روز مادر,روز مادر 1393,روز زن 1393,تاریخ روز ماد

مادر عزیزم ،وقتی چشم به جهان گشودم. قلب کوچکم مهربانی لبخند و نگاهت را که پر از صداقت و بی ریایی بود احساس کرد. دیدم زمانی را که با لبخندم لبخند زیبائی بر چهره خسته ات نشست و دنیایت سبز شدو با گریه ام دلت لرزید و طوفانی گشت. از همان لحظه فهمیدم که تنها در کنار این نگاه پرمهر و محبت است که احساس آرامش و خوشبختی خواهم کرد.

مادرم روزت مبارکموضوعات مرتبط: دانستنی

تاريخ : ۱۳٩۳/۱/۳۱ | ٧:۱٩ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

ولادت حضرت زهرا,تولد حضرت زهرا,میلاد حضرت زهرا

زندگینامه حضرت فاطمه زهرا  

نام، القاب، کنیه‌ها

 نام مبارک آن حضرت، فاطمه (علیها السلام) است و از برای ایشان القاب و صفات متعددی همچون زهرا، صدیقه، طاهره، مبارکه، بتول، راضیه، مرضیه، نیز ذکر شده است.

 فاطمه، در لغت به معنی بریده شده و جدا شده می‌باشد و علت این نامگذاری بر طبق احادیث نبوی، آنست که: پیروان فاطمه (علیها السلام) به سبب او از آتش دوزخ بریده، جدا شده و برکنارند.

 زهرا به معنای درخشنده است و از امام ششم، امام صادق (علیه السلام) روایت شده است که: "چون دخت پیامبر در محرابش می‌ایستاد (مشغول عبادت می‌شد)، نورش برای اهل آسمان می‌درخشید؛ همانطور که نور ستارگان برای اهل زمین می‌درخشد."

 صدّیقه به معنی کسی است که به جز راستی چیزی از او صادر نمی شود. طاهره به معنای پاک و پاکیزه، مبارکه به معنای با خیر و برکت، بتول به معنای بریده و دور از ناپاکی، راضیه به معنای راضی به قضا و قدر الهی و مرضیه یعنی مورد رضایت الهی.(1)

 کنیه‌های فاطمه (علیها السلام) نیز عبارتند از ام الحسین، ام الحسن، ام الائمه، ام ابیها و...

ام ابیها به معنای مادر پدر می‌باشد و رسول اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) دخترش را با این وصف می‌ستود؛ این امر حکایت از آن دارد که فاطمه (علیها السلام) بسان مادری برای رسول خدا بوده است. تاریخ نیز گواه خوبی بر این معناست؛ چه هنگامی که فاطمه در خانه پدر حضور داشت و پس از وفات خدیجه (سلام الله علیها) غمخوار پدر و مایه پشت گرمی و آرامش رسول خدا بود و در این راه از هیچ اقدامی مضایقه نمی‌نمود، چه در جنگها که فاطمه بر جراحات پدر مرهم می‌گذاشت و چه در تمامی مواقف دیگر حیات رسول خدا.

 مادر و پدر

همانگونه که می‌دانیم، نام پدر فاطمه (علیها السلام) محمد بن عبدالله (صلی الله علیه و آله و سلم) است که او رسول گرامی اسلام، خاتم پیامبران الهی و برترین مخلوق خداوند می‌باشد. مادر حضرتش خدیجه دختر خویلد، از زنان بزرگ و شریف قریش بوده است. او نخستین بانویی است که به اسلام گرویده است و پس از پذیرش اسلام، تمامی ثروت و دارایی خود را در خدمت به اسلام و مسلمانان مصرف نمود. خدیجه در دوران جاهلیت و دوران پیش از ظهور اسلام نیز به پاکدامنی مشهور بود؛ تا جایی که از او به طاهره (پاکیزه) یاد می‌شد و او را بزرگ زنان قریش می‌نامیدند.

 ولادت

فاطمه (علیها السلام) در سال پنجم پس از بعثت(2) و در روز 20 جمادی الثانی در مکه به دنیا آمد. چون به دنیا پانهاد، به قدرت الهی لب به سخن گشود و گفت: "شهادت می‌دهم که جز خدا، الهی نیست و پدرم رسول خدا و آقای پیامبران است و شوهرم سرور اوصیاء و فرزندانم (دو فرزندم) سرور نوادگان می‌باشند." اکثر مفسران شیعی و عده‌ای از مفسران بزرگ اهل تسنن نظیر فخر رازی، آیه آغازین سوره کوثر را به فاطمه (علیها السلام) تطبیق نموده‌اند و او را خیر کثیر و باعث بقا و گسترش نسل و ذریه پیامبر اکرم ذکر نموده‌اند. شایان ذکر است که آیه انتهایی این سوره نیز قرینه خوبی براین مدعاست که در آن خداوند به پیامبر خطاب می‌کند و می‌فرماید همانا دشمن تو ابتر و بدون نسل است.

 ادامه مطلب...موضوعات مرتبط: ائمه اطهار , ولادت
ادامه مطلب

تاريخ : ۱۳٩۳/۱/۳۱ | ٧:٠٧ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()
خدایا از تو پوزش می خواهم اگر در حضور من بر مظلومی ستم رفته و من او را یاری نکرده ام ، و در حق من احسانی صورت گرفته و سپاسگذار آن نبوده ام ، و خطاکاری از من پوزش طلب کرده و من به او نبخشیده ام ، و مؤمنی بر گردن من حقی داشته و من آن را به جا نیاورده ام ،و عیب مؤمنی بر من آشکار گردیده و من آن را نپوشانده ام ، و گناهی به من روی آورده و از آن کناره نجسته ام .
ای معبود من ، از همه این خطاها و همانند آنها از تو پوزش می طلبم ، پوزشی از روی پشیمانی که مرا در رویارویی با نظایر آنها ، اندرز دهنده ای باشد .
پس بر محمد و خاندانش درود فرست و چنان کن که پشیمانی من از لغزش هایی که دچارشان شده ام - تصمیم من بر ترک گناهانی که برایم پیش می آید - توبه ای باشد که برای من دوستی ات را در پی آورد ای دوست دار توبه کاران.
صحیفه سجادیه -امام زین العابدین علیه السلام- دعای سی و نهم


موضوعات مرتبط: نیایش

تاريخ : ۱۳٩۳/۱/۳٠ | ۱۱:٤٠ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

یک کار نیک و پسندیده از مدیر محترم وبلاگ "اردیب نیوز"

وبلاگ اردیب نیوز در یک کار جالب و البته پسندیده اقدام به درج مطلبی تحت عنوان"پرسش وپاسخ از دهیار روستای اردیب" نموده است و مضمون این مطلب این است که برای من و تمامی عزیزان همشهری که ساکن دیگر شهرها هستیم شرایط برقراری ارتباط با دهیار و شورای محترم روستا را فراهم نموده است.به این صورت که من و شما دوست عزیز ساکن تهران و اصفهان و یزد و نایین و ... در بخش نظرات این پست سوالات خود را مطرح می کنیم و ایشان(مدیر محترم وبلاگ اردیب نیوز) آنها را با دهیار و شورا مطرح می کند و پاسخ های ایشان را در وبلاگ درج می نماید.

شما دوستان لطفا جهت انجام اینکار به لینک زیر متصل شوید

http://www.ordibnews.ir/post/64موضوعات مرتبط: خبر

تاريخ : ۱۳٩۳/۱/۳٠ | ٧:۱٩ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

اردیب نیوز نوشت:

برگزاری جشن میلاد کوثر باهمکاری پایگاه بسیج برادران وخواهران اردیب

طبق آخرین خبر دریافتی از فرمانده پایگاه بسیج حضرت بقیه الله اردیب آقای موسوی:

 درتاریخ 93/1/30مصادف با شب میلاد حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها) و ولادت بنیان گذار انقلاب اسلامی ایران حضرت امام خمینی(ره) بعد از نماز مغرب وعشاء در مسجد صاحب الزمان (عج) پایگاه بسیج برادران وخواهران اردیب از مربی اخلاق شهرستان خور وبیابانک جناب اقای امیر حسین امینی دعوت به عمل آمده تا در خصوص موضوع اخلاق محوری برای عموم هم روستاییان سخنرانی بفرمایند.موضوعات مرتبط: خبر

تاريخ : ۱۳٩۳/۱/۳٠ | ٧:۱٧ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

به نقل از وبلاگ اردیب باغ پرگل و سیب:

بازباران با ترانه باگوهرهای فراوان می خورد بربام خانه ...

  چندی قبل دروبلاگ در مورد میزان بارندگی درروستاها مطلب نوشتم .ونوشتم چرا دراین میان اسمی از اردیب برده نمی شود ؟

واقعاً برادران مسئول دراردیب بفرمایید آیااردیب بارش باران ندارد ویا بحث دیگری درمیان است ؟

چرا نام اردیب درمیان سایر روستاهابه چشم نمی خورد ؟

جای تاسف دارد روستایی که یکی از خوش آب وهواترین روستاهای جنوبی شهرستان می باشد وهرساله تعدادزیادی از خوری های عزیزبرای تفریح وتفرّج به اردیب تشریف می آورند چرا نام اردیب را و میزان بارندگی آن را درسایت های خود ثبت نمی کنند ؟

چرا شما پی گیری نمی کنید که هواشناسی خور از بردن نام اردیب دربین روستاها خودداری می کند ؟

آیا اردیب باران نمی بارد؟

آبشکوه: ما نیز بهمراه برادر عزیز آقای علیرضا موبد(مدیر محترم وبلاگ اردیب باغ پرگل و سیب) از همین جا از محضر دهیار و شورای محترم خواهشمندیم این موضوع را پیگیری نموده و نتیجه را به استماع ما و دیگر عزیزان برسانند.موضوعات مرتبط: خبر

تاريخ : ۱۳٩۳/۱/۳٠ | ٧:۱۱ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

انالله و انا الیه راجعون

زندگی صحنه ی یکتای هنرمندی ماست،

 هر کسی نغمه ی خود خواند و از صحنه رود،

صحنه پیوسته بجاست،

 خرم آن نغمه که مردم بسپارندبه یاد.

       بانهایت تاسف و تأثر درگذشت مادری مهربان مرحومه ی مغفوره شادروان

 بانو کربلایی کوکب اشرف


را به اطلاع همشهریان ،دوستان و آشنایان می رساند.

 مراسم تشییع جنازه امروز شنبه مورخ 30/1/1393 ساعت 10 صبح از مقابل منزل آن مرحومه در روستای اردیب انجام خواهد شد.

مدیریت وبلاگ آبشکوه مصیبت وارده را به فرزندان داغدار آنمرحومه، دادمادها و کلیه بستگان و آشنایان تسلیت عرض نموده و از خداوند متعال برای آن مرحومه مغفرت ،علو درجات و بهشت جاوید و برای بازماندگان ایشان صبر و شکیبایی مسئلت می نماید.موضوعات مرتبط: تسلیت

تاريخ : ۱۳٩۳/۱/۳٠ | ٧:٠٥ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()
نیایش امام زین العابدین (علیه السلام) در پناه بردن به خدا از شر بدی ها
 
خدایا ، به تو پناه می برم از شورِ آزمندی و تندیِ خشم و چیرگی حسد و کم طاقتی و ناخرسندی از روزیِ مقدّر و تند خویی و زیاده روی در لذت جویی ، و پافشاری بر باطل ، و پیروی هوای نفس ، و سرپیچی از راه راست ، و فرو رفتن در خواب غفلت ، و کوشش بیش از نیاز ، و برگزیدن باطل به جای حق ، و پافشاری برگناه ، و کوچک نمایی ِ خطا ، و بزرگ نمایی ِ طاعت .
پناه می برم به تو از به خود نازیدن همچون توانگران و خوار شمردن درویشان ،و بد رفتاری با زیر دستان و ناسپاسی در حق آن کس که به ما نیکی کرده است. خدایا ، به تو پناه می بریم از یاری کردن ستمگر و خوار داشتن ستم دیده و در خواست ِ چیزی که حق ما نیست و ندانسته سخن گفتن .
و به تو پناه می بریم از این که در دل خیال فریب کسی را بپروریم و شیفته کردار خود شویم و آرزوهای دور ودراز کنیم .
به تو پناه می بریم از بد سرشتی و ناچیز شمردن ِ گناهانِ کوچک و این که شیطان چیره شود ، یا روزگار ما را بیچاره و تیره روز گرداند و یا پادشاهی بر ما ستم ورزد.
 به تو پناه می بریم از اسراف کردن و نیافتن روزی به مقدار نیاز .
به تو پناه می بریم از سرزنش دشمنان و نیازمندی به همانندِ خو ،و زندگی در سختی ، و مردن بی توشه آخرت .
به تو پناه می بریم از بزرگ ترین حسرت ، و سنگین ترین ناگواری و بدترین تیره بختی ، و بدسرانجامی ، و ناامیدی از پاداش نیک ، و فرود آمدن عذاب .
خدایا ، برمحمد و خاندانش درود فرست و به رحمتِ خود، من و همه مردان و زنان با ایمان را از آنچه گفته شد، در امان دار ، ای مهربان ترین مهربانان.
صحیفه سجادیه - دعای هشتم


موضوعات مرتبط: نیایش

تاريخ : ۱۳٩۳/۱/٢٧ | ٧:۱٦ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

خبر نگار اردیب نیوز امروز به سراغ دهیار روستای اردیب آقای علی ثابتی رفت تا مصاحبه ای از برنامه های آتی دهیاری برای عمران وآبادانی روستا تهیه کند.

1.بودجه ساختمان دهیاری چقدر است؟

بودجه اولیه این ساختمان مبلغی حدود هشت میلیون که سه میلیون آن به خاطر راکد بودن پروژه به حساب فرمانداری خور برگشت خورده است.

2.فاز دوم ساختمان دهیاری چه زمانی کلید می خورد؟

تقریبااوایل اردیبهشت ماه.

3.تکلیف گلزار شهدا چه میشود؟

طبق برنامه ریزی های دهیاری قرار است مصلایی در قبر ستان درست کنیم که هم برای نماز میت باشد هم گلزار شهدا.

4.خانه عالم چه میشود؟

فعلا بودجه ای برای ساخت این مکان داده نشده ولی با رایزنی های دهیاری قول مساعدت داده شده ویحتمل از مرکز پیگیری شود.

5.امکانات بوستان سروناز وزمین آن؟

قصد گسترش زمین بوستان را داریم ولی فعلا قولی نمیدهم ولی امکانات بوستان را حتما بیشتر خواهیم کرد .

ااردیب نیوز"مصاحبه با دهیار"اردیبموضوعات مرتبط: خبر

تاريخ : ۱۳٩۳/۱/٢٦ | ٧:۳٥ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

اردیب نیوز نوشت:

تشکیل جلسه حلقه های صالحین بسیج در سال جدید

پس از اتمام تعطیلات نوروزی اولین جلسه حلقه های صالحین جمعه شب مورخ 93.1.22در محل پایگاه بسیج اردیب برگزار گردید که در آغاز جلسه آیاتی چند از کلام الله مجید توسط تعدادی از بسیجیان قرائت شد و در ادامه برادر بسیجی آقای حسن جعفری آیاتی از قرآن راتفسیر کردند ودر پایان هم آقای موسوی فرمانده پایگاه ضمن تشکر وابراز خرسندی از فعالیت بسیجیان پایگاه در ایام عید از اعضای شورای پایگاه خواستار احساس مسئولیت وتلاش بیشترشدند.موضوعات مرتبط:

تاريخ : ۱۳٩۳/۱/٢٤ | ٧:٥۳ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

وفات ام البنین(رحمةالله علیها) تسلیت باد

نامش فاطمه دختر حزام بن خالد عامری و مادرش ثمامه بود. در حدود سال پنجم هجری در کوفه و یا اطراف آن متولد گردید. وی در عصر خود یکی از زنان با فضیلت، پرهیزگار، عابد، با تقوا و در شعر و حدیث سرآمد دیگران بود . پدر ام البنین در دوران قبل از اسلام جزو دلیران عرب محسوب می شد و مورخان آنان را به دلیری در هنگام نبرد ستوده اند.

وی صاحب چهار پسر به نامهای عباس، عبدا… ، عثمان و جعفربود. در این میان، نوادگان عباس که اکثر آنان درعربستان، عراق، مصر، اردن، ایران و ترکمنستان پراکنده می باشند، در علم و ادب، شعر و حدیث سرآمد عصر خویش بودند؛ از جمله ابویعلی حمزه بن قاسم بن علی بن حمزه بن حسن بن عبیدا… بن عباس از محدثان مورد اعتماد شیعه و صاحب کتاب «التوحید»، «الزیاره» و «المناسک» می باشد که مزار او در حله معروف است و مردم آنجا را زیارت می کنند .

بنا بر قول مشهور، این بانوی بزرگوار در ۱۳ جمادی الثانی سال ۶۴ ق وفات یافت و در قبرستان بقیع به خاک سپرده شد .  

نامش فاطمه دختر حزام بن خالد عامری و مادرش ثمامه بود. در حدود سال پنجم هجری در کوفه و یا اطراف آن متولد گردید. وی در عصر خود یکی از زنان با فضیلت، پرهیزگار، عابد، با تقوا و در شعر و حدیث سرآمد دیگران بود .
پدران ام البنین در دوران قبل از اسلام جزو دلیران عرب محسوب می شدند و مورخان آنان را به دلیری در هنگام نبرد ستوده اند. چنانکه ابوالفرج اصفهانی در کتاب خود دلیری و شجاعت اجداد ام البنین را متذکر شده است .

افزون بر این، آنان علاوه بر شجاعت و قهرمانی، پیشوای قوم خود نیز بودند، چنانکه سلاطین زمان در برابر ایشان سر تسلیم فرود می آوردند . بی جهت نیست که عقیل بن ابی طالب به امیرالمؤمنین( ع) می گفت: در میان عرب از پدران ام البنین شجاع تر و قهرمان تر یافت نمی شود .

گروهی از مورخان بر آنند که علی(ع) با ام البنین بعد از شهادت حضرت زهرا(س) ازدواج نمود . دسته ای دیگر می گویند که این امر بعد از ازدواج حضرتش با امامه بوده، اما در هر حال ، مسلم است این ازدواج بعد از شهادت صدیقه کبری صورت گرفته است .

گویند عقیل بن ابی طالب که آشنا به انساب عرب بود، پیشنهاد ازدواج ام البنین را به حضرت علی (ع) داد. حضرت این انتخاب را پسندید و او را به خواستگاری نزد پدر ام البنین فرستاد. حضرت علی ( ع ) با ام البنین ازدواج کرد. ثمره این ازدواج چهار پسر به نامهای عباس( ۲۶- ۶۱ق)، عبدا… ( ۳۶-۶۱ق)، عثمان ( ۳۸-۶۱ق) و جعفر( ۴۰-۶۱ق) بود که تمامی آنها در کربلا به شهادت رسیدند و سرور همه آنان حضرت ابوالفضل العباس (ع) بود .

ام البنین چه در زمان حیات امام علی(ع) و چه بعد از شهادت ایشان برای شوهر گرانقدرش،همسری صمیمی، فداکار و با عفت بود. این بانوی فداکار وقتی کودکان خرد سال حضرت علی( ع) را دید، بلافاصله تصمیم به خدمت و پرستاری آنان گرفت و در این کار تا حد یک مادر واقعی پیش رفت وفرزندان فاطمه(س) را بر فرزندان خود مقدم داشت و بخش عمده محبت و علاقه خود را متوجه آنان کرد وهمچون مادری مهربان به دلجویی و پرستاری آنان پرداخت. با کمال خوشرویی و سخنان محبت آمیز با آنها روبرو می شد؛ به خاطر همین وفاداری و رفتار شایسته او بود که زینب به دیدار او می رفت و از او تجلیل به عمل می آورد.

چنانکه گفته اند، پس از چندی به مولا علی(ع) پیشنهاد داد به جای فاطمه که اسم قبلی و اصلی وی بوده، او را «ام البنین» صدا زند، تا حسنین (ع) از ذکر نام اصلی او توسط علی(ع) به یاد مادر خویش فاطمه زهرا (س) نیفتاده و در نتیجه خاطرات تلخ گذشته در ذهنشان تداعی نگردد و رنج بی مادری آنها را آزار ندهد. به واسطه صفات نیکوی ام البنین بود که حضرت او را گرامی می داشت و از صمیم قلب در حفظ و حرمت او کوشید.

منابع تاریخی هیچ گونه گزارشی از حضورفعال او در زمان امام حسن (ع) و امام حسین(ع) ارائه نکردند. تنها گویند ام البنین در واقعه عاشورا در مدینه بود چنان که به آنانی که عازم سفر بودند، چنین سفارش کرد: چشم و دل مولایم امام حسین (ع) و فرمانبردار او باشید؛ البته وقتی بشیر و زینب او را از ماجرای کربلا و شهادت امام حسین (ع) وفرزندانش باخبر نمودند، ام البنین همچنان از امام حسین (ع) خبرگرفت و چون بشیر خبر شهادت آن حضرت را به او داد، ام البنین گفت: «ای بشیر،

بند دلم را پاره کردی!» و صدا و ناله شیون بلند کرد.        
می گویند بشیر گفت: خداوند به سبب مصیبت مولایمان امام حسین(ع) به شما پاداش بزرگ عنایت کند.

ام البنین گفت: فرزندان من و آنچه در زیر آسمان است، فدای حسینم باد !

به گفته علامه مامقانی، این شدت علاقه ، کاشف از علو مرتبه او در ایمان، و قوت معرفت او به مقام امامت است که شهادت چهار جوان خود را که نظیر ندارند در راه دفاع از امام زمان خویش سهل می شمارد .
به هر حال، فقدان فرزندانش او را متأثر و ناراحت کرده بود، چنانکه وقتی حضرت زینب(س) سپر خونین حضرت عباس را به عنوان یادگاری به ام البنین نشان داد، وی تا آن را دید چنان دلش سوخت که نتوانست تحمل کند و بی هوش بر زمین افتاد.

وی هر روز برای فرزندش عباس نوحه سرایی می کرد و فرزند او عبید ا… را نیز به همراه خود می آورد. مردم مدینه برای شنیدن نوحه او گرد می آمدند و به سبب جانسوز بودن نوحه سرایی او همگی اشک می ریختند. باید گفت، آمدن ام البنین به بقیع نوعی انقلاب بر ضد بنی امیه و آگاهی مردم از ژرفای مصیبت بود. پس از آگاهی از جریان عاشورا و شهدای آن واقعه، ام البنین مجلس سوگواری و مصیبت در خانه اش برپا کرد. زنان بنی هاشم در آن جا گرد آمدند و برای امام حسین( ع) و خاندانش گریه کردند.موضوعات مرتبط: وفات

تاريخ : ۱۳٩۳/۱/٢٤ | ٧:٤٢ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

خدمت تمامی همشهریان و دوستان عزیز وبلاگ نویس و وبلاگ خوان سلام و عرض ادب دارم.

اول : از اینکه نتوانستم در روزهای پایانی سال 92 خدمت دوستان باشم و عرض تبریک سال جدید را داشته باشم، از محضر تمامی عزیزان عذرخواهی نموده این بنده سراپا تقصیر را عفو نمایید.

دوم: در این ایام تعطیلات سال جدید بنده به اتفاق خانواده به زیارت پدر و مادر و خواهر و برادر و سایر بستگان رفته بودیم و در این مدت دید و بازدیدی مفصل بعمل آوردیم و به دور از هیاهوهای سیاسی و آلودگی هوا و سمعی و بصری ایام شاد و خوبی را گذراندیم.

سوم: در این ایام و همزمان با سال تحویل در مسجد صاحب الزمان روستا شاهد یک کار نو و خوب ارزنده از بروبچه های بسیج مسجد بودیم که حال و هوای سال تحویل را متفاوت تر از سالهای قبل نموده بود که جا دارد به سهم خود از زحمات این عزیزان تشکر و قدردانی نموده و برای ایشان در ادامه آرزوی توفیق و سربلندی را از درگاه احدیت آرزو نمایم.

چهارم: اتفاق مثبت و شایسته دیگر در این ایام که برای اولین بار به منصه ظهور رسید برگزاری همایش پیاده روی خانوادگی بود که گرچه برای اولین بار برگزار شد اما دارای ویژگی های خوبی بود که در همین جا از برگزار کنندگان آن مخصوصا اخوان جعفری(حاج جواد و محمد) تشکر می مایم.

پنجم: هر چه قدر چشم انتظار قدوم مبارک جناب طباطبایی -نماینده محترم شهرستان رو می گم-ایشان قابل ندانسته و تشریف نیاوردند تا زیارتشان کینم!!

ششم: شورا و دهیار محترم در یکی از روزهای ایام عید به ارایه بیلان کاری در مدت زمان تصدی شورا و دهیاری پرداختند که بنده فقط قسمتی از این جلسه را حضور داشتم. البته در این مدت کم شورا و دهیار محترم کارهای قابل تقدیری را به انجام رسانده اند منجمله ساخت پارک بازی کودکان و بهسازی نسبی قبرستان و ... که مایه امیدواری در بین مردم شده و جا دارد از آنها تقدیر و تشکر نماییم. اما کارهای برجای مانده زیادی وجود دارد که انجام برخی از آنها در اختیار شورا است مثل: تعیین تکلیف حسینیه روستا و نانوایی روستا و قیمت مزد کاری یک روز بنا و کارگر و ... و برخی دیگر نیز احتیاج به مساعدت و کمک مالی مسوولان دارد مثل: اتمام پروژه های نیمه تمام آبادی و اتمام مرمت آب انبار قدیمی روستا و ... که انشالله به همت مردم روستا و مسوولین محلی به انجام خواهد رسید.

هفتم: همزمان با برگزاری شب عرفه، شاهد حضور فرماندار جدید شهرستان جناب آقای استوار بودیم که به اتفاق بخشدار محترم و دیگر عزیزان مسوول شهرستان قدم رنجه فرمودند و به روستای اردیب تشریف فرما شدند و سخنانی هر چند کوتاه را جناب فرماندار بیان فرمودند و نیز دهیار محترم جناب آقای ثابتی نیز از شم شاعرانه خود استفاده نمودند و شعری بسیار زیبا در وصف آقای فرماندار سرودند که به مذاق ایشان بسیار خوشایند افتاد و مایه مباهات و سرافرازی همشهریان در حضور فرماندار گردید و انشالله مایه خیر و برکت نیز برای روستا باشد.

هشتم: برخی از کارها و اقدامات در روستا در این ایام عید کلید خورد که برخی از آنان پسندیده و قابل تقدیر بود منجمله: گشت شبانه بسیج برای تامین امنیت آبادی، برگزاری محافل شهادت حضرت فاطمه زهرا(س)، دیدار با خانواده شهید فریدونی و ... و البته برخی از کارها هم بود که اگر بر روی آنها تامل بیشتری می شد و سپس اقدام می شد نتایج بهتری به بار می آورد منجمله: مزایده زمینهای آبادی که نسنجیده مزایده ای برگزار شد که حداقل 3 اشکال اساسی به آن وارد است که در مطلبی دیگر به آن خواهم پرداخت و امیدواریم که دهیار محترم که فردی فرهیخته و با ادب و منش هستند به اینها توجه نمایند.(توضیح اینکه خوشبختانه بخشدار محترم خور این اشکالات را به دهیار محترم تذکر داده اند و مزایده برگزار شده را نیز ابطال نموده اند)

... تا بعد... 

ایام بکام و عزت همشهریان مستدام.موضوعات مرتبط: دانستنی

تاريخ : ۱۳٩۳/۱/۱۸ | ۸:٤۱ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()