تک بیت زیبا از استاد حبیب یغمایی در خصوص روستای سرسبز اردیب

( دیده ام بوستـــان پر گل و سیب     ماه اردیبهشت در اُردیـب)موضوعات مرتبط:

تاريخ : ۱۳٩٠/٧/۳٠ | ۸:۳۱ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

حسین حسنی‌بافرانی  در کمیته حقوق بشر و دموکراسی اجلاس مجمع بین‌المجالس جهانی در مورد دسترسی به سلامت به‌عنوان یک حق اولیه تصریح کرد: نقش مجالس در مواجهه با چالش‌های موجود در برابر تامین بهداشت زنان و کودکان بسیار مهم و تاثیرگذار است. نماینده مردم نائین در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در این‌خصوص اهداف توسعه هزاره به خصوص اهداف بهداشتی آن درخصوص توانمندسازی زنان، مرگ و میر کودکان و مادران راهنمای بسیار خوبی برای دولت‌ها و پارلمان‌ها است.وی تاکید کرد: کشور ما به‌رغم مواجهه با چالش‌ها در زمینه تحقق اهداف بهداشتی سند توسعه هزاره پیشرو بوده است. کاهش مرگ و میر مادران، ارتقای وضعیت تغذیه مادران حامله، استفاده از نیروی انسانی ماهر و متخصص در زایمان‌ها، افزایش پوشش مراقبتی نوزادان، تغذیه با شیر مادر، افزایش بیمارستان‌های دوستدار مادر و کودک، تنظیم خانواده و کنترل جمعیت، افزایش پوشش بیمه سلامت و اجرای پزشک خانواده در شهرها و روستاها در راستای اصل عدالت در سلامت نمونه‌ای از پیشرفت‌های  جمهوری اسلامی ایران است که پارلمان ایران هم در جهت تحقق این اهداف حرکت می‌کند.حسنی بافرانی گفت: پارلمان‌ها باید تحقق اهداف توسعه هزاره را رصد کنند و دنبال تحقق همه اهداف سند توسعه هزاره در همه دنیا خصوصاً کشورهای فقیر و عقب‌افتاده باشند.وی در پایان سخنرانی خود در کمیته حقوق بشر و دموکراسی اجلاس بین‌المجالس جهانی تصریح کرد: امروزه اگر موضوع ترافیک و آلودگی هوا و گازهای گلخانه‌ای مسائل مهمی در جهان هستند ولی ما بر تحقق اهداف توسعه هزاره خصوصاً سلامت کودکان و مادران در همه نقاط جهان اصرار داریم، چرا که از چالش‌های مهم پیش‌روی همه پارلمان‌هاستموضوعات مرتبط: خبر

تاريخ : ۱۳٩٠/٧/۳٠ | ۸:۳٠ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

بنابر نوشته برخی از نویسندگان و سیاحان که‌‏‎ حتی خوروبیابانک‌‏‎را‎ ندیده‌‏‎ اند، آنجا‏‎را‏‎ در  وسط‏‎ کویر‏‎به عنوان فقر‏‎ بیابان‌‏‎ به قلم  آورده و‏‎ گفته اند که برخلاف تصورات این منطقه در مجاورت  کویر‏‎ ‏‎نمک‌‏‎ لوت واقع و دراطراف آن بیابانهای پربوته وسبز وجود داشته و دارد و دارای منابع طبیعی و ذخایر زیرزمینی فراوانی است . منطقه ای است وسیع با روستاهایی به قدمت چند هزارساله . درسنوات پیشین به واسطه وجود جنگل در نواحی شرقی آن و مستور بودن کوهها و دشتها ازدرختان بادام و کوهی بنه و تاق و وجود نخل در مزارع آن و داشتن و باغات املاک حاصلخیز مردم از منابع مذکور استفاده شایانی می برند و با تولید وسایل دست ساز وتهیه ذغال از چوب درختان کوهی و جنگلی و نیز فرآورده های بیابانی از قبیل انقوزه ، زیره ، بالنگ ، تخمه وغیرهبه نحو انبوه وقابل حمل به نقاط دیگر اهالی از وضع خوبی برخوردار بودند و زندگی خودکفایی را داشته اند و علاوه بر استفاده از منابع طبیعی و کشاورزی به واسطه وجود بیابانهای سرسبز وپوشیده از بوته های بیابانی چون قیچ - ترخ ،خار و غیره محل مناسبی برای پرورش دام بخصوص شتربوده است ودر قرون متمادی به علت وجود همین منابع خدادادی اقوام وافراد مختلفی ازسایر نواحی به آنجا مهاجرت و سکنی گزیده اند ولی در اثر مرور زمان و بهره برداری بی رویه از منابع طبیعی از محل منابع طبیعی و کم شدن نزولات آسمانی ، پوششهای گیاهی مراتع به حداقل ممکن تقلیل یافت به نحوی که موجب کمی درآمد مردم ومهاجرت مجدد عده ای از اهالی به سوی شهرها گردید که تا چندسال قبل ادامه داشت.

بنابراین هرچه به عقب برگردیم آبادبودن این منطقه و ونیز آثار زیستی اقوام دور و قلعه های نابودشده ودر حال موجود ونیمه ویران و دیگرآثار متعدد این سرزمین در جای جای آن مشهود می گردد ، خاصه آنکه  وجودلهجه های باستانی درروستاهای آن واسامی نقاط با ریشه های آریایی و اوستایی چون ایرا (ایراج فعلی )،ارابه (اردیب فعلی)،مهرگان (مهرجان)،بهین،بازیاب و غیره سابقه دیرین آنجا مسجل می گردد .

درمتون تاریخی خوروبیابانک درسده های اولیه هجری به نام بیابان بزرگ و صحرای خراسان و فارس نامیده اند و اسامی بیاذه و جندق به عربی همان معنی بیابان بزرگ می باشد که بعدها به نام بیابانک و جندق و بعداز قاجاریه به نام خوروبیابانک شهرت یافت که بنا به وضعیت اقلیمی هر زمان تابع یکی از شهرهای مجاور کویر و گاهی نیز مستقل بوده است. 

برای یافتن وجه تسمیه آن لازم به یادآوری است که امتزاج در زبان فارسی و عربی در قرون اولیه هجری از برخی کلمات که در آن گ به کار می رفت به ک تبدیل شد و بسیاری از کلمات عربی گردید و بیابان بزرگ هم به ک تصغیر و به نام بیابانک مصطلح شد و تا به حال همان وضع باقی مانده است و وجه تسمیه خور بدان معنی است که در آنجا هزارها سال قبل دریای مرکزی وجودداشته وکلا رشته های از دریا که درخشکی پیش رود به آن خور می گفته اند ودر ایران اسامی مشابه آن فراوان است و این نام از اسامی باستانی شهرخور می باشد .مطلبی که حائز اهمیت می باشد آنست که به علت پیشرفتهای فعلی و آتی در این منطقه و بخصوص آنکه بیابان زدایی مورد توجه مسئولین محترم جمهوری اسلامی قراردارد زمان  آن رسیده که نام خوروبیابانک تغییر یابد نام دیگری که جنبه تاریخی آن حفظ و منطبق با پیشرفتهای موجود باشد برای آن انتخاب گردد .  

اسامی که برای خوروبیابانک مناسب به نظر می رسد جنبه و تاریخی دارد مانند ایران مکان - کیانیه - بهین شهر - ایران دشت توضیح اینکه خوروبیابانک طبق مدارک تاریخی جایگاه اولیه آریاها بوده و کلمه ایران ازآن مکان نشئت گرفته - کیانیه به جهت آنکه سلسله کیانیان و پارتها و سایر اقوام قبل وبعداز آنها دراین منطقه می زیسته اند . 

فرزین ثابتی

به نقل از اردیب نگین کویرموضوعات مرتبط: دانستنی

تاريخ : ۱۳٩٠/٧/٢٦ | ۸:٥٦ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

 

 
 و شما چه نتیجه ای از این حکایت می گیرید؟!!!


موضوعات مرتبط: حکایت

تاريخ : ۱۳٩٠/٧/٢٤ | ۸:۳٠ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()
نسیم خور: فرمانده انتظامی شهرستان خور و بیابانک گفت: از سال گذشته تاکنون حدود نیم تن مواد مخدر سنتی و صنعتی در سطح شهرستان کشف و ضبط شده است.

به گزارش نسیم خور محمودرضا صادقی در کنفرانس خبری به مناسبت هفته نیروی انتظامی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: از زمان تاسیس ستاد نیروی انتظامی در شهرستان خور و بیابانک یکصد و ۴۸ مورد عملیات موفق پلیسی در سطح شهرستان انجام شده است.
وی افزود: از سال گذشته تاکنون حدود نیم تن مواد مخدر سنتی و صنعتی کشف و ضبط شده است که نسبت به مدت مشابه در سال قبل با افزایش ۱۰ برابری مواجه هستیم.
فرمانده انتظامی شهرستان خور و بیابانک تصریح کرد: در این راستا ۱۹۰ نفر از عاملین توزیع و مصرف مواد مخدر دستگیر شده‌اند.
وی با اشاره به اینکه یک کیلوگرم کراک از ۷۰۰ گرم هروئین و ۱۵۰ گرم مواد شیمیایی و ۱۵۰ گرم مدفوع انسان ساخته می‌شود، خاطر نشان کرد: حدود یک پنجم از کشفیات صورت گرفته از مواد مخدر صنعتی بوده است.
صادقی با بیان اینکه جمع آوری تجهیزات ماهواره صددرصد افزایش یافته است، ادامه داد: در حوزه حوادث رانندگی برون شهری به رغم اینکه تعداد خودروها افزایش یافته با کاهش چهار درصدی تصادفات برون شهری و در حوزه درون شهری ۱۶ درصد کاهش تصادفات را شاهد بودیم.
وی بیان داشت: در امر مبارزه با قاچاق کالا، پوشاک و سی دی غیر مجاز با دستگیری عوامل اصلی آن موفق به کشف شش هزار و ۵۰۰ مورد از اقلام مذکور شدیم.
وی افزود: تمامی اتباع بیگانه از سطح شهرستان پاکسازی شدند و آمار عملکرد در این زمینه صد درصد افزایش یافته است.
محمود رضا صادقی تاکید کرد: با تلاش ماموران انتظامی شهرستان حتی یک مورد جرایم خشن و مسلحانه در طول سال گذشته در سطح شهرستان گزارش نشده است و تمامی معابر اصلی و فرعی در امنیت بوده است و امیدواریم این امر ادامه داشته باشد.موضوعات مرتبط: خبر

تاريخ : ۱۳٩٠/٧/٢٠ | ۱٠:۳٩ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

سایت شخصی آقای دکتر حسین حسنی بافرانی نماینده محترم دو شهرستان نایین و خوروبیابانک راه اندازی گردید. امید است با ایجاد آن آقای دکتر عملکرد دو دوره نمایندگی خود را جهت اطلاع اهالی دو شهرستان تشریح نمایند. حال چرا در طی هفت سال گذشته به فکر راه اندازی سایت نبوده ودر آستانه دوره نهم انتخابات مجلس شورای اسلامی به این فکر افتاده است جای سوال دارد!!!

آدرس سایت:http:doctorhasani.comموضوعات مرتبط: خبر

تاريخ : ۱۳٩٠/٧/۱٦ | ٩:٠٠ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

                                  

                                        زندگینامه حضرت معصومه علیها سلام:
نام شریف آن بزرگوار فاطمه و مشهورترین لقب آن حضرت، «معصومه» است. پدر بزرگوارش امام هفتم شیعیان حضرت موسى بن جعفر (ع) و مادر مکرمه اش حضرت نجمه خاتون (س) است . آن بانو مادر امام هشتم نیز هست لذا حضرت معصومه (س) با حضرت رضا (ع) از یک مادر هستند.ولادت آن حضرت در روز اول ذیقعده سال ١٧٣ هجرى قمرى در مدینه منوره واقع شده است. دیرى نپایید که در همان سنین کودکى مواجه با مصیبت شهادت پدر گرامى خود در حبس هارون در شهر بغداد شد. لذا از آن پس تحت مراقبت و تربیت برادر بزرگوارش حضرت على بن موسى الرضا (ع) قرارگرفت.    در سال ٢٠٠ هجرى قمرى در پى اصرار و تهدید مأمون عباسى سفر تبعید گونه حضرت رضا (ع) به مرو انجام شد و آن حضرت بدون این که کسى از بستگان و اهل بیت خود را همراه ببرند راهى خراسان شدند.یک سال بعد از هجرت برادر، حضرت معصومه (س) به شوق دیدار برادر و ادای رسالت زینبی و پیام ولایت به همراه برادران و برادرزادگان به طرف خراسان حرکت کرد و در هر شهر و محلى مورد استقبال مردم واقع مى شد. این جا بود که آن حضرت نیز همچون عمه بزرگوارشان حضرت زینب(س) پیام مظلومیت و غربت برادر گرامیشان را به مردم مؤمن و مسلمان مى رساندند و مخالفت خود و اهلبیت (ع) را با حکومت حیله گر بنى عباس اظهار مى کرد. بدین جهت تا کاروان حضرت به شهر ساوه رسید عده اى از مخالفان اهلبیت که از پشتیبانى مأموران حکومت برخوردار بودند،سر راه را گرفتند و با همراهان حضرت وارد جنگ شدند، در نتیجه تقریباً همه مردان کاروان به شهادت رسیدند.به هر حال ، یا بر اثر اندوه و غم زیاد از این ماتم و یا بر اثر مسمومیت از زهر جفا، حضرت فاطمه معصومه (س) بیمار شدند و چون دیگر امکان ادامه راه به طرف خراسان نبود قصد شهر قم را نمود. پرسید: از این شهر«ساوه» تا «قم» چند فرسنگ است؟ آن چه بود جواب دادند، فرمود: مرا به شهر قم ببرید، زیرا از پدرم شنیدم که مى فرمود: شهر قم مرکز شیعیان ما است. بزرگان شهر قم وقتى از این خبر مسرت بخش مطلع شدند به استقبال آن حضرت شتافتند و در حالى که «موسى بن خزرج» بزرگ خاندان «اشعرى» زمام ناقه آن حضرت را به دوش مى کشید و عده فراوانى از مردم پیاده و سواره گرداگرد کجاوه حضرت در حرکت بودند، حدوداً در روز ٢٣ ربیع الاول سال ٢٠١ هجرى قمرى حضرت وارد شهر مقدس قم شدند. سپس در محلى که امروز «میدان میر» نامیده مى شود شتر آن حضرت در جلو در منزل «موسى بن خزرج» زانو زد و افتخار میزبانى حضرت نصیب او شد.آن بزرگوار به مدت ١٧ روز در این شهر زندگى کرد و در این مدت مشغول عبادت و راز و نیاز با پروردگار متعال بود.محل عبادت آن حضرت در مدرسه ستیه به نام «بیت النور» هم اکنون محل زیارت ارادتمندان آن حضرت است. سرانجام در روز دهم ربیع الثانى  سال ٢٠١ هجرى پیش از آن که دیدگان مبارکش به دیدار برادر روشن شود، در دیار غربت و با اندوه فراوان دیده از جهان فروبست و شیعیان را در ماتم خود به سوگ نشاند. مردم قم با تجلیل فراوان پیکر پاکش را به سوى محل فعلى که در آن روز بیرون شهر و به نام «باغ بابلان» معروف بود تشییع نمودند. همین که قبر مهیا شد در این که چه کسى بدن مطهر آن حضرت را داخل قبر قرار دهد دچار مشکل شدند، که ناگاه دو تن سواره که نقاب به صورت داشتند از جانب قبله پیدا شدند و به سرعت نزدیک آمدند و پس از خواندن نماز یکى از آن دو وارد قبر شد و دیگرى جسد پاک و مطهر آن حضرت را برداشت و به دست او داد تا در دل خاک نهان سازد.آن دو نفر پس از پایان مراسم بدون آن که با کسى سخن بگویند بر اسب هاى خود سوار و از محل دور شدند. بنا به گفته بعضی از علما به نظر مى رسد که آن دو بزرگوار، دو حجت پروردگار: حضرت رضا (ع) و امام جواد (ع) باشند چرا که معمولاً مراسم دفن بزرگان دین با حضور اولیا الهی انجام شده است. پس از دفن حضرت معصومه(س) موسى بن خزرج سایبانى از بوریا بر فراز قبر شریفش قرار داد تا این که حضرت زینب فرزند امام جواد(ع) به سال ٢۵۶ هجرى قمرى اولین گنبد را بر فراز قبر شریف عمه بزرگوارش بنا کرد و بدین سان تربت پاک آن بانوى بزرگوار اسلام قبله گاه قلوب ارادتمندان به اهلبیت (ع). و دارالشفای دلسوختگان عاشق ولایت وامامت شد.موضوعات مرتبط:

تاريخ : ۱۳٩٠/٧/۱٦ | ۸:٥۸ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

نسیم خور: نیروی انتظامی شهرستان خور و بیابانک از بین برادران واجد شرایط با مدرک تحصیلی دیپلم استخدام می نماید.

آدرس: خور و بیابانک – خیابان امامزاده سید داوود – ستاد فرماندهی شهرستان خور و بیابانک

تلفن: 03112183518 - 03244224867موضوعات مرتبط: خبر

تاريخ : ۱۳٩٠/٧/۱٦ | ۸:٥٤ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

پیام خور: به مناسبت هفته ناجا همایش پیاده روی خانوادگی صبح روز جمعه در شهر خور برگزار شد.

 

به گزارش پیام خور این همایش با همکاری اداره تربیت بدنی و نیروی انتظامی و هماهنگی هیات همگانی شهرستان خوروبیابانک با حضور امام جمعه -فرماندار- مسئولین و فرماندهان و پرسنل نیروی نظامی و انتظامی و اقشار مختلف مردم شهر خور از محل مسجدالنبی آغاز شد. شرکت کنندگان در این همایش مسیر میدان امام خمینی - خیابان مخابرات -بلوار علی امینی میدان ایثارگران و بلوار آیت الله فاطمی را پیاده روی کردند و در پایان در سالن ورزشی شهدای خور اجتماع کردند.

وحید محمودیان سرپرست تربیت بدنی خوروبیابانک در این اجتماع ضمن تبریک هفته ناجا از شرکت کنندگان در این همایش تقدیر و تشکر به عمل آوردند و طی سخنان کوتاهی به گوشه ای از عملکرد اداره تربیت بدنی در یکسال گذشته پرداختند و افزودند:..... 

ادامه مطلب را در پیام خور بخوانید...

http://www.payamekhoor.blogfa.com/post-756.aspxموضوعات مرتبط: خبر

تاريخ : ۱۳٩٠/٧/۱٦ | ۸:٤٠ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

ثنسیم خور: ثبت نام دوره جدید کلاس های مختلف مرکز فرهنگی قرآنی ثامن الائمه(ع) شهرستان خوروبیابانک آغاز گردید.

علاقمندان می توانند جهت ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر به مرکز ثامن الائمه شهرستان خوروبیابانک مراجعه نموده و یا با شماره تلفن های8-4224547 تماس بگیرند.


کلاس های در حال ثبت نام:

1- علوم قرآنی(روخوانی، روانخوانی، تجوید، ترتیل)
2- شکوفه های نور(نونهالان 5 تا 9 ساله)
3- بوستان دوستان قرآن(نونهالان 4 تا 5 سال)
4- حفظ قرآن(8 ساله، 4 ساله، یکساله، سوره ای، موضوعی)
5- اخلاق
6- احکام 
7- تفسیر قرآن
8- کلاس های هنری(نقاشی، روبان دوزی، شمع سازی و ...)
9- زبان انگلیسی(دوره های مختلف برای سنین مختلف و تقویتی مدارس)
10- آموزش کامپیوتر(دوره های مختلف)


موضوعات مرتبط: خبر

تاريخ : ۱۳٩٠/٧/۱۱ | ۱٠:٢٧ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

"انا لله و انا الیه راجعون"

با نهایت تاسف و تاثر درگذشت  حاجیه خانم زهرا محتشم همسر حاج محمد حسن موبد را به اطلاع دوستان و آشنایان می رساند و از خداوند متعال برای آن مرحومه علو درجات و بهشت جاوید و برای بازماندگان شکیبایی مسئلت می نماید.

 وبلاگ آبشکوه مصیبت وارده را به خانواده های محترم محتشم، نجفی،موبد،آذر ، اکبر،دانا،زاهد،اشرف،عشقی،مسعودی،معتمدی ،مرادی وسایر آشنایان و وابستگان تسلیت عرض می نماید.موضوعات مرتبط: خبر

تاريخ : ۱۳٩٠/٧/٦ | ٩:٢٥ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()
مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اصفهان و هیئت همراه در سفر به شهرستان خور و بیابانک از پروژه های مسکن مهر شهرهای خور و جندق بازدید و مسائل و مشکلات مسکن شهرستان را مورد بررسی قرار داد.

حسن فیروزی فرماندار شهرستان خور و بیابانک در جلسه ای با حضور مهندس مستولی زاده مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اصفهان و هیئت همراه که در فرمانداری برگزار شد ، ضمن تشکر از اقدامات بنیاد مسکن در سطح شهرستان خواستار تسریع در اجرای پروژه های بهسازی معابر شد.

فیروزی در رابطه با تسریع در اجرای پروژه مسکن مهر شهر خور ، ترمیم سیل بند روستاها، تسریع در انجام واگذاری زمین در روستاها و تغییر کاربری ، نظارت بر ساخت و ساز روستایی و تقویت بنیاد مسکن شهرستان خور و بیابانک مطالبی را بیان نمود. در پایان مهندس مستولی زاده مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اصفهان در پاسخ به طرح مشکلات قول مساعدت دادند.

منبع: فرمانداریموضوعات مرتبط: خبر

تاريخ : ۱۳٩٠/٧/٦ | ٩:٢۳ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

نسیم خور: به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس نمایشگاهی با عنوان " میثاق با شهدا " در خوروبیابانک برپاست.

این نمایشگاه که به همت حوزه مقاومت بسیج حضرت خدیجه کبری (س) برپا شده، شامل غرفه های مروارید ، شیطان پرستی ، رستاخیز اسلامی و غرفه ظهور است.
پوسترهایی شامل تصاویر شهدا، امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری و جملاتی از وصیت نامه شهدا و همچنین آلبوم عکسی از خاطرات دوران دفاع مقدس در شهرستان خوروبیابانک از دیگر موارد بازدید توسط مراجعه کنندگان است.

در قسمت دیگری از نمایشگاه کتاب و محصولات فرهنگی عرضه می شود.
نمایشگاه میثاق با شهدا از تاریخ 4/7/90 شروع و تا تاریخ 10/7/90 ادامه دارد.
ساعت بازدید صبح ها از ساعت 8 لغایت 12 و بعد ازظهر از ساعت 16 لغایت 21 خواهد بود.
مکان: خیابان آیت الله طالقانی – نبش کوچه 22 بهمن – روبروی ایستگاه ایرانسلموضوعات مرتبط: خبر

تاريخ : ۱۳٩٠/٧/٦ | ٩:٢٢ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

وبلاگ ابشکوه ضمن عرض خسته نباشید به همه ی دست اندرکاران برگزاری اولین همایش فعالان مجازی شهرستان ، این گونه فعالیتها  البته با افتتاح قریب نمایندگی فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان خوروبیابانک  تداوم خواهد یافت انشاا... 

در زیر نقدی از وبلاگ اردیب نگین کویر مطرح شده است که البته این وبلاگ با این متن موافق می باشد و ضمن درخواست پاسخ از جانب برگزار کنندگان آن امیدوار است در نوبت های بعدی این ضعف ها برطرف گردد.

اردیب نگین کویر:ضمن تشکروخسته نباشیداز دست اندرکاران برگزاری این همایش وآرزوی موفقیت برای این عزیزان وامیدبرتداوم  بهتراین حرکت چندنکته قابل تامل را در قالب طنز بیان میکنم شاید درهمایشهای آینده مدنظر واقع شود:

1-اگر دست اندرکاران این همایش  جزئیات انتخاب 10 وبلاگ برتر ونحوه امتیاز دهی وشاخصی های آن واینکه توسط چه کسانی این رتبه بندی انجام گرفته است را بطور شفاف اطلاع رسانی نمایند بهتراست .

همولایتی :درسته که به اسم همایش تمام فعالان عرصه مجازی این بده وبستون ها انجام شده اما هرکسی و هر وبلاگی که نور چشمی نمیشه بعدشم داورهای ماآخر داورند نشونه اونهم اینه که از میون این ده وب انتخابی چندتاشون تازه چند ماهه راه اندازی شده اما داورای ما اونها راکشف کردند پس اصلا شائبه پارتی بازی هم نمیرود حالا گیریم برود حرفی داری ....این رتبه بندیها یه اصولی داره که ماهم نمی دونیم حالاسعی می کنیم  برای سری بعد براش معیار پیدا می کنیم.

2-یک نظر سنجی بین وبسایت و وبلاگها بگذارید تا دید نظر کاربران اینترنتی هم با نظر دست اندرکاران همایش یکسان است یا خیر شاید بهتر باشد. 

همولایتی:ای بابا بذارید کار خودمون را بکنیم چکاردارید با این حرفها اولا ما خودمون ذینفع نبودیم که بودیم  ثانیا حدودا 60 تا وبلاگ و وبسایت تو شهرستان هست ولی همه که برتر نمی شن گفتن اینجوری باشه تموم شه بره ماهم قبول کردیم به خوبی هم تموم شد حالا باید دید ملاک آقایان درانتخاب وبلاگ نویسان برتر چه بوده که ماهم خودمون مجری همایش بودیم ونمی دونیم اگه شما فهمیدید به ماهم بگید . امید واریم رعایت عدل وانصاف را نموده باشند.موضوعات مرتبط: خبر

تاريخ : ۱۳٩٠/٧/٥ | ٩:۳۳ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()
پیام خور: اولین همایش فعالان عرصه مجازی در شهرستان خوروبیابانک برگزارشد.
 

 
به گزارش "پیام خور" این همایش با حضور امام جمعه محترم خور، فرماندار محترم و معاونت اجتماعی نیروی انتظامی، و جمعی از مدیران سایتها و وبلاگهای فعال شهرستان و با همکاری کانون فرهنگی هنری امامزاده سید داوود مسجد جامع شهر خور در محل سالن همایش این کانون برگزار شد.
در این مراسم حجت الاسلام والمسلمین ذوالفقاری امام جمعه محترم ،حسن فیروزی فرماندارخوروبیابانک و علی کوهی معاونت اجتماعی نیروی انتظامی شهرستان سخنرانی نمودند.
در این مراسم به ده سایت و وبلاگ برتر شهرستان خوروبیابانک هدایایی از طرف فرمانداری شهرستان تقدیم شد.

ادامه مطلب...


موضوعات مرتبط: خبر
ادامه مطلب

تاريخ : ۱۳٩٠/٧/٤ | ٢:٥٤ ‎ب.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

باسمه تعالی

                ز جا برخیز و کن خود را مهیا بهر استقبال

                                                    که از ره بلبل و شمع و گل و پروانه می آید

آغاز بهار تعلیم و تربیت و ماه مهر و مهربانی و فرا رسیدن فصل شکفتن غنچه های علم و دانش بر همه فرهنگیان و دانش آموزان این گل ها و شکوفه های بوستان دانایی مبارک باد.

تقارن شروع سال تحصیلی و هفته دفاع مقدس  همه ساله یادآور رشادتها و ایثارگریها و جانفشانی های رزمندگان جبهه های نبرد حق علیه باطل بیانگر این پیام است که همراه شدن علم و تقوی و جهاد باعث نجات ملتها از ظلم و ستم ستمگران و پیشرفت کشور  در همه زمینه هاست به ویژه امسال که ملتهای مسلمان این پیام را دریافته اند و روح بیداری اسلامی در جهان به راه افتاده است و یکی از اهداف امام راحل(ره) یعنی صدور انقلاب  محقق شده است.از درگاه حضرت حق مسألت می نمائیم این سال تحصیلی را که با نام و یاد رییس مذهب شیعه یعنی حضرت امام صادق علیه السلام آغاز کرده ایم  به یمن ادعیه زاکیه حضرت بقیه الله الاعظم ارواحناه فداه سالی همراه با موفقیت و پیشرفت در عرصه های مختلف علمی و فرهنگی به ویژه پیروزی در جبهه جنگ نرمی که دشمن به روی جوانان و نوجوانان ما گشوده قرار دهد و ما را در اجرای منویات مقام معظم رهبری در راستای تحقق بنیادین در آموزش و پرورش یاری نماید. انشاا...

                                                                         مصطفی امر اللهیموضوعات مرتبط: خبر

تاريخ : ۱۳٩٠/٧/٤ | ۸:٥٢ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()