اسفند ماه 1390 را به یاد دارید همان روزهایی که قرار بود کرسیهای مجلس برای یک دوره 4 ساله صاحب منصبان خود را بشناسند. در آن روزهای سرد زمستانی برای من و تو و داغ داغ برای کاندیداهای محترم آنروزها با همه ی زشت و زیبایی هایش گذشت و انتخابات علیرغم همه ی ناملایماتش برگزار شد. از صندوق رای مردم در حوزه نایین و خوروبیابانک که مردمانش همیشه در پای صندوقهای رای (به گواه تاریخ و آمارهایش) حاضر بودند و پس از سپری نمودن سه دوره کاندیدای اصلاح طلبان(مهندس رضوی) و دو دوره اصولگرایان(دکتر حسنی) تصمیم گرفتند به کسی که به زعم خودش و بنا به سخنان خودش در آن دوران نه اصولگرا و نه اصلاح طلب بلکه یک فرد میانه رو است رای دادند و او را برای 4 سال بعنوان نماینده خود راهی بهارستان کردند.

... از آن روزها مدت زمانی می گذرد (حدود 20ماه) و دیگر وقتش است که جناب سید بزرگوار و دوست داشتنی برخی از عملکردهای خود را در این 20 ماهه رو کند و به صورت عمومی اعلام نماید. این توقع بیجایی نیست و من و تمامی وبلاگ نویسان حاضریم آنرا بی کم و کاست منتشر کنیم و در جای خود نقد نماییم.

اما اگر اکنون نقدی بر عملکرد 20 ماهه ایشان وارد کنیم نابجاست چرا که ما نمی دانیم که ایشان چه عملکرد پنهان و پیدایی در حوزه انتخابیه خود داشته است که عملکرد ایشان را به نسبت نمایندگان ادوار گذشته و نیز شعارهای انتخاباتی اش به بوته نقد بکشیم و پاسخ سوالاتمان را بپرسیم. پس بی صبرانه منتظر انتشار عملکرد ایشان هستیم و از ایشان و دفتر و مسول دفتر ایشان تقاضا مندیم این خواسته بجای ما را در کوتاهترین زمان ممکن جامه عمل بپوشانند. انشالله  موضوعات مرتبط: خبر

تاريخ : ۱۳٩٢/٧/۳٠ | ٩:۱٠ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

گوشه ای از زندگانی امام هادی علیه السلام

امام دهم، حضرت على بن محمد الهادى- علیهماالسلام- بنا به قول مشهور در تاریخ پانزدهم ذیحجه سال 212 هجرى در حوالى مدینه متولد شدند .
بعضى ولادت آن حضرت را دوم و بعضى پنجم ماه رجب دانسته اند .
مادر گرامى آن حضرت، "سمانه مغربیه" نام داشت که از زنان فاضله عصر خود بود و بسیار روزه مستحبى مى گرفت .
امام هادى در وصف مادر گرامى خویش فرمودند: "مادرم آشنا به حق من و از اهل بهشت است .
شیطان به او نزدیک نمى شود و آزار ستمگران به او نمى رسد و خداوند حافظ او است.
" نام امام دهم ،"على" و کنیه آن حضرت "ابوالحسن ثالث" است ("ابوالحسن ماضى" نیز گفته شده است) .
مشهورترین القاب ایشان "هادى" و "نقى" است .
از آنجا که ایشان و فرزندشان امام حسن عسکرى- علیهما السلام- در محله اى از سامرا به نام "عسکر" (یعنى لشکر و سپاه) سکونت داشتند (و در حقیقت تحت نظر بودند)، به آن دو بزرگوار لقب "عسکرى" نیز داده بودند .
بنا به برخى نقلها، جمعى نزد متوکل،(دهمین و سفاکترین خلیفه عباسى) بدگویى کردند و گفتند که آن حضرت در منزل خود، اسلحه زیادى مخفى نموده و قصد قیام دارد و از شیعیانش در قم نیز نامه هاى فراوانى دریافت مى کند .
ادامه مطلب...موضوعات مرتبط:

تاريخ : ۱۳٩٢/٧/٢٩ | ٩:۱۸ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

مقدمه:

روستای زیبا و تاریخی اردیب از روستاهای جنوبی و سرسبز منطقه خورو بیابانک است.فاصله این روستا تا اصفهان 370 کیلومتر ، تا نایین 230 کیلومتر و تا خوروبیابانک 37کیلومتر است.این روستا دارای آثار تاریخی و باستانی زیادی است و یکی از خوش آب و هواترین روستاهای منطقه است. دارای جاذب های توریستی فراوان از قبیل خانه نو، دیوان خانه، آب انبار قدیمی ، دشتی سرسبز و ... می باشد.

مشکل:

همه ی همشهریان عزیز اردیبی می دانند که روستای اردیب دارای دو منبع تامین آب می باشد 1- آب قنات و 2- آب چاه لرد. از قدیم الیام تا بحال آب قنات اردیب که اتفاقا آب بسیار شیرین و طعم گوارایی است برای آبیاری زمینهای کشاورزی است و بدینوسیله روستای اردیب دارای دشتی سرسبز همراه با انواع میوه ها و سیفی جات وسبزیجان و ... است که برخی از سیفی جات و میوه های آن نه تنها در منطقه خوروربیابانک بلکه در شهرهای بزرگ نیز دارای اسم و رسمی برای خود است ...بگذریم.. اما آب آشامیدنی مردمان روستا از قدیم از طریق لوله کشی و از چاهی که در بیرون آبادی قرار دارد تامین می شود که این آب نه تنها دارای طعم و مزه ی خوبی نیست بلکه از املاح زیادی نیز برخوردار است. به نحوی که علت بیشتر امراضی مثل سنگ کلیه و ... املاح اضافی آب شرب تشخیص داده شده است همجنین مردم هم از مصرف این آب ناراضی هستن.

... القصه برای رفع این مشکل در زمانهای دور، پیشینیانمان آب انباری درست کردند که اتفاقا یکی از بزرگترین آب انبارهای شهرستانهای نایین و خور محسوب می شود و روال کار این آب انبار اینگونه بود که آبهای هرز کشاورزی را در زمستان به این آب انبار وارد می کردند تا ذخیره ای باشد برای استفاده آشامیدین مردم. و در تابستان هم که آب برای زراعت عموما کم است هر کسی به نوبت مقداری از این آب کشاورزی خود را برای استفاده مردم به آب انبار سرازیر می کرد و مردم با استفاده از ظرفهای مخصوص (دبه، سطل و ...) این آب را به خانه هایشان می بردند برای مصرف روزانه. با تخریب بخشی از گنبد این آب انبار قدیمی و کم توجهی مسولان محلی و مخصوصا مسولان شهرستان خور این اب انبار خشک شد و مرد از ترس سقوط کسی به داخل آن و رخ دادن حادثه ای ناگوار قید آنرا برای استفاده بعنوان منبع آب شرب زده اند(البته امید به بازسازی آن جه حفظ آثار تاریخی روستا میرود).

در زمان شورای قبلی پیشنهاداتی برای رفع مشکل آب روستا داده شد که از آنجمله: 1-ساخت مخزنی بزرگ در قسمت جنوبی دشت و سرازیر نمودن آبهای هرز زمستان و نیز آبگیری آن در تابستان به نوبت و اتصال لوله آن منبع به منبع میان دشت(محل تامین آب شرب روستا) و جایگزینی آب آن منبع بجای منبع فعلی.2-جابجا کردن آب قنات با آب شرب فعلی و استفاده کشاورزان از آب چاه بجای آب قنات و استفاده مردم روستا از آب قنات بجای آب چاه و در همین راستا تعویض لوله های آب آشامیدنی و تعویض پمپ آبکش داخل چاه برای تقویت و آب دهی فراوان به کشاورزان.3- به جریان انداختن آب دوحلقه چاه میان روستا (چاه سرشیر و چاه پشت خونه مرحوم حمزه آذر) و آزمایش آب و دبی آبدهی این دو چاه و استفاده از آب آن برای کشاورزی و یا شرب در صورت مناسب بودن و نداشتن املاح.

تاکنون و علیرغم درخواستهای مکرر مردم روستا، بنا به دلایلی انجام هیچکدام از این راهکارها عملی نشده است و شوراهای گذشته و نمایندگان مجلس در ادوار گذشته و نیز مسوولین خوری هیچکدام قدمی در این خصوص برنداشته اند. لذا از تمامی دوستان عزیز همشهری مخصوصا اعضای شورا و دهیار جدید و نیز اعضای هیات متوسلین به حضرت مهدی(عج) اردیبی های مقیم تهران درخواست می شود نظزات و ایده های خود را جهت رفع این مشکل و البته مشکل فشار کم آب در تمامی فصول سال و نیز ترکیدگی لوله در اکثر کوچه ها به اعضای شورا ارایه نمایند و یا طی جلسه ای در ایام محرم و یا عید نوروز که اکثرا عازم روستا می شوند با هم اندیشی هم گامی در جهت رفع مشکل و آبادانی روستا برداریم انشالله.      موضوعات مرتبط: خبر , دانستنی

تاريخ : ۱۳٩٢/٧/٢۸ | ٩:۱٠ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

پیام خور: در حاشیه همایش پیاده روی خانوادگی که صبح دیروز برگزار شد ورزشکار نمونه شهرستان خوروبیابانک در سال ۹۲ انتخاب شد.

 به گزارش پیام خور اداره ورزش و جوانان شهرستان خوروبیابانک آقای علی دهقان که در سال جاری موفق به فتح قله دماوند و قله سبلان شده بود را به عنوان ورزشکار برتر شهرستان انتخاب کرد و با اهدای لوح تقدیر از وی تقدیر و تشکر نمود.موضوعات مرتبط: خبر

تاريخ : ۱۳٩٢/٧/٢٧ | ٤:٠۳ ‎ب.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

امام باقر

مراسم ویژه به مناسبت شهادت پنجمین اختر تابناک امامت و ولایت حضرت امام محمد باقر(علیه السلام) همزمان با شب شهادت آن امام همام ساعت 19 با حضور برادران و خواهران هیاتی در حسینیه صاحب الزمان (عجل الله)(اردیبی های مقیم مرکز) با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید آغاز گردید. در ادامه مراسم مداحان اهل بیت عصمت و طهارت در سوگ امام باقر(ع) به مرثیه خوانی و نوحه سرایی ژرداختند و سپس خطیب ارجمند حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج آقای نظیف سخنانی ارزشمند به شرح زیر در باب مهمترین ویژگی های دوران امامت  امام باقر(ع)-ذکر و نشر احادیث و علوم دینی- ایراد فرمودند.

-یکی از مهمترین القاب امام پنجم، باقرالعلوم به معنای شکافنده علوم است که این لقب توسط خداوند به این امام اعطا شده استو چگونگی اعطای این لقب نیز اینگونه است که روزی پیامبر اسلام (ص) در مسجد بودند جناب جابر خدمت ایشان رسید و پیامبر به جابر فرمودند شما زنده خواهی ماند تا یکی از فرزندان من که هم نام من است و شبیه ترین امت من به من است را در خواهی کرد که به او خداوند لقب باقر عنایت کرده است.جابر سلام ما را به او برسان و این مطلب را خدمت ایشان عرضه بدار. جابر تا آن زمان زنده ماند و ضمن ابلاغ سلام پیامبر اسلام حضرت محمد(صلی الله و علیه و آله و سلم) به امام پنجم لقب باقر را نیز از طرف پیامبر که از طرف خداوند به او عنایت شده بود را به ایشان بیان نمودند.

-در باب احادیث و اینکه از امام باقر(ع) احادیث زیادی برجای مانده و روایت شده نیز ذکر این مطالب مهم است :

نکته اول:توجه به واقعی بودن حدیث روایت شده در کتب و اینکار(واقعیت حدیث) از 4 راه قابل کشف است:الف) مطابقت با کتاب خدا(قرآن) ب-مطابقت حدیث با سیره و سنت پیامبر و ائمه معصومین(ع) ج- اجماع علما و راویان بر روی حدیث نقل شده  د-رجوع به عقل.   در این خصوص اهل تسنن سعی فراوانی نمودند که احادیثی را جعل کنند که نمونه آن اینست که روزی در محضر ابوبکر و عمر نقل شد که پیامبر فرموده این دو جزو پیران و بزرگان اهل بهشتند که اگر مقایسه کنیم با 4 مرجع بالا متوجه می شویم که این حدیث جعلی است زیرا مطابق نص صریح قرآن در بهشت هیچ آدم پیری وجود ندارد و همه ی اهل بهشت شباب(جوانان) هستند. 

نکته دوم: توجه به احادیث صحیح و استفاده کردن از آنها در مسیر زندگی توسط مسلمانان و بخصوص شیعیان برای موفقیت و سربلندی در زندگی. در همین رابطه کتابی بسیار ارزشمند از آیت الله جوادی آملی بنام "مفاتیح الحیات"  است که از نقطه قبل از تولد تا زمان مرگ یک انسان را بر اساس دستورات دین و شرع مقدس اسلام و احادیث صحیحه شرح داده و نیز کتب دیگری هم هست که بسایر ارزشمند هستند اما مهمترین نکته عمل به احادیث است چرا که بدون عمل به احادیث جامعه دچار انحطاط  و فروپاشی می شود.

ایشان سخنان خود را با ذکر مصیبت شهادت حضرت امام باقر(ع) به پایان رساندند.

در ادامه  عزاداران بر سر سفره خوان و کرم امام محمد باقر(ع) پذیرایی شده و مراسم ساعت 21 پایان پذیرفت. 

 موضوعات مرتبط: شهادت , خبر

تاريخ : ۱۳٩٢/٧/٢۱ | ٩:٢۱ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

امام باقر

زهر ستم زد شرر به پیکر اطهرش
تو آگهی ای خدا، چه آمده بر سرش
به گوش اهل ولا می رسد این زمزمه
ز کینه پرپر شده دست گل فاطمه

شرح مختصری از زندگینامه

نام مبارک امام پنجم محمد بود . لقب آن حضرت باقر یا باقرالعلوم است ، بدین جهت که : دریای دانش را شکافت و اسرار علوم را آشکارا ساخت . القاب دیگری مانند شاکر و صابر و هادی نیز برای آن حضرت ذکر کرده اند که هریک باز گوینده صفتی از صفات آن امام بزرگوار بوده است . کنیه امام " ابوجعفر " بود . مادرش فاطمه دختر امام حسن مجتبی ( ع ) است . بنابراین نسبت آن حضرت از طرف مادر به سبط اکبر حضرت امام حسن ( ع ) و از سوی پدر به امام حسین ( ع ) می رسید . پدرش حضرت سیدالساجدین ، امام زین العابدین ، علی بن الحسین ( ع ) است . تولد حضرت باقر ( ع ) در روز جمعه سوم ماه صفر سال 57هجری در مدینه اتفاق افتاد . در واقعه جانگداز کربلا همراه پدر و در کنار جدش حضرت سید الشهداء کودکی بود که به چهارمین بهار زندگیش نزدیک می شد . دوران امامت امام محمد باقر ( ع ) از سال 95هجری که سال درگذشت امام زین العابدین ( ع ) است آغاز شد و تا سال 114ه . یعنی مدت 19سال و چند ماه ادامه داشته است .

ادامه مطلب...موضوعات مرتبط: ائمه اطهار , شهادت
ادامه مطلب

تاريخ : ۱۳٩٢/٧/٢٠ | ٢:۱٤ ‎ب.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

پیام خور: معاون آموزشی آموزش و پرورش خور در مورد به کارگیری آشپزسابق این اداره در سمت معلم کلاس دوم یکی از مدارس شهر جندق توضیحاتی جهت روشن شدن افکار عمومی ارائه نمود.

 رضا وهاب در این مورد به پیام خور گفت: آقای محسن فیروزی خبرنگار ایسنا در خوروبیابانک امانت در مصاحبه با اینجانب را رعایت ننمودند و تمامی نظرات و توضیحات بنده را در خصوص نحوه و علت به کارگیری نیروی مذکور درکلاس درس را منعکس ننمودند.

 وی افزود: بنده به هیچ عنوان موافق تیتر انتخابی این خبرنگار نبوده و راضی نیستم با این تیتر جنجالی به همکاران من توهین شود.

ادامه مطلب...موضوعات مرتبط: خبر
ادامه مطلب

تاريخ : ۱۳٩٢/٧/٢٠ | ٩:۱۸ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

بر اساس شنیده ها بنا به دلایلی که فرمانداری خور اعلام نموده است آقای علیرضا ثابتی که لیاقت و شایستگی ایشان بالاتر از این حرفهاست موفق نشده اند دهیار روستا شوند و شورای محترم روستا آقای علی ثابتی فرزند مرحوم ثابت خان را به عنوان دهیار معرفی نموده است که برای ایشان آرزوی توفیق در این مسوولیت را از درگاه خداوند متعال خواهان و خواستاریم.موضوعات مرتبط: خبر

تاريخ : ۱۳٩٢/٧/۱٦ | ٩:٢۳ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

یک آشپز شاغل در آموزش و پرورش خور و بیابانک یک شبه معلم مدرسه ابتدایی شد.

با وجود اینکه بسیاری از فارغ التحصیلان دانشگاه‌ها بیکار هستند و بخشی از این بیکاران را فرزندان فرهنگی شاغل و بازنشسته تشکیل می‌دهند، آشپز آموزش و پرورش خوروبیابانک بدون گذراندن حتی یک ساعت دوره آموزشی، معلم مدرسه ابتدایی شهر جندق شد.

معترضان ‌که بیشتر شاغلان و بازنشستگان فرهنگی هستند در اعتراضی با درخواست‌های کتبی و شفاهی به مسوولان ذیربط، فرمانداری و دفتر نماینده شهرستان خواستار رسیدگی به این اقدام آموزش و پرورش شدند.

ادامه مطلب...

منبع گزارش: ایسنا 

همچنین به نقل از پیام خور

 موضوعات مرتبط: خبر
ادامه مطلب

تاريخ : ۱۳٩٢/٧/۱٦ | ٩:۱٥ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()


موضوعات مرتبط:

تاريخ : ۱۳٩٢/٧/۱٤ | ۱٠:٥۳ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

انا لله و انا الیه راجعون

اخوان گرام حاج رضا، حاج جواد و محمد جعفری

بدینوسیله درگذشت ابوی گرامیتان مرحوم مغفور شادروان

 حاج حسن جعفری 

که عمری را در درگاه اباعبدلله الحسین(ع) و ساحت مقدس آقا صاحب الزمان(عج) به نوکری و خدمتگزاری مشغول بود را به شما تسلیت عرض نموده، علو درجات در بهشت برین و صبر و اجر جزیل برای شما بزرگوارن از درگاه خداوند مسالت می نمایم.

وبلاگ آبشکوه:مصیبت وارده را به خاندان جعفری و کلیه بستگان وآشنایان تسلیت عرض می نماید.موضوعات مرتبط:

تاريخ : ۱۳٩٢/٧/۱٠ | ٤:٢٤ ‎ب.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

مرغ باغ ملکوتم نیم از عالم خاک       دوسه روزی قفسی ساخته اندازبدنم

زندگی صحنه ی یکتای هنرمندی ماست

 هر کسی نغمه ی خود خواند و از صحنه رود،

صحنه پیوسته بجاست،

خرم آن نغمه که مردم بسپارندبه یاد.

       بانهایت تاسف و تأثر درگذشت پدری مهربان و فداکار

خادم الحسین، مرحوم مغفور شادروان

 آقای حاج حسن جعفری

(بزرگ خاندان جعفری)

را به اطلاع همشهریان ،دوستان و آشنایان می رساند.

 از خداوند متعال برای آن مرحوم مغفرت ،علو درجات و بهشت جاوید و برای بازماندگان ایشان صبرو شکیبایی مسئلت می نماید.موضوعات مرتبط: خبر

تاريخ : ۱۳٩٢/٧/۱٠ | ٤:۱٦ ‎ب.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()
آبشکوه: متن زیر را یکی از عزیزان خواننده برای وبلاگ فرستاده که حاوی مطلب مهم و جالبی در مورد یافتن داروهای کمیاب است.
به نظرم رسید باز نشر و توزیع و اطلاع رسانی در این مورد در حد مقدورات خالی از لطف نیست.....
 
 
قبلا بارها از مشکلات نایابی و کمیابی دارو شنیده و دیده بودم و اتفاقا این مسئله آخرهای هفته بود که مجددا سراغم آمد و برای پیدا کردن یک آمپول به هر دری زدم و سر از اکثر داروخانه‌‌ها درآوردم، اما مأیوس و نومید دست‌خالی از آنان خارج شدم. به دوستان شاغل در این حوزه پناه بردم که آدرس سامانه پیام کوتاه201490  را دادند. سامانه‌ای که برای یافتن داروهای کمیاب راه‌اندازی شده و مکانیزم آن از این قرار است که شما شهر*منطقه *نام دارو را به صورت انگلیسی و صحیح وارد می‌کنید و سپس پیامکی دریافت می‌کنید که آدرس و تلفن داروخانه یا داروخانه‌هایی که این دارو، در آن‌ها موجود است را به شما می‌دهد
 با اندک امیدی که داشتم پیامک را فرستادم و در کمال ناباوری دیدم که این مکانیزم به درستی عمل کرد و با معرفی یک داروخانه و سپس مراجعه به آن توانستم آمپول را بیابم.
خوشحالم که چنین سیستمی راه اندازی شده تا اندکی به معضل و بحران دارو کمک کند. 
 امید به اینکه با یافتن هر دارو همنوعی بهبود می‌یابد، باعث شد تا موضوع این سامانه را با شما نیز به اشتراک بگذارم. مطمئن باشید با اوضاع حاد دارویی کشور و مسائلی که در این چند روزه شاهد آن بوده‌ام، خیلی ‌ها نیازمند این شماره هستند، پس در اشتراک آن با سایرین درنگ نکنید.


موضوعات مرتبط: خبر

تاريخ : ۱۳٩٢/٧/٧ | ۸:٤٩ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

پیام خور: همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس نمایشگاه دفاع مقدس در میدان امام خمینی (ره) شهرخور افتتاح شد.

 به گزارش پیام خور نمایشگاه دفاع مقدس صبح دیروز با حضور مسئولین نظامی و انتظامی شهرستان به دست داراب عظیمی ، یکی از رزمندگان دوران جنگ تحمیلی در میدان امام خمینی (ره) افتتاح شد.

ادامه مطلب را در پیام خور بخوانیدموضوعات مرتبط:

تاريخ : ۱۳٩٢/٧/٢ | ٩:۳٦ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()