شرایط استخدام یک نگهبان برای اداره برق خور اعلام شد.

 

برای دیدن تصویر در سایز اصلی روی عکس کلیک کنیدموضوعات مرتبط: خبر

تاريخ : ۱۳٩۳/٩/٢٥ | ۱٠:٤۱ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

پیاده روی مردمان ولایتمدار روستای اردیب در روز اربعین حسینی

درتاریخ 15 آذر خبری دریافت کردم از روستای مبنی بر پیاده روی عاشقان ابا عبدا... الحسین (ع)از اردیب تا آبگرم در روز اربعین حسینی انجام خواهد شد .

 انتظار به سر آمد تا اینکه دیروز اهالی روستا دستجمعی به سمت روستای آبگرم به عشق آقا ابا عبدالله الحسین (ع) وبا وجود کهولت سن بعضی از همولایتی ها ، حرکت کرده و بر آستانه مقدسه امامزاده ابراهیم بوسه ی عشق زدند.

این خبر در محافل خبری شهرستان چون کار نو وتازه ای بود بازتاب گسترده ای داشت .

پیام خور در یک گزارش خبری - تصویری خرکت اهالی را به تصویر کشیده .

 کاش شبکه خبری استان هم این کار را به تصویر می کشید تا عزیزاان دیگر روستا ها هم به این کار تشویق شده و عزت واقتدار شیعیان را حتی درروستاها هم به رخ معاندین می کشیدند .

ادامه خبر را در سایت پیام خور بخوانید.

http://www.payamekhoor.ir/contentpage.aspx?cid=488&type=37&returnUrl=Default.aspxموضوعات مرتبط:

تاريخ : ۱۳٩۳/٩/٢۳ | ۱٠:٥٢ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

پیاده روی مردمان ولایتمدار روستای اردیب در روز اربعین حسینی

درتاریخ 15 آذر خبری دریافت کردم از روستای مبنی بر پیاده روی عاشقان ابا عبدا... الحسین (ع)از اردیب تا آبگرم در روز اربعین حسینی انجام خواهد شد .

 انتظار به سر آمد تا اینکه دیروز اهالی روستا دستجمعی به سمت روستای آبگرم به عشق آقا ابا عبدالله الحسین (ع) وبا وجود کهولت سن بعضی از همولایتی ها ، حرکت کرده و بر آستانه مقدسه امامزاده ابراهیم بوسه ی عشق زدند.

این خبر در محافل خبری شهرستان چون کار نو وتازه ای بود بازتاب گسترده ای داشت .

پیام خور در یک گزارش خبری - تصویری خرکت اهالی را به تصویر کشیده .

 کاش شبکه خبری استان هم این کار را به تصویر می کشید تا عزیزاان دیگر روستا ها هم به این کار تشویق شده و عزت واقتدار شیعیان را حتی درروستاها هم به رخ معاندین می کشیدند .

ادامه خبر را در سایت پیام خور بخوانید.

http://www.payamekhoor.ir/contentpage.aspx?cid=488&type=37&returnUrl=Default.aspxموضوعات مرتبط:

تاريخ : ۱۳٩۳/٩/٢۳ | ۱٠:٥٢ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()موضوعات مرتبط:

تاريخ : ۱۳٩۳/٩/۱٩ | ۳:٤۳ ‎ب.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

تبیین تاریخی اربعین حسینی

 ورود اهل بیت علیهم السلام در روز اربعین به کربلا .
درباره این مساله دیدگاه های مختلف و متضادی اظهار شده و مورد تشکیک و استبعاد جدی قرار گرفته است. این موضوع از دو جهت محل بحث است: اصل ورود به کربلا؛ تاریخ ورود.
اما در مورد اصل ورود اهل بیت (ع) به کربلا باید گفت که گروه بسیاری از علمای برجسته و مشاهیر متقدم و متاخر و مورخان شیعه و سنی آن را تایید کرده اند که به برخی از آنها اشاره خواهد شد. در برابر، جمعی از متاخران و برخی از متقدمان این جریان را بعید بلکه ممتنع و محال عادی دانسته اند و به تعبیر بعضی نیز کذب محض و افسانه است.
استدلال این گروه در استبعاد و استحاله و تکذیب این موضوع، دو امر است:
اول: سکوت و عدم تعرض مورخان و کتب تاریخ، با این که موضوع مهم و قابل ذکر و شایسته تعرض بود در نتیجه از نگاه این گروه «عدم الدلیل، دلیل العدم »؛ یعنی چگونه می توان باور داشت این جریان تا قرن هفتم پنهان مانده باشد و تنها به وسیله سید بن طاووس ابراز و اعلان شود.

ادامه مطلب...موضوعات مرتبط: دانستنی , ائمه اطهار , شهادت
ادامه مطلب

تاريخ : ۱۳٩۳/٩/۱٩ | ۳:۳٧ ‎ب.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()
در یک پدیده نادر در روستای ایراج، درخت سیب شکوفه زد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پیام خور، در نهمین ماه سال که آب و هوای پاییزی اکثر درختان را به خواب زمستانی فرو برده است، در پدیده ای نادر، یک درخت سیب در روستای ایراج شکوفه زده است.

نکته جالب و زیبای این اتفاق، قرار گرفتن شکوفه های سیب در میان برگهای زرد پاییزی و برگهای سبز بهاری می باشد.موضوعات مرتبط: خبر

تاريخ : ۱۳٩۳/٩/۱٦ | ۱۱:٥٦ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

در تاریخ 24 آبان اعلام شد که نیکسون معاون رئیس جمهور آمریکا از طرف آیزنهاور به ایران می‏آید. نیکسون به ایران می‏آمد تا نتایج «پیروزی سیاسی امیدبخشی را که در ایران نصیب قوای طرفدار تثبیت اوضاع و قوای آزادی شده است» (نقل از نطق آیزنهاور در کنگره آمریکا بعد از کودتای 28 مرداد) ببیند. در مقابل دانشجویان مبارز دانشگاه نیز تصمیم گرفتند که در فضای حکومت نظامی بعد از کودتای سیاه، هنگام ورود نیکسون، نفرت و انزجار خود را به دستگاه کودتا نشان دهند. دو روز قبل از آن واقعه تلخ (14 آذر) زاهدی تجدید رابطه با انگلستان را رسما اعلام کرد و قرار شد که «دنیس رایت» ، کاردار سفارت انگلستان، چند روز بعد به ایران بیاید. از همان روز 14 آذر تظاهراتی در گوشه و کنار به وقوع پیوست که در نتیجه در بازار و دانشگاه عده‏ای دست گیر شدند. این وضع در روز 15 آذر هم ادامه داشت. و بیشتر اعتراض ها از دانشکده پزشکی و داروسازی و حقوق و علوم آغاز شد. صبح شانزده آذر، هنگام ورود به دانشگاه، دانشجویان متوجه تجهیزات فوق العاده سربازان و اوضاع غیر عادی اطراف دانشگاه شده، وقوع حادثه‏ای را پیش بینی می‏کردند. فضا بشدت آبستن حوادث و درگیری بود. بعد از گذشت مدتی برای جلوگیری از تنش و درگیری چندین دانشکده تعطیل اعلام شد و در ادامه سراسر دانشگاه به دستور رییس دانشگاه تعطیل گردید. نیروهای نظامی رژیم که بشدت رفت و آمد دانشجویان را کنترل کرده و در این بین عده ای را نیز دستگیر نموده بودند, با حضور در کلاس یکی از اساتید دانشکده فنی (مهندس شمس استاد نقشه کشی) زمینه اعتراض را در کلاس درس ایجاد کردند. آنان قصد داشتند دو دانشجو را که ظاهرا به حضور نظامیان در دانشگاه اعتراض داشتند را دستگیر نمایند. دستگیری دو دانشجو کلاس را به هم زده، دانشجویی دیگر بر روی نیمکت کلاس فریاد می زند: "آقا ما چقدر بی عرضه هستیم. چقدر بدبخت هستیم. این کلاس نیست، این درس نیست. یک عده ای بدون اینکه از استاد و از کادر دانشگاه اجازه بگیرند وارد کلاس می‌شوند و هیاهو در می‌گیرد. تف به این کلاس و تف به این مملکت!" دانشکده فنی به هم می‌ریزد و در محاصره کامل نظامیان قرار می‌گیرد و به یکباره فرمان آتش صادر شده و دانشجویان در صحن طبقه اول به خون می‌غلطند عده‌ای زخمی شده و در این میان سه دانشجو به نامهای قندچی و بزرگ نیا و شریعت رضوی به شهادت می‌رسند. همان روز 16 آذر پلیس توسط رادیو اعلام کرد: "عده‌ای از دانشجویان در کلاسهای درس نشسته بودند و به پلیس چهره خشنی نشان می‌دادند و پلیس را مسخره می‌کردند و این باعث شده که پلیس به واکنش بیفتد. پلیس قصد زدن دانشجویان را نداشت ولی دانشجویان به پلیس حمله کردند و می‌خواستند اسلحه‌شان را بگیرند. پلیس در قالب دفاع این کار را کرده و قصدش زدن دانشجویان نبوده است." فردای آن روز شاه تیمسار مزینی را برای دلجویی به دانشگاه می‌فرستد تا خودش را از این گناه و تقصیر تبرئه کند. وی با خانواده‌های شهدا ملاقات می‌کند و در دانشگاه به ظاهر از اساتید و روسا عذرخواهی می‌کند. دو روز بعد از واقعه 16 آذر، نیکسون به ایران آمد و در همان دانشگاه، در همان دانشگاهی که هنوز به خون دانشجویان بی‌گناه رنگین بود دکترای افتخاری حقوق دریافت کرد. روز 16 آذر به عنوان روز مقاومت و ایستادگی دانشجویان این سرزمین در برابر استعمار غرب و استبداد و خودکامگی در دفتر تاریخ این سرزمین به یادگار ثبت گردیده است.

برگرفته از سایت مرکز اسناد انقلاب اسلامی به نشانی : http://www.irdc.ir/fa/calendar/66/default.aspxموضوعات مرتبط: دانستنی

تاريخ : ۱۳٩۳/٩/۱٦ | ۱۱:٥۱ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی اداره‌کل راه و شهرسازی استان اصفهان، عباس صالحی با اعلام این خبر اظهار کرد: احداث راه ارتباطی روستای بیاضه به حاجی‌آباد زرین به طول 28 کیلومتر با اعتباری بالغ بر 20 میلیارد ریال آماده واگذاری به پیمانکار استوی ادامه داد: 9 کیلومتر این پروژه در سال‌های گذشته احداث و عملیات روکش آسفالت آن نیز انجام شده است.مدیر ساخت و توسعه راه‌های اداره‌کل راه و شهرسازی استان اصفهان با بیان اینکه 19 کیلومتر از این پروژه در حال برگزاری مناقصه و انتخاب پیمانکار است، ابراز امیدواری کرد پروژه تا اوایل سال 94 تکمیل و مورد بهره‌برداری قرار گیرد.وی از مزایای ویژه احداث این محور را سهولت ارتباط شهرستان خوروبیابانک به استان یزد عنوان کرد.موضوعات مرتبط: خبر

تاريخ : ۱۳٩۳/٩/۱٦ | ۱۱:٤٢ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()
مهندس نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت از غرفه پتاس در نمایشگاه بین المللی متافو در تهران بازدید به عمل آورد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پیام خور، یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی ایران متافو (Iran METAFO 2014) روز جمعه با حضور آقای دکتر رحمانی، رئیس کمیسیون صنعت و معدن مجلس شورای اسلامی و آقای دکتر اسفهبدی رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت‌های نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران افتتاح شده است.

این نمایشگاه با حضور بیش از 400 شرکت و نام تجاری از کشورهای آلمان، ایتالیا، بلژیک، سوئد، ترکیه، اسپانیا، چین، فرانسه، انگلیس، اسلوانی، هند، امارات متحده عربی، چک، ایران، استرالیا، هلند، بلغارستان و آمریکا در فضایی بالغ بر 15000 مترمربع در حال برگزاری است.

واحد پتاس خور هم برای اولین بار با ارائه محصولاتی چون محلول تثبیت خاک و نمک صنعتی در این نمایشگاه حاضر شده است.

روز گذشته آقای مهندس نعمت‌زاده، وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت به همراه هیئت همراه با حضور در غرفه پتاس از نزدیک با محصولات این واحد آشنا شدند.موضوعات مرتبط: خبر

تاريخ : ۱۳٩۳/٩/۱۱ | ۱:۳۸ ‎ب.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

دوستان و همشهریان عزیز سلام

با طرح موضوعی جدید و در قالب دو سوال قصد داریم به صورت اینترنتی(فعلا) بحث           " کرسی آزاد اندیشی" را راه اندازی کنیم. دلیل آن هم استقبال بسیار زیاد دوستان از طرح این موضوع طی ماههای اخیر از سوی وبلاگ آبشکوه بوده است و امیدواریم با مساعدت و اهتمام مسوولین محترم و فرهیخته حسینیه صاحب الزمان(عج) زمانی را برای این موضوع به بنده و دوستانی که علاقه مند هستند در این موضوعات شرکت نمایند، اختصاص دهند. انشالله

اما فعلا سوالات این ها هستند:

1- چند سایت و بلاگ داریم که مدیریت آنها در اختیار عزیزان همشهری اردیبی است؟

2- عملکرد دوستان وبی(سایت و وبلاگ نویس) را چگونه ارزیابی می نمایید؟

 موضوعات مرتبط: خبر

تاريخ : ۱۳٩۳/٩/۱٠ | ۱٢:٢٩ ‎ب.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

همزمان با شروع هفته بسیج و به همت آقای حاج جواد جعفری و سید مهدی موسوی عده ای از جوانان بسجی روستا اعم از دختر و پسر بهمراه تعدای از پیرغلامان بسیجی روستا بوسیله یک دستگاه اتوبوس عازم مشهد مقدس شدند. سرگروه این کاروان را جناب  آقای سید مهدی موسوی بر عهده داشت. تعداد دیگری از عزیزان همشهری و هیاتی هم از تهران به جمع آنها پیوستند تا در یک جمع صمیمی 70 نفره زیارت پر از معنویتی را تجربه کرده باشند.

همچنین مسافران عزیز پس از زیارت بارگاه ملکوتی امام هشتم حضرت امام رضا(ع) به سلامتی و در کمال صحت و آرامش روز شنبه به موطن و زادگاهشان روستای اردیب بازگشتند.

وبلاگ آبشکوه ضمن عرض زیارت قبولی به این عزیزان، از زحمات تدارک کنندگان این سفر معنوی مخصوصا آقایان حاج جواد جعفری و سید مهدی موسوی به نوبه خود کمال تشکر و امتنان را دارد و امید است این نوع فعالیتهای فرهنگی و معنوی در روستا ادامه یابد. انشاللهموضوعات مرتبط: خبر

تاريخ : ۱۳٩۳/٩/۱٠ | ۸:٢٤ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

"اردیب قطعه ای از بهشت" نوشت:

دوستانی که جهت کمک به  تعمیر مسجد جامع و همچنین توسعه حسینیه روستای اردیب مایل به واریز وجه نذورات خود به حساب بانکی هستند می توانند از شماره حساب   0215597601007 نزد شعبه 3499 بانک ملی خوروبیابانک به نام مسجد جامع وحسینیه روستای اردیب استفاده نمایند.لازم به ذکر است این حساب به درخواست وتایید اداره محترم اوقاف  (بنام هیات امنا حسینیه و مسجد جامع می باشد )جهت برداشت به ثبت رسیده است.
 
جهت اطلاع همشهریان عزیز و گرامی همانطور که اطلاع دارید چند روزی هست که در روستا برای تعمیر مسجد جامع مشغول بکار هستند و از نظر مالی در مضیقه هستند و از شما خوانندگان این مطلب درخواست کمک برای این مسجد را دارم هرچقدر در توان داری کمک کن.


موضوعات مرتبط: خبر

تاريخ : ۱۳٩۳/٩/۱٠ | ۸:٢٢ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

 زندگی‌نامه امام موسی کاظم علیه السلام

زندگی‌نامه امام موسی کاظم علیه السلام:

 نام:موسى‏ بن جعفر.

کنیه: ابو ابراهیم، ابوالحسن، ابوالحسن اوّل، ابوالحسن ماضى، ابوعلى و ابواسماعیل.

القاب: کاظم، صابر، صالح، امین و عبدالصالح.

نکته:امام موسی کاظم علیه السلام در میان شیعیان به «باب الحوائج» معروف است.

منصب: معصوم نهم و امام هفتم شیعیان.

تاریخ ولادت امام موسی کاظم:هفتم ماه صفر سال 128 هجرى. برخى نیز سال 129 را ذکر کردند.

محل تولد امام موسی کاظم: ابواء (منطقه‏اى در میان مکه و مدینه) در سرزمین حجاز (عربستان سعودى کنونى).

نسب پدرى: امام جعفر بن محمد بن على بن حسین بن على بن ابى‏طالب علیهم السلام.

 نام مادر امام موسی کاظم:حمیده مصفّاة. نام‏هاى دیگرى نیز مانند حمیده بربریه و حمیده اندلسیه نیز براى او نقل شده است. این بانو از زنان بزرگ زمان خویش بود و چندان فقیه و عالم به احکام و مسائل بود که امام صادق علیه السلام زنان را در یادگیرى مسائل و احکام دینى به ایشان ارجاع مى‏داد. و درباره‏اش فرمود: «حمیده، تصفیه شده است از هر دنس و چرکى؛ مانند شمش طلا. پیوسته فرشتگان او را حفاظت و پاسبانى نموده تا رسیده است به من، به خاطر آن کرامتى که از خداى متعال براى من و حجت پس از من است.»

 مدت امامت امام موسی کاظم: از زمان شهادت پدرش، امام جعفر صادق علیه السلام، در شوال 148 هجرى تا رجب سال 183 هجرى، به مدت 35 سال. آن حضرت در سن بیست سالگى به امامت رسید.

 تاریخ و علت شهادت امام موسی کاظم: 25 رجب سال 183 هجرى، در سن 55 سالگى، به‏ وسیله زهرى که در زندان سندى بن شاهک به دستور هارون ‏الرشید به آن حضرت خورانیده شد.

 محل دفن: مکانی به نام مقابر  قریش در بغداد (در سرزمین عراق) که هم اکنون به «کاظمین» معروف است.

 

همسران: 1. فاطمه بنت على. 2. نجمه.

 فرزندان امام موسی کاظم: درباره تعداد فرزندان آن حضرت چند قول وجود دارد. بنابر نقل یکى از آنها، آن حضرت 37 فرزند داشت که 18 تن از آنان پسر و 19 تن دختر بودند.

 ادامه مطلب...موضوعات مرتبط:

تاريخ : ۱۳٩۳/٩/۸ | ۱۱:٠٦ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()
 
اداره هواشناسی خوروبیابانک آمار بارندگی ایستگاه سینوپتیک خور و ایستگاھهای باران سنجی این شهرستان را منتشر کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پیام خور در آمار منتشره روستای خنج با 8.3 میلیمتر بیشترین میزان بارش و در شهر خور  7.9 میلیمتر بارندگی گزارش شده است.موضوعات مرتبط:

تاريخ : ۱۳٩۳/٩/٥ | ۳:٥۸ ‎ب.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()