و حال و استقبال میان هر موجودى و علل متقدمه او هست.»

اما علل موجودات مادى ترکیبى، فاعل و ماده و شرایط و عدم مانع است که هر یک تأثیر خاص بر آن دارند و مجموع این تأثیرها، قالب وجودى خاصى را شکل مى‏دهند. اگر تمام این علل و شرایط و عدم مانع، کنار هم گرد آیند، علت تامه ساخته مى‏شود و معلول خود را ضرورت و وجود مى‏دهد که از آن در متون دینى به «قضاى الهى» تعبیر مى‏شود. اما هر موجودى با توجه به علل و شرایط خود قالبى خاص دارد که عوارض و ویژگى‏هاى وجودى‏اش را مى‏سازد و در متون دینى از آن به «قدر الهى» تعبیر مى‏شود.

 

با روشن شدن معناى قدر، امکان فهم حقیقت شب قدر نیز میسر مى‏شود. شب قدر شبى است که همه مقدرات تقدیر مى‏گردد و قالب معین و اندازه خاص هر پدیده، روشن و اندازه‏گیرى می‏شود.

به عبارت روشن‏تر، شب قدر یکى از شب‏هاى دهه آخر ماه رمضان است. طبق روایات ما، یکى از شب‏هاى نوزدهم یا بیست و یکم و به احتمال زیادتر، بیست و سوم ماه مبارک رمضان است. در این شب – که شب نزول قرآن به شمار مى‏آید – امور خیر و شر مردم و ولادت، مرگ، روزى، حج، طاعت، گناه و خلاصه هر حادثه‏اى که در طول سال واقع مى‏شود، تقدیر مى‏گردد. شب قدر همیشه و هر سال تکرار مى‏شود. عبادت در آن شب، فضیلت فراوان دارد و در نیکویى سرنوشت یک ساله بسیار مؤثر است. در این شب تمام حوادث سال آینده به امام هر زمان ارائه مى‏شود و وى از سرنوشت خود و دیگران با خبر مى‏گردد. امام باقر علیه السلام مى‏فرماید: «انه ینزل فى لیلة القدر الى ولى الامر تفسیر الامور سنةً سنةً، یؤمر فى امر نفسه بکذا و کذا و فى امر الناس بکذا و کذا؛ در شب قدر به‏ ولى امر (امام هر زمان) تفسیر کارها و حوادث نازل مى‏شود و وى درباره خویش و دیگر مردمان مأمور به دستورهایى مى‏شود.»

پس شب قدر شبى است که:

1. قرآن در آن نازل شده است.

2. حوادث سال آینده در آن تقدیر مى‏شود.

3. این حوادث بر امام زمان – روحى فداه – عرضه و آن حضرت مامور به کارهایى مى‏گردد.

بنابراین، مى‏توان گفت شب قدر، شب تقدیر و شب اندازه‏گیرى و شب تعیین حوادث جهان ماده است.

این مطلب مطابق آیات قرآنى نیز مى‏باشد؛ زیرا در آیه 185 سوره مبارکه «بقره» مى‏فرماید: «شَهْرُ رَمَضانَ الَّذِی أُنْزِلَ فِیهِ الْقُرْآنُ»؛ ماه رمضان که در آن قرآن ‏نازل شده است.» طبق این آیه، نزول قرآن (نزول دفعى) در ماه رمضان بوده است. و در آیات 3 – 5 سوره مبارکه دخان مى‏فرماید: «إِنَّا أَنْزَلْناهُ فِی لَیْلَةٍ مُبارَکَةٍ إِنَّا کُنَّا مُنْذِرِینَ* فِیها یُفْرَقُ کُلُّ أَمْرٍ حَکِیمٍ* أَمْراً مِنْ عِنْدِنا إِنَّا کُنَّا مُرْسِلِینَ.» این آیه نیز تصریح دارد که نزول [دفعى‏] قرآن در یک شب بوده است که از آن به شب مبارک تعبیر شده است. همچنین در سوره مبارکه قدر تصریح شده است که قرآن در شب قدر نازل شده است.

ادامه مطلب...موضوعات مرتبط: دانستنی , معارف دین
ادامه مطلب

تاريخ : ۱۳٩٠/٥/٢٩ | ۱٠:۱٧ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

پیشنهاد می کنم تا آخرش بخونید

لئوناردو داوینچی موقع کشیدن تابلو "شام آخر" دچار مشکل بزرگی شد: می
بایست "نیکی ر"ا به شکل عیسی" و "بدی" را به شکل "یهودا" یکی از یاران
عیسی که هنگام شام تصمیم گرفت به او خیانت کند، تصویر می کرد.کار را نیمه
تمام رها کرد تا مدل های آرمانی اش را پیدا کند.

روزی دریک مراسم, تصویر کامل مسیح را در چهرة یکی از جوانان یافت. جوان
را به کارگاهش دعوت کرد و از چهره اش اتودها و طرح هایی برداشت. سه سال
گذشت. تابلو شام آخر تقریباً تمام شده بود ؛ اما داوینچی هنوز برای یهودا
مدل مناسبی پیدا نکرده بود…کاردینال مسئول کلیسا کم کم به او فشار می
آورد که نقاشی دیواری را زودتر تمام کند. نقاش پس از روزها جست و جو ,
جوان شکسته و ژنده پوش مستی را در جوی آبی یافت. به زحمت از دستیارانش
خواست او را تا کلیسا بیاورند , چون دیگر فرصتی بری طرح برداشتن از او
نداشت. گدا را که درست نمی فهمید چه خبر است به کلیسا آوردند، دستیاران
سرپا نگه اش داشتند و در همان وضع داوینچی از خطوط بی تقوایی، گناه و
خودپرستی که به خوبی بر آن چهره نقش بسته بودند

نسخه برداری کرد

وقتی کارش تمام شد گدا، که دیگر مستی کمی از سرش پریده بود، چشمهایش را
باز کرد و نقاشی پیش رویش را دید، و با آمیزه ای از شگفتی و اندوه گفت:
من این تابلو را قبلاً دیده ام! داوینچی شگفت زده پرسید: کی؟! گدا گفت:
سه سال قبل، پیش از آنکه همه چیزم را از دست بدهم. موقعی که در یک گروه
آواز می خواندم , زندگی پراز رویایی داشتم، هنرمندی از من دعوت کرد تا
مدل نقاشی چهره عیسی بشوم!!!!!!!!
  نیکی و بدی یک چهره دارند ؛ همه چیز به این بسته است که هر کدام چه
زمانی سر راه انسان قرار بگیرندموضوعات مرتبط: دانستنی

تاريخ : ۱۳٩٠/٥/٢٩ | ۱٠:۱٤ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

اطلاعیه

"انا انزلناه فی لیله القدر..."

حسینیه و موسسه خیریه صاحب الزمان(عج)(اردیبی های مقیم مرکز) به حول و قوهی الهی در شبهای قدر رمضان المبارک امسال با برنامه های زیر در خدمت تمامی همشهریان عزیز می باشد.از تمامی عزیزان جهت هر چه باشکوه تر شدن این شبها دعوت بعمل می آید.

اهم برنامه ها:

- تلاوت یک جزء قرآن مجید همراه با تفسیر و معارف قرآنی  

-نماز جماعت مغرب و عشا و صرف افطار

-قرائت دعای افتتاح

-سخنرانی خطیب ارجمند حاج آقا ثابتی

-مداحی توسط مداحان اهل بیت عصمت و طهارت

-قرائت دعای جوشن کبیر

-خواندن نماز قضا به جماعت

-به سر گرفتن قرآن

شایان ذکر اینکه مراسم شبهای نوزدهم و بیست و سوم از ساعت 18 عصر شروع و ساعت 3 صبح خاتمه می یابد و مراسم شب بیست و یکم از ساعت 18 عصر شروع و با اقامه نماز صبح به اتمام می رسد.موضوعات مرتبط: خبر

تاريخ : ۱۳٩٠/٥/٢٦ | ٩:٤٠ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

نسیم خور: مدیرعامل شرکت توزیع برق استان اصفهان خبر داد: اجرای 11 پروژه برق‌رسانی روستایی، مسکن مهر، صنعتی و توسعه شبکه‎های برق در شهرستان های نایین و خوروبیابانک در هفته دولت.

حمیدرضا پیرپیران امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در اصفهان با بیان اینکه هم‌زمان با هفته دولت 108 پروژه کوچک و بزرگ برق‌رسانی در سطح 22 شهرستان تابعه شرکت توزیع برق استان اصفهان به بهره‌برداری خواهد رسید، اظهار داشت: این طرح‌ها با هزینه‌ای بالغ بر 65 میلیارد ریال اجرایی شده‌اند که بهره‌برداری از آنها در این ایام آغاز می‌شود.
وی با اشاره به مهم‌ترین و بزرگ‌ترین پروژه‌ها در بخش برق‌رسانی استان ادامه داد: بیشترین شمار پروژه‌ها در هفته دولت برق‌رسانی به مسکن مهر با 31 طرح، برق‌رسانی روستایی با 15 پروژه و همچنین اتصال و بهره‌برداری از فیدرهای جدید با 15 فیدر است.
مدیرعامل شرکت توزیع برق استان اصفهان بیان داشت: توسعه و بازسازی شبکه‌های شهری با 39 دستورکار و ایجاد روشنایی جدید با استفاده از تجهیزات پربازده کم‌مصرف با پنج پروژه احداث خطوط 20 کیلوولت در مسیرهای اصلی به منظور برق‌رسانی به چاه‌های آب کشاورزی، بازسازی، بهینه‌سازی و توسعه شبکه‌های برق روستایی با 10 دستورکار به مناطق صنعتی با پنج طرح است که امسال در هفته دولت در مدار قرار می‌گیرد.
وی ادامه داد: همچنین در این هفته زمان پایان برق‌رسانی به روستاهای بالای 10 خانوار است.
پیرپیران تصریح کرد: در هفته دولت کار برق‌رسانی به روستاهای ارموده، حسین‎آباد مفیدی، گاله کجان و برگشاد پایان یافته و از این پس روستای بالای 10خانوار بدون برق وجود ندارد.
وی با اشاره به اینکه برای اجرای تمام طرح‌های برق‌رسانی استان 228 کیلومتر شبکه فشار متوسط و فشار ضعیف احداث و 113 ترانسفورماتور نصب و مورد استفاده قرار گرفته است، گفت: این طرح‌ها در شهرستان مختلف استان از جمله در شهرستان‌های نایین، خور و بیابانک است که 11 پروژه برق‌رسانی روستایی، مسکن مهر، صنعتی و توسعه شبکه‎های برق را شامل می‌شود.


موضوعات مرتبط: خبر

تاريخ : ۱۳٩٠/٥/٢٦ | ٩:۳۳ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()
*هرکس به دیگری زیانی برساند و یا ضربه ای به کسی بزند، بیشترین زیان را خود از آن خود خواهد دید، چرا که هرکس در دادگاه عدل الهی در برابر اعمال ناروای خودش مسؤول است
 
  *به هر کاری که دست زدید، نیاز به خداوند و خدمت به مردم را در نظر داشته باشید، زیر این شیوه ی زندگی معجزه آفرینان است.
 
 *درستکارترین مردم جهان، بیشترین احترام را بسوی خود جلب شده می بینند، حتی اگر آماج بیشترین بدرفتاریها و بی حرمتیها قرار گیرند.
 
  
*تنها راه تغییر عادتها، تکرار رفتارهای تازه است
 
* برای آغاز هر تحول در خود، ابتدا منبع تولید ترس و نفرت را در وجود خود شناسایی و ریشه کن کنید
 
*از مهم ترین کارهایی که به عنوان یک آدم بزرگ می توانید انجام دهید اینست که گهگاه به شادمانی دوران کودکی برگردید
 
* اگر مختارید که بین حق به جانب بودن مهربانی یکی را انتخاب کنید، مهربانی را انتخاب کنید

*دروغ انفجاریست در اعتماد به نفس تو
 
* انتخاب با توست ، میتوانی بگوئی : صبح به خیر خدا جان یا بگوئی : خدا به خیر کنه ، صبح شده . .
 
*به دل خود مراجعه کنید و نسبت به تمام کسانی که در گذشته از دست آنها ناراحت شده اید احساس محبت نمایید. هر جا ناراحت شدید اقدام به بخشش و عفو نمایید. عفو و گذشت پایه بیداری معنوی است.

*عشقم نثار کسی است که با دستپاچگی در جاده‌ها از من سبقت می‌گیرد. به کسی که در گوشهٔ خیابان به حالت احتیاج افتاده‌است، کمی پول بیشتری می‌دهم. بین جر و بحثهای مردم در یک سوپر مارکت می‌روم و سعی می‌کنم به آن محیط عشق ببرم.در غالب هزاران راه، هر روز، عبادت معنویم بخشیدن عشق است و نه اینکه یک مسیحی، کلیمی، بودایی یا مسلمان باشم بلکه سعی می‌کنم شبیه به مسیح، شبیه به بودا، شبیه به موسی، و یا شبیه به محمد باشم.
 
* آنان که به قضاوت زندگی دیگران می نشینند, از این حقیقت غافلند که با صرف نیروی خود در این زمینه, خویشتن را از آرامش و صفای باطن محروم می کنند.

* الهی توفیقم ده که بیش از طلب همدردی, همدردی کنم..
بیش از آنکه مرا بفهمند, دیگران را درک کنم.. پیش از آنکه دوستم بدارند, دوست بدارم. زیرا در عطا کردن است که می ستانیم و در بخشیدن است که بخشیده می شویم و در مردن است که حیات ابدی می یابیم.

 * اگر شخصیت خود را با فعالیت‌های شغلی خویش می‌سنجید، پس وقتی کار نمی‌کنید فاقد شخصیت هستید.
 
*دنیامانند پژواک اعمال و خواستهای ماست. اگر به جهان بگویی: ”سهم منو بده...“ دنیا مانند پژواکی که از کوه برمی گردد، به تو خواهد گفت:”سهم منوبده....“ و تو در کشمکش با دنیا دچار جنگ اعصاب می شوی. اما اگر به دنیا بگویی: ”چه خدمتی برایتان انجام دهم؟...“ دنیا هم بتو خواهد گفت:چه خدمتی برایتان انجام دهم؟ ...“


موضوعات مرتبط: دانستنی

تاريخ : ۱۳٩٠/٥/٢٦ | ٩:۱٩ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()
پنج آدمخوار در یک شرکت استخدام شدند.
 هنگام مراسم خوشامدگویی رئیسشرکت گفت: "شما همه جزو تیم ماهستید. شما اینجا حقوق خوبی میگیرید و میتوانید به غذاخوری شرکترفته و هر مقدار غذا که دوستداشتید بخورید. بنابراین فکرکارکنان دیگر را از سر خود بیرونکنید".
 
 آدمخوارها قول دادند که باکارکنان شرکت کاری نداشته باشند.
 
 چهار هفته بعد رئیس شرکت به آنهاسر زد و گفت: "می دانم که شماخیلی  سخت کار میکنید. من از همه شماراضی هستم. امّا یکی از نظافتچیهای ما ناپدید شده است. کسی از شمامیداند که چه اتفاقی برای اوافتاده است؟"
 
 آدمخوارها اظهار بی اطلاعی کردند.
 
 بعد از اینکه رئیس شرکت رفت، رهبرآدمخوارها از بقیه  پرسید:
 
 "کدوم یک از شما نادونا اون نظافت چی رو خورده ؟!
یکی از آدمخوارها با اکراه دستش را بالا آورد. رهبر آدمخوارها گفت:
 
"ای احمق ! طی این چهار هفته ما مدیران، مسئولان و مدیران پروژهها را خوردیم و هیچ کس چیزی نفهمید و حالا تو اون آقا را خوردی و رئیس متوجه شد!از این به بعد لطفاً افرادی را که کار میکنند نخورید"...


موضوعات مرتبط: دانستنی

تاريخ : ۱۳٩٠/٥/٢٦ | ٩:۱٠ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

یا امام حسن مجتبی ادرکنی

سیره و سیمای امام حسن مجتبی علیه السلام

«انا اعطیناک الکوثر فصل لربک و انحر. ان شانئک هو الابتر»

نخستین مظهر و نشانه‏ی کوثر که بر دامان پاک فاطمه‏ی اطهر (سلام الله علیها) پا به عرصه‏ی گیتی نهاد امام حسن علیه السلام بود. نشانه‏ای از تجلی مقدس‏ترین پدیده‏ای که از خجسته‏ترین پیوند برین انسانی، نصیب حضرت محمد صلی الله علیه و آله، علی مرتضی علیه السلام و فاطمه زهرا (سلام الله علیها) گردید. همان لؤلؤی که از برزخ دو اقیانوس نبوت و امامت‏به ظهور پیوست ومعجزه‏ی بزرگ «مرج البحرین یلتقیان، بینهما برزخ لا یبغیان، یخرج منهما اللؤلوء والمرجان‏» . (1) را تجسم بخشید و کلام خدا در کلمه‏ی وجود چنین ظاهر شد. از نیایی الهام گیر و پدری پیشوا، وارثی برخاکیان و جلوه‏ای برافلاکیان پدید آمد با وراثتی ابراهیمی، مقصدی محمدی، منهجی علوی، زهره‏ای زهرایی که عصای فرعون کوب موسی را در دست صلح آفرین عیسوی داشت و تندیس زنده‏ی اخلاق قرآن بود و رایت جاودانگی اسلامی را در زندگی توام با مجاهده و شکیبایی تضمین کرد و بقاع امن و ایمان را به ابدیت در بقیع شهادت بر افراشت و مکتبش از خاک گرم مدینه به همه سوی جهان جهت‏یافت و با همه‏ی مظلومیتش در برابر سیاهی و تباهی جبهه گرفت و به حقیقت اصالت‏بخشید و مشعلدار گمراهان و زعیم ره یافتگان گردید. حضرتش در بقیع بی بقعه; در جوار جده‏ی پدریش فاطمه بنت اسد، برادر زاده نازنینش امام سجاد علیه السلام و مضجع امام باقر و امام صادق علیهما السلام آرمیده است. (2)

امام حسن علیه السلام دوبار تمام ثروت خود را در راه خدا خرج کرد و سه بار دارایی‏اش را به دو نصف کرده، نیمی را برای خود گذاشت و نصف دیگر را در راه خدا انفاق کرد

تولد و کودکی

فرزند گرامی رسول الله و نخستین نوه‏ی او در مقدس‏ترین ماه‏های سال قمری یعنی پانزدهم (3) رمضان سال سوم هجرت چشم به جهان گشود.

امام مجتبی علیه السلام در دامان حضرت زهرا (سلام الله علیها) بزرگ شد. او از همان دوران کودکی از نبوغ سرشاری برخوردار بود وی با حافظه‏ی نیرومندش، آیاتی را که بر پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله نازل می‏شد، می‏شنید و همه را حفظ می‏کرد و وقتی به خانه می‏رفت‏برای مادرش می‏خواند و حضرت فاطمه (سلام الله علیها) آن آیات و سخنان رسول الله صلی الله علیه و آله را برای حضرت علی علیه السلام نقل می‏کرد و علی علیه السلام به شگفتی می‏پرسید: این آیات را چگونه شنیده است؟ و زهرای مرضیه می‏فرمود: از حسن علیه السلام شنیده‏ام. (4)

به داستانی در این مورد توجه کنید:

«روزی علی علیه السلام پنهان از دیدگان فرزندش به انتظار نشست، تا ببیند فرزندش چگونه آیات را بر مادرش تلاوت می‏کند.

امام حسن علیه السلام به خانه آمد و خواست آیات قرآن را برای مادرش بخواند; ولی زبانش به لکنت افتاد و از گفتار باز ماند و چون مادرش علت را پرسید، گفت: مادر جان! گویا شخصیت‏بزرگی در این خانه است که شکوه وجودش، مرا از سخن گفتن باز می‏دارد» . (5)

درس اخلاق

از امام مجتبی علیه السلام خواستند که سخنی و مطلبی درباره‏ی اخلاق نیکوی پیامبر صلی الله علیه و آله بگوید. او فرمود:

هر کس نیازی به حضور پیامبر صلی الله علیه و آله می‏برد حاجتش رد نمی‏شد و هرچه در توان داشت‏برای رفع نیاز مردم به کار می‏برد و شنیدم پیغمبر صلی الله علیه و آله فرمود: هر کس نماز صبح را بگذارد، آن نماز بین او و آتش دوزخ دیواری ایجاد می‏کند. (6)

امام حسن علیه السلام از منظر رسول الله صلی الله علیه و آله

حضرت ختمی مرتبت صلی الله علیه و آله فضایل و امتیازات فرزندش امام حسن مجتبی علیه السلام را بین مسلمانان تبلیغ می‏کرد و از ارتباط او با مقام نبوت و علاقه‏ی حقیقی که به وی داشت همه‏جا سخن می‏گفت.

آنچه از زبان پیامبر صلی الله علیه و آله در مورد حضرت مجتبی علیه السلام بیان شده است چنین است:

«هر کس می‏خواهد آقای جوانان بهشت را ببیند به حسن علیه السلام نگاه کند» . (7)

«حسن گل خوشبویی است که من از دنیا برگرفته‏ام‏». (8)

روزی پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله به منبر رفت و امام حسن علیه السلام را در کنارش نشانید و نگاهی به مردم کرد و نظری به امام حسن علیه السلام انداخت و فرمود: «این فرزند من است و خداوند اراده کرده که به برکت و جود او بین مسلمانان صلح را برقرار سازد» . (9) یکی از یاران رسول الله صلی الله علیه و آله می‏گوید: پیغمبر صلی الله علیه و آله را دیدم که امام حسن علیه السلام را بر دوش می‏کشید و می‏فرمود: «خدایا من حسن را دوست دارم، تو هم دوستش بدار» . (10)

هر کس می‏خواهد آقای جوانان بهشت را ببیند به حسن علیه السلام نگاه کند

روزی پیامبر معظم اسلام صلی الله علیه و آله امام حسین علیه السلام را بر دوش گرفته بود، مردی گفت: ای پسر بر مرکب خوبی سوار شده‏ای. پیامبر فرمود: «او هم سوار خوبی است‏» . (11)

شبی پیغمبر خدا صلی الله علیه و آله نماز عشاء می‏خواند و سجده‏ای طولانی به جا آورد. پس از پایان نماز، دلیل را از حضرتش پرسیدند، فرمود: پسرم حسن، بر پشتم نشسته بود و ناراحت‏بودم که پیاده‏اش کنم. (12)

انس بن مالک نقل می‏کند که: رسول الله صلی الله علیه و آله درباره‏ی امام حسن علیه السلام به من فرمود:

ای انس! حسن فرزند و میوه‏ی دل من است، اگر کسی او را اذیت کند، مرا اذیت کرده و هر کس مرا بیازارد، خدا را اذیت کرده است. (13)

زینب دختر ابو رافع می‏گوید: حضرت زهرا (سلام الله علیها) در هنگام بیماری رسول الله صلی الله علیه و آله هر دو فرزندش را نزد پیامبر صلی الله علیه و آله آورد و فرمود: اینان فرزندان شما هستند. اکنون ارثی به آنان بدهید. حضرت فرمود:

«شرف و مجد و سیادتم را به حسن علیه السلام دادم و شجاعت وجود خویش را به حسین علیه السلام بخشیدم‏» . (14)

اسوه‏ی بزرگواری

امام حسن

امام حسن علیه السلام در طول زندگی پر برکتش همواره در راه هدایت و ارشاد مردم گام بر می‏داشت و شیوه‏ی برخوردش با عموم مردم - حتی دشمنان - چنان جالب و زیبا بود که همه را به خود جذب می‏کرد.

مورخین نوشته‏اند «روزی امام مجتبی علیه السلام سواره از راهی می‏گذشت. مردی شامی بر سر راه آن حضرت آمد و ناسزا گفت. وقتی که فحش‏هایش تمام شد، امام علیه السلام رو به او کرده و سلامش کرد! آنگاه خندید و گفت: ای مرد! فکر می‏کنم در این جا غریب هستی... اگر از ما چیزی بخواهی، به تو عطا خواهیم کرد. اگر گرسنه‏ای سیرت می‏کنیم، اگر برهنه‏ای می‏پوشانیمت، اگر نیازی داری، بی‏نیازت می‏کنیم، اگر از جایی رانده شده‏ای پناهت می‏دهیم، اگر حاجتی خواسته باشی برآورده می‏کنیم، هم‏اینک بیا و مهمان ما باش. تا وقتی که این‏جا هستی مهمان مایی...

مرد شامی که این همه دل‏جویی و محبت را از امام مشاهده کرد به گریه افتاد و گفت:

«شهادت می‏دهم که تو خلیفه‏ی خدا روی زمین هستی و خداوند بهتر می‏داند که مقام خلافت و رسالت را در کجا قرار دهد. من پیش از این، دشمنی تو و پدرت را به سختی در دل داشتم. اما اکنون تو را محبوب ترین خلق خدا می‏دانم.

آن مرد، از آن پس، از دوستان و پیروان امام علیه السلام به شمار آمد و تا هنگامی که در مدینه بود، همچنان مهمان آن بزرگوار بود. (15)

اسوه‏ی ایثارگری

یکی دیگر از صفات برجسته‏ی امام مجتبی علیه السلام انفاق و بخشش بی‏سابقه‏ی اوست.

تاریخ نگاران نوشته‏اند: امام حسن علیه السلام دوبار تمام ثروت خود را در راه خدا خرج کرد و سه بار دارایی‏اش را به دو نصف کرده، نیمی را برای خود گذاشت و نصف دیگر را در راه خدا انفاق کرد. (16)

امام حسن علیه السلام ملجاء درماندگان، آرام بخش دل‏های دردمندان و امید تهیدستان بود، هیچ گاه نشد که فقیری به حضور آن بزرگوار برسد و دست‏خالی برگردد. در همین مورد نقل کرده‏اند: مردی به حضور امام حسن علیه السلام آمد و اظهار فقر و حاجت کرد. امام حسن علیه السلام دستور داد تا پنجاه هزار درهم، به اضافه‏ی پانصد دینار به او بدهند. مرد سائل حمالی را صدا زد که پول‏هایش را برایش ببرد. امام مجتبی علیه السلام پوستین خود را هم به آن مرد داد و فرمود: این را هم به جای کرایه به آن مرد بده. (17)

ادامه مطلب...موضوعات مرتبط: ائمه اطهار , ولادت
ادامه مطلب

تاريخ : ۱۳٩٠/٥/٢٥ | ٩:٥٦ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()
 
از اتفاق روز 5 شهریور مطلع باشید و به دیگران هم خبر دهید. امسال را به خاطر بسپارید ...

کره مریخ به بالاترین درجه درخشش دراسمان شب در 5 شهریور خواهد رسید
اون به اندازه کره ماه تمام بزرگ با چشم غیر مسلح به نظر خواهد رسید
این وقتی است که در روز 5 شهریور کره مریخ به فاصله 634 مایلی خود به زمین میرسد.
حتما  راس ساعت 12:30 بعد از ظهر ( نیمه شب) آسمان را تماشا کنید .
در ساعت 12:30 دقیقه نیمه شب 5 شهریور امسال به نظر خواهد رسید که آسمان دو ماه دارد !!!
نکته جالب اینکه: این امر 1200 سال دیگر دوباره اتفاق خواهد افتاد.
این لحظه را با دوستان خود شریک شوید زیرا هیچکس زنده ای دوباره این اتفاق را نخواهد دید.


موضوعات مرتبط: خبر

تاريخ : ۱۳٩٠/٥/٢٤ | ٥:٥٥ ‎ب.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

'شهرام امیری'روز یکشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: یکی از اصلی ترین مباحثی که در گردشگری طبیعی در استان اصفهان وجود دارد، گردشگری کویر است.
وی افزود:منطقه شرق و شمال شرق استان اصفهان شامل شهرستانهای نایین و خور و بیابانک علاوه بر واقع شدن در قلب کویر مرکزی ایران، جزو مسکونی ترین مناطق کویر نیز می باشد. رییس اداره امور فرهنگی و اجتماعی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان افزود:در راستای بحث توسعه گردشگری طبیعی، می توان فعالیت خوبی در این زمینه داشت امیری با اشاره به اهمیت جذب گردشگر گفت: اصفهان از استانهایی است که به لحاظ ورود گردشگر جزو مقام های برتر و یکی از اصلی ترین مقاصد گردشگران داخلی و خارجی در کشور است. وی ادامه داد: در نوروز 1390 بیش از سه میلیون و 300هزار گردشگر داخلی از استان اصفهان دیدن کردند که بر این اساس اصفهان رتبه سوم را در کشور به خود اختصاص داد. به گفته وی در سال 1389 حدود 80هزار گردشگر خارجی، مقصد گردشگری خود را اصفهان انتخاب کردند. وی با اشاره به اینکه حدود 250رشته صنایع دستی در کشور شناسایی شده است اظهار داشت: از این تعداد حدود 194رشته در استان اصفهان متمرکز است. امیری گفت: برخی از این رشته ها به دلیل این که در طول تاریخ فراز و نشیب هایی داشته اند، برای حفظ و ادامه حیات خود نیازمند حمایت ویژه و پشتیبانی هستند. وی افزود: سازمان میراث فرهنگی با ایجاد کارگاه های تولیدی، حمایت مالی از آنها و ایجاد فضاهایی برای آموزش این هنرهای سنتی، سعی دارد که از منسوخ شدن آن ها جلوگیری کند. به گفته وی یک مرکز هنرهای سنتی در شهرستان نایین ایجاد شده که در این مجموعه بیش از 200 هنرجو در هفت رشته صنایع دستی از جمله عبابافی که از مهمترین هنرهای دستی این شهرستان است، فعالیت می کنند.موضوعات مرتبط: خبر

تاريخ : ۱۳٩٠/٥/٢٤ | ٥:٤٩ ‎ب.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()
 title

نسیم خور: مدیرکل هواشناسی استان اصفهان خبر داد: خور و بیابانک‌ با 32 میلی‌متر بارش، کم‌ترین بارش استان در سال زراعی را به خود اختصاص داده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، مهرداد قطره سامانی در نشست خبری خود با بیان اینکه فرایند اصلی هواشناسی دید‌بانی و جمع‌آوری داده‌ها بر اساس فرم هواشناسی جهانی است، اظهار داشت: اداره کل هواشناسی استان اصفهان زیر مجموعه‌ای از سازمان هواشناسی و در رده بالاتر زیر مجموعه وزارت راه و شهرسازی است.
وی با بیان اینکه 35 هزار ایستگاه سینوپتیک و دیده‌بانی هم‌زمان در جهان وجود دارد، افزود: خصوصیت این دستگاه این است که 35 هزار نفر در طول 24 ساعت در ساعات مشخصی از طریق این دستگاه‌ها 24 بار دیده‌بانی و ارائه گزارش می‌کنند.
مدیر کل هواشناسی استان اصفهان با اشاره به اینکه 350 ایستگاه سینوپتیک در ایران وجود دارد، تصریح کرد: 23 ایستگاه دیده‌بانی هم‌زمان نیز در استان اصفهان وجود دارد که سنجش‌های مختلف را جمع‌آوری و استخراج می‌کند.
وی با تاکید به اینکه بسیاری از تصمیمات زیربنایی توسط گزارشات اداره هواشناسی گرفته می‌شود، ادامه داد: سنجش کشت و اقلیم برای مشخص کردن زمان کاشت، داشت و برداشت و سایر موارد مربوط به کشاورزی از طریق دو ایستگاه نجف‌آباد و کبوترآباد تشخیص داده می‌شود.
قطره سامانی مشخص کردن وضعیت جوی هوا برای پروازهای هوایی، سد سازی و ذخیره آب، ساخت و ساز در معماری شهری و پزشکی را از جمله اطلاعات حاصل از دیده‌بانی لحظه به لحظه برشمرد.

ادامه مطلب...


موضوعات مرتبط: خبر
ادامه مطلب

تاريخ : ۱۳٩٠/٥/٢۳ | ۸:٥۸ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

جلسه ی کمیته برنامه ریزی شهرستان خوروبیابانک با حضور امام جمعه محترم شهر خور ، نماینده محترم مجلس شورای اسلامی و مسئولین و کارشناسان استانی و شهرستانی به ریاست حسن فیروزی فرماندار شهرستان به منظور توزیع اعتبارات عمرانی از محل دارائی های سرمایه ای استان در فرمانداری برگزار گردید. حسن فیروزی با تقدیر از عنایت ویژه مسئولین به شهرستان خوروبیابانک سهم اعتبارات شهرستان خوروبیابانک را از تملک دارارئیهای سرمایه ای بیش از هفتار میلیارد ریال عنوان کرده که این میزان در قالب 127 پروزه توسط 35 دستگاه اجرایی می شود.

ادامه مطلب را در سایت فرمانداری خوروبیابانک بخوانیدhttp://www.khoorbiabanak.gov.ir/?ModuleId=9799&id=6860موضوعات مرتبط: خبر

تاريخ : ۱۳٩٠/٥/٢٢ | ۱٢:٥٤ ‎ب.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

طلوع ستاره درخشان

55 سال پیش از بعثتِ رسول مکرّم اسلام در جزیرة العرب و سرزمین مکه که بر اثر دوری از مکتب پیامبران و حاکمیت جهل و جاهلیت، از ارزش ها و اصول اخلاقی اثری نبود وهمه جا آکنده از تبعیض، ستم، ناپاکی، اختلاف و جنگ بود، دختری دیده به جهان گشود که «خدیجه» نام گرفت. پدرش «خُویْلَد» و مادرش «فاطمه دختر زائده» بود.

بهترین انتخاب

خدیجه، ای هم درد غربت های رسول خدا صلی الله علیه و آله ، تو نوری بودی که در تاریکی و ظلمت جاهلیت درخشیدی و به همه تعصبات آن عصر ننگین پشت پا زدی. اخلاق نیک و امانتداری جوانی پاک، تو را به سویش کشاند و بزرگان و ثروت مندان قریش را از خود راندی و غرق در دریای فضایل آن وجود ملکوتی گردیدی. اطرافیان زبان به ملامتت گشودند و تحقیرت کردند ولی تو، هم چون کوهی استوار و با قلبی لبریز از عشق به محمد صلی الله علیه و آله بر این زخم زبان ها صبرو مقاومت پیشه و بر این انتخابت که برترین و بهترین بود، پافشاری و از آن دفاع کردی.

شخصیت ادبی حضرت خدیجه علیهاالسلام

از ویژگی های بارز حضرت خدیجه علیهاالسلام بهره مندی از عقل، هوش و تدبیری سرشار بوده است. در عصر جاهلیت که جهل همه جا را فرا گرفته بود و زنان از بیش تر مزایای زندگی محروم بودند، حضرت خدیجه علیهاالسلام دارای کمال، عقل و شخصیت ادبی در سطح بالایی بود؛ چنان چه اشعار سرشار از ظرافت ادبی و معنوی او در شأن رسول خدا صلی الله علیه و آله که حدود پانزده سال پیش از بعثت سروده شده، شاهد گویایی بر این مطلب است. او در یکی از اشعار خود در شأن رسول اکرم صلی الله علیه و آله چنین گفته است: «اگر من روز را در میان همه نعمت ها به شب رسانم و دنیا و سلطنت شاهان بزرگ ایران و کسری ها همیشه برای من باشد، اگر دیدگانم به تماشای چشمان تو نپردازند، تمامشان برای من به اندازه بال پشه ای ارزش ندارد».

ادامه مطلب...

 موضوعات مرتبط: وفات
ادامه مطلب

تاريخ : ۱۳٩٠/٥/۱٩ | ٩:۱٧ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

سومین جلسه ی ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی در سال 1390 با حضور ائمه جمعه خور و فرخی و مسئولین ادارات و نهادهای ذی ربط در فرمانداری خوروبیابانک تشکیل گردید در این جلسه معاون فرماندار با اشاره به اختیارات و شرح وظایف ستاد در رابطه با ارزش و نیاز انسان به امنیت و آرامش سخنانی را بیان کرد وی هم چنین در رابطه با حقوق شهروندی و وظایف متقابل حکومت و مردم نسبت به همدیگر گفت: در حکومت اسلامی مردم و حاکمیت نسبت به همدیگر حقوقی دارند که باعث ایجاد تکلیف برای هر کدام می شود.

ادامه مطلب را در سایت فرمانداری خور و بیابانک ملاحظه بفرمایید

http://www.khoorbiabanak.gov.ir/?ModuleId=9799&id=6842موضوعات مرتبط: خبر

تاريخ : ۱۳٩٠/٥/۱۸ | ٩:٢٩ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

نسیم خور: گروه کوهنوردی واحد پتاس خوروبیابانک هفته گذشته موفق شدند به بلندترین قله شهرستان خوروبیابانک واقع در روستای بازیاب صعود کنند.


title

title

همچنین هیئت کوهنوردی شهرستان به همراه گروه کوهنوردی واحد پتاس اقدام به پاکسازی کوهستان های اطراف در روستای بازیاب نمودند.

title

titleموضوعات مرتبط: خبر

تاريخ : ۱۳٩٠/٥/۱۸ | ٩:٢٤ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

پیام خور: قائم مقام ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور اعلام کرد، سهمیه سوخت وانت بارهایی که در طرح ساماندهی وانت بارها  ثبت نام نکنند به تدریج به حد سهمیه سواری های شخصی می رسد.

به گزارش ایرنا 'عبدالله جلالی' در جمع خبرنگاران افزود: صاحبان وانت بارهایی که تمایل دارند در چرخه حمل و نقل عمومی بار سبک فعالیت داشته باشند، می توانند با مراجعه به سازمان های تاکسیرانی، سازمان های حمل و نقل همگانی، واحد تاکسیرانی شهر مربوطه و ادارات کل حمل و نقل و پایانه ها در این طرح ثبت نام کنند.
وی ادامه داد: صاحبان وانت بارها در بخش برون شهری و روستایی باید در سایت www.vanetkart.ir و در بخش درون شهری در سایت www.navganbar.ir ثبت نام کنند.
قائم مقام ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت گفت: ساماندهی وانت بارها در دو بخش برون شهری و روستایی و درون شهری از ابتدای سال گذشته آغاز شده است.

جلالی افزود: تا کنون در هر دو بخش برون شهری و روستایی و درون شهری از مجموع یک میلیون و 810 هزار و 540 وانت باری که کارت سوخت داشته و از سهمیه سوخت حمل و نقل عمومی استفاده می کنند، تنها 943 هزار دستگاه وانت بار در طرح ساماندهی ثبت نام کرده اند.
وی با بیان اینکه سهمیه سوخت وانت بارهایی که در این طرح ثبت نام نکرده اند از اول مردادماه جاری 25 درصد کاهش یافته است،

ادامه مطلب را در پیام خور ببینید:

http://www.payamekhoor.blogfa.com/post-621.aspxموضوعات مرتبط: خبر

تاريخ : ۱۳٩٠/٥/۱٧ | ۱٠:٠٦ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

نسیم خور: با حضور معاون محترم فرماندار و اعضای شورای اداری شهرستان و طی حکمی از سوی رییس پلیس راهور استان اصفهان، سروان ماشاالله آقایی به عنوان رییس پلیس جدید شهرستان خوروبیابانک معرفی و از زحمات ستوانیکم مهدی رضایی تقدیر و تشکر به عمل آمد.موضوعات مرتبط: خبر

تاريخ : ۱۳٩٠/٥/۱٥ | ۱۱:٥۳ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

پیام خور: روابط عمومی فرمانداری شهرستان خوروبیابانک اعلام کرد سامانه ثبت نام  داوطلبان همکاری در سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال 1390 از تاریخ 10/5/90 به مدت 30 روز فعال شده است.

 لذا داوطلبان گرامی می توانند با مراجعه به سایت مرکز آمار ایران به نشانی: www.amar.org.ir   و با انتخاب گزینه ثبت نام همکاری در سرشماری 1390 در سمت چپ صفحه اقدام نموده و یا مستقیما از طریق نشانی s90.amar.org.ir   وارد سامانه شوند.

جهت اطلاعات بیشتر با شماره تلفن ۴۲۲۳۶۴۴ تماس حاصل نمایید.موضوعات مرتبط: خبر

تاريخ : ۱۳٩٠/٥/۱٥ | ٩:٥٥ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

حلول ماه مبارک رمضان رابرشما تبریک عرض می نماییم.

رسول اکرم ـ صلّی الله علیه و آله ـ در فضیلت قرائت قرآن چنین فرموده است: «قرآن بخوانید، زیرا خواندن آن گناهان را می‌شوید و سدی در برابر آتش می‌گردد و مانع عذاب می‌شود. از خواندن قرآن غفلت نکن، زیرا لب را زنده می‌کند و از گناه، تو را باز می‌دارد. کسی که قرآن می‌خواند در درجات نبوت قرار گرفته غیر از آن‌که، به او وحی نمی‌شود

1-  جلسه تلاوت یک جزء قرآن مجید همراه با تفسیر و معارف قرآنی   همه روزه در ایام ماه مبارک رمضان از ساعت ١8 الی 20 در حسینیه و موسسه خیریه  صاحب الزمان(عج)-اردیبی های مقیم مرکز(به آدرس: میدان خراسان-خیابان ١٧ شهریور جنوبی-جنب سینماسایه کوچه منتظر )برگزار می شود. ازشمابرادران وخواهران عزیز درخواست می شوددراین محفل انس باقرآن شرکت نمایند.

2- اولین کاروان زیارتی حسینیه به مشهد مقدس با حضور 36 نفر از برادران هیاتی اعزام شدند. در این سفر معنوی آقای حاج علی باقری به عنوان مداح و راهنمای سفر بر و بچه های هیاتی را همراهی نمودن که جا دارد به عنوان یکی از اعضای کوچک هیات از ایشان بابت زحمات فراوان در طول سفر تشکر و قدردانی می نمایم.همچنین آقای حاج جواد جعفری نیز به عنوان رییس کاروان و آقای حاج حبیب ا... آذر به عنوان مسوول پیگیری و هماهنگ کننده اصلی این سفر زحمات زیادی را در این خصوص متقبل شده اند که از آنها نیز تشکر و قدر دانی می شود.

3- جلسات هفتگی هیات در محل حسینیه هر شب جمعه همراه با افطاری برگزار می گردد.. برنامه ها از ساعت 18 با جز’ خوانی قرآن  آغاز می شود و بعد از آن برنامه با اقامه نماز جماعت و صرف  افطار ادامه می یابد و سپس دعای افتتاح با مداحی برادر حاج علی باقری قرائت میشود و در پایان  خطیب توانا حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا ثابتی به ایراد سخن می پردازند.

4- بر اساس تصمیم هیات امنای حسینیه قرار است کاروانی از خواهران هیاتی مشابه کاروان برادران بعد از ماه مبارک رمضان به مشهد مقدس اعزام گردد.

5- مدتی است که شاهدیم به همت هیات امنای حسینیه هر هفته یک مسابقه فرهنگی برگزار می گردد و در ماه مبارک رمضان نیز اینکار ادامه دارد و مسابقه ای با نام "کلیدهای بهشت" در طول ماه مبارک برگزار می گردد. اجرکم عندا...موضوعات مرتبط: خبر

تاريخ : ۱۳٩٠/٥/۱٥ | ٩:۳٢ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

به نقل از مدیر محترم وبلاگ خور نگین سبز کویر، جناب آقای موسوی:

امشب افطاری در خدمت یکی از وزرای دولت دهم و تنها وزیر زن در جمهوری اسلامی خانم دکتر وحید دستجردی، بودیم که مباحث بسیار خوبی در رابطه با موضوعات مختلف و بخصوص جنبش دانشجویی مطرح گردید که در این جلسه اعضای شورای مرکزی انجمن های اسلامی مستقل و اعضای شورای مرکزی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان حضور داشتند که حدودا 20 نفری می شدیم.

بنده در وسط جلسه هنگام زمان صحبت کردنم وقت گرفتم که آخر جلسه به حضور وزیر محترم خصوصی در رابطه با مسائل شهرستان برسم که همینگونه شد و در پایان جلسه خدمتشان رسیدم.

محورهای صحبت من در رابطه با نبود پزشک متخصص دائم در شهرستان و عدم انجام جراحی ها در بیمارستان و رفت و آمد مردم به شهرستان های مجاور یا مرکز استان و صرف هزینه زیاد و علافی در این شهرها، نبود داروخانه های دولتی، تامین اعتبار کامل بیمارستان 24 تختخوابی و بحث اورژانس هوایی با توجه به بعد زیاد شهرستان تا مرکز استان بود. 

صحبت های حقیر با استقبال خیلی خوب خانم دکتر دستجردی مواجه شد و ایشان به موقعیت جغرافیایی منطقه اشراف کامل داشتند و جالب این بود که چون جلسه ما به درازا کشیده بود زمانیکه بنده خدمت ایشان صحبت میکردم حدودا ساعت 11/30 شب و دیر وقت بود که ایشان همان لحظه با آقای دکتر شیرانی ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی اصفهان تماس گرفتند و پیگیر کار شدند و از ایشان در این رابطه پرس و جو کردند و این نشان از قدرت مدیریت بالای خانم وزیر می داد.

اما پاسخ های آقای دکتر شیرانی و قول مساعد وزیر بهداشت به اینصورت بود:

- انشالله تا پایان سال جاری بیمارستان 24 تختخوابی خور تکمیل می شود و تامین اعتبار آن که مبلغش را هم فرمودند، بزودی تماما صورت می پذیرد.

- بحث داروخانه را گفتند که اکثر داروخانه های وزارت خصوصی است و انشالله افراد ترغیب شوند که تعداد آن را زیاد کنند و البته با افتتاح بیمارستان جدید داروخانه بزرگی هم در آن قرار خواهد گرفت.

- آقای د. شیرانی در رابطه با تکمیل شدن تمام خانه های بهداشت خور گزارش دادند و گفتند که درمانگاه جندق هم تجهیز و راه اندازی گردیده است.

- در رابطه با بحث متخصص و جراح گفتند که با تکمیل شدن بیمارستان حتما چند نفر متخصص و جراح در مرکز مستقر خواهند شد.

-  در رابطه با اورژانس هوایی گفتند که وزارت تا بحال یک دستگاه بالگرد خریداری کرده است، و مجلس شورای اسلامی تصویب کرده که باید 40 دستگاه بالگرد دیگر برای وزارت بهداشت خریداری شود، و ایشان قول مساعد دادند که به محض خریداری این 40 دستگاه حتما یکی از این بالگردها به شهرستان خور و بیابانک اختصاص خواهد یافت.

در آخر ایشان گفت که در سفری که به استان اصفهان دارند حتما به شهرستان خور و بیابانک تشریف خواهند آورد و البته دکتر شیرانی هم در این تماس تلفنی گفتند که به زودی دوباره به شهرستان خور و بیابانک می آیند.

این ها اخبار خوش وزیر محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حوزه سلامت شهرستان خور و بیابانک بود و تمام این ها را وزیر محترم قول دادند و از این به بعد پیگیری های نماینده محترم و مسئولین شهرستان را می طلبد. خداوند به مسئولین خدمتگزار توفیق بیش از پیش عطا فرماید.موضوعات مرتبط: خبر

تاريخ : ۱۳٩٠/٥/۱٥ | ٩:۱۳ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

خور نگین سبز کویر:

امام خمینی ره در جایی می فرمایند:

اکثر دین در تبلیغات صحیح آن است یعنی تبلیغات یک رکنی است که باید روی آن سرمایه گذاری زیادی انجام شود. از این جمله می خواهیم برداشتی داشته باشیم.


اما در رابطه با فضای خبری خور

الحمدلله وبلاگ های شخصی موجود در شهرستان به نسبت خوب هستند هرچند که راضی کننده نیست ( البته اکنون بحث محتوای وبلاگ ها نیست) و جزء دو سه وبلاگ که ازشان هم تشکر زیاد می شود بقیه کم کارهستند و دیر به دیر آپدیت می شوند و که خود بنده هم یکی از وبلاگ های تنبل هستم.

اما برد خبری خور و بیابانک در فضای مطبوعاتی بسیار کم است . بنده در ذهنم بود که حتما ما خبر کم داریم که این چنین ناپیدا هستیم ولی تاملی که جدیدا در وبلاگ های فعال خور داشتم دیدم که الی ماشالله ما خبرهای به روز و خوب داریم که جای آن در خبرگزاری های بزرگ کشور بسیار خالیست. البته قبلا حداقل یک خبری از نمازجمعه های شهرستان به فارس نیوز میرفت که خوشبختانه آن هم قطع شد!! به نسبت که شما در سایت های مختلف خبری نگاهی بیندازید و یا در بخش خبرهای شهرستانی روزنامه های کثیرالانتشار پرسه ای بزنید خواهید دید که خبرهای با ارزش خبری بسیار پایین چنان در لید و تیتر این اخبار خودنمایی می کنند که گویا از حادثه ای عظیم خبر می دهند.

به هر حال بحث ما این است که هر چه حضور ما در سایت های کشوری بیشتر باشد باعث پیشرفت بیشتر و توسعه می گردد دلیل آن هم اینست که بحمدلله مسئولین از مشکلات ما خبر دارند...!  ولی حالا بخاطر مشغله زیاد وقت نمی کنند به منطقه ما سر بکشند ولی یک رسانه به روز و منتقد و خوب که بتواند همه صحبت ها را به این ها برساند جایش خالیست.

شنیده شده است که یک کادر خبری الان در خور مستقر هستند که یک سرپرست و چند نفر شامل گزارشگر و هم فیلمبردار دارد ولی با عرض خسته نباشید و اینکه اصلا قصد اساعه ادبی در کار نیست  و فقط بحث بهبود یافتن مطرح می باشد باید گفت که این گروه فشل است. ببینید درست است که ما در شبکه خبر استان خود خبر داریم البته در کیفیت این اخبار هم بحث است... اما ما بسیاری از مشکلات اساسی داریم که در استان حل نمی شود و باید به گوش مسئولین کشوری برسد مثل مشکل آب، گاز، انرژی، صنعت، معدن و ...که به صورت مقاله های مختلف نگاشته شده توسط مسئولین ذیربط باید به گوش مسئولین برسد. چرا این گروه کم کار است؟؟؟ شاید ما اشتباه می کنیم!  ولی حقیر اکثر اوقات سایت های مختلف خبری و روزنامه ها را چک می کنم ولی کمتر خبری از خورو بیابانک مشاهده می کنم. امیدواریم همه با هم و در فضای کار و تلاش و بدون اینکه این صحبت ها جلوه تخریب پیدا کند در راستای داشتن ایرانی آباد و آزاد و شهرستانی توسعه یافته و در حد مردم بافرهنگ و ادیب و بزرگ شهرستان قدمی کوچک برداریم. موضوعات مرتبط: نقد

تاريخ : ۱۳٩٠/٥/۱٢ | ٩:٤٠ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

انتخابات شورای مرکزی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه‌های کشور پیش از ظهر امروز شنبه با حضور 160 نفر از اعضای 41 دفتر دانشگاهی این تشکل دانشجویی در دانشگاه شهید بهشتی تهران برگزار شد.
در انتخاباتی که برگزار شد، آقایان سیداحمد حسینی از دانشگاه آزاد سبزوار، محمد پهلوان‌کاشی از دانشگاه علوم‌پزشکی مشهد،سیدعلی موسوی از دانشگاه زابل محمدجواد نوری از دانشگاه بین‌المللی امام‌خمینی(ره) قزوین، حسن ضیافتی‌کافی از دانشگاه علوم‌پزشکی اراک، مهدی بادپا از دانشگاه فردوسی مشهد،  و خانم‌ها فرشته بتوئی از دانشگاه علوم‌پزشکی مشهد، سمیه ناصری از دانشگاه ارومیه و نسرین مسجدلو از دانشگاه اردبیل به عنوان اعضای جدید شورای مرکزی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه‌های کشور انتخاب شدند. 

همچنین جهانبخش سلیمانیان، ایوب توکلیان و جواد سمیعی‌پور از اعضای سابق این تشکل دانشجویی به عنوان اعضای هیئت عالی نظارت این تشکل دانشجویی انتخاب شدند.

به گزارش جادنیوز، در این انتخابات 66 کاندیدا برای عضویت در شورای مرکزی و هیأت عالی نظارت اتحادیه اعلام آمادگی کرده بودند که پس از اعلام انصراف برخی از کاندیداها در روز برگزاری انتخابات و پس از شمارش آرا، نتایج ذیل حاصل شد:

 کاندیداهای شورای مرکزی:

سیداحمد حسینی از دانشگاه آزاد سبزوار 115 رأی

محمد پهلوان کاشی از دانشگاه علوم پزشکی مشهد 98 رأی

سیدعلی موسوی از دانشگاه زابل 95

منبع: خبرگزاری فارسموضوعات مرتبط: خبر

تاريخ : ۱۳٩٠/٥/۱۱ | ٩:٢٤ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()
title


با حضور دکتر ستاره مدیر کل پزشکی قانونی استان اصفهان و معاونان ایشان ، فرماندار شهرستان و سایر مسئولین ، مرکز پزشکی قانونی خوروبیابانک افتتاح شد.
در این مراسم دکتر ستاره به وظایف پزشکی قانونی اشاره کرد و افزود: وظیفه ی پزشکی قانونی ارائه نظر مشورتی به دادگاه و مراجع ذیصلاح در مواردی مانند: تصادفات ، ‌ضرب و جرح ، مسائل زناشویی و طلاق ، تعیین علت مرگ مشکوک ، صدور جواز دفن و کمک به نیروی انتظامی در تعیین مجرم می باشد.

در ادامه فیروزی فرماندار شهرستان با تشکر از مدیر کل و معاونین وی در رابطه با مساعدت نسبت به ایجاد مرکز پزشکی قانونی ابراز امیدواری نمود که پزشکی قانونی بتواند در راستای کشف حقیقت و کمک به استقرار عدالت در جامعه وظیفه خود را به خوبی انجام دهد.

در پایان دکتر سید محمد رضا قاضوی به عنوان مسئول پزشکی قانونی شهرستان خوروبیابانک معرفی شد
منبع: فرمانداریموضوعات مرتبط: خبر

تاريخ : ۱۳٩٠/٥/۱۱ | ٩:٢٢ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

ضمن تبریک ماه مبارک رمضان آدرس یک سایت قرانی با امکانات فوق العاده  به شرح زیر تقدیم میگردد.

سایت زیر یک سایت بسیار جالب قرآنی است

1-   امکان جستجوی آیات 2-   ابتدا زبان ترجمه مورد نظر (حدود 25 زبان) را از ستون مربوطه انتخاب میکنید. سپس با قرار دادن فلش ماوس بر روی هر آیه ترجمه آیه بطور خودکار نشان داده میشود . جالب است که پنج ترجمه فارسی در این سایت گنجانده شده (مکارم شیرازی – فولادوند – آیتی – انصاریان – الهی قمشه ای) اگر هم ترجمه کامل را بخواهید گزینه ترنسلیشن را از بالای صفحه انتخاب میکنید 3-   امکان پخش هر آیه با صوت قاریان مختلف (قابل انتخاب از ستون مقابل) 4-   ضمناً در ستون انتخاب قاریان، می توانید از پایین ترین قسمت ترجمه  هر آیه را که به زبان انگلیسی زیبا قرائت می کند بشنوید  5- امکانات دیگر که باید وارد شوید و بینید  موضوعات مرتبط: خبر

تاريخ : ۱۳٩٠/٥/۱۱ | ٩:٢۱ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()
 

 پیامبر اکرم(ص) مى‏فرمایند:

 «ماه رجب ماه خدا و ماه شعبان ماه من و ماه رمضان، ماه امت من است،هر کس همه این ماه را روزه بگیرد بر خدا واجب است که همه گناهانش را ببخشد، بقیه عمرش را تضمین کند و او را از تشنگى و عطش دردناک روز قیامت امان دهد.»

 ماه رمضان ماه خداوند، ماه نزول قرآن و از شریف‌ترین ماه‌های سال است. در این ماه درهای آسمان و بهشت گشوده و درهای جهنم بسته می‌شود، و عبادت در یکی از شب‌های آن)شب قدر(بهتر از عبادت هزار ماه است.
رسولخدا صلی الله علیه و آله و سلم در خطبه شعبانیه خود درباره فضیلت و عظمت ماه رمضان فرموده است: «ای بندگان خدا! ماه خدا با برکت و رحمت و آمرزش به سوی شما روی آورده است؛ ماهی که نزد خداوند بهترین ماه‌ها است؛ روزهایش بهترین روزها، شب‌هایش بهترین شب‌ها و ساعاتش بهترین ساعات است.
بر مهمانی خداوند فرا خوانده شدید و از جمله اهل کرامت ق

رار گرفتید. در این ماه، نفس‌های شما تسبیح، خواب شما عبادت، عمل‌هایتان مقبول و دعاهایتان مستجاب است.
پس با نیتی درست و دلی پاکیزه،‌ پروردگارتان را بخوانید تا شما را برای روزه داشتن و تلاوت قرآن توفیق دهد. بدبخت کسی است که از آمرزش خدا در این ماه عظیم محروم گردد. با گرسنگی و تشنگی در این ماه، به یاد گرسنگی و تشنگی قیامت باشید »
آن گاه پیامبر اکرم وظیفه روزه‌داران را برشمرد و از صدقه بر فقیران، احترام به سالخوردگان، ترحم به کودکان، صلهارحام، حفظ زبان و چشم و گوش از حرام، مهربانی به یتیمان و نیز عبادت و سجده های طولانی، نماز، توبه، صلوات، تلاوت قرآن و فضیلت اطعام در این ماه سخن گفت.موضوعات مرتبط:

تاريخ : ۱۳٩٠/٥/۱۱ | ٩:۱٦ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

 هیات فوتبال شهرستان خوروبیابانک با همکاری اداره تربیت بدنی در نظر دارد یک دوره مسابقه فوتسال به مناسبت ماه مبارک رمضان برگزار نماید.

کلیه علاقه مندان می توانند جهت ثبت نام به اداره تربیت بدنی شهرستان خوروبیابانک مراجعه نمایند.

شرایط برگزاری این دوره از مسابقات بدین شرح است:

شرکت کنندگان ملزم به داشتن کارت بیمه ورزشی سال 90 هستند.

ارائه یک قطعه عکس از شرکت کنندگان و آلبوم تکمیل شده جهت ثبت نام الزامی است.

کلیه بازیکنان باید دارای لباس متحدالشکل باشند.

معرفی یک نفر سرپرست و یک نفر مربی برای هر تیم الزامی است.

تعداد بازیکنان هر تیم 8 نفر و حداکثر 10 نفر  می باشد.

هر بازیکن مجاز به شرکت در یک تیم می باشد.

اسامی تیم ها به صورت تایپ شده و بدون خط خوردگی می باشد.

واریز مبلغ 20 هزار تومان به شماره حساب  0107640376000 به نام هیات فوتبال نزد بانک ملی خوروبیابانک و ارائه فیش هنگام ثبت نام الزامی است.

لازم به ذکر است که قرعه کشی این مسابقات روز یک شنبه 9/5/90 راس ساعت 9 بعدازظهر در محل سالن تختی انجام می شود. همچنین روز پنجشنبه 6 مرداد ماه آخرین فرصت برای ثبت نام تیمها می باشد.موضوعات مرتبط: خبر

تاريخ : ۱۳٩٠/٥/٥ | ۸:٤٢ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

به گزارش ایرنا 'مجید جوهری' روز شنبه در نشست مشترک دهیاران، بخشداران وفرمانداران استان اصفهان ‌گفت: اعتبار سال گذشته دهیاری های استان افزون بر 5/6 میلیارد تومان بود. وی تعداد دهیاری های استان اصفهان را 740 اعلام کرد و افزود: نزدیک به 30 درصد از جمعیت کشور در روستاها زندگی می کنند که این مساله بیانگر اهمیت روستاها در فرایند توسعه ملی و سرزمینی است. جوهری اظهار داشت: ‌بدون ساماندهی و پیشرفت مناطق روستایی، برنامه های توسعه ای با ناکامی مواجه خواهد شد. وی توجه به مدیریت روستایی در نظام برنامه ریزی را در این شرایط لازم و ضروری دانست. جوهری بیان داشت: تصویب قانون تاسیس دهیاری های خودکفا و تشکیل دهیاری ها به عنوان نهاد عمومی غیردولتی و شوراهای اسلامی روستایی، نشانه ای از حرکت به سوی اجرای نظام نوین مدیریت در روستاها می باشد. وی تهیه وتدوین سند پنج ساله توسعه روستایی وعشایری استان اصفهان بر مبنای مفاد برنامه پنجم توسعه جمهوری اسلامی، ‌پیگیری اخذ مجوز دهیاری در روستاهای بالای 40 تا 50 خانوار و پیگیری توزیع اعتبارات دهیاری ها شامل خارج از حریم ، ‌سوخت،‌ حقوق گمرکی، ماده 99، هدفمندی یارانه ها و تملک دارایی ها را از برنامه های مهم دفتر روستایی استانداری اصفهان در سال جاری عنوان کرد.موضوعات مرتبط: خبر

تاريخ : ۱۳٩٠/٥/٥ | ۸:٤۱ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

 

اولین ایستگاه خودکار هواشناسی شهرستان خوروبیابانک با حضور مدیر کل و جمعی ازمسئولین هواشناسی اصفهان وبا حضور مسئولین ادارات و ارگانهای شهرستان خوروبیابانک در اداره هواشناسی خور افتتاح گردید.

 

 این مراسم در ساعت 9.30 روز یکشنبه 2/5/90 با تلاوت آیاتی از قران مجید آغاز شد سپس آقای فیروزی مسئول اداره هواشناسی خورضمن تشکر از حضور مدعوین گزارشی از تاریخچه هواشناسی در شهرستان را بیان کردند.

 

در ادامه آقای مهندس قطره سامانی مدیر کل هواشناسی استان مطالبی در خصوص ایستگاه خودکار و خدمات هواشناسی  در جامعه  و همچنین  آلاینده های  جوی و  تشعشعات  خورشیدی  وخشکسالی و راهکارهای مقابله با آن به خصوص که شهرستان خورو بیابانک خشکترین نقطه استان می باشد را بیان کردند.در پایان آقای فیروزی معاون فرماندار مطالبی را بیان کردند.

 

 ایستگاه  خودکار هواشناسی خور  قادر است  اکثر  پارامترهای  جوی  شامل : دما ، رطوبت ، سمت و سرعت باد ، فشار هوا، تبخیر،باران، تابش  کل خورشید ، و ......... بطور آنلاین  اندازه گیری کند.

 

 ضمناً تمام این اطلاعات از طریق سایت اداره هواشناسی خور قابل دسترسی است.

 

 آدرس اینترنیتی سایت اداره هواشناسی خوروبیابانک : www.khoormet.ir

 موضوعات مرتبط: خبر

تاريخ : ۱۳٩٠/٥/٥ | ۸:۳٤ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

حمیدرضا پیرپیران امروز در گفت‎و‎گو با خبرنگار فارس در اصفهان با اشاره به اینکه هم‎زمان با هفته دولت برق‎رسانی به سه مجموعه مسکن مهر و دو منطقه صنعتی در نایین و خور و بیابانک پایان می‌یابد و بهره‌برداری از آن آغاز می‌شود، اظهار داشت: در این بازه زمانی 11 پروژه برق‎رسانی روستایی، مسکن مهر، صنعتی و توسعه شبکه‎های برق در این شهرستان به بهره‎برداری می‌رسد. وی ادامه داد: با پایان یافتن پروژه مسکن مهر امکان واگذاری یک‎هزار و 600 انشعاب به مجموعه‎های یاد شده، ایجاد شده است. مدیر عامل شرکت توزیع برق استان اصفهان هفته دولت را زمان پایان برق‎رسانی به روستاهای بالای 10 خانوار دانست و افزود: در هفته دولت کار برق‎رسانی به روستاهای ارموده، حسین‎آباد مفیدی، گاله کجان و برگشاد پایان یافته و از این پس روستای بالای 10خانوار بدون برق وجود ندارد. وی افزایش ضریب پایداری شبکه‎ها را در اولویت برنامه‎های فنی توصیف کرد و گفت: شش فیدر و شبکه‌های اصلی جدید، امسال از پست‎های انارک و جندق به شبکه‎های موجود افزوده می‌شود و بدین ترتیب علاوه بر تقویت ولتاژ در مناطق انارک، جندق و چوپانان خاموشی‌ها در این مناطق به شدت کاهش می‌یابد. پیرپیران با بیان اینکه برق‎رسانی به منطقه صنعتی خور انجام شده و 13 کیلومتر از شبکه فشار قوی نیستانک نیز پایان یافته است، اظهار داشت: در اجرای این پروژه‎ها 18کیلومتر شبکه دو مداره 20 کیلو ولت، 17.5کیلومتر شبکه تکمداره 20 کیلو ولت احداث و 18دستگاه ترانسفورماتور جدید نصب شده است.موضوعات مرتبط: خبر

تاريخ : ۱۳٩٠/٥/٥ | ۸:۱٠ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

پیام خور: وبلاگ ستاد نماز جمعه شهرستان خوروبیابانک افتتاح شد. شما در این وبلاگ می توانید تمامی خبرهای مربوط به نماز جمعه و اخبار این ستاد را پیگیری نمایید.

آدرس وبلاگ: http://jomehkhoor.blogfa.com/موضوعات مرتبط: خبر

تاريخ : ۱۳٩٠/٥/۳ | ۳:٠۱ ‎ب.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

پیام خور: هیات فوتبال شهرستان خوروبیابانک با همکاری اداره تربیت بدنی در نظر دارد یک دوره مسابقه فوتسال به مناسبت ماه مبارک رمضان برگزار نماید.

کلیه علاقه مندان می توانند جهت ثبت نام به اداره تربیت بدنی شهرستان خوروبیابانک مراجعه نمایند.

شرایط برگزاری این دوره از مسابقات بدین شرح است:

شرکت کنندگان ملزم به داشتن کارت بیمه ورزشی سال 90 هستند.

ارائه یک قطعه عکس از شرکت کنندگان و آلبوم تکمیل شده جهت ثبت نام الزامی است.

کلیه بازیکنان باید دارای لباس متحدالشکل باشند.

معرفی یک نفر سرپرست و یک نفر مربی برای هر تیم الزامی است.

تعداد بازیکنان هر تیم 8 نفر و حداکثر 10 نفر  می باشد.

هر بازیکن مجاز به شرکت در یک تیم می باشد.

اسامی تیم ها به صورت تایپ شده و بدون خط خوردگی می باشد.

واریز مبلغ 20 هزار تومان به شماره حساب  0107640376000 به نام هیات فوتبال نزد بانک ملی خوروبیابانک و ارائه فیش هنگام ثبت نام الزامی است.

لازم به ذکر است که قرعه کشی این مسابقات روز یک شنبه 9/5/90 راس ساعت 9 بعدازظهر در محل سالن تختی انجام می شود. همچنین روز پنجشنبه 6 مرداد ماه آخرین فرصت برای ثبت نام تیمها می باشد.موضوعات مرتبط: خبر

تاريخ : ۱۳٩٠/٥/۳ | ٢:٥٩ ‎ب.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()
آیا این آقا مشغول نقاشی روی دیوار است یا هوا؟!!؟

**************************************************


آیا این تصویر نمایانگر چند ستون است یا چند آدم ؟1

**************************************************


آیا شنونده های این نوازنده آدمند یا خانه!!!؟

**************************************************بدون شرح!!!؟

**************************************************قابل توجه!!!؟

**************************************************آیا تعداد این ها (13) یا ( 12 ) است !!!؟

**************************************************آیا این تصویر متحرک است یا ثابت!!!؟

**************************************************10 ثانیه روی عکس تمرکز کنید تا دایره های صورتی محو بشوند. گلک نزنید!!!؟

**************************************************آیا 10 صورت موجود در این تصویر را می بینید!!!؟ادامه ...
 


موضوعات مرتبط: دانستنی , سرگرمی
ادامه مطلب

تاريخ : ۱۳٩٠/٥/٢ | ۸:۱۳ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

پیام خور:  نیمه شعبان روز  میلاد منجی عالم بشریت  حضرت امام زمان(عج) روزی  مبارک و زیبا در تقویم ما شیعیان میباشد این میلاد روشنایی بر دلهای غفلت زده ما شیعیان است  تا بیش از این  امام خود را تنها نگذاشته  و دست یاری به سویش دراز کنیم. وظیفه ماست که ندای لبیک خود را  به پیشگاه حضرت مهدی(عج) عرضه نموده و با معرفت کامل نسبت به ایشان به وظایف خود در قبال  آن حضرت جامه عمل بپوشانیم.

امام زمان(عج)چیزی غیر از عمل به وظیفه و تکلیف  از ما نمی خواهند و آنچه دل ایشان را شاد می نماید همین است. باید دانست  که هیچ چیز به مانند گناه  دل امام زمان (عج)را به درد نمی آورد. اما ظاهراً قرار نیست که ما  شیعیان مایه تسلی دل ایشان باشیم. هرکدام از ما که نگاه به درون  و پیرامون خود بیفکنیم این را درک می نماییم؛ دل ما هنوز جایگاه امام زمان (عج) نشده است.ممکن است ما به این خوش باشیم  که  روزی چند بار موقع نماز  شاید یادی از امام زمان(عج) بکنیم! و شاید هر روز  هم دعای سلامتی آقا را بخوانیم! اما این کافی نیست  چرا که آقا خودشان  فرموده اندکه هیچگاه ما شیعیان را فراموش نمی کنند.  این خود بسی جای خجالت دارد و این چگونه دوستی است که یکطرف،دیگری را اصلاً فراموش نمی کند و اما طرف دیگر فقط گاهی اوقات طرف مقابل را یاد می کند؟!!

 موضوع مطرح ،جشنهای نیمه شعبان  می باشد .البته کسی  با شادی و شاد بودن مخالف نیست  و حتی از خود امامان (ع) به ما اینگونه رسیده:«شیعیان ما کسانی هستند که در شادی ما شاد بوده و در غم ما اندوهناک باشند » اما آنچه در اینجا مورد انتقاد قرار می گیرد نوع خاصی از این رفتارهاست  که به بهانه میلاد امام زمان (عج) روی می دهد و رواج آن در شهر ما نیز به وضوح قابل مشاهده است (روی صحبت این نوشته افرادی هستند که به بهانه جشن نیمه شعبان حرمت شکنی میکنند و احترام به دین معنایی برای آنان ندارد )

آنچه در شادی ها  و اصولاً در تمام فعالیتها بایستی مد نظر باشد این است که  شاد کردن  امام زمان(عج) هیچگاه با زیر پا گذاشتن  دستورات دینی حاصل نمی شود .برخی از برنامه هایی که در سطح شهر  به اسم امام زمان (عج) برگزار شد به طور قطع با احکام  و دستورات دینی در تضاد بوده و باید  اصلاح گردد. اختلاط دختر و پسر از اموری است که اسلام ما را از آن نهی نموده ،حفظ حجاب و حفظ نگاه  از توصیه های مؤکّد اسلام است. ما که به راحتی این اصول و دستورات را در جشنهای امام زمان(عج)فراموش می کنیم دیگر چه امام زمانی برایمان باقی می ماند که به یادش باشیم؟؟ و اگر هم هستیم دیگر آن امام زمان ،مهدی موعود نیست بلکه امامی است که با سلیقه خود در ذهن ساخته ایم.
چگونه توقع داریم  حضرت مهدی(عج) در جشن تولد خودش  به شهر ما بیاید در حالی که در این روز  موسیقی و ترانه آنچنانی فضای شهر ما را پر کرده است؟ علاوه بر موسیقی غیر شرعی برخی اوقات در این جشن شاهد رقص و پایکوبی برخی هستیم دخترها و پسرهایی که به بهانه شرکت در این جشنها بزک کرده و از خانه بیرون می آیند و...

رقص و پایکوبی پسران در حضور دختران آن هم به بهانه میلاد امام زمان چه معنایی دارد؟مگر نه آنکه فلسفه وجود امامان (ع) از میان برداشتن گناه، دعوت به تقوا و یکتاپرستی بوده است؟ ولادت امام زمانمان را جشن میگیریم ولادتی که برای دوری از گناه و فحشا، بدحجابی و بی بند وباری بوده ،ولادتی که در پس آن احترام به دستورات اسلام بوده، حالا متاسفانه این جشن در هنگام اذان مغرب تبدیل به رقص میشود و فردی برای خنده دیگران در حالت رقص وضو میگیرد بی احترامی تا به کجا؟ وقت آن نرسیده که کاری انجام بدهیم؟.....

 وظیفه ما در این میان چیست؟ ارتکاب معصیت آنهم در حضور مردم جرم بزرگی است اما این حرکات که در نیمه شعبان انجام می گیرد فرهنگ جامعه و البته شهر را نیز به انحراف می کشاند؛ دیگر ما امام زمان را با رقص و ترانه و اختلاط محرم و نامحرم می شناسیم،چگونه می خواهیم به فرزندان خود که شاهد چنین قضایایی بوده اند  توضیح دهیم که  امام زمان (عج) خود برچیننده بساط فساد است؟جشنهایی با این محتوا مردود بوده و مبارزه با آن از وظایف منتظران  واقعی امام زمان (عج) می باشد. اگر ما چشم خود را به روی این قضایا  نبندیم ،وظیفه ما آنقدر ها هم نامشخص نیست.کاری  که ما می توانیم انجام دهیم همان "امر به معروف و نهی از منکر " در مراتب مختلف است.
اگر ما سال گذشته و یا دوسال پیش ،در این قضیه جدی تر بودیم حداقل میتوانستیم با افتخار بگوییم در شهر ما از این خبرها نیست و اگر امسال هم بی تفاوت باشیم مطمئناً سال آینده بدتر از امسال خواهد شد.

 چه کنیم؟در مرحله اول باید نسبت به چنین اموری اخم نموده  و ابراز ناراحتی نماییم. (این کار دیگر از عهده همه ما بر می آید و احتیاج به قشون کشی هم ندارد!)مبادا خود ما هم در محفل اینها شرکت کرده و به روی بانیان آن لبخند بزنیم!
کار دیگری که می توان انجام داد این است که به افرادی که این امور را اداره می نمایند تذکر داده و آنها را متوجه اشتباه خود نمود.حتی اگر طرف مقابل ما چندان به مسائل دینی هم پایبند نباشد و ما نتوانیم  وی را قانع نماییم  همین تذکر دادن می تواند طرف را به فکر وادارد و اگر این تذکر توسط تک تک ماها  تکرار شود  و طرف متوجه حساسیت ها در این زمینه گردد ، روی فرد اثر گذاشته و احتمال دارد که دست از کار اشتباه خود بردارد.
اقدام دیگر  این است  که مواظب باشیم  هزینه ای به اینگونه افراد نپردازیم تا آنها با پول ما بساط گناه به راه اندازند.

 در این بین مسئولین محترم شهر  هم وظیفه ای بس سنگین  دارند چرا که از یکسو  باید به کار فرهنگی بپردازند تا بینش جوانان و مردم  بالا رفته و به این سمت و سو نروند و لازم است با فعالیتهای خود معرفت نسبت به امام عصر(عج) را افزایش دهند و از سوی دیگر  چون قدرت اجرایی دارند لازم است با اینگونه  امور برخورد قاطع نمایند.کار فرهنگی خوب است اما به تنهایی جوابگو نیست. علت ادامه برخی از این رفتارها اینست که افراد خاطی آسوده خاطرند اگر آنها بدانند  که بعد از انجام چنین کارهایی مجازات می گردند  دست به  این کارها نمی زنند.
باید در برابر چنین افرادی یک شدت و یک ضمانت اجرایی وجود داشته باشد.
به هر حال اینها برخی از وظایفی است که بر عهده خود ما و مسئولین است. هیچ کس بدون تکلیف نیست  و روزی از ما  در این زمینه سؤال خواهد شد. اگر ما واقعاً محب آقا امام زمان (عج) هستیم  این محبت را باید در عمل نشان دهیم .ان شاءالله به برکت این ایام فرخنده و توجّهات  حضرت ولی عصر(عج) به ما  بتوانیم بیش از پیش به وظایف خود آشنا شده و به آنها جامه عمل بپوشیم.

و در آخر آقاجان باز هم دست به دامان خودت می شویم . ریسه محبتت را در دلهایمان روشن کن که هر چه می کشیم از تاریکی دل است .آقای من شربت شیرین معرفت را در کاممان بریز که تلخی دنیا کاممان رامی سوزاند .
مهدی جان به حق هدایت نامت ما را به اهدناالصراط المستقیم برسان که هر چه هست از بیراهه های نادانی است .
ابتدای کوچه های دلمان را روشن کن که در تاریکی و ترس و وحشت جا مانده ایم .
آقا جان به حق دلهای گره خورده ،این جمله ام را بارها تکرار می کنم که :
الهم طال الانتظار
و خوب میدانم که درازای این انتظار از بی بصیرتی من است و شعله بصیرت در دستان توست.ای آتش ،بکش درونم را که سوختن بهتر از ساختن است .موضوعات مرتبط: نقد

تاريخ : ۱۳٩٠/٥/۱ | ۸:۱٤ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()