برگزاری کلاس آموزش مربیگری قرآن

به اطلاع می رساند یک دوره کلاس مربیگری آموزش قرآن در صورت به حد نصاب رسیدن در حسیینیه صاحب الزمان(عج) برگزار میگردد.برای برادران زیر نظر دکتر درگاهی استاد حوزه و دانشگاه و برای خواهران زیر نظر حافظ کل قرآن سرکار خانم جلالی و دکتر زینب درگاهی حافظ نوجوان قرآن کریم برگزار خواهد شد .

نکته : بعد از گذراندن دوره، مدرک مربیگری قرآن کریم به شرکت کنندگان اعطاء خواهد شد.

علاقه مندان جهت ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر به برادر علیرضا ثابتی مراجعه فرمایند و یا باشماره 09194545882 تماس بگیرید.

شرایط و مدارک لازم :
 
حداقل مدرک دیپلم به بالا – داشتن وقت آزاد جهت استفاده مداوم از کلاسهاموضوعات مرتبط: خبر

تاريخ : ۱۳٩٢/٥/۳٠ | ۸:٥۱ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

سلام خدمت تمامی همولایتی های عزیز و همشهریان مقیم روستا و اقصی نقاط میهن عزیزم.

... اما بعد...

انتخابات 24 خرداد ماه 1392 به خیر و خوشی و بدون ایجاد هر گونه شائبه و درگیری بحمدلله و با رهنمودهای گرانسنگ مقام معظم رهبری و دوراندیشی دولت احمدی نژاد و با درایت و هوشیاری مردم به پایان رسید و فصلی نو از شکوفایی و امید در بین مردم چه در حوزه قوه مجریه و چه در جای جای ایران عزیزمان مخصوصا در حوزه شوراهای اسلامی شکل گرفت.

روستای اردیب نیز با شرکت حداکثری مردمانش در انتخابات مثل گذشته یکبار دیگر وفاداری خود را به نظام و رهبری خویش نشان داد و همچنی نشان داد که میخواهد در درون خویش تغییر و تحولی را نسبت به گذشته شاهد باشد چرا که این حقیقت در نوع و نگاه انتخاب مردم در شوراها خود را به منصه ظهور رسانید و با انتخاب شورای جدید شور وشعفی مضاعف در بین همولایتی ها شکل گرفت.

البته در این نوشتار قصد تخریب و توهین به اعضای شورا و دهیار قبل را نداریم چرا که آنها نیز در حد و اندازه های خود برای آبادی زحمت کشیدند و البته با مشکلاتی که ماخبر نداشتیم و از بیرون گود همواره می گفتیم"لنگش کن" دست و پنجه نرم می کردند. بلکه در ین نوشتار قصد داریم دست یاری به سوی شورای جدید دراز کنیم و بگوییم که "هستیم بر آن عهدی که بستیم"!!.

انشالله در 12 شهریور ماه سالجاری به یاری امام زمان(عج) اعضای شورای جدیدمان آغاز بکار می کنند و برایشان آرزوی توفیق روزافزون می نماییم و بعد از این آرزوی قشنگ، یادآوری چند نکته:

1-عزیزان شورای جدید! در انتخاب دهیار روستا تمامی جوانب را درنظر بگیرد منجمله : ایمان، تقوی، تعهد، مسوولیت پذیری، مقیم آبادی بودن، تجربه، دوراندیش و  باتدبیر و ... و مهمتر اینکه در این انتخاب از همین ابتدا مردم را همراه خود کنید و از آنان نظر بخواهید که خداوند هم فرموده:" و امرهم شوری بینهم"

2-سعی نمایید با شوراهای روستاهای اطراف و مخصوصا شورای اسلامی بخش و شهر خور ارتباط تناتنگی را برقرار نمایید و خدای ناکرده تافته جدابافته نباشید.

3-از تجریبیات باتجربه های که در دورانهای گذشته شورا بودند و دستی بر آتش داشتند استفاده نمایید. منجمله:آقایان علی اصغر رفیع ( اضر غلام) ، ابوالفضل جعفری، حاج فضل ا ... محتشم، محمود رفیع(علامه)، حسن شیخ(فرج)، علیرضا ثابتی(صفر) و ...

4- سعی نمایید در کنار استفاده از باتجربه ها، انرژی سبز جوانان روستا و افکار و خلاقیت های آنان را نیز در تصمیمات خود دخیل بدانید و به برنامه های آنان نیز گرچه شاید ناپخته باشد به دیده احترام بنگرید.

5-سعی نمایید در بدو امر ضمن احصای مشکلات و کارهای نیمه تمام، تکمیل کارها و رفع مشکلات را زمانبندی نموده و آنرا به اطلاع عموم مردم رسانده و از آنها کمک بخواهید که همکاری نمایند.

6-از ظرفیت های بیرون آبادی که اتفاقا خیلی زیاد هم هست به نحو شایسته و بایسته استفاده نمایید به نحوی که مردم ساکن آبادی احساس نمایند که کمک این عزیزان از روی صدق و صفاست و نه ریا و رنگ و بوی دخالت خدای ناکرده و این میسیر نیست مگر به برنامه ریزی درست و دوراندیش و تدبیر شما عزیزان. 

7-و در نکته پایانی روی سخنم با تمام مردم فهیم و بزرگوار اردیب می باشد!دوستان، عزیزان، همشهری ها، همولایتی ها چه آنهایی که در آبادی ساکن هستید و چه آنهایی که بیرون آبادی و در جای جای این سرزمین پهناور سکنی دارید، من به عناون کوچکترین عضوی از شما ، توصیه ای برادرانه دارم گرچه در این جایگاه نیستم اما از سر دلسوزی به شما عرض می نمایم: که برادران و خواهران همشهری اردیبی! اردیبی ها در خیلی از صفات حسنه منجمله تدین، وفاداری به نظام، همدلی و اتحاد، جوانان پاک و هیاتی، هیات داری و ... از تمامی مردمان منطقه خوروبیابانک سرترند و این گزافه نیست! پس بیایید با اتحاد و همدلی مضاعف و همکاری بی شائبه و صمیمانه و تمام وقت با اعضای شورای جدید و دهیار منتخب!فصلی شکوفا را در روستا رقم بزنیم و شاهد جبران عقب ماندگی هی چند ساله اخیر روستا(خواسته یا ناخواسته) و عظمت و البته آبادانی و عمران بیش از پیش روستای زیبایمان "اردیب " باشیم. انشالله موضوعات مرتبط: نقد , انتخابات

تاريخ : ۱۳٩٢/٥/۳٠ | ۸:۱۱ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

پیام خور  نوشت:

مجتمع معدنی سرب نخلک(شرکت پیمانکاری فروغ شهاب بافق) جهت کار در قسمت معدن به تعدادی کارگر ساده با شرایط ذیل نیازمند می باشد،حقوق و مزایای مطابق با قانون کار،اسکان،سه وعده غذای مناسب همراه با سرویس ایاب و ذهاب جهت انارک و چوپانان به صورت روزانه و سرویس هفتگی(جهت شهرستان خوروبیابانک به شرط اینکه تعداد نفرات حداقل به 10 نفر رسیده باشد،شنبه از شهرستان خور به معدن و پنجشنبه از معدن به خور دایر می گردد)،لذا متقاضیان حداکثر تا پایان مرداد ماه به مجتمع معدنی نخلک شرکت فروغ شهاب بافق مراجعه نمایند.

تلفن تماس:03243322597      داخلی:202موضوعات مرتبط: خبر

تاريخ : ۱۳٩٢/٥/۳٠ | ۸:٠٩ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

زمانیکه شما خمیر دندان میخرید، اگر متوجه قوطی یا لوله خمیر شوید، در پائین آن به یکی از چهار رنگ زیر علامت گذاری شده است:

اگر علامت رنگ سبز باشد: خمیر دندان از مواد طبیعی ساخته شده است.

اگر علامت رنگ آبی باشد: خمیر دندان از مخلوطی از مواد طبیعی و ادویه جات ساخته شده است.

اگر علامت رنگ سرخ (قرمز) باشد: خمیر دندان از مواد طبیعی و مواد شیمیای ساخته شده است.

اگر علامت رنگ سیاه باشد: خمیر دندان کاملاً از مواد شیمیایی ساخته شده است.

شما فقط آن خمیر دندانی را خریداری کنید که رنگ سبز یا آبی علامت گذاری شده است
 
 موضوعات مرتبط: دانستنی

تاريخ : ۱۳٩٢/٥/٢۸ | ٧:٥٢ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

انالله واناالیه راجعون

مرغ باغ ملکوتم نیم از عالم خاک       دوسه روزی قفسی ساخته اند از بدنم

زندگی صحنه ی یکتای هنرمندی ماست

 هر کسی نغمه ی خود خواند و از صحنه رود،

صحنه پیوسته بجاست،

خرم آن نغمه که مردم بسپارند به یاد.

       بانهایت تاسف و تأثر درگذشت معلمی دلسوز، همسری فداکار

و پدری مهربان شادروان مرحوم

 محمدرضا ثابتی

را به اطلاع همشهریان ،دوستان و آشنایان می رساند و از خداوند متعال برای آن مرحوم مغفرت ،علو درجات و بهشت جاوید و برای بازماندگان ایشان صبرو شکیبایی مسئلت می نماید.

مدیریت وبلاگ آبشکوه مصیبت وارده را به همسر  داغدار آنمرحوم ،کلیه بستگان وآشنایان تسلیت عرض می نماید.موضوعات مرتبط: خبر

تاريخ : ۱۳٩٢/٥/٢٦ | ٩:٠٢ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

فرض کنید زندگی همچون یک بازی است. قاعده این بازی چنین است که بایستی پنج توپ را در آن واحد در هوا نگهدارید و مانع افتادنشان بر زمین شوید. جنس یکی از آن توپها از لاستیک بوده و باقی آنها شیشه ای هستند. پر واضح است که در صورت افتادن توپ پلاستیکی بر روی زمین، دوباره نوسان کرده و بالا خواهد آمد، اما آن چهار توپ دیگر به محض برخورد ، کاملا شکسته و خرد میشوند. او در ادامه میگوید : آن چهار توپ شیشه ای عبارتند از خانواده، سلامتی، دوستان و روح خودتان و توپ لاستیکی همان کارتان است.کار را بر هیچ یک از عوامل فوق ترجیح ندهید، چون همیشه کاری برای کاسبی وجود دارد ولی دوستی که از دست رفت دیگر بر نمیگردد، خانواده ای که از هم پاشید دیگر جمع نمیشود،‌ سلامتی از دست رفته باز نمیگردد و روح آزرده دیگر آرامشی نداردموضوعات مرتبط: دانستنی

تاريخ : ۱۳٩٢/٥/٢۳ | ٢:٢٠ ‎ب.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()
پیام خور نوشت:
 آقای علی دهقان رئیس هیات کوهنوردی شهرستان خوروبیابانک و سرپرست گروه کوهنوردی واحد پتاس موفق به فتح قله 5671 متری دماوند ( بام ایران )  شدند.
به گزارش پیام خور این صعود به دعوت از گروه کوهنوردی چکاد کوهستان اصفهان از روز پنج شنبه 17/05/92 لغایت 19/05/92 از جبهه غربی طی یک برنامه سه روزه به انجام رسید.
ادامه مطلب...


موضوعات مرتبط: خبر , ورزشی
ادامه مطلب

تاريخ : ۱۳٩٢/٥/٢۱ | ۸:٠٤ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()موضوعات مرتبط:

تاريخ : ۱۳٩٢/٥/۱٦ | ٢:۱۳ ‎ب.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

عید رمضان آمد و ماه رمضان رفت

صد شکر که این آمد و صد حیف که آن رفتموضوعات مرتبط:

تاريخ : ۱۳٩٢/٥/۱٦ | ۱۱:٥۸ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()
ویژه نامه عید سعید فطر

اعمال شب عید فطر:

از جمله لیالى شریفه شب عید فطر می باشد و در فضیلت و ثواب عبادت و احیاى آن احادیث ‏بسیار وارد شده و روایت‏ شده است که آن شب کمتر از شب قدر نیست. برای درک این شب عزیز انجام اعمالی از ائمه علیهم السلام به ما سفارش شده است :

 1- در هنگام غروب آفتاب غسل انجام شود .

 2- آن شب به نماز، دعا، استغفار، درخواست از حق تعالى و بیتوته در مسجد احیا گردد.

  3- بعد از نماز مغرب و عشاء ، نماز صبح و نمازعید فطر ذکر؛" الله اکبر الله اکبر، لا اله الا الله و الله اکبر الله اکبر و لله الحمد الحمد لله على ما هدانا و له الشکر على ما اولانا " گفته شود.

4- بعد از نماز مغرب و نافله آن، دست ها را به سوى آسمان بلند کرده و بگوید:" یا ذاالمن و الطول یا ذاالجود یا مصطفی محمد و ناصره صل على محمد و آل محمد و اغفرلی کل ذنب احصیته وهو عندک فی کتاب مبین." پس به سجده برود و صد مرتبه در سجده بگوید: " اتوب الى الله " پس هر حاجت که دارد از حق تعالى بخواهد که ان شاء الله تعالى بر آورده خواهد شد. در روایتی از ‏شیخ آمده که: بعد از نماز مغرب به سجده رود و بگوید" یا ذاالحول یا ذاالطول یا مصطفیا محمدا و ناصره صل على محمد و آل محمد واغفرلی کل ذنب اذنبته و نسیته انا و هو عندک فی کتاب مبین." سپس صد مرتبه " اتوب الى الله " بگو.

 5- زیارت امام حسین علیه السلام که فضیلت ‏بسیار دارد.

 6- ده مرتبه ذکر" یا دائم الفضل علی البریة یا باسط الیدین بالعطیة یا صاحب المواهب السنیة صل علی محمد و آله خیرالوری سجیة واغفرلنا یا ذاالعلی فی هذه العشیة." که از اعمال شب جمعه است، گفته شود.

 7- ده رکعت نماز که در شب آخر ماه رمضان اقامه می شود که به صورت پنج  نماز دو رکعتی ، در هر رکعت بعد از حمد، سوره توحید ده بار خوانده شود. و در رکوع و سجود ده مرتبه ذکر" سبحان الله والحمدلله و لا اله الاالله والله اکبر" گفته شود. پس از نماز هزار مرتبه استغفار کند و بعد از آن سر به سجده گذارد و بگوید:" یا حی یا قیوم یا ذاالجلال و الاکرام یا رحمان الدنیا والاخرة و رحیمهما یا ارحم الراحمین یا اله الاولین والآخرین اغفرلنا ذنوبنا و تقبل منا صلواتنا و صیامنا و قیامنا."

 8- بعد از نماز مغرب و نافله آن دو رکعت نماز بجا آورد، در رکعت اول بعد از حمد هزار مرتبه توحید و در رکعت دوم بعد از حمد، یک مرتبه توحید بخواند. بعد از سلام سر به سجده بگذارد و صد مرتبه ذکر" اتوب الى الله " گفته شود. پس از آن بگوید: " یا ذاالمن والجود یا ذاالمن والطول یا مصطفی محمد صلى الله علیه وآله صل على محمد وآله و افعل بی کذا و کذا و به جاى کذا حاجات خود را بطلبد و روایت است که حضرت امیرالمؤمنین علیه السلام این دو رکعت را به این کیفیت ‏بجا مى‏آورد پس سراز سجده برمى‏داشت و مى‏فرمود به حق آن خداوندى که جانم به دست قدرت او است هر که این نماز را بخواند، هر حاجتی از خدا بطلبد البته عطا کند و اگر به عدد ریگ هاى بیابان گناه داشته باشد خدا بیامرزد. و در روایت دیگر به جاى هزار مرتبه توحید صد مرتبه وارد شده است.

 9- چهارده رکعت نماز اقامه کند. بعد از هر دو رکعت سلام دهد و در هر رکعت بعد از حمد، یک بار آیةالکرسی و سه مرتبه توحید خوانده شود. براى هر رکعت، ثواب عبادت چهل سال و عبادت هر که در آن ماه روزه گرفته و نماز خوانده اعطاء می شود.

10- شیخ در مصباح فرموده که در آخر شب غسل کن و بر سجاده خود تا طلوع فجر بنشین و عبادت کن.

 اعمال روز عید

1- بعد از نماز صبح و نماز عید آن تکبیراتى را که در شب عید ذکر شد، گفته شود.

 2- پرداخت زکات فطره پیش از نماز عید.

 4- انجام غسل روز عید. که زمان آن بعد از طلوع فجر تا زمان به جا آوردن نماز عید است. در هنگام غسل بگو: " اللهم ایمانا بک و تصدیقا بکتابک واتباع سنة نبیک محمد صلى الله علیه و آله." و پس از غسل بگو:" اللهم اجعله کفارة لذنوبی و طهر دینی اللهم اذهب عنی الدنس."

 5- برای اقامه نماز عید لباس نیکو پوشیده و از عطر استفاده نمایید.

 6- پیش از نماز عید، در اول روز افطار کنى. و بهتر آن است که به خرما یا به شیرینى باشد. و شیخ مفید فرموده مستحب است خوردن مقدار کمى از تربت‏ سیدالشهداء علیه السلام که براى هر دردى شفا است.

 7- قبل از خروج از منزل برای نماز عید، دعایی را که از امام باقر علیه السلام روایت شده را بخوانی: " اللهم من تهیا فی هذاالیوم او تعبا او اعد واستعد لوفادة الى مخلوق رجاء رفده و نوافله و فواضله و عطایاه فان الیک یا سیدی تهیئتی و تعبئتی و اعدادی و استعدادی رجاء رفدک و جوائزک و نوافلک و فواضلک و فضائلک و عطایاک و قد غدوت الى عید من اعیاد امة نبیک محمد صلوات الله علیه و على آله و لم افد الیک الیوم بعمل صالح اثق به قدمته ولا توجهت ‏بمخلوق املته ولکن اتیتک خاضعا مقرا بذنوبی و اسائتی الى نفسی فیا عظیم یا عظیم یا عظیم اغفرلی العظیم من ذنوبی فانه لا یغفرالذنوب العظام الا انت ‏یا لا اله الا انت ‏یا ارحم الراحمین."

 8- اقامه نماز عید.

 9- زیارت امام حسین علیه السلام.

10- دعاى ندبه خوانده شود. سید بن طاوس فرموده که چون از دعا فارغ شود به سجده رود و بگوید:" اعوذ بک من نار حرها لا یطفى و جدیدها لا یبلى وعطشانها لا یروى" پس گونه راست را بر خاک بگذارد و بگوید:" الهی لا تقلب وجهی فی النار بعد سجودی وتعفیری لک بغیرمن منی علیک بل لک المن علی" سپس گونه چپ را بر خاک بگذارد و بگوید: " ارحم من اساء واقترف واستکان واعترف" پس به حال سجده شود و بگوید:" ان کنت‏ بئس العبد فانت نعم الرب عظم الذنب من عبدک فلیحسن العفو من عندک یا کریم " پس از آن صد بار بگوید: العفو العفو.موضوعات مرتبط:

تاريخ : ۱۳٩٢/٥/۱٦ | ۱۱:٤۸ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

در جلسه برگزاری نماز عید فطر از سوی مسؤلین محترم کمیته امداد نرخ فطریه وکفارات اعلام شد.

بنا به این گزارش نرخ فطریه امسال برای هر نفر 3,500تومان و کفاره برای هر روز افطار غیر عمد 1,200تومان وبرای هر روز افطار عمد 75,000تومان می باشد.

منبع: دفتر امام جمعه شهرستان خوروبیابانکموضوعات مرتبط: خبر

تاريخ : ۱۳٩٢/٥/۱٦ | ٩:٢۸ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()
نسیم خور: فهرست آثار تاریخی شهرستان خوروبیابانک تا پایان سال 90 که در فهرست آثار ملی کشور ثبت شده به شرح زیر است:
  

ردبف

نام اثر

قدمت

تاریخ ثبت

شماره ثبت

۱

قلعه - بیاضه

ساسانی - اسلامی

۱/۱۰/۱۳۸۰

۴۷۰۱

۲

آرامگاه استاد حبیب یغمایی - خور

پهلوی

۲۲/۸/۱۳۸۶

۱۹۸۵۳

۳

بقعه شمس الدین محمد - مهرجان

ایلخانیان

۲۲/۸/۱۳۸۶

۱۹۸۷۱

۴

مسجد عربها - خور

پهلوی

۲۲/۸/۱۳۸۶

۱۹۸۷۲

۵

آب انبار - ابراهیم آباد

قاجار

۲۲/۸/۱۳۸۶

۱۹۸۷۷

۶

خانه کافی - جندق

صفوی - قاجار

۸/۱۰/۱۳۹۰

۳۰۶۲۱

۷

خانه یغما - جندق

صدراسلام

۸/۱۰/۱۳۹۰

۳۰۶۲۴

۸

مسجد جامع - بیاضه

سلجوقی

۸/۱۰/۱۳۹۰

۳۰۶۳۰

۹

مسجد جامع - فرخی

صدر اسلام

۸/۱۰/۱۳۹۰

۳۰۶۲۳

 
منبع: میراث فرهنگی خور
 
آبشکوه:
نگاهی به فهرست آثار باستانی ثبت شده شهرستان که می اندازیم متوجه جالی خالی یک نام بزرگ در این فهرست و البته نامهای دیگری نیز می شویم.
زادگاه من روستای زیبای اردیب، قدمتی طولانی دارد به نحوی که بارها اسناد تاریخی آن را از طریق همین وبلاگ به رویت کاربران گرامی گذاشته ام و البته  به خاطر آب و هوای خوش آن "اردیب" همیشه محل سکونت امرا و فرمانداران خور و نایین بوده و در اینباره شکی نیست.
از مهمترین آثاری که البته تمامی مسوولین میراث شهرستان و نیز اسناد تاریخی آن را تایید می کنند آب انبار بزرگ روستا است که از جمله بزرگترین و قدیمیترین آب انبارهای شهرستانمان است. البته ندانم کاری و کج سلیقگی مسوولین بومی در حال حاضر باعث شده که این آب انبار حال و روز خوشی نداشت باشد و بیشتر به یک ویرانه شبیه شده است تا یک آب انبار!! و ما ایرانی ها چقدر استادیم در ویران کردن آثار و ابنیه بجای مانده از اسلاف مان!!!
... اما بگذریم. سوال اینجاست که چرا این منبع تاریخی بزرگ به ثبت نرسیده تا ما هر ساله علاوه بر داشتن بودجه ای مستمر برای حفظ و احیای آن در اختیار داشته باشیم و نیز شاهد حضور گردشگران داخلی و خارجی برای بازدید از آن باشیم؟؟؟ این سوالی است که پاسخ آن را باید مسوولین میراث اصفهان و نایین و خور در مرتبه اول و شورا و دهیار روستایمان در درجه بعد پاسخگوی آن باشند!!!
وبلاگ آبشکوه آمادگی دارد برای به ثبت رساندن این آب انبار بزرگ و تاریخی، هر نوع همکاری را با مسوولین محلی نموده و چنانچه در ارتباط با سوال فوق پاسخ مناسبی ارایه نمایند آنرا در این وبلاگ درج نماید.
البته آثار دیگری نیز اردیب دارد که جایش در فهرست بالا خالیست منجمله: دیوانخانه، خانه نو،سرو اردیب و ...


موضوعات مرتبط: خبر , نقد

تاريخ : ۱۳٩٢/٥/۱٦ | ٩:۱٠ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

آبشکوه: نماینده محترم جناب آقای طباطبایی! بجای مصاحبه هر روزه با خبرگزاری خانه ملت، سری به خور و بی آبی آن هم بزنید!!!! سری به روستاهای جنوبی خور و مشکلاتشان هم بزنید!!! سری به ....!!!! 

 

مسئولین محترم استان اصفهان آیا می دانید که شهروندان خوری از اواسط ماه مبارک رمضان با کمبود آب مواجه شده اند و در هفته جاری بیش از ۲۰ ساعت از شبانه روز دچار قطعی آب هستند؟

پیام خور: آیا کسی باور می کند در منازل یک شهر کویری در گرمای طافت فرسای تابستان که گرمای بالای ۴۵ درجه دارد بیش از یک هفته است که آبی یافت نمی شود؟

به گزارش پیام خور از اواسط ماه رمضان تاکنون آب مصرفی شهروندان خوری از طرف آبفای خور به کرات قطع شده است. این در حالی است که سد بازیاب و منابع تامین آب در روستاهای اطراف به دنبال بارشهای بی سابقه در سال گذشته ذخیره کافی برای مصرف شهروندان دارد ولی به علت وجود مشکلاتی در مسیر انتقال آب از منابع به سوی مخزن ۱۲۰۰۰ متر مکعبی شهر خور، ذخیره آب در این مخزن به کمترین حد خود رسیده است. این مشکلات در حالی بوجود آمده است که در اوایل سال جاری مخزن ذخیره آب شهر خور سریز شده بود.

قبل از شروع فصل گرما و ماه رمضان که مسئولین متوجه کم شدن حجم آب در مخزن شده بودند اقدام مناسبی جهت افزایش حجم آب نکردند و اکنون کار به جایی رسیده است که در طول شبانه روز به ندرت یک یا الی دو ساعت آب در لوله های منازل آن هم با افت شدید فشار آب به جریان می افتد. مشکل قطع آب در شهرک امام علی(ع)،فاطمیه و ولیعصر بیشتر از جاهای دیگر احساس می شود به گونه ای که در سه روز اخیر حتی قطره ای آب در برخی از منازل شهرک امام علی (ع)یافت نشده است. این درحالی است که ساکنین شمال خور به علت کم شدن ارتفاع به ندرت قطع شدن آب را احساس کرده اند اما همچنان با افت فشار آب مواجه هستند.

اگر مسئولین محترم که چند ماه قبل متوجه کم شدن ذخیره آب در مخزن شده بودند روزانه با قطع کردن یک ساعته آب و ذخیره آن در مخزن، اکنون به این بی آبی دچار نمی شدیم. متاسفانه مشکل ما این است که در دقیقه نود که مشکلات فرا می رسد به دنبال راه چاره می گردیم و مرتبا تقاضای صرفه جویی در مصرف آب می کنیم.

امسال که به هر سختی که بود گذشت ولی خواهشا مسئولین محترم برای سال آینده برنامه ریزی مناسبی داشته باشند تا این تجربه تلخ که اکنون به آن دچار شده ایم دیگر بار تکرار نشودموضوعات مرتبط: خبر , نقد

تاريخ : ۱۳٩٢/٥/۱٦ | ٩:٠٠ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

پیام خور: فرمانده انتظامی استان اصفهان گفت: روز گذشته در محورهای فرعی شهرستان نایین، یکی از سربازان نیروی انتظامی در درگیری با قاچیان موادمخدر به درجه رفیع شهادت نائل گردید.

به گزارش پیام خور به نقل از اینا، سردار عبد‌الرضا آقاخانی، در این باره اظهار داشت: متاسفانه روز گذشته، یکی از سربازان نیروی انتظامی در درگیری با قاچیان موادمخدر، در محورهای فرعی شهرستان نایین در منطقه بنوید، به درجه رفیع شهادت نائل گردید.

وی ادامه داد: در این درگیری سرباز رشید اسلام، "محمدرضا احمدی"، 20ساله از اهالی شهر تودشک، به شهادت رسیدند. وی گفت: در ادامه درگیری دو نفر قاچاقچی و سوداگر مرگ دستگیر شدند.
فرمانده انتظامی استان اصفهان خاطرنشان کرد: تشییع پیکر پاک این شهید بزرگوار، امروز ساعت 4بعدازظهر، از مقابل مسجد جامع شهر تودشک، به سمت گلزار شهدای این شهر برگزار میشود.موضوعات مرتبط: شهادت

تاريخ : ۱۳٩٢/٥/٩ | ٩:٥٩ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

انالله واناالیه راجعون

مرغ باغ ملکوتم نیم از عالم خاک       دوسه روزی قفسی ساخته اند از بدنم

زندگی صحنه ی یکتای هنرمندی ماست

 هر کسی نغمه ی خود خواند و از صحنه رود،

صحنه پیوسته بجاست،

خرم آن نغمه که مردم بسپارند به یاد.

       بانهایت تاسف و تأثر درگذشت همسری مهربان شادروان

 حمزه  آذر

را به اطلاع همشهریان ،دوستان و آشنایان می رساند و از خداوند متعال برای آن مرحوم مغفرت ،علو درجات و بهشت جاوید و برای بازماندگان ایشان صبرو شکیبایی مسئلت می نماید.

مدیریت وبلاگ آبشکوه مصیبت وارده را به همسر  داغدار آنمرحوم ،کلیه بستگان وآشنایان تسلیت عرض می نماید.

 موضوعات مرتبط: خبر

تاريخ : ۱۳٩٢/٥/٩ | ٩:٤٤ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

امام علی(ع) از ولادت تا شهادت

ولادت

حضرت‌على‌ ( ع‌ ) نخستین‌ فرزند خانواده‌ هاشمى‌ است‌ که‌ پدر و مادر او هر دو فرزند هاشم‌اند . پدرش‌ ابوطالب‌ فرزند عبدالمطلب‌ فرزند هاشم‌ بن‌ عبدمناف‌ است‌ و مادر او فاطمه‌ دختر اسد فرزند هاشم‌ بن‌ عبدمناف‌ مى‌باشد . خاندان‌ هاشمى‌ از لحاخ‌ فضائل‌ اخلاقى‌ و صفات‌ عالیه‌ انسانى‌ در قبیله‌ قریش‌ و این‌ طایفه‌ در طوایف‌ عرب‌ ، زبانزد خاص‌ و عام‌ بوده‌است‌ . فتوت‌ ، مروت‌ ، شجاعت‌ و بسیارى‌ از فضایل‌ دیگر اختصاص‌ به‌ بنى‌هاشم‌ داشته‌ است‌ .(1)

یک‌ از این‌ فضیلتها در مرتبه‌ عالى‌ در وجود مبارک‌ حضرت‌على‌ ( ع‌ ) موجود بوده‌است‌ .

فاطمه‌ دختر اسد به‌ هنگام‌ درد زایمان‌ راه‌ مسجدالحرام‌ را در پیش‌ گرفت‌ و خود را به‌ دیوار کعبه‌ نزدیک‌ ساخت‌ و چنین‌ گفت‌ :

" خداوندا ! به‌ تو و پیامبران‌ و کتابهایى‌ که‌ از طرف‌ تو نازل‌ شده‌اند و نیز به‌ سخن‌ جدم‌ ابراهیم‌ سازنده‌ این‌ خانه‌ ایمان‌ راسخ‌ دارم‌ . پرودگارا ! به‌ پاس‌ احترام‌ کسى‌ که‌ این‌ خانه‌ را ساخت‌ ، و به‌ حق‌ " کودکى‌ که‌ در رحم‌ من‌ است‌ ، تولد این‌ کودک‌ را بر من‌ آسان‌ فرما ! لحظه‌اى‌ نگذشت‌ که‌ دیوار جنوب‌ شرقى‌ کعبه‌ در برابر دیدگان‌ عباس‌ بن‌ عبدالمطلب‌ و یزید بن‌ تعف‌ شکافته‌شد .(2)

فاطمه‌ وارد کعبه‌ شد ، و دیوار به‌ هم‌ پیوست‌ . فاطمه‌ تا سه‌ روز در شریفترین‌ مکان‌ گیتى‌ مهمان‌ خدا بود . و نوزاد خویش‌ سه‌ روز پس‌ از سیزدهم‌ رجب‌ سى‌ام‌ عام‌ الفیل‌ فاطمه‌  را به‌ دنیا آورد .(3)


دختر اسد از همان‌ شکاف‌ دیوار که‌ دوباره‌ گشوده‌ شده‌بود بیرون‌ آمد و گفت: ‌" پیامى‌ از غیب‌ شنیدم‌ که‌ نامش‌ را " على‌ " بگذار . " (4)

دوران کودکی

حضرت‌على‌ ( ع‌ ) تا سه‌ سالگى‌ نزد پدر و مادرش‌ بسر برد و از آنجا که‌ خداوند مى‌خواست‌ ایشان‌ به‌ کمالات‌ بیشترى‌ نائل‌ آید ، پیامبر اکرم‌ ( ص‌ ) وى‌ را از بدو تولد تحت‌ تربیت‌ غیر مستقیم‌ خود قرار داد .

تا آنکه‌ ، خشکسالى‌ عجیبى‌ در مکه‌ واقع‌ شد .

ابوطالب‌ عموى‌ پیامبر ، با چند فرزند با هزینه‌ سنگین‌ زندگى‌ روبرو شد . رسول‌اکرم‌ ( ص‌ ) با مشورت‌ عموى‌ خود عباس‌ توافق‌ کردند که‌ هر یک‌ از آنان‌ فرزندى‌ از ابوطالب‌ را به‌ نزد خود ببرند تا گشایشى‌ در کار ابوطالب‌ باشد .

عباس‌ ، جعفر را و پیامبر ( ص‌ ) ،  على‌ ( ع‌ ) را به‌ خانه‌ خود بردند .(5)


به‌ این‌ طریق‌ حضرت‌على‌ ( ع‌ ) به‌ طور کامل‌ در کنار پیامبر قرار گرفت‌ . على‌ ( ع‌ ) آنچنان‌ با پیامبر ( ص‌ ) همراه‌ بود ، حتى‌ هرگاه‌ پیامبر از شهر خارج‌ مى‌شد و به‌ کوه‌ و بیابان‌ مى‌رفت‌ او را نیز همراه‌ خود مى‌برد . (6)

ادامه مطلب...موضوعات مرتبط: شهادت
ادامه مطلب

تاريخ : ۱۳٩٢/٥/٧ | ٩:۱۸ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()
یا علی

 "لیله القدر خیر من الف شهر"

شب نوزدهم:

اولین شب از شب‌های قدر است و شب قدر همان شبی است که در تمام سال شبی به خوبی و فضیلت آن نمی‌رسد و عمل در آن بهتر است از عمل در هزار ماه و در آن شب تقدیر امور سال رقم می‌خورد و ملائکه و روح که اعظم ملائکه است در آن شب به اذن پروردگار به زمین نازل می‌شوند و به خدمت امام زمان علیه‌السلام مشرف می‌شوند و آنچه برای هر کس مقدر شده است بر امام علیه السلام عرض می‌کنند.

اعمال شب قدر بر دو نوع است: یکی آن که در هر سه شب انجام می‌شود و دیگر آن که مخصوص هر شبی است.

 اعمالی که در هر سه شب مشترک است:

1- غسل. (مقارن غروب آفتاب، که بهتر است نماز عشاء را با غسل خواند.)

2- دو رکعت نماز وارد شده است که در هر رکعت بعد از حمد، هفت مرتبه توحید بخواند و بعد از فراغ هفتاد مرتبه اَستَغفُرِاللهَ وَ اَتوبُ اِلَیهِ و در روایتی است که از جای خود برنخیزد تا حق تعالی او و پدر و مادرش را بیامرزد.

3- قرآن مجید را بگشاید و بگذارد در مقابل خود و بگوید: اَللّهُمَّ اِنّی اَسئَلُِکَ بِکِتابِکَ المُنزَلِ وَ ما فیهِ اسمُکَ الاَکبَرُ و اَسماؤُکَ الحُسنی وَ ما یُخافُ وَ یُرجی اَن تَجعَلَنی مِن عُتَقائِکَ مِنَ النّار. پس هر حاجت که دارد بخواهد.

4- مصحف شریف را بگیرد و بر سر بگذارد و بگوید:

اَللّهمَّ بِحَقِّ هذاالقُرآنِ وَ بِحَقِّ مَن اَرسَلتَه بِه وَ بِحَقِ کُلِّ مومنٍ مَدَحتَه ُ فیهِ وَ بِحَقِّکَ عَلَیهِم فلا اَحَدَ اَعرَفُبِ بِحَقِّکَ مِنکَ.

ده مرتبه بگوید: بِکَ یا الله

ده مرتبه: بِمُحَمَّدٍ

ده مرتبه: بِعلیٍّ

ده مرتبه: بِفاطِمَةَ

ده مرتبه: بِالحَسَنِ

ده مرتبه: بِالحُسَین ِ

ده مرتبه: بِعلیّ بنِ الحُسین

ده مرتبه: بِمُحَمَّدِ بنِ عَلِیٍّ

ده مرتبه: بِجَعفَر بنِ مُحَمَّدٍ

ده مرتبه: بِموُسی بنِ جَعفَر ٍ

ده مرتبه: بِعلیِّ بنِ مُوسی

ده مرتبه: بِمُحَمَّدِ بنِ عَلِیٍّ

ده مرتبه: بِعَلِیِّ بنِ مُحَمَّدٍ

ده مرتبه: بِالحَسَنِ بنِ عَلِیٍّ

ده مرتبه: بِالحُجَّةِ.

 پس از این عمل هر حاجتی که داری طلب کن.

5- زیارت امام حسین علیه السلام است؛ که در روایت آمده است که چون شب قدر می‌شود منادی از آسمان هفتم ندا می‌کند که حق تعالی آمرزید هر کسی را که به زیارت قبر امام حسین علیه السلام آمده است.

6- احیا داشتن این شب‌ها. در روایت آمده هر کس احیا کند شب قدر را گناهان او آمرزیده شود هر چند به عدد ستارگان آسمان و سنگینی کوه‌ها و وزن دریاها باشد.

7- صد رکعت نماز بخواند که فضیلت بسیار دارد، و افضل آنست که در هر رکعت بعد از حمد ده مرتبه توحید بخواند.

8- این دعا خوانده شود: اَللّهُمَّ اِنّی اَمسَیتُ لَکَ عَبدًا داخِرًا لا اَملِکُ لِنَفسی وَ اَعتَرِفُ...

 اعمال مخصوص هر شب قدر

 شب نوزدهم:

 1- صد مرتبه "اَستَغفُرِاللهَ رَبی وَ اَتوبُ اِلَیه".

2- صد مرتبه " اَللّهُمَّ العَن قَتَلَةَ اَمیرَالمومنینَ".

3- دعای "یا ذَالَّذی کانَ..." خوانده شود .

4- دعای " اَللّهَمَّ اجعَل فیما تَقضی وَ..." خوانده شود.

 شب بیست و یکم:

فضیلتش زیادتر از شب نوزدهم است، و باید اعمال آن شب را از غسل و احیاء و زیارت و نماز، هفت قل هو الله و قرآن بر سر گرفتن و صد رکعت نماز و دعای جوشن کبیر و غیره در این شب به عمل آورد، در روایات تاکید شده در غسل و احیاء و جدّ و جهد در عبادت در این شب و شب بیست و سوم.موضوعات مرتبط: شب قدر , دانستنی

تاريخ : ۱۳٩٢/٥/٥ | ٩:۱٤ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()
 

مهمانی حق چه با صفا شد

میلاد امام مجتبی شدموضوعات مرتبط: ائمه اطهار

تاريخ : ۱۳٩٢/٥/۱ | ٩:٥۳ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()
 
یکی از از اصطلاحاتی ست که تقریباً دیگر کسی ریشه و منشاء آن را به یاد ندارد. بوق سگ از اصطلاحات بازاری است و منظور از بکاربری آن، تا دیر وقت کار کردن می‌باشد. مثلاً گفته می‌شود:« تا بوق سگ کار می‌کنم و فلان و بهمان» یا « بچه که نباید تا بوق سگ بیرون از خونه باشه که!» در همه این جملات بوق سگ دلالت بر مفهوم دیر وقتی و زمان طولانی از حد بیرون دارد.
و اما ریشه آن:
ادامه مطلب...


موضوعات مرتبط: دانستنی
ادامه مطلب

تاريخ : ۱۳٩٢/٥/۱ | ٩:٤٧ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

هرگز در زندگی این دو را ابراز نکنید نخست، آنچه نیستید  و  دوم ، همه آنچه هستید!

  
 تلاش کنیم ندیده ها را ببینیم
دیدن آنچه که همه میبینند هنر نیست!
 
 
  بهترین آیینه وجدان توست...
آگاه و بیدار باش...
 
 
  
 عمری گذشت تا باورمان شد
آنچه را باد برد...
خودمان بودیم...
  
 ثبت احوال در شناسنامه ام
همه چیز را ثبت کرده
جز احوالم...
  
 نه صدایش را نازک کرده بود
نه دستانش را آردی...
از کجا باید به گرگ بودنش شک میکردم؟؟
 
 چه خوشبختی بزرگی است...
بدبختی های کوچک!
 
  
جسم ما باغی است
که "اراده"
باغبان آن است
 اگر درد داری تحمل کن
روی هم که تلنبار شد
دیگر نمیفهمی کدام درد از کجاست
کم کم خودش بی حس میشود!!
 
 روزگاریست که شیطان فریاد میزند
آدمی پیدا کنید، سجده خواهم کرد!
  
 
 راز این هستی چیست؟
ما چرا آمده ایم؟
کار ما نیست گذر از هستی
گذر از آدم ها
کار ما شاید
پر کردن تنهایی یک دل تنها باشد
 
 یادم نرود که: من تنها هستم... اما تنها من نیستم که تنها هستم!
 
 خدایا!
من دلم قرصه!
کسی غیر از تو با من نیست
خیالت از زمین راحت، که حتی روز روشن نیست
کسی اینجا نمیبینه، که دنیا زیر چشماته
یه عمره یادمون رفته، زمین دار مکافاته
فراموشم شده گاهی، که این پایین چه ها کردم
که روزی باید از اینجا، بازم پیش تو برگردم
خدایا وقت برگشتن، یه کم با من مدارا کن
شنیدم گرمه آغوشت
اگه میشه منم جا کن...


موضوعات مرتبط: دانستنی

تاريخ : ۱۳٩٢/٥/۱ | ٩:٤۱ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

با سلام،یک مطلب خواندنی. مهم نیست که حتماً واقعیت دارد یا نه. مهم این است که معقول  نماید:

بعد از جنگ آمریکا با کره، ژنرال ویلیاممایر که بعدها به سمت روانکاو ارشد ارتش آمریکا منصوب شد، یکی از پیچیده ترین موارد تاریخ جنگ در جهان را مورد مطالعه قرار میداد.
حدود 1000 نفر از نظامیان آمریکایی در کره، در اردوگاهی زندانی شده بودند که از استانداردهای بین المللی برخوردار بود. زندان با تعریف متعارف تقریباً محصور نبود. آب و غذا و امکانات به وفوریافت میشد. ازهیچیک از تکنیکهای متداول شکنجه استفاده نمیشد.
اما بیشترین آمار مرگ زندانیان در این اردوگاه گزارش شده بود.* *زندانیان به مرگ طبیعی می مردند. امکانات فرار وجود داشت اما فرار نمیکردند. بسیاری از آنها شب میخوابیدند و صبح دیگر بیدار نمیشدند. آنهایی که مانده بودند احترام درجات نظامی را میان خود رعایت نمیکردند و عموماً با زندانبانان خود طرحدوستی میریختند.
*
دلیل این رویداد، سالها مورد مطالعه **قرار گرفت و ویلیام مایر نتیجه تحقیقات خود را به این شرح ارائه کرد:*
ادامه مطلب را حتما بخوانید...موضوعات مرتبط:
ادامه مطلب

تاريخ : ۱۳٩٢/٥/۱ | ٩:۱٧ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()