السلام علیکم یا اهل بیت النبوٍة(ع)
مراسم عزاداری دهه آخر ماه صفر به شرح ذیل در حسینیه صاحب الزمان(عج) برگزار میگردد:
1-از شب دوشنبه مورخ 92/10/1 به مدت 10 شب از ساعت19 الی21:30
2-روز اربعین حسینی(ع) از ساعت10 الی 13
3-روز شهادت حضرت رسول اکرم(ص)و امام حسن(ع) از ساعت10 الی13


موضوعات مرتبط: خبر

تاريخ : ۱۳٩٢/٩/۳٠ | ٩:٢۸ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

به نقل از وبلاگ اردیب باغ پرگل و سیب:

دراردیب هم مانند سایر مناطق ایران شب یلدارا جشن می گرفتند . اما جشن اردیبی ها بزن وبکوب نداشت . قدیما ما که بچه بودیم خونه ی یه بزرگتر فامیل را در نظر می گرفتند ودور هم جمع می شدند . اغلب همه به خونه ی نزدیکان خودشون می رفتند .توی این شب نشینی ها اغلب بیکار نبودند . کلوزه ها را از پنبه جدا می کردند و پنبه هارااز پنبه تخم بوسیله دستگاهی چوبین که اسمش چرخوبود چرخ می کردند وپنبه ها را به این وسیله تمیز می کردند . اون زمانها مردم از محصولات کشاورزی خودشون توشب یلدا استفاده می کردند وسیب وپرتقال در کار نبود . تخمه آفتابگردان از محصولات خودشان بود کنجد کشت وزرع خودشان بود دونو(گندم راخیس کرده وبعد از گذشت چند روز روی تاوه بومی دادند ودرشب یلدا استفاده می کردند) را خودشان درست می کردند . سمنو دست ساخته خودشان بود .خرما وانار واحیاناً انگور هم از محصولات خودشان بود . گاهی چغندر هم پخته می شد که از محصولات کشاورزی خودشان بود . درسینی که بعنوان شب چره می گذاشتند وسط در کمتر خانواده ای می تونستی چیزی پیداکنی که از محصولات کشاورزی خودشان نباشد .راستی که یلدای اردیبی که معروف بود به شب اول چلّه شب قشنگ وبه یادماندنی بود عزیزانی که شب یلدای اردیبی راندیدید از پداران ومادران و اقوامی که این شب را دراردیب درک کرده اند حتماً سوال بفرمایید . خیلی زیبا وجالب بود .

 

اما دراین شب ها که نزدیک می شویم به اربعین حسینی جشن یلدا مناسبتی ندارد.موضوعات مرتبط: دانستنی

تاريخ : ۱۳٩٢/٩/۳٠ | ۸:۱٧ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

تیم فوتبال پرسپولیس ایران که چند سالی می شود که حسرت حضور در رقابتهای آسیایی و نیز قهرمانی در ایران را بهمراه هواداران میلیونی خود به دل دارد! امسال و در جام خلیج فارس اندکی با لطف مدیر عامل و پولهای هدایتی و ... دیگر دوستان! کمی روبراه شده و فعلا بعد ازگذشت 110 هفته!!!! و 11230 دقیقه!!!! آنهم فقط بخاطر تفاضل گل نسبت به تیمهای تراکتور و نفت و نیز یک امتیاز بیشتر نسبت به استقلال و فولاد، صدرنشین موقتی است که در هرهفته و طی فقط یک بازی آنرا از کف رفته می بیند!

ای کاش هواداران این تیم(پرسپولیس) کمی انصاف داشته باشند و از سکوت ما هواداران محجوب استقلال که سالهاست قهرمانیم و در آسیا پرافتخارترین تیم ایرانی هستیم و در رده بندی بهترین تیمهای باشگاهی دنیا که از سوی فیفا اعلام می شود با اختلافی 200 پله ای نسبت به تیم پرسپولیس در رده 104 دنیا ایستاده ایم و در بین تیمهای آسیایی در رده 5 قرار داریم ، سو استفاده نکنند و هی گذشته و داشته های گذشته اشان را به رخ ما نکشند چرا که ضرب المثلی هست که می گوید: "داشتم داشتم حساب نیست، دارم دارم حساب است." 

البته من قصد نداشته و ندارم در این نوع حرف و حدیثها ورود کنم به 2 دلیل: اول اینکه: بسیاری از هواداران دوآتیشه و فهمیده پرسپولیس می دانند که این حرفها برای ما طرفداران نه نون می شود و نه آب و ... دوم اینکه: تیم استقلال اینقدر به لحاظ آماری از پرسپولیس جلوتر هست که بسیاری از طرفداران فهیم فوتبال و بخصوص پرسپولیسی ها می دانند که فعلا حرفی به جز همین 6 تایی و لیگ دست سومی استقلال چیزی ندارند که بگویند. 

 به لحاظ آماری استقلال در: بازیهای دربی،قهرمانی و حضور در لیگ قهرمانی آسیا، قهرمانی لیگ برتر و جام حذفی، تعداد بردهای پیاپی در دربی، عنوان آقای گلی لیگ برتر، گلهای زده در لیگ برتر، رده بندی فیفا در خصوص تیمهای باشگاهی دنیا، پرورش مربی در لیگ، تعداد بازیکن ملی پوش و ...  بسیار سرتر از نه تنها پرسپولیس بلکه سرآمد همه ی تیمهای ایرانی است و فعلا پرافتخارترین تیم ایرانی در تمامی آمارهایی است که در بالا به آنها اشاره کردم.

لذا ضمن عذرخواهی از همه ی هواداران فهیم پرسپولیسی که در گفت و شنودها به این مسایل واقفند و آنها را قبول دارند! ما هم به نقاط ضعف آماری تیم استقلال واقفیم و آنرا قبول داریم و کتمان نمیکنیم(6 تا و دسته سومی و ...) اما قبول کنید که فعلا استقلال برتر از پرسپولیس است و اگر قدری مشکلات مالی تیم استقلال برطرف شود آنوقت جایگاه آن در جدول لیگ برتر هم تغییر خواهد کرد و ما هواداران فعلا از این نتایج تیم استقلال راضی نیستیم چرا که مدتهاست عادت کرده ایم به قهرمانی و صدرنشینی استقلال و رده دوم و سوم و چهارم را برای این تیم نمی پسندیم!! موضوعات مرتبط: خبر

تاريخ : ۱۳٩٢/٩/٢٧ | ۸:۱٥ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

به نقل از وبلاگ اردیب باغ پرگل و سیب:

مصاحبه اختصاصی اردیب باغ پرگل وسیب با ریاست محترم شورای اسلامی روستای اردیب درخصوص گزارش عملکرد 100 روزه شورا

جناب آقای محتشم ضمن عرض خداقوت خدمت شما وهمکاران محترم بفرمایید ظرف مدتی که شورارا تحویل گرفتید چه اقداماتی را انجام داده ویا درحال بررسی وپی گیری هستید .

علیکم السلام : بنده هم خدمت شما وتمامی زحمت کشان روستای اردیب  عرض سلام وادب واحترام دارم چه عزیزانی که درروستا ساکنند وچه کسانی که خارج از روستا زندگی می کنند .

بله با توجه به زمان کمی که دردست داشتیم ووجود مشکلات زیاد درروستا به حول وقوه الهی و کمک مردم و همکارانمان توانستیم قدم های اولیه ای را درراستای بهبود وضعیت عمرانی روستا برداریم که تیتروار به سمع ونظرتان می رسانم :

1-شورای اسلامی روستای اردیب را درتاریخ 92/6/12 تحویل گرفتیم  .

2- موجودی حساب شورا مبلغ 590000 ریال بود.

3-دردومین جلسه ی شورا جناب آقای علی ثابتی (ثابت خان ) بعنوان دهیار روستا انتخاب شد.

4- پس از بررسی کمبودها مکاتباتی را با اداره برق آب وفاضلاب شهر خور اداره میراث فرهنگی و اداره راه وشرکت مخابرات ، انجام دادیم .

5- مکاتباتی بانماینده محترم شهرستان درمورد مشکلات و کمبودها انجام دادیم .

6- تشکیل کارگروهها: چون یکی از شعارهای انتخاباتیمان بود .

درهمین راستا اولین کارگروه در حسینیه اردیب شب جمعه گذشته تشکیل شد . این کارگروه ، کارگروه کشاورزی است که اعضای آن عبارتنداز: 1-حاج  اصغررفیع ( غلام) 2- اصغر ثابتی (حاج حسین)  3-حاج فضل ا... محتشم 4- عباس شیخ  5- کربلایی مصیب جعفری 6- سبحانعلی آذر

دادن طرح های کشاورزی به شورا از مهمترین وظایف این کارگروه می باشد.

اولین مصوبه کارگروه کشاورزی به شرح ذیل می باشد .

خاکبرداری روی قنات کهنه که حدوداً 90 متر می باشد و جهت تامین آب کشاورزی این کار باید دراسرع وقت انجام پذیرد .

جناب محتشم بفرمایید مکاتباتی که صورت گرفته چه پیامدهایی به دنبال داشته ؟

بله

-مکاتباتی که بااداره برق خورداشتیم منجر به این شد که قسمت شرق روستا که فاقد برق هست را شروع کنند به کندن جاپایه ها و انشاء ا... تا سفر بعدی شما به اردیب این قسمت هم برق رسانی خواهد شد .

- مکاتباتی که با جهاد کشاورزی داشتیم منجر به این شد که یک روز بیل مکانیکی دراختیارمان گذاشتند وماهم راه آب انحرافی  سد خاکی را گودبرداری کردیم که درآینده این سد برای روستا خطری نداشته باشد .

- اداره آب وفاضلاب قول مساعد داده که هرچه سریعتر لوله های روستا را تعویض نمایند و الآن هم مشغول ترمیم قسمتهایی هستند که شکستگی دارند وآب از آنجا هدر می رود .

- درخواست اینترنت پرسرعت کردیم که شرکت مخابرات قول داده چنانچه 50 نفر ثبت نام کنند این امکان هم فراهم شود .

دراین خصوص اگر هم ولایتی ها درتهران برای ایام فراغتشان نیاز به اینترنت پرسرعت دارند می توانند با شماره تلفن اینجانب  که   09103024104  ویا با شماره جناب آقای ثابتی دهیار محترم 09138726957 و یا باشماره تلفن 03244472040 دفتر شورا تماس حاصل نمایند و همچنین خوشحال می شویم اگر نقطه نظرات و یا پیشنهادات و انتقادت  خودرا با همین شماره تلفن ها با مادرمیان بگذارند.

-درحال بررسی زمینی هستیم که بتوانیم انشاء ا... پارکی برای کودکان عزیزمان احداث کنیم .

 در پایان بفرمایید چه کارهایی دیگری انجام داده اید که ذکر نشده ؟

 بطور کلی ما با تعامل با همه ی مردم روستا کار می کنیم و اعتقادداریم که اگر با مردم تعامل داشته باشیم کارها بهتر صورت می گیرد . بعنوان مثال ما هرکاری که بخواهیم انجام دهیم اعلام عمومی می کنیم . الآن برای رفتگر روستا وراننده آمیکو و استادو بنا برای ساخت خانه عالم اعلام عمومی کرده ایم  . کسانی که واجد شرایط هستند ثبت نام می کنند وما ازمیان آنها بهترین را انتخاب می کنیم .

درمورد ساخت حسینیه هم با جناب مهندس رفیع که از همشهری های حسین آبادی مان هست صحبت شد وایشان پس از بازدید از حسینیه گفتند که این ساختمان امنیت ندارد وباید کامل تخریب شود .

حال درحال پی گیری هستیم که با مهندسین دیگری هم صحبت کنیم تا ببینیم درآخر چه باید بکنیم .

ضمناً در آخرین جلسه ای که دربخشداری خورداشتیم . نام دهیار به دهیار ومدیر ارشد روستا تغییر یافت . و جناب آقای ثابتی دهیار مدیر ارشد روستا هستند .

بسیار سپاسگزارم از حوصله ای که به خرج دادید واین قدر متین صحبت کردید جناب آقای محتشم برای شما و همکارانتان آرزوی موفقیت وبهروزی دارم .

توضیحات وبلاگ آبشکوه:

1-از برادر عزیز جناب علیرضاموبد(علی حسین موسی) بخاطر تهیه گزارش و نیز پیگیری امور روستا بسیار تشکر می نماییم.

2-ار اعضای محترم شورای اردیب مخصوصا رییس شورا که فردی پرتلاش و صادق و پاسخگو است نیز بی نهایت سپاسگزاریم.

3-طبق شنیده های بنده نیز از سطح روستا مردم با همت و ابراز همکاری شورا به زندگی در روستا امیدوار شده اند و کم کم به این باور رسیده اند که عقب ماندگی های سالیان گذشته را می توانند جبران نمایند.انشاللهموضوعات مرتبط: خبر

تاريخ : ۱۳٩٢/٩/٢٤ | ٢:٥۱ ‎ب.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

درج سوم

آبشکوه: سلام دوستان عزیز.

این مطلب برای سومین بار منتشر می شود و هنوز گوش شنوا و چشم بینایی پیدا نشده که ببیند و گوش دهد و پاسخ گوید؟؟ فکر می کنید چرا چرا؟؟ جواب و نظرات خود را در قسمت نظرات لطفا قرار دهید تا منعکس نماییم.با تشکر 

اسفند ماه 1390 را به یاد دارید همان روزهایی که قرار بود کرسیهای مجلس برای یک دوره 4 ساله صاحب منصبان خود را بشناسند. در آن روزهای سرد زمستانی برای من و تو و داغ داغ برای کاندیداهای محترم آنروزها با همه ی زشت و زیبایی هایش گذشت و انتخابات علیرغم همه ی ناملایماتش برگزار شد. از صندوق رای مردم در حوزه نایین و خوروبیابانک که مردمانش همیشه در پای صندوقهای رای (به گواه تاریخ و آمارهایش) حاضر بودند و پس از سپری نمودن سه دوره کاندیدای اصلاح طلبان(مهندس رضوی) و دو دوره اصولگرایان(دکتر حسنی) تصمیم گرفتند به کسی که به زعم خودش و بنا به سخنان خودش در آن دوران نه اصولگرا و نه اصلاح طلب بلکه یک فرد میانه رو است رای دادند و او را برای 4 سال بعنوان نماینده خود راهی بهارستان کردند.

... از آن روزها مدت زمانی می گذرد (حدود 20ماه) و دیگر وقتش است که جناب سید بزرگوار و دوست داشتنی برخی از عملکردهای خود را در این 20 ماهه رو کند و به صورت عمومی اعلام نماید. این توقع بیجایی نیست و من و تمامی وبلاگ نویسان حاضریم آنرا بی کم و کاست منتشر کنیم و در جای خود نقد نماییم.

اما اگر اکنون نقدی بر عملکرد 20 ماهه ایشان وارد کنیم نابجاست چرا که ما نمی دانیم که ایشان چه عملکرد پنهان و پیدایی در حوزه انتخابیه خود داشته است که عملکرد ایشان را به نسبت نمایندگان ادوار گذشته و نیز شعارهای انتخاباتی اش به بوته نقد بکشیم و پاسخ سوالاتمان را بپرسیم. پس بی صبرانه منتظر انتشار عملکرد ایشان هستیم و از ایشان و دفتر و مسول دفتر ایشان تقاضا مندیم این خواسته بجای ما را در کوتاهترین زمان ممکن جامه عمل بپوشانند. انشالله

راستی سوال جدیدی در ذهن من مطرح شده که نماینده محترم می تواند آنرا پاسخ دهد و آن اینکه : از بودجه 1393 نایین و خور چه خبرا جناب قاضی طباطبایی؟؟؟؟!!!

فردا روزی و در سال 93 لطفا در جمع مردمان رنج دیده کویر نگو بودجه نیست که الان و هنگام تنظیم بودجه از سوی حضرتعالی و همکاران وقت عمل و بودجه گرفتن است . همان کاری که نمایندگان لرستان و کهکیلویه و چهارمحال و ... دارند می کنند یعنی اعتراض به این لایحه بودجه استانها و شهرها و روستاهایشان!!!! و شما بیکار ننشینید لطفا!!!! 

و این یک تلنگر است جناب نماینده برای بعدها!!موضوعات مرتبط: خبر , نقد , دانستنی

تاريخ : ۱۳٩٢/٩/٢٠ | ۸:۱٥ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

hhe1083

طلوع آفتاب
ابرهای رحمت باریدن گرفت، انوار حکمت تابش آغاز کرد، نوزادی آسمانی چشم به جهان گشود، دامان حمیده از تولد کودکی از آل یاسین سبز گشت، آسمان گل آذین و زمین بساط شادی گسترانید و ملائک به تماشای هفتمین ستاره تاب‏ناک امامت آمده‏ اند، ای شفیع روز جزا، ای کوه حلم و بردباری، ای بهترین خلق خدا و ای محبوب و همراز پدر، خوش آمدی!

**********************

ابو الحسن موسى بن جعفر(ع)، امام هفتم از ائمه اثنى عشر علیهم السلام و نهمین معصوم از چهارده معصوم(ع) است. آن حضرت در ابواء(منزلى میان مکه و مدینه) در روز یکشنبه هفتم صفر سال ۱۲۸ یا ۱۲۹ ه.ق. متولد شد. به جهت کثرت زهد و عبادتش معروف به العبد الصالح و به جهت حلم و فرو خوردن خشم و صبر بر مشقات و آلام زمانه مشهور به الکاظم گردید.

کنیه آن حضرت ابو ابراهیم بوده ولى به ابو على نیز معروف بوده ‏اند.مادر آن حضرت حمیده کنیزى از اهل بربر(مغرب) یا از اهل اندلس(اسپانیا) بوده است و نام پدر این بانو را «صاعد بربرى» گفته‏ اند.حمیده به «حمیدة البربریة» و «حمیدة المصفاة» نیز معروف بوده است.برادران دیگر امام از این بانو اسحاق و محمد دیباج بوده ‏اند.

ادامه مطلب...موضوعات مرتبط: ائمه اطهار , ولادت
ادامه مطلب

تاريخ : ۱۳٩٢/٩/۱٩ | ۸:۱۳ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()
آبشکوه:طی چند روز گذشته مطلبی را به نقل از وبلاگ اردیب باغ پرگل و سیب منتشر نمودم که اصل مطلب در خصوص ساخت حسینیه روستا بود. به دنبال آن دوستان زیادی ابراز محبت نموده و نظرات مختلفی ارایه نموده اند که بد نیستیکی از آنها را مرور کنیم و قضاوت را به شما بسپاریم.
اول از همه فکری کنید که مردم در اردیب مانده وقادر به زندگی در اردیب باشند ..همانگونه که سالیان سال پدران وپدر بزرگهای شما زیر بار ستم حکام ان زمان وظلمی که به انها می شد ..مسجد ساختند ..حسینیه ساختند ..اب انبار ساختند ..و.و.و. داستان مدرسه اردیب نشود که بواسطه نبود شاگرد مدرسه را فروختند ..تازه مسجد وحسینیه را که نمی شود فروخت وکسی هم نمی خرد ..؟! مردم عاشق اسلام وقران وامام حسین هستند ...تورا به خدا از احساسات انها سوئ استفاده نکنید ... کاری ومقدماتی فراهم کنید که اردیبی بتواند در اردیب مانده وزندگی کند ..انوقت نیاز به کمک من وشما ندارد خودش حسینیه مسجد وانچه را لازم دارد اماده خواهد کرد


موضوعات مرتبط: نقد , خبر

تاريخ : ۱۳٩٢/٩/۱٩ | ۸:٠۳ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()
بعد از کودتای 28 مرداد، رژیم شاه که توانسته بود با کمک اربابان بر اریکه قدرت باز گردد، درصدد برآمد تا پایه های حکومت خود را تثبیت کند، اما غافل از اینکه مردم در اولین فرصت خشم و انزجار خویش را نشان خواهند داد. " آیزنهاور" طی نطقی در کنگره آمریکا، کودتای 28 مرداد را چنین توصیف کرده بود:" پیروزی سیاسی امید بخشی نصیب قوای طرفدار تثبیت اوضاع و قوای آزادی شده است"!

نیکسون معاون رئیس جمهور آمریکا در سال 1332، راهی ایران گردید تا نتیجه سرمایه گذاری بیست و یک میلیون دلاری"سیا" را که در راه کودتا و سرنگونی دولت مصدق هزینه کرده بود، از نزدیک مشاهده کند.

ملت ایران در حالت افسردگی به سر می برد و از نفاق و تفرقه ای که استبداد توانسته بود در میان ملت ایجاد کند، ناراحت بود. رهبری نهضت مقاومت، قصد رساندن صدای اعتراض مردم را به گوش جهانیان داشت و تلاش لندن و واشنگتن را که می خواستند با مشروع جلوه دادن رژیم کودتا، امتیازات مورد نظر خود را در محیط آرام به دست آورند، خنثی کند. اجرای این برنامه به عهده کمیته هماهنگی دانشگاه واگذار شد.

دانشجویان دانشکده های حقوق و علوم سیاسی، علوم، دندانپزشکی، فنی، پزشکی و داروسازی در دانشکده های خود، تظاهرات پرشوری علیه رژیم کودتا برپا کردند. رژیم با تمام قوا متوجه دانشگاه شد.

روز 15 آذر تظاهرات به خارج از دانشگاه کشیده شد و مأموران انتظامی، در زد وخورد با دانشجویان، شماری را مجروح و گروهی را دستگیر و زندانی کردند.

صبح روز 16 آذر 1332، گارد برای اولین بار وارد صحن دانشگاه شد تا فریاد مخالفان را در گلو خفه کند. در یکی از کلاسهای درس دانشکده فنی، چند تن از دانشجویان در اعتراض به حضور مأموران گارد، آنها را به مسخره می گیرند و مأموران گارد با حمله به دانشجویان بی پناه، سه تن از آنان را به شهادت می رسانند. فردای آن روز در جو خفقان و وحشت، نیکسون به دانشگاه تهران می آید و از دست قاتلان " دکترای حقوق " دریافت می کند.ائامه مطلب...موضوعات مرتبط:
ادامه مطلب

تاريخ : ۱۳٩٢/٩/۱٦ | ۸:٢٦ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

به نقل از وبلاگ اردیب باغ پر گل و سیب:

دیشب در اردیب جلسه هیئت امناء حسینیه برگزار گردید .

این جلسه در منزل آقای کربلایی هژبر محتشم با حضور همه ی اعضای هیئت امنا وتعدادی از معتمدین محلی  تشکیل شد .

بحث پیرامون ساخت وساز حسینیه وچگونگی انجام کار و نوع ساختمان بود . تعدادی براین عقیده اند که حسینیه کامل تخریب شود و به طریقه ی سنتی (بتون و آهن وآجر) ساخته شود . چند نفر تمایل دارند ساختمان به شکل سوله ساخته شود .

چندنفر هم براین باورند که با پول اندکی که داریم اگر حسینیه را توسعه بدهیم بهتر است .

براساس تحقیقات محلی هزینه ی سوله حدوداً 250 میلیون و هزینه ساخت ساختمان بتون وآجر وآهن حدود 400 میلیون  می شود که هزینه سوله به مراتب کمتر از ساختمان بتونی می باشد .

با وجود آراء پراکنده و عدم وجود اظهارنظر صاحبنظران درتهران مقرر شد از بروبچه های اهل فکر ونظر در تهران هم جویای نظر شوند وآراء را یک کاسه کرده و کار را با جدیت شروع کنند .

ضمناً قرار شد یک گروه برای تحقیقات بیشتر به روستای چاهملک رفته و از حسینیه آنجاهم بازدید بعمل آورده وکم وکیف کاررا از اعضاء هیئت امنای آن دیار هم جویا شوند . حسینیه چاهملک هم به شکل سوله ساخته شده .

از جناب محتشم در مورد کمک های نقدی جمع آوری شده جویا شدیم که موجودی حال حاضر حسینیه چه مقدار است .

ایشان بیان داشتند که مبلغ 4500000 تومان موجودی حسینیه است که مبلغ بسیار اندکی است .

لذا ازشما عزیزان تقاضا داریم ضمن همفکری ودرج نظرات سازنده خود دروبلاگ ،حسینیه را درخصوص مسائل مالی هم مساعدت فرمایید .

اجرکم عندالله و عندالرسول (ص)

آبشکوه:

اول: به سهم خودم، از برادر گرامی آقای علیرضا موبد(علی حسین موسی) که الحق و الانصاف در این زمینه تلاش می نمایند و اطلاع رسانی می کنند و در حسینیه صاحب الزمان(عج) (اردیبی های مقیم تهران) نیز در  اکثر جلسات با نطق گویای خود مردم را به این امور خیر دعوت می نمایند تقدیر و تشکر نموده و قدردان زحمات ایشان هستیم. همچنین از اعضای محترم شورای روستا بخصوص آقای هژبر محتشم تشکر و قدردانی می نمایم.

دوم: پیشنهاد می کنم متنی آماده شود و این موضوع از و نیز از شورای محترم و بخصوص از برادر ارجمند آقای هژبر محتشم  طریق نامه به اطلاع نماینده محترم و مسوولان فرهنگی رسانده شود و از این حضرات درخواست کمک شود.

سوم: از طریق شورا و دهیار از معادن اطراف رایزنی شود و مبلغی هم از آنها کمک نقدی و غیر نقدی(مثلا کل سنگ و آجر و ... حسینیه) جمع آوری شود.(حالا که از محل پرداخت مالیات این معادن چیزی عاید مردم روستای اردیب نمی شود)

چهارم: شورا وعده تشکیل کارگروه هایی را داده بود که این موضوعات را پیگیری و گزارش نوبه ای به مردم دهند. آیا اینکار به انجام رسیده و اگر انجام نشده ما از اعضای شورا خواهشمندیم در انجام آن تسریع نمایند چون ما خیلی عقب افتادگی برجای مانده از شوراهای قبلی داریم که باید جبران شود. موضوعات مرتبط: خبر

تاريخ : ۱۳٩٢/٩/۱٢ | ۱:٢٠ ‎ب.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

در پی بیماری یکی از بانیان و از اعضای اصلی هیات و حسینیه صاحب الزمان (عج) جناب اقای حاج رضا جعفری، دیشب درحسینیه صاحب الزمان (عج) زیارت عاشورا و دعای توسل به نیت شفای ایشان و دیگر مریضهای اهل اردیب (خانمها: شیرین فریدونی و زیور خاکسار)قرائت شد.

برگزاری این کار خوب و پسندیده را به فال نیک گرفته و ضمن آرزوی سلامتی و بهبودی وضع جسمانی همه ی این عزیزان، امید است که این کار نیکو تبدیل به یک سنت حسنه گردد و از این پس نیز برای هر کدام از عزیزان هیاتی که خدای ناکرده دچار مریضی سخت و یا صعب العلاج شدند،(انشالله که کسی دچار اینگونه بیماریها نشود! آمین) به صورت دسته جمع در خانه اهل بیت و امام حسین (ع) دست به دعا و تضرع برداریم و برای یارانمان که دیر زمانیست همدم و همراه ما هستند دعا کنیم و اهل بیت را واسطه به درگاه خداوند قرار دهیم تا او را به جمع ما و نیز به آغوش گرم خانواده شان باز گرداند.

یکبار دیگر برای شفای این عزیزان مخصوصا آقای حاج رضا جعفری دعا می نماییم و با هم سوره حمد را با ذکر صلوات قرائت می کنیم.

ضمنا امشب هم جلسه دعا جهت استشفای این عزیزان از ساعت 30/19تا 21در حسینیه صاحب الزمان(عج) برقرار می باشد.موضوعات مرتبط: خبر

تاريخ : ۱۳٩٢/٩/۱٠ | ۸:٢٥ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()
این متن را بهتر است دوبار بخوانید
               
دو روز مانده به پایان جهان
تازه فهمید که هیچ زندگی نکرده است
تقویمش پرشده بود و تنها دو روز، تنها دو روز خط نخورده باقی بود
پریشان شد و آشفته و عصبانی نزد خدا رفت تا روزهای بیشتری از خدا بگیرد
داد زد و بد و بیراه گفت، خدا سکوت کرد
جیغ زد و جار و جنجال راه انداخت
خدا سکوت کرد
آسمان و زمین را به هم ریخت
خدا سکوت کرد
.
به پر و پای فرشته ‌و انسان پیچید
خدا سکوت کرد
کفر گفت و سجاده دور انداخت
خدا سکوت کرد
دلش گرفت و گریست و به سجده افتاد
خدا سکوتش را شکست و گفت:
"
عزیزم،اما یک روز دیگرهم رفت، تمام روز را به بد و بیراه و جاروجنجال
ازدست دادی، تنها یک روزدیگرباقیست، بیا ولااقل این یک روزرا زندگی کن"
لا به لای هق هقش گفت: "اما با یک روز... با یک روز چه کار می توان کرد؟...
"
خدا گفت:
"
آن کس که لذت یک روز زیستن را تجربه کند، گویی هزار سال زیسته است و
آنکه امروزش را در نمی‌یابد هزار سال هم به کارش نمی‌آید"
آنگاه سهم یک روز زندگی را در دستانش ریخت و گفت:
"
حالا برو و یک روز زندگی کن...
ادامه مطلب...


موضوعات مرتبط: دانستنی
ادامه مطلب

تاريخ : ۱۳٩٢/٩/۱٠ | ۸:۱٧ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

چند روزی ست که هوای روستای زیبای اردیب بارانی ست و نزول این رحمت الهی به تناوب ادامه دارد. از این بایت خداوند را هزار بار شاکریم که نزول رحمت الهی اش موجب خوشحالی کشاورزان و سیرآب  شدن زمین تشنه کویر شد. در زیر نگاهی می اندازیم به میزان بارندگی دیروز شهرستان.

اداره هواشناسی خوروبیابانک میزان بارندگی روز اول آذر ماه در نقاط مختلف شهرستان را اعلام کرد.

 

شهر

میزان بارندگی برحسب میلیمتر

خور

03.7

جندق

10.0

فرخی

02.5

چاهملک

04.4

مصر

02.5

خنج

05.7

ایراج

08.3

بازیاب

13.5

مهرجان

05.9

گرمه

03.0

میان اباد گود

02.3

هفتومان

08.3

بیاضه

06.0موضوعات مرتبط: خبر

تاريخ : ۱۳٩٢/٩/٢ | ۸:٢٦ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()