قلعه نویی در مواجهه با شاگردان مکتب حجازی /منصوریان حلقه مفقوده را یافته استدولت بهار: فرزندان حجازی با شعار صلح در برابر تندروی برخاسته اند و پس از کسب سال ها تجربه سودای بازگشت دارند.آنها قاعده ی بازی را به خوبی یاد گرفته اند و میدانند که بهترین دفاع، حمله است، البته حمله ای هوشمندانه. به همین خاطر به اصول باشگاه احترام میگذارند و علیه بزرگان حرفی نمیزنند چرا که دریافتند اعضای هیات مدیره و پیشکسوتان تحمل بی حرمتی و هنجارشکنی را ندارند. پسران ناصرخان یادگرفته اند که انعطاف با ارکان باشگاه را در سرلوحه کارشان قراردهند.
  

دولت بهار - حسین خنکدار/ ژنرال آبی ها را وقت رفتن است، همانکه روزگاری نامش لرزه بر اندام حریفان می افکند ، آنکه درهر تیمی بود بوی قهرمانی میداد، کسی که از دست های پشت پرده حرف میزد و به مبارزه برای رسیدن به هدف سخت معتقد بود. 

امیر نازی آبادی در همان سالهای اول خداحافظی از مستطیل سبز، نیک میدانست برای نشستن بر نیمکت پرزرق و برق باشگاه پرطرفدار پایتخت باید علیه چه کسی قیام کند، و آنگونه بود که دوقطبی قلعه نوعی- حجازی را بوجود آورد. مرد زیرک استقلال درست زمانی که مدیریت باشگاه را در دفاع از عملکرد ناصرخان سست دید علم طغیان برداشت و در سال های نه چندان دور به آرزوی دیرین خود رسید : سرمربیگری استقلال. 

سایه ی قلعه نوعی دهه ای در استقلال حاکم بود ، چه آن زمان که بود و چه آن زمان که نبود. طنز روزگار اینکه آنگاه که نمی بود بیشتر بودنش احساس میشد زیرا که هواخواهانی داشت که چه در باشگاه و چه در روی سکوها نام او را زنده نگه میداشتنند. هرچند که به میزان هواداران دو آتشه ، مخالفینی سرسخت نیز داشت. کاپیتان سابق باشگاه که حالا صاحب کرسی سرمربیگری بود تریبون داشت و حرف های جنجالی برای خبرنگاران میزد ، عاشق مبارزه بود با هرکس و هر چه در مقابلش بود. حال فرقی نمیکرد سازمان لیگ باشی یا سرمربی تیم ملی یا برنامه ی نود. و هر از چند گاهی حتی ظریفانه هیات مدیره را نیز به سیلی هوشمندانه ای می نواخت. به هر رو امیراستقلال قلعه ای ساخته بود که تنها دوستان خاص ژنرال اجازه ی ورود به آن را داشتند، قلعه ای که سخت بود و محکم... 

اما سال های حکمرانی گذشت وگذشت و گذشت و اینک زمان رفتن است. فرزندان حجازی با شعار صلح در برابر تندروی برخاسته اند و پس از کسب سال ها تجربه سودای بازگشت دارند.آنها قاعده ی بازی را به خوبی یاد گرفته اند و میدانند که بهترین دفاع، حمله است، البته حمله ای هوشمندانه. به همین خاطر به اصول باشگاه احترام میگذارند و علیه بزرگان حرفی نمیزنند چرا که دریافتند اعضای هیات مدیره و پیشکسوتان تحمل بی حرمتی و هنجارشکنی را ندارند. پسران ناصرخان یادگرفته اند که انعطاف با ارکان باشگاه را در سرلوحه کارشان قراردهند. 

حال علیرضا منصوریان شاگرد اول مکتب حجازی با چراغ خاموش رویای بازگشت به استقلال را دارد تا جای امیرقلعه نوعی بنشیند، او منتظر چراغ سبزی از باشگاه است که تنها احترام گذاشتن را میخواهد ، همانکه حلقه ی مفقوده زمان امیرخان بود. چرا که او خود را ژنرال میدانست و بقیه را سرباز. حال فرقی نمیکرد بازیکن تیم باشی یا عضو کادر فنی و یا هیات مدیره باشگاه... واین برای هر هیات مدیره ای سخت، گران است. موضوعات مرتبط: دانستنی , نقد

تاريخ : ۱۳٩٤/٢/٢٧ | ٦:۳۸ ‎ب.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

اردیب وب نوشت:

با عرض سلام خدمت تمامی هم ولایتی های عزیز

  واگذاری اینترنت پرسرعت به روستای اردیب در اولویت است.

 این خبری بود که رئیس اداره مخابرات شهرستان خوروبیابانک پس از پایان جلسه ی شورای اداری شهرستان، که با حضور اعضای شورای اسلامی و دهیاران روستاها برگزار شده بود اعلام نمودند .

البته در این جلسه نماینده محترم شهرستان جناب آقای طباطبایی نیز حضور داشتند و بیان نمودند ان شاالله با همکاری فرماندار محترم و اداره مخابرات شهرستان و همچنین با همت اهالی روستای اردیب تا پایان خردادماه مشکل اینترنت پر سرعت روستای اردیب به کلی برطرف خواهد شد.

همانطور که مشاهده می کنید مسئولان یک قدم به جلو برداشتند حال نوبت ماست تا قدمی برای آبادانی روستای عزیزمان اردیب برداریم و با ثبت نام اینترنت پرسرعت در برطرف نمودن این مشکل قدمی برداریم .

عزیزان ثبت نام به صورت رایگان انجام می شود و هزینه استفاده از اینترنت پرسرعت فقط و فقط ماهی 3700 تومان می باشد . پس یاعلی

 برای ثبت نام با آقای هژبر محتشم ریاست محترم شورای اسلامی روستا تماس بگیرید.

دست در دست هم دهیم به مهر   

 اردیب (ارابه کهن) خود را کنیم آباد

 

(مهلت ثبت نام یک هفته است یعنی از شنبه بیست و ششم تا پنجشنبه سی و یکم اردیبهشت ماه) 

 موضوعات مرتبط: خبر

تاريخ : ۱۳٩٤/٢/٢٧ | ٦:۳۳ ‎ب.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

 

 

بیست و پنجم رجب سالروز شهادت امام موسی کاظم(علیه السلام)، امام هفتم شیعیان جهان در سال 183 هجری است.

 زندگی نامه

درباره حبس امام موسی (ع) به دست هارون الرشید شیخ مفید در ارشاد روایت می کند که علت گرفتاری و زندانی شدن امام، یحیی بن خالد بن بر مک بوده است زیرا هارون فرزند خود امین را به یکی از مقربان خود به امام جعفربن محمد ابن اشعث که مدتی هم والی خراسان بوده است سپرده بود و یحیی بن خالد بیم آن را داشت که اگر خلافت به امین برسد جعفربن محمد را همه کاره دستگاه خلافت سازد و یحیی و بر مکیان از مقام خود بیفتند.

 جعفر بن محمد بن اشعث شیعه بود و قایل به امامت موسی (ع) و یحیی این معنی را به هارون اعلام می داشت. سرانجام یحیی پسر برادر امام را به نام علی بن اسماعیل بن جعفر از مدینه خواست تا به وسیله او از امام و جعفر نزد هارون بدگویی کند. گویند امام هنگام حرکت علی بن اسماعیل از مدینه او را احضار کرد و از او خواست که از این سفر منصرف شود. و اگر ناچار می خواهد برود از او سعایت نکند. علی قبول نکرد و نزد یحیی رفت و بوسیله او پیش هارون بار یافت و گفت از شرق و غرب ممالک اسلامی مال به او می دهند تا آنجا که ملکی را توانست به هزار دینار بخرد. هارون در آن سال به حج رفت و در مدینه امام و جمعی از اشراف به استقبال او رفتند. اما هارون در قبر حضرت رسول (ص) گفت یا رسول الله از تو پوزش می خواهم که می خواهم موسی بن جعفر را به زندان افکنم زیرا او می خواهد امت ترا برهم زند و خونشان بریزد. آنگاه دستور داد تا امام را از مسجد بیرون بردند و او را پوشیده به بصره نزدوالی آن عیسی بن جعفربن منصور بردند.

 عیسی پس از مدتی نامه ای به هارون نوشت وگفت که موسی بن جعفر در زندان جز عبادت ونماز کاری ندارد یا کسی بفرست که او را تحویل بگیرد یا من او را آزاد خواهم کرد. هارون امام را به بغداد آورد و به فضل بن ربیع سپرد و پس از مدتی از او خواست که امام را آزاری برساند اما فضل نپذیرفت و هارون او را به فضل بن یحیی بن خالد برمکی سپرد. چون امام در خانه فضل نیز به نماز و روزه و قرائت قرآن اشتغال داشت فضل بر او تنگ نگرفت و هارون از شنیدن این خبر در خشم شد و آخر الامر یحیی امام را به سندی بن شاهک سپرد و سندی آن حضرت را در زندان مسموم کرد و چون آن حضرت از سم وفات یافت سندی جسد آن حضرت را به فقها و اعیان بغداد نشان داد که ببیند در بدن او اثر زخم یا خفگی نیست. بعد او را در باب التبن در موضعی به نام مقابر قریش دفن کردند. تاریخ وفات آن حضرت را جمعه هفتم صفر یا پنجم یا بیست و پنجم رجب سال 183 ق در 55 سالگی گفته اند.

ادامه مطلب...

..........................................

 سخنان برگزیده

* امام رضاعلیه السلام: زیارَةُ قَبرِ أبی مِثلُ زِیارَةِ قَبِر الحُسَینِ؛

زیارت قبر پدرم، موسى بن جعفرعلیه السلام، مانند زیارت قبر حسین‏علیه السلام است.

 * روایت شده است: أنّهُ (الکاظِم َ‏علیه السلام) کانَ یَبِکی مِن خَشیَةِ اللَّهِ حَتّى‏ تَخضَلَّ لِحیَتُهُ بِالدُّمُوعِ؛

امام کاظم همواره از بیم خدا مى‏گریست، چندان که محاسنش از اشک تر مى‏شد.

 * امام کاظم ‏علیه السلام: ثَلاثٌ مُوبِقاتٌ: نَکثُ الصَّفَقَةِ و تَرکُ السُّنَّةِ و فِراقُ الجَماعَةِ؛

سه چیز تباهى مى‏آورد: پیمان شکنى، رها کردن سنّت و جدا شدن از جماعت.

 * امام کاظم ‏علیه السلام: عَونُکَ لِلضَّعیفِ أفضَلُ الصَّدَقَةِ؛

کمک کردن تو به ناتوان، بهترین صدقه است.

 ادامه مطلب...موضوعات مرتبط:
ادامه مطلب

تاريخ : ۱۳٩٤/٢/٢۳ | ۸:۳۳ ‎ب.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()
 
اداره هواشناسی خوروبیابانک آمار بارندگی ایستگاههای بارانسنجی این شهرستان در روزهای 15 تا 18 اردیبهشت ماه را اعلام کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پیام خور، بر اساس این گزارش ، بیشترین میزان بارش از روستای بازیاب به میزان 16 میلیمتر اعلام شده است.

همچنین در طی این سه روز در شهر خور مرکز شهرستان نیز به میزان 1.2 میلیمتر ، بارش باران به ثبت رسیده است.

برای مشاهده میزان بارندگی در سایر ایستگاههای بارانسنجی خوروبیابانک بر روی تصویر بالا کلیک کنید.

توضیح آبشکوه: این آمار مربوط به بارندگی های 4 روز اخیر (از پنجشنبه هفته گذشته تا دوشنبه هفته جاری) روستای اردیب نمی باشد.طی این 4 روز میزان بارندگی در اردیب بسیار زیاد بوده به نحوی که جاری شدن سیلاب و آبگرفتگی خیابانها را بهمراه داشته است.موضوعات مرتبط: خبر

تاريخ : ۱۳٩٤/٢/٢٢ | ٥:٥٦ ‎ب.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

سلام دوستان همراه همیشگی

این روزها در حالی که دومین ماه از اولین فصل سال 1394 را سپری می کنیم در روستای سرسبز و تاریخی اردیب شاهد بارش باران رحمت الهی هستیم گزارشهای دریافتی از خبرنگارمان در روستا حاکی از این است که حجم بارشهایی دو سه روز گذشته به قدری بوده که سد بتونی بالای روستا به طور کامل آبگیری شده است و آب آن در حال هدر شدن است.

از نزول باران بسیار خوشحال و خرسندیم و خدا را شاکریم .

دوستان در آینده بحران، بحران آب و جنگ، جنگ آب است!!!

 ...اما بعد

یک مطالبه عمومی باید شکل بگیرد که چرا درخواست چندین و چند ساله کشاورزان روستا در خصوص ساخت یک منبع و مخزن ذخیره آبهای سطحی(آبهای هرز زمستان و آبهای سیل ناشی از بارندگی های فصل بهار در روستا) که نمایندگان ادوار گذشته مجلس قول آن را دادند، اجرایی نشد؟؟؟؟ تا به کی مردمان خطه کویری اردیب که همواره با کمبود آب مواجه هستند باید فریاد وااسفا سر دهند و هیچ گوش شنوایی نباشد که به داد آنها برسد؟؟؟؟امسال نیز چون سالهای قبل مردم با کمبود آب آشامیدنی و کشاورزی مواجه می شوند و باز تکرار همان داستانها!!!

پیشنهادات بنده این است:

1-در آستانه انتخابات مجلس شورای اسلامی قرار داریم (7 اسفند 94 روز برگزاری انتخابات مجلس است). بیایید با کنار گذاشتن اختلاف سلیقه ها، کمبودهای روستا را به یک مطالبه عمومی تبدیل کینیم و هر کسی اعم از ما وبلاگ نویسان، شورا و دهیار، افرادی که به نهادهای دولتی متصل هستند و حرفشان خریدار دارد، تحصیلکرده های روستا، با تجربه ها و قص علی هذا...  با گذاشتن جلسات هم اندیشی (با هر نام و نشانی اعم از کرسی های ازاد اندیشی، مناظره، پرسش و پاسخ و ...) طرحی نو در اندازیم و با همیاری هم یکی یکی مشکلات آبادیمان را حل کنیم. می توانیم از ظرفیت فضای حسینیه صاحب الزمان استفاده کنیم. فقط کمی وقت گذاشتن ، گذشت و صبر می خواهد!!

2-هر یک از وبلاگ نویسان محترم روستا با انتشار یکی از مشکلات روستا خود را موظف به ادامه پیگیری ها بداند تا به سرانجام برسد.

3-سایر دوستان وبلاگ نویس در بازنشر مشکلات مطرح شده کوتاهی ننمایند و آنرا در سطح وسیع پوشش دهند.

4-شورا و دهیار محترم روستا نیز مجهز به ابزار ارتباطات نوین اعم از اینترنت، وب سایت، نشریه یا بولتن محلی، خط مستقیم تلفن و فکس و ... شود تا با انتشار مطالبه عمومی مردم ما نیز راحت تر در جریان کارها و فعالیتها قرار بگیریم.

5-بسیج محترم بقیه الله روستا از تمام ظرفیت خود برای پیگیری و به نتیجه رساندن مطالبات عمومی استفاده نمایند.

6-بچه های خوب و باصفای روستایی که در تهران و یا دیگر شهرها ساکن هستند بنا به تخصص و تجربه خود در رشته هایی که تحصیل کرده اند کمک نمایند تا در خصوص موضوعات و مشکلات روستا بنا به تجربه خودشان طرح مناسبی را تهیه نماییم تا به مراجع ذیصلاح ارائه شود. چونکه اگر با ارایه پیشنهاد مناسب مشکلات را مطرح نماییم قابل پیگیری و به نتیجه رسیدن است تا اینکه فقط مشکلات را بگوییم و برای آن طرح یا پیشنهاد مناسبی نداشته باشیم.

دست در دست هم دهیم به مهر

"اردیب "خویش کنیم آبادموضوعات مرتبط: نقد , دانستنی

تاريخ : ۱۳٩٤/٢/٢٠ | ٥:٤٧ ‎ب.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

خدمت تمامی خوانندگان محترم و همشهریان گرامی سلام و خسته نباشید عرض می نمایم.

آنچه در پی می آید نظر یکی از خوانندگان محترم وبلاگ در خصوص جلسه این هفته حسینیه صاحب الزمان(عج) است که بدون هیچ پیش داوری و بدون کم و کاست آن را منتشر می نمایم و قضاوت را بر عهده ی شما خوانندگان عزیز می گذارم.

 

جناب آقای جعفری سلام

اگر مقدور است و نمی ترسید که در مظان اتهام قرار گیرید این نظر را منتشر نمایید. جلسه این هفته ی حسینیه صاحب الزمان (عج) متفاوت تر از تمامی جلسات دو یا سه سال گذسته برگزار گردید. متفاوت از دو جهت: اول اینکه به صورت پرسش و پاسخ برگزار گردید و فکر کنم که به ایده ی کرسی های آزاد اندیشی که مدنظر شما بود بسیار نزدیک است و شما خواهان برگزاری این نوع جلسات (حداقل ماهی یکبار) در حسینیه هستید. دوم اینکه: از یک شخصیت برجسته سیاسی (کاری به نوع تفکر و دیدگاه و نگاهش ندارم)  دعوت بعمل آمد .شخصیتی که حداقل در دو دوره از ادوار ریاست جمهوری تجربه وزارت داشته و در دوره قبل نیز بعنوان کاندیدا ثبت نام و مورد قبول شورای نگهبان واقع شد.(یادمان باشد صلاحیت کسانی مثل هاشمی و مشایی  و ... مورد قبول شورای نگهبان واقع نشد). بهرحال دیشب با اینکه به قول برخی ها گرچه "دیگو " بار نبود اما جمعیت نسبتا خوبی جمع شده بودند و فکر کنم جلسه مفرح و خوبی برگزار شد. دست ایده پرداز کرسی های ازاد اندیشی در حسینیه درد نکند و دست تمامی دست اندرکاران حسینیه مخصوصا اعضای هیات امنا و بخصوص برادر گرامی آقای عباس ثابتی و نیز سیف الله آذر مجری خوب برنامه نیز درد نکند.که بالاخره این ایده را جدی گرفتند . خدا خیرشان دهد.البته این صرفا نظر بنده است و ممکن است اشتباه باشد. نظر دیگرم  اینکه می توان در جلسات بعد این گونه مراسمات را با برنامه ریزی و نظم بهتری برگزار کرد. مثلا سوالات را دسته بندی نمود. از اعضای هیات نظرسنجی کرد که افراد موافق با دیدگاههای سیاسیشان دعوت شوند یا دوست دارند نظرات مخالف دیدگاه سیاسیشان را نیز بشنوند و ....

در هر صورت ما در آستانه انتخابات مجلس قرار داریم و دعوت از این اشخاص باعث بالا رفتن ابعاد سیاسی جوانان هیات می شود تا بتوانند راحت تر تصمیم بگیرند و نمایندگان خود را انتخاب نمایند.

پیشنهادی هم دارم و آن این است که زمانی که کاندیداهای شهرستان خور برای مجلس مشخص شدند با دعوت از آنها نظرات آنها را و اهداف آنها را از کاندیداتوری شان جویا شوند. ببخشید کلام به درازا کشید. یکبار دیگر عرض می کنم اصغر آقا اگر برایتان انتشار این پیام دردسر ساز است خواهش می کنم منتشر ننمایید و گرنه که هر جور صلاح می دانید

"امضا محفوظ"

 

توضیحات آبشکوه: 

اول اینکه از پیام این برادر عزیز تشکر و قدردانی می نمایم و پیام ایشان را بی کم و کاست و بدون در نظر داشتن اینکه برای من بد می شود یا خیر باز نشر نمودم و قضاوت را برعهده ی مخاطبان همیشگی و یاران دیرین و همراه پربیننده ترین و قدیمی ترین وبلاگ روستای اردیب"وبلاگ آبشکوه" می گذارم.

دوم اینکه از انتشار نام شخص پیام گذار بنا به درخواست این شخص معذور می باشم اما ایشان پیام خود را با نام و نام خانوادگی و ثبت شماره تلفن به صورت کامل درج نموده است. لذا پیام ایشان را با نام امضا محفوظ منتشر نمودم.

سوم اینکه از لطف ایشان به بنده در خصوص کرسی های آزاد اندیشی ممنون و سپاسگزارم و اعلام می کنم که در برگزاری این برنامه بنده هیچ نقشی نداشته ام و چنانچه دوستان این کار را کرده اند من هم به سهم خودم سپاسگزارم اما دوست عزیز پیام دهنده، این نوع برنامه ها بخش عمده کرسی ها است(چارچوب کرسی همین است) اما باید نواقص برطرف گردد تا یک کرسی خوب برگزارشود. ت

وضیح اضافی در این خصوص اینکه، بنا به درخواست بنده طی یادداشتهایم و گله مندی از عدم دعوت برای توضیح ایده کرسی ها در جمع هیات امنا، هیات امنای هیات بالاخره دست به کار شد و طی پنجشنبه هفته گذشته از طریق تماس و پیامک بنده را به جلسه هیات امنای حسینیه دعوت نمودند(ساعت 10 صبح پنجشنبه برای بعد از ظهر همانروز) که ضمن تشکر به دلیل اینکه در ماموریت به سر می بردم متاسفانه و علیرغم میل باطنی ام نتوانستم در جلسه این بزرگواران شرکت نمایم. اما در فرصتی دیگر در جلسه آنها حضور می یابم. گرچه به نحوه ی دعوت این بزرگوارن گله مندم (لااقل یک روز قبل یا دو روز قبل تر به بنده اطلاع می دادند تا چنانچه مقدور بود شخص جایگزین برای ماموریت اداریم انتخاب می کرد و با مطالعه و فراق بال در جلسه آنها شرکت می نمودم.)

چهارم اینکه: بنده در خصوص پیام این خواننده گرامی هیچ اظهار نظری نمی نمایم و اظهارنظر را به عهده ی خوانندگان عزیز می گذارم.

والعاقبه للمتقینموضوعات مرتبط: خبر

تاريخ : ۱۳٩٤/٢/۱٩ | ٦:٤٩ ‎ب.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

سلام دوستان بزرگوار و همراهان همیشگی وبلاگ آبشکوه

افتخاری نصیب بنده کمترین شده که حدود 8سال است در خدمت بزرگوارانی همچون شما هستم و صد البته در مقام شاگردی باید این را عرض نمایم که کوچک تمامی بزرگواران و وبلاگ نویسان ماهری همچون علیرضا موبد -مدیر محترم وبلاگ اردیب باغ پر گل و سیب- هستم.

... اما بعد

بنده در مقام پاسخگویی به سوالات مطرح شده در مطلب "وبگردی اردیبی" (تاریخ : دوشنبه چهاردهم اردیبهشت ۱۳۹۴ | 13:2 | نویسنده : علیرضامؤبد)نیستم. چرا که سوال بنده در مطلبی که در وبگردی اردیبی(تاریخ : ۱۳٩۴/٢/٩ | ۸:٠٩ ‎ق.ظ)  گذاشتم را با سوال جواب دادید-که جواب هم ندادید بلکه در مقام جواب برآمدید!!! و البته با روش خودتان و نوع خاص مجری گریتان در حسینیه که .... نمودن اشخاص از ویژگی بارز شما و نوع صحبتهایتان است. اما اجازه می خواهم دوبار ه و در این مجال سوال خودم را مطرح می نمایم و در انتظار پا سخ می نشینم و هر موقع پاسخ سوالم را گرفتم با کمال میل و با رویی گشاده به سوالات شما پاسخ خواهم گفت.

اما سوال بنده از شما و سایر دوستانتان در هیات امنای حسینیه این است که : هیات امنای حسینیه کی و چه زمان و چه موقع مشخصا بنده را برای ارایه طرح و ایده ام دعوت نمودند تا در جمع کوچک و صمیمی و تصمیم گیر هیات امنای محترم ایده خود را تشریح نمایم و صد البته برخی از دوستان منجمله جنابعالی را از کنه این ایده آگاه سازم و نیز از جوسازیها و مسخره کردنهای بعدی شما نسبت به این ایده و یا ایده های دیگر جلوگیری نمایم؟؟؟؟!!! اگر دعوتی صورت گرفته بفرمایید تا ما هم بدانیم!!!!!!

اعتقاده بنده کمترین این است که ما نخست باید مدیران و تصمیم گیرانمان را راجع به هر موضوعی آگاه نماییم و به قولی برای آنها شرایط تصمیم گیری را فراهم سازیم تا آنها بتوانند بهتر تصمیم بگیرند نه اینکه بدون اطلاع و با قید شرایط و از جمله آنها "ان من شرایط ها" بیایند و پشت تریبون عمومی  و به گونه ای بسیار لوث کننده موضوع کرسی های آزاد اندیشی و نیز سایر ایده های جوانان متدین و سختکوش هیاتی را به سخره بگیرید و انتظار اجرای آنرا در حسینیه داشته باشید؟!!

البته شما دانشمند ،فاضل و استاد بنده در امر سخنوری هستید و ما به گرد پای شما نمی رسیم اما به قول سهراب"چشمها را باید شست....جور دیگر باید دید و ...."

در خصوص مدیریت وبلاگ آبشکوه نیز همچون قبل باید عرض نمایم که مدیریت این وبلاگ بر عهده ی یکی از همکاران بنده به نام آقای محمد هاشمی است و این به این دلیل است که وقت ایشان آزاد تر است و از بنده در این امور(وب نویسی) بسیار سرآمدتر هستند. حال شما اگر اصرار بر این دارید که چرا پشت ایشان قایم می شوم من دلیل آنرا نمی دانم؟؟؟!!

ضمنا یک توصیه برادرانه به شما دارم و آن اینکه اگر سری به وبلاگهای اردیبی بزنید تقریبا بیشتر آنها به نوع عملکرد مجموعه دست اندرکاران حسینیه انتقاد دارند و نیز اگر سوالی از چند جوانی که در اوایل بسیار فعال بودند و حال حاضر به کمای فعالیتی رفته اند، داشته باشید، این نکته دستگیرتان خواهد شد!!! باور ندارید امتحانش بنمایید.

در خاتمه لازم است از اینکه اوقات شریف خوانندگان محترم وبلاگ را با این نوشته های دوجانبه و بعضا برای هیچ!!! گرفته و مکدر نمودم صمیمانه عذرخواهی می نمایم و بی صبرانه منتظر پاسخ برادر بزرگوار و استاد خودم آقای موبد در خصوص سوالی که پرسیده هستم و تا آن زمان حرفی برای گفتن ندارم. ضمنا منشور کرسیهای آزاد اندیشی مدتهاست که آماده است و تصاویر آن از طریق لاین برای گروه بهین توسط آقای هادی جعفری درست در همان زمانی که وعده داده بودیم (اواخر بهمن ماه سال 1393)جهت ارایه نظرات تکمیلی ارسال شده بود و خود آقای موبد هم ظاهرا در این خصوص نظر داده بودند که البته از متن نظر ایشان بنده بی اطلاعم. همچنین در شب ازدواج آقای حامد محتشم (8 فروردین 1394)و در منزل خدا بیامرز محمد حسین محتشم(حاج قاسم) توضیحات و دلایل چندگانه ای در خصوص عدم برگزاری کرسیها در ایام عید و در اردیب خدمت ریاست محترم بسیج بقیه الله جناب سید مهدی موسوی و نیز آقای هژبربر محتشم ریاست محترم شورای اردیب ارائه نمودم که فکر کنم هر دو بزرگوار از توضیحات بنده قانع شدند.جناب آقای موبد می توانند از آنها صحت این موضوع را سوال بفرمایند و مطلع شوند!!!

والعاقبه للمتقینموضوعات مرتبط:

تاريخ : ۱۳٩٤/٢/۱٩ | ٦:٤٧ ‎ب.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

انالله و انا الیه راجعون

زندگی صحنه ی یکتای هنرمندی ماست،

 هر کسی نغمه ی خود خواند و از صحنه رود،

صحنه پیوسته بجاست،

خرم آن نغمه که مردم بسپارندبه یاد.

       بانهایت تاسف و تأثر درگذشت مرحوم مغفور شادروان

محمدعلی یزدانی  

 

را به اطلاع همشهریان ،دوستان و آشنایان می رساند.

 

مدیریت وبلاگ آبشکوه و کلیه همشهریان:مصیبت وارده را به فرزندان داغدار آنمرحوم و کلیه بستگان و آشنایان تسلیت عرض نموده و از خداوند متعال برای آن مرحوم مغفرت ،علو درجات و بهشت جاوید و برای بازماندگان ایشان صبر و شکیبایی مسئلت می نماید.موضوعات مرتبط: خبر

تاريخ : ۱۳٩٤/٢/۱٦ | ٧:٢٢ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

سلام دوستان بزرگوار و همراهان همیشگی وبلاگ آبشکوه

افتخاری نصیب بنده کمترین شده که حدود 8سال است در خدمت بزرگوارانی همچون شما هستم و صد البته در مقام شاگردی باید این را عرض نمایم که کوچک تمامی بزرگواران و وبلاگ نویسان ماهری همچون علیرضا موبد -مدیر محترم وبلاگ اردیب باغ پر گل و سیب- هستم.

... اما بعد

بنده در مقام پاسخگویی به سوالات مطرح شده در مطلب "وبگردی اردیبی" (تاریخ : دوشنبه چهاردهم اردیبهشت ۱۳۹۴ | 13:2 | نویسنده : علیرضامؤبد)نیستم. چرا که سوال بنده در مطلبی که در وبگردی اردیبی(تاریخ : ۱۳٩۴/٢/٩ | ۸:٠٩ ‎ق.ظ)  گذاشتم را با سوال جواب دادید-که جواب هم ندادید بلکه در مقام جواب برآمدید!!! و البته با روش خودتان و نوع خاص مجری گریتان در حسینیه که .... نمودن اشخاص از ویژگی بارز شما و نوع صحبتهایتان است. اما اجازه می خواهم دوبار ه و در این مجال سوال خودم را مطرح می نمایم و در انتظار پا سخ می نشینم و هر موقع پاسخ سوالم را گرفتم با کمال میل و با رویی گشاده به سوالات شما پاسخ خواهم گفت.

اما سوال بنده از شما و سایر دوستانتان در هیات امنای حسینیه این است که : هیات امنای حسینیه کی و چه زمان و چه موقع مشخصا بنده را برای ارایه طرح و ایده ام دعوت نمودند تا در جمع کوچک و صمیمی و تصمیم گیر هیات امنای محترم ایده خود را تشریح نمایم و صد البته برخی از دوستان منجمله جنابعالی را از کنه این ایده آگاه سازم و نیز از جوسازیها و مسخره کردنهای بعدی شما نسبت به این ایده و یا ایده های دیگر جلوگیری نمایم؟؟؟؟!!! اگر دعوتی صورت گرفته بفرمایید تا ما هم بدانیم!!!!!!

اعتقاده بنده کمترین این است که ما نخست باید مدیران و تصمیم گیرانمان را راجع به هر موضوعی آگاه نماییم و به قولی برای آنها شرایط تصمیم گیری را فراهم سازیم تا آنها بتوانند بهتر تصمیم بگیرند نه اینکه بدون اطلاع و با قید شرایط و از جمله آنها "ان من شرایط ها" بیایند و پشت تریبون عمومی  و به گونه ای بسیار لوث کننده موضوع کرسی های آزاد اندیشی و نیز سایر ایده های جوانان متدین و سختکوش هیاتی را به سخره بگیرید و انتظار اجرای آنرا در حسینیه داشته باشید؟!!

البته شما دانشمند ،فاضل و استاد بنده در امر سخنوری هستید و ما به گرد پای شما نمی رسیم اما به قول سهراب"چشمها را باید شست....جور دیگر باید دید و ...."

در خصوص مدیریت وبلاگ آبشکوه نیز همچون قبل باید عرض نمایم که مدیریت این وبلاگ بر عهده ی یکی از همکاران بنده به نام آقای محمد هاشمی است و این به این دلیل است که وقت ایشان آزاد تر است و از بنده در این امور(وب نویسی) بسیار سرآمدتر هستند. حال شما اگر اصرار بر این دارید که چرا پشت ایشان قایم می شوم من دلیل آنرا نمی دانم؟؟؟!!

ضمنا یک توصیه برادرانه به شما دارم و آن اینکه اگر سری به وبلاگهای اردیبی بزنید تقریبا بیشتر آنها به نوع عملکرد مجموعه دست اندرکاران حسینیه انتقاد دارند و نیز اگر سوالی از چند جوانی که در اوایل بسیار فعال بودند و حال حاضر به کمای فعالیتی رفته اند، داشته باشید، این نکته دستگیرتان خواهد شد!!! باور ندارید امتحانش بنمایید.

در خاتمه لازم است از اینکه اوقات شریف خوانندگان محترم وبلاگ را با این نوشته های دوجانبه و بعضا برای هیچ!!! گرفته و مکدر نمودم صمیمانه عذرخواهی می نمایم و بی صبرانه منتظر پاسخ برادر بزرگوار و استاد خودم آقای موبد در خصوص سوالی که پرسیده هستم و تا آن زمان حرفی برای گفتن ندارم. ضمنا منشور کرسیهای آزاد اندیشی مدتهاست که آماده است و تصاویر آن از طریق لاین برای گروه بهین توسط آقای هادی جعفری درست در همان زمانی که وعده داده بودیم (اواخر بهمن ماه سال 1393)جهت ارایه نظرات تکمیلی ارسال شده بود و خود آقای موبد هم ظاهرا در این خصوص نظر داده بودند که البته از متن نظر ایشان بنده بی اطلاعم. همچنین در شب ازدواج آقای حامد محتشم (8 فروردین 1394)و در منزل خدا بیامرز محمد حسین محتشم(حاج قاسم) توضیحات و دلایل چندگانه ای در خصوص عدم برگزاری کرسیها در ایام عید و در اردیب خدمت ریاست محترم بسیج بقیه الله جناب سید مهدی موسوی و نیز آقای هژبربر محتشم ریاست محترم شورای اردیب ارائه نمودم که فکر کنم هر دو بزرگوار از توضیحات بنده قانع شدند.جناب آقای موبد می توانند از آنها صحت این موضوع را سوال بفرمایند و مطلع شوند!!!

والعاقبه للمتقینموضوعات مرتبط: دانستنی , نقد , خبر

تاريخ : ۱۳٩٤/٢/۱٥ | ٧:٥٦ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

قبله نماد توحید و نشانه اسلام و ادیان توحیدی است!! دلایل مهم تغییر قبله از بیت المقدس به کعبه

پانزدهم رجب، در تاریخ اسلام سالروز تغییر قبله مسلمانان از بیت المقدس به خانه کعبه است. پیامبر اکرم(ص) پس از هجرت به مدینه منوره، از ربیع الاول سال اول تا نیمه رجب سال دوم هجری، به مدت هفده ماه، به سوی بیت المقدس نماز می گزاردند و سایر مسلمانان نیز به پیروی از آن حضرت، به آن سمت عبادت می کردند.
قبله، نماد توحید و جهت و نشانه اسلام و ادیان توحیدی است که ادیان الهی را از دیگر آیینها جدا می کند و به عبادتهای آدمی رنگ خدایی می دهد. خداوند برای هر امتی از امتهای پیشین، قبله مخصوصی تعیین کرده است تا به هنگام نیاز و نیایش، به سوی او متوجه شوند و از توجهات انحرافی در امان بمانند.
 
نخستین قبله
 
بیت المقدس، یکی از مقدسترین مکانهایی است که خاستگاه بسیاری از پیامبران بزرگ الهی بوده است و در ادبیات اسلامی نیز جایگاه ویژه ای دارد. مسجدالاقصی را باید یکی از مقدس ترین اماکن اسلامی برای مسلمانان جهان توصیف کرد. این مسجد اولین قبله مسلمانان جایی که در دوران پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد مصطفی(ص) ایشان به سوی این مسجد به اذن خداوند نماز بپا می داشتند و همچنین سومین حرم شریف پس از مسجد الحرام و مسجد النبی در مکه و مدینه است. مسجد الاقصی به گواه تاریخ نویسان دومین مسجد ساخته شده بر روی زمین پس از بیت الله الحرام محسوب می شود.  
ادامه مطلب...


موضوعات مرتبط: دانستنی
ادامه مطلب

تاريخ : ۱۳٩٤/٢/۱٤ | ٧:۳٤ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

حضرت زینب , دختر على بن ابیطالب (ع ) و فاطمه زهراى است .
او زنـدگـى شـیـریـنـش را در کـنـار پـدر و مـادر و جد بزرگوارش (نبى گرامى اسلام (ص و برادرانش (امام حسن و امام حسین (ع )) آغاز کرد.
زندگى پررنج و مشقت زینب (س ) پس از پنج سالگى ـ مقارن با رحلت پیامبر اکرم (ص ) ـ آغاز شد و در فاصله اى بسیار کوتاه , پس از مرگ پیامبر, وى شاهد مادرى بود که در بین درب و دیوار فریاد مى زد: اى فضه , مرا دریاب !.
هزاران غم , یکى پس از دیگرى , میهمان قلب کوچک دختر زهرا شد.
ادامه مطلب...موضوعات مرتبط:
ادامه مطلب

تاريخ : ۱۳٩٤/٢/۱٤ | ٧:۱۸ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

اردیب نگین کویر نوشت:

در ابتدای سخن ضمن سلام وخسته نباشید وتبریک سال جدید به جناب طباطبایی نماینده محترم  مردم نائین، خور و بیابانک در مجلس شورای اسلامی خواهشمنداست متن ذیل  را ملاحظه ودر صورت تمایل به موارد ذیل نیم نگاهی داشته باشند:

ادامه مطلب...موضوعات مرتبط: دانستنی , نقد
ادامه مطلب

تاريخ : ۱۳٩٤/٢/۱۳ | ۸:٥٦ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

دوستان و همراهان عزیزسلام

در این بخش اخبار کوتاهی از روستای سرسبز اردیب تقدیم می نمایم . امید که مقبول افتد.

1-در شب میلاد حضرت علی علیه السلام مراسم جشنی در مسجد صاحب الزمان(عج) روستا برگزار گردید. در این مراسم مداحان به مولودی خوانی پرداخته اند و در پایان حضار بر سفره خوان و کرم حضرت علی علیه السلام میهمان بودند.

2-در شب میلاد امیرالمومنین علی(ع) از دوربین پایگاه بسیج رونمایی شد

به گزارش اردیب نیوز موسوی فرمانده پایگاه مقاومت بسیج حضرت بقیه الله در این مورد گفت: هزینه این دوربین عکاسی با همت و پشتکار جناب آقای حسین جعفری فرزند مرحوم حاج رضا از خیرین محترم جمع آوری و توسط چند تن از جوانان متخصص در این زمینه خریداری و در اختیار پایگاه مقاومت بسیج قرار گرفته است. ادامه مطلب...
 
3-یکی دور روزی است که هوا به نسبت روزهای گذشته کمی خنک شده و این کار برداشت درو جو را برای کشاورزان آسان تر نموده است.
4-خبر خاص دیگری نبوده تا بعد....


موضوعات مرتبط: خبر
ادامه مطلب

تاريخ : ۱۳٩٤/٢/۱۳ | ٧:٥٥ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

علی ای همای رحمت توچه آیتی خدا را !

که نگین پادشاهی دهد از کرم گدا را !

...................................................

قرآن به جز وصف علی آیه ندارد

ایمان به جز حب علی پایه ندارد

گفتم بروم سایه ی لطفش بنشینم

گفتا که علی نور بود سایه ندارد

...................................................

هر کس که شود داخل حصن حیدر

ایمن بود از عذاب روز محشر

جز مهر علی و آل چیزی نبود

سرمایه طوبی و بهشت کوثرموضوعات مرتبط: ائمه اطهار , مناسبت , ولادت

تاريخ : ۱۳٩٤/٢/۱۳ | ٧:٤٢ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

سلام دوستان عزیز!

در این مدتی که سایت پرشین بلاگ و به تبع آن وبلاگ آبشگوه -و البته بقیه وبلاگهای که توسط سرور مرکزی این سایت تغذیه می شوند-فرصتی پیش آمد که به سایر وبلاگه سری بزنم.

نکات مهمی از این وبلاگها دستگیرم شد که خدمتتان عرض می نمایم.

البته در نظر دارم با همت یکی از دوستان نظرسنجی ای را در خصوص وبلاگهای اردیبی به انجام برسانیم و با توجه به نتایج این نظر سنجی در آینده انشالله نقدی هم به وبلاگها وارد بنماییم.

اما بعد

1-اول اینکه اکثر وبلاگهای دوستان اردیبی تعطیل هستند(حدود 90درصد آنها) و از مطلب و یا خبری و یا ... ماهها ست که خبری از آنها نیست و در کما هستند که این جای تاسف دارد!!

2-تنها وبلاگی که اخبار روستا را به روز منتشر می نمود هم مدتی است کم کار شده است. بله وبلاگ وزین "اردیب نیوز" مدتی است که به دلیل مشغله (درس و دانشگاه و ...) مدیران آن و البته پایین بودن سرعت اینترنت و نیز گرانی آن، کمتر به روز می شود. به طوریکه در حالیکه 40 روز از سال 94 می گذرد این وبلاگ فقط 5 عنوان پست خبری را منتشر نموده یعنی هر 8 روز یک عنوان مطلب یا خبر!!! در این وبلاگ البته بیانیه تقدیر و تشکری از رییس محترم بسیج دیدم که ما هم از اینجا از ایشان تشکر و قدردانی می نماییم.همچنین خبر تشکیل حلقه صالحین روستا که جا دارد از این عزیزان نیز تشکر و قدردانی بعمل آید.

3-وبلاگهای "سرو اردیب و اردیب وب" نیز تقریبا وضعیت مشابه وبلاگ اردیب نیوز را دارند و به مانند روزهای ابتدایی شکل گیری و تاسیس شان نیستند!! حالا دلیلش چیست نمیدانم؟؟ شاید به همان دلایلی باشد که در مطلب بند 2 ذکر نمودم. اما در این وبلاگ نیز متن مصاحبه با آقای حامد ثابتی از جوانان عزیز و دوست داشتنی اردیب را دیدم که در مورد ساخت کلیپ اموات بود. نکاتی در این خصوص لازم دیدم عرض نمایم. اول اینکه ما نیز به سهم خود از ایشان برای انجام این کار پرزحمت و البته خوب و زیبا تشکر و قدردانی می نماییم. امید است شاهد تدوام این نوع کارها و نیز خلاقیت بیشتر این جوان عزیز هیاتی و نیز سایر جوانان باشیم انشالله. دوم اینکه ذیل مطلب این مصاحبه در وبلاگ سرو اردیب و در قسمت نظرات مطلب، 24 نظر البته تا به امروز9/2/94 ثبت شده است . به این نظرات اگر سری بزنید می بینید که اکثر آنها بجای اینکه حول مطلب باشد در خصوص حسینیه است!من کاری به درست بودن یا اشتباه بودن نظرات داده شده ندارم چون نظر هر کسی محترم و قابل احترام و استفاده است اما این نکته را عرض می نمایم که دوستان نظر دهنده،آقا حامد گل و همه ی عزیزان، ما همه مال یک روستا هستیم و باید اختلافات را کنار بگذاریم و یکدل شویم تا بتوانیم برای اعتلای آبادیمان کار کنیم !! نگاه کنید و ببینید همشهریان عزیز و مردمان پرتلاش و سخت کوش روستایمان با بضاعت اندک خود چگونه در دل کویر و روستای دور افتاده، امیدوارانه و با برنامه دارند کار می کنند و زحمت می کشند و امسال عید چه شرایط و محیط آرام و خوب و صمیمی و پر از برنامه های خوب برای ما تدراک دیده بودند!! پس ما وظیفه داریم با کنار گذاشتن اختلاف سلیقه ها و یا حل و فصل آن در فضای صمیم تر به اعتلای اردیب بکوشیم. منیت ها را کنار بگذاریم و بیاییم یک کوشه کار را بگیریم چون فردا دیر است باور کنید نمی دانیم فردایی داریم یا نه!! نمونه بارز آن مرحوم حاج رضا بود که الحق خدمات خوبی از خود بر جای گذاشت و اگر ایشان به امید فرداها این خدمات ارزنده را انجام نمی داد آیا فردایی پیشرو داشت که خدمت کند؟؟؟؟!!! روح شان شاد ،یادشان گرامی و خدایش بیامرزاد!!

4-جانم برایتان از به روزترین و فعال ترین وبلاگ اردیبی ها یعنی وبلاگ وزین " اردیب باغ پرگل و سیب" به مدیریت آقای علیرضا موبد بگوید. ایشان از همه دری در این مدت سخن رانده اند!از مهمانوازی گرفته تا اخبار اردیب و اخبار و مطالب مناسبتی(شهادت و ولادت ائمه) و البته ما را هم بی نصیب نگذاشته اند و مطلبی را هم راجع به کرسی آزاد اندیشی به رشته تحریر درآورده اند که بنده از همین جا از ایشان تشکر می کنم که نمی گذارند نور این مطلب خاموش شود و هراز گاهی آنرا زنده می نمایند!!! اما فقط یک سوال از ایشان دارم و آن اینکه: آیا هیات امنای حسینیه از بنده برای ارایه این طرح که نو و ابتکاری است یکبار دعوت بعمل آورد یا خیر؟؟؟البته جوانان بیسار زیادی از خود بنده در این خصوص پرس و جو می نمایند و منتظر اجرای این برنامه هستند و به قول یکی از همین جوانها که می گفت آقای جعفری یکبار این برنامه را اجرا کنید تا لااقل ما نحوه ی اجرای آنرا ببینیم و چنانچه در محافل این چنینی شرکت کردیم بعدا لااقل بدانیم چیست و چکار باید بکنیم!! بنده از ابراز لطف و گاها انتقاد این جوانان در خصوص این موضوع تشکر و قدردانی می نمایم و منتظر فرصتی هستم که هیات امنای حسینیه در اختیار بنده قرار دهد. کما اینکه بنده چندین بار درخواست سخن گفتن از طریق تریبون عمومی حسینیه در این مورد را داشته ام اما گویا عزیزان هیات امنا انگار سخنرانی اساتیدی مثل شاهنگیان و غیره برای شان مهمتر است. البته و صد البته استاد شاهنگیان و سایر عزیزانی که دعوت می شوند الحق سخنان خوب و سخنرانان خوبی هستند و این مهم بر هیچ کس پوشیده نیست و من به گرد آنها هم در این مقوله نمی رسیم! و ما هم از هیات امنا بابت این همه تلاش در دعوت بدون مزد و مواجب از این عزیزان کمال تشکر و سپاس را داریم!! اما یک هفته هم شاید خالی پیدا شود در حد 45 دقیقه به ما برسد خدا را چه دیدید شاید؟؟؟؟!!!!

5-وبلاگ دوست عزیزم عباس آقای ثابتی هم "اردیب نگین کویر" را می گویم بدک نیست و هر چند وقت یکبار مطلبی در باب ائمه و مسایل اقتصادی و ... منتشر می نماید .

6-بقیه وبلاگها هم همانگونه که گفتم تعطیل هستند.

7-در مورد وبلاگ آبشکوه هم دیگران باید ابراز نظر و عقیده نمایند و البته با روی باز پذیرای انتقادهای این عزیان هستیم چون این وبلاگ پر است از خطا و اشتباه که البته به عمد نیست و ما خواهشمندیم که چراغ راهمان باشید در ادامه کار!!

ببخشید اگر مطلب کمی طولانی شد!!موضوعات مرتبط: خبر , نقد

تاريخ : ۱۳٩٤/٢/٩ | ۸:٠٩ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

با عرض سلام و ارادت خدمت تمامی همشهریان عزیز و ارجمندم.

از اینکه در فرخنده روز دهم ماه رجب المرجب -سالروز میلاد امام محمد تقی (ع) جضرت جواد الائمه و میلاد سراسر نور کوچکترین یاور کربلای ابا عبدلله الحسین(ع) حضرت علی اصغر (ع) توانستم در خدمت شما باشم بسیار خرسند و خوشحالم.

...اما بعد...

1-از اینکه نتوانستم به دلیل مشکلات فنی سایت پرشین بلاگ و به تبع آن وبلاگ آبشکوه چند روزی را در حدمت شما عزیزان باشم از همه ی دوستان عذرخواهی می نمایم. امیدوارم بنده را عفو نمایند.

2-در اردیب بحمدلله خبر خاصی نیست و تمامی عزیزان در سلامت کامل مشغول امورات کشاورزی منجمله برداشت محصول جو هستند.

3-شورای محترم روستا و در کنار آن دهیار محترم و سایر عزیزان مشغول خدمت رسانی و تعویض لوله های آب آشامیدنی هستند. نکته مهم در این خصوص به فرموده رییس شورا اینکه کنتور و انشعاب آب برای خانه ها و زمینهای پایین ده به شرطی تعلق می گیرد که زمینها حداقل دارای حصار باشند. پس بشتابید و زمینها را بسازید شاید جهت انشعاب آب فردا روزی برای شما هزینه های اضافی در بر داشته باشد!! از ما و رییس محترم شورا گفتن و از شما....!!!

4-امسال به لطف بادهایی که وزیده است از زردآلو و بادام و توت و ... خیلی خبری نیست !!پس شکمتان را آب نمک زیادی نزنید!!

5-اما سیله(باقلا) امسال فراوان در اردیب یافت می شود و الحمدلله به لطف همان باد« این محصول شیره نکرده و مرغوبیت و کیفیت را درکنار کمیت با هم دارا می باشد.پس بشتابید تا تمام نشده یک شکم سیری از آش سیله در آورید!!!

6-ظاهرا گروهی از کارگران و بناهای اردیبی در امامزاده بهین مشغول بکار هستند. که در همین جا به آنها خسته نباشید و خداقوتی عرض می نماییم. خوشا بحالتان در کنار امامزاده بهین(ع)-نواده اما کاظم(ع)- و باد و هوا و آب گوارای بهین و ...!!

7-به لطف بارانهای ابتدای امسال ظاهرا بیابان هم سبز شده و گروهی از مردم گوسفندان را به چرا می برند. البته به صورت جدگانه و هر کس برای خودش!!   یاد ایامی که اردیب چوپان داشت و گله ای به صحرا می رفت و نیز ایامی که به صورت نوبتی(گماری) به صحرا می رفتی بخیر!! چه زود گذشت!! به قولی چه زود دیر می شود!!

8-امسال وزش باد بیش از حد معمول بوده و این موضوع باعث شده برخی از میوه ها از بین برود. اشکالی نداره و چاره ای نیست کار خداوست و باز هم شکر!! بقول مادر عزیزم که خدا حفظش کند برای مان و نیز سلامت بدار سایر مادران و پدران عزیز را- هر چی قسمت ما باشه می مونه و به اندازه خورد و خوراک ما الحمدلله زردآلو و سیب و بادام و توت و ... مونده یه تن سالم می خواد که بخوره!!(چقدر زیبا گفته اند ایشان)موضوعات مرتبط: خبر

تاريخ : ۱۳٩٤/٢/٩ | ٧:٢٦ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()


میلاد سجاده نشین عالم معرفت و توحید، آیینه پرشکوه جمال و جلال خداوندی، مونس ملایک مقرب الهی، اسوه عرفان ربوبی، تبسّم رحمت معبود بر خلایق، مظهر مهر و عطوفت خداوند، حضرت جوادالائمه بر شما عاشقان ولایت و رهپویان خط امامت خجسته باد.موضوعات مرتبط: ائمه اطهار , مناسبت , ولادت

تاريخ : ۱۳٩٤/٢/٩ | ٧:٢٠ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

زندگی نامه حضرت امام علی النقی الهادی  (ع ) از ولادت تا شهادت
تولد امام دهم شیعیان حضرت امام علی  النقی  (ع ) را نیمه ذیحجه سال 212 هجری قمری  نوشته اند . پدر آن حضرت ، امام محمد تقی جوادالائمه (ع ) و مادرش سمانه از زنان درست کردار پاکدامنی بود که دست قدرت الهی او را برای تربیت مقام ولایت و امامت مأمور کرده بود ، و چه نیکو وظیفه مادری را به انجام رسانید و بدین مأموریت خدایی قیام کرد . نام آن حضرت - علی - کنیه آن امام همام " ابوالحسن " و لقبهای مشهور آن حضرت " هادی " و " نقی " بود . حضرت امام هادی (ع ) پس از پدر بزرگوارش در سن 8 سالگی به مقام امامت رسید و دوران امامتش 33 سال بود .

ادامه مطلب...موضوعات مرتبط: ائمه اطهار , مناسبت , شهادت
ادامه مطلب

تاريخ : ۱۳٩٤/٢/٢ | ٧:۱۳ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

زندگی نامه حضرت امام علی النقی الهادی  (ع ) از ولادت تا شهادت
تولد امام دهم شیعیان حضرت امام علی  النقی  (ع ) را نیمه ذیحجه سال 212 هجری قمری  نوشته اند . پدر آن حضرت ، امام محمد تقی جوادالائمه (ع ) و مادرش سمانه از زنان درست کردار پاکدامنی بود که دست قدرت الهی او را برای تربیت مقام ولایت و امامت مأمور کرده بود ، و چه نیکو وظیفه مادری را به انجام رسانید و بدین مأموریت خدایی قیام کرد . نام آن حضرت - علی - کنیه آن امام همام " ابوالحسن " و لقبهای مشهور آن حضرت " هادی " و " نقی " بود . حضرت امام هادی (ع ) پس از پدر بزرگوارش در سن 8 سالگی به مقام امامت رسید و دوران امامتش 33 سال بود .

ادامه مطلب...موضوعات مرتبط: ائمه اطهار , مناسبت , شهادت
ادامه مطلب

تاريخ : ۱۳٩٤/٢/٢ | ٧:۱۳ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()