فرماندار خور و بیابانک روز دوشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: این اعتبار در قالب 139 طرح توسط 33 دستگاه اجرایی هزینه خواهد شد.'حسن فیروزی' افزود: این اعتبارات برای طرح‌های نیمه تمام، مصوبات سفرهای ریاست جمهوری به استان و سفرهای شهرستانی استاندار اصفهان هزینه می شود.وی بیشترین اعتبار اختصاص یافته امسال را به ادارات راه و شهرسازی، صداوسیما، آب شهری و روستایی، آموزش و پرورش، ورزش و جوانان، بهداشت و درمان، میراث فرهنگی، جهاد کشاورزی، برق و معابر شهری و روستایی عنوان کرد.فیروزی خاطرنشان کرد: اولویت اعتبارات شهرستان خوروبیابانک با تکمیل طرح‌های نیمه تمام استموضوعات مرتبط: خبر

تاريخ : ۱۳٩۱/٥/٢۱ | ٩:٠٥ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

ادله اى که نقش انسان را در مقدرات شب قدر ثابت مى کند به شرح زیر تقدیم مى گردد:

 ۱- حالات و دریافت هاى شخصى

 کسانى که اهل دعا و راز و نیاز و اهل شب قدر هستند، نقش خویش را در شب قدر به خوبى دریافته اند. گاهى این حالات آن چنان ژرف و تاثیرگذار است که تا شب قدر آینده و بلکه تا آخر عمر، در همه افکار، اخلاق، کردار و رفتار شخص رخنه کرده و آن را در یک خط و سیر معنوى قرار مى دهد. دیگرانى هم که به این حد از معنویت راه پیدا نمى کنند، به فراخور حال خود از مجالس و محافل و شب زنده داریهای شب قدر بهره بردارى کرده و فیض معنوى مى برند. ریشه اصلى این دگرگونى ها و حالات، به خود افراد بر مى گردد و اینکه تا چه حد خود را آماده بهره بردارى از برکات شب قدر و فضیلت هاى آن کرده باشند. اگر معنویاتى که در شب قدر نصیب انسان شده و در زندگى آن ها تحولى آفریده، هیچ ارتباطى با آنان نداشته باشد و تنها به خدا و فرشتگان و نویسندگان مربوط باشد که هر چه بخواهند، براى هر کس بدون ملاحظه حالاتش تقدیر کنند در این صورت مقتضاى حکمت و مصلحت این است که یا به هیچ کس هیچ ندهند و یا آنچه مى دهند، به همه یکسان و على السویه بدهند؛ در حالى که ما مى دانیم همه برکات خداوندى در شب قدر براى بندگان سرازیر مى گردد و با اختلاف و تفاوت به آنان داده مى شود؛ پس نتیجه مى گیریم تنها دلیل این تفاوت، کارها و اعمال و میزان تلاش خود بندگان است و بس. نتیجه اینکه یکى از راه هاى رسیدن به اینکه آیا افراد در مقدرات منتخب قدر، صاحب نقش هستند یا نه، این است که ببینیم چه اندازه دگرگونى در همین شب با برکت در آنان ایجاد گشته است.

٢- شناساندن شب قدر

 خداوند تبارک و تعالى با نزول سوره اى خاص، شب قدر را به مردم معرفى فرموده است. در دو آیه این سوره مبارکه فرموده است: قرآن در شب قدر نازل شده و فرشتگان در آن شب فرود مىآیند. سپس افزوده است: شب سلامت است. و فرموده است: عمل صالح در او، برابر با عمل صالح در طول هزار ماه است. فردى به امام باقر (ع) عرض کرد: مراد و مقصود از اینکه شب قدر بهتر از هزار ماه است چیست؟ حضرت فرمودند: ((والعمل الصالح فیها من الصلاه والزکاه و انواع الخیر خیر من الف شهرلیس فیها لیله القدر)) (1)؛ کار شایسته از قبیل نماز و زکات، صدقات و انفاقات و، انواع خوبى ها در آن شب برتر از هر کار شایسته اى است که در مدت هزار ماه که شب قدر در آن نیست، انجام شود. اگر کارهاى نیک بندگان و چند برابر پاداش آن تاثیرى در مقدرات و سرنوشت افراد در شب قدر ندارد، از گفتن و دانستن آن چه سودى عاید بندگان مى شود؟ اگر نزول قرآن در شب قدر و بیان کردن این مطلب، سود و زیانى را متوجه هیچ کس نمى کند، چه انگیزه اى در اعلام این شب نهفته است؟ اگر دانستن نزول فرشتگان، در نتیجه تلاش افراد سودمند نباشد، چرا باید مردم در جریان آن باشند و دانستن آن چه گره ای از کار بندگان مى گشاید؟ مى دانیم که کار بیهوده حتى از افراد عادى و معمولى پسندیده نیست، چه رسد به پروردگار آسمان و زمین که هیچ کارى را بدون حکمت و مصلحت انجام نمى دهد. حکمت معرفى شب قدر به عنوان شبى که قرآن در آن نازل شده و شبى که مقدرات در آن سامان داده مى شود، این است که بنده سرنوشت و مقدرات خویش را به قرآن پیوند بزند و آن را سرمشق و سرچشمه فکر و عمل خویش قرار بدهد،اگر کردارش موافق با قرآن و در جهت آن باشد، عمل کننده به آن سعادتمند است واگر خداى نکرده مخالف با قرآن باشد، فاعل آن شقى خواهد بود.

۳- اجماع و سیره مسلمانان

مى دانیم که همه دانشمندان اسلام و مسلمانان از هر فرقه و گروهى، بر اهمیت شب قدر و احیاى آن تاکید فراوان دارند و به شب زنده دارى آن شب، اهتمام مى ورزند. نقل شده که یکى از دانشمندان بزرگ اسلام، براى اینکه شب قدر را درک کند، یک سال تمام یعنى حدود 357 شب، از سر شب تا به صبح شب زنده دارى کرد.(2) این همه اقبال و توجه به تشکیل اجتماعات با شکوه براى خواندن دعا و مناجات و راز و نیاز و تضرع و ابتهال، همراه گریه وزارى و استغفار، برخاسته از یک واقعیت انکارناپذیر است و آن دخالت انسان ها در سرنوشت خودشان است.


ادامه مطلب...موضوعات مرتبط: شب قدر
ادامه مطلب

تاريخ : ۱۳٩۱/٥/۱٧ | ۱٠:٠٠ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()
خبرگزاری فارس: اولین امتیاز لیگ برتری هدیه سرخپوشان به گهر/فرار پرسپولیس از شکست با کمک ‌داور!
اولین امتیاز لیگ برتری هدیه سرخپوشان به گهر
خبرگزاری فارس: تیم فوتبال پرسپولیس در ورزشگاه آزادی برابر گهر زاگرس متوقف شد.

به گزارش خبرگزاری فارس، دومین دیدار هفته سوم از ساعت 22:30 در ورزشگاه آزادی و در حضور بیش از 70 هزار تماشاگر بین دو تیم گهر زاگرس و پرسپولیس برگزار شد و با نتیجه یک بر یک به پایان رسید.

کریم انصاری‌فرد در دقیقه 15 برای پرسپولیس گلزنی کرد و مجتبی زارعی در دقیقه 82 گل گهر را به  ثمر رساند.

شوت محمد پروین در دقیقه 2+90 بعد از برخورد با تیر افقی پشت خط دروازه فرود آمد و گل شد اما کمک داور این گل را ندید.

تورج حق‌وردی داور مسابقه به علی کریمی از پرسپولیس کارت زرد نشان داد.

پولادی از پرسپولیس در دقیقه 78 با دریافت کارت زرد دوم از میدان اخراج شد. هادی رکابی بازیکن گهر نیز در دقیقه 90 اخراج شد.

با این تساوی پرسپولیس 4 امتیازی شد و گهر زاگرس هم اولین امتیازش را در لیگ برتر به دست آورد.موضوعات مرتبط: خبر , ورزشی

تاريخ : ۱۳٩۱/٥/۱٠ | ٩:۳٤ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

سلام خدا بر همسر رسول خدا صلی الله علیه وآله، سلام خدا بر مادر مومنین، سلام بر کسی که گوی سبقت در پذیرش اسلام را از دیگران ربود و برگزیده خدا شد و در نهایت به مقامی رسید که جز سه بانوی دیگر به آن بار نیافت.

رسول خدا صلی الله علیه وآله فرمود:

«أَفْضَلُ نِسَاءِ أَهْلِ الْجَنَّةِ أَرْبَعٌ خَدِیجَةُ بِنْتُ خُوَیْلِدٍ وَ فَاطِمَةُ بِنْتُ مُحَمَّدٍ وَ مَرْیَمُ بِنْتُ عِمْرَانَ وَ آسِیَةُ بِنْتُ مُزَاحِمٍ امْرَأَةُ فِرْعَوْنَ؛ برترین زنان بهشت چهار نفرند: خدیجه دختر خویلد و فاطمه دختر محمّد و مریم دختر عمران و آسیه دختر مزاحم همسر فرعون»‏.

 موضوعات مرتبط: ائمه اطهار , شهادت

تاريخ : ۱۳٩۱/٥/۱٠ | ٩:۳۳ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

خور و بیابانک - خبرنگار کیهان:
یک دستگاه کامیون حامل 5/3 تن مرغ بدون مجوز در خور و بیابانک توقیف و محموله مذکور بین شهروندان این شهر توزیع شد.سرپرست اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان خور و بیابانک با اعلام این خبر که براساس مصوبه ستاد تنظیم بازار استان جابجایی مرغ بدون مجوز ممنوع می باشد اظهار داشت: یک دستگاه کامیون حامل مرغ که از آزادشهر استان گلستان به سمت اردکان استان یزد در حال تردد بود به دلیل نداشتن مجوز حمل بار توسط ماموران انتظامی سه راهی پلیس راه خور جندق توقیف شد.اسدالله فیروزی افزود: این کامیون که سه و نیم تن مرغ گرم را حمل می کرد بعد از توقیف با هماهنگی به عمل آمده از سوی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان و همچنین رضایت صاحب مبدا، به شهر خور منتقل و مرغ های موجود بین خانوارها توزیع شد.وی ارزش این مقدار مرغ را یکصد و 85 میلیون و 500 هزار ریال اعلام کرد و گفت: این مرغ ها به صورت سهمیه ای از قرار هر کیلوگرم 55 هزار ریال در چهار فروشگاه شهر خور توزیع شد.

منبع خبر:بچه کویرموضوعات مرتبط: خبر

تاريخ : ۱۳٩۱/٥/۱٠ | ٩:٢۱ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()