علی استوار، فرماندار خوروبیابانک در گفتگو با خبرنگار سایت خبری شرق اصفهان اظهار داشت: از بین 26 نفر از افراد واجدین صلاحیت، هشت نفر از معتمدان و مسئولان شهرستان به عنوان اعضای اصلی هیئت اجرائی انتخابات خبرگان و مجلس شورای اسلامی در شهرستان خوروبیابانک برگزیده شدند.وی ادامه داد: به ترتیب کسب آراء ابوالحسن زاهدی فر، علی اکبر علیخانی، حمیدرضا علیخانی، مجتبی علیخانی، مرتضی شیبانی، مصطفی امرالهی، علی اصغر فیروزی و حمزه بشیر به عنوان اعضاء اصلی هیات اجرایی انتخاب شدند.فرماندار خوروبیابانک خاطرنشان کرد: در انتخابات انجام شده، آقایان مصطفی شایگان، علیرضا فرخ، حسین غلامرضایی، سیدعلی قاضوی و حمید زرگر به عنوان اعضای علی البدل این هیات برگزیده شدند.وی تصریح کرد: امیدواریم مردم با حضور پرشورشان بار دیگر در عرصه مشارکت سیاسی توانمند ظاهر شده و موجبات اقتدار و امنیت ملی نتظام جمهوری اسلامی ایران را فراهم نمایند.به گزارش سایت خبری شرق اصفهان، طبق قانون انتخابات، فرماندار ریاست هیات اجرایی انتخابات شهرستان را بر عهده دارد و دادستان و رییس اداره ثبت احوال، اعضای اداری هیات اجرایی انتخابات خبرگان هستند که البته در هیات اجرایی مجلس شورای اسلامی، بجای دادستان، رییس شورای شهرستان عضو هیات اجرایی انتخابات می باشد.آقایان ابوالفضل زارعی، دادستان خوروبیابانک، محمدجعفر نقوی، رییس ثبت احوال و مرتضی محبی، رییس شورای شهرستان از دیگر اعضای اداری هیات اجرای انتخابات خوروبیابانک هستند.انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری به صورت همزمان در هفتم اسفند سال جاری برگزار می شود.موضوعات مرتبط: خبر , دانستنی

تاريخ : ۱۳٩٤/٩/۳٠ | ٦:۱٧ ‎ب.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

نهم ربیع الاول، نه تنها نخستین روز امامت امام عصر علیه السلام است، بلکه آغاز دوره ای حیاتی و مهم در تاریخ شیعه نیز به شمار می آید. در سالروز نهم ربیع الاول که یادمان آغاز امامت ولی عصر علیه السلام است، تصمیم گرفتیم در چند سطر کوتاه به رخ دادهایی که پس از شهادت امام حسن عسکری علیه السلام در سامرا روی داد، اشاره کنیم .

روز جمعه، هشتم ربیع الاول سال 260 هـ.ق، امام حسن عسکری علیه السلام پس از این که نماز صبح را خواندند، بر اثر زهری که هشت روز قبل معتمد به ایشان خورانده بود، به شهادت رسید. این حادثه در شرایطی روی داد که امام یازدهم افزون بر این که مانند پدران خود زمینه را برای غیبت آماده کرده بود، شب پیش از شهادت شان، دور از چشم مأموران خلیفه، نامه های بسیاری به شهرهای شیعه نشین فرستادند. خبر شهادت امام در سراسر شهر سامرا پیچید و مردم به احترام او عزاداری کردند. به گفته مورخان، در روز شهادت امام، سامرا به صحرای قیامت تبدیل شده بود    .
عثمان بن سعید عمری، به نمایندگی از حجت بن الحسن علیه السلام متصدی غسل و کفن و دفن حضرت شد و بر اساس گفته شیخ صدوق، خود امام زمان علیه السلام با کنار زدن عمویش جعفر که قصد نمازگزاردن داشت، بر بدن پدر بزرگوارش نماز خواند    .
حکومت عباسی از مدت ها پیش بر اساس سخن رسول الله صلی الله علیه و آله و امامان معصوم علیهم السلام مبنی بر این که مهدی فرزند امام حسن عسکری علیه السلام است، امام یازدهم را زیر نظر داشت و مراقب بود تا فرزندی از ایشان نماند، ولی امام یازدهم با پنهان نگه داشتن خبر ولادت فرزندش این نقشه را باطل کرده بود. پس از شهادت امام کم کم خبر فرزندی به نام مهدی علیه السلام پخش شد و تلاش چند باره خلیفه عباسی برای یافتن امام مهدی علیه السلام به نتیجه نرسید    .
عثمان بن سعید، نائب اول امام بود و با آغاز غیبت ولی عصر علیه السلام توقیعات حضرت را به شیعیان می رساند. از همین زمان بود که شیعیان برای نخستین بار طعم غیبت را چشیدند. آغاز غیبت صغرا مصادف با آغاز امامت حضرت مهدی علیه السلام بود تا مردم آرام آرام با مفهوم تلخ و دردناک غیبت آشنا شده، بتوانند تا آن زمان که به اشتباه خود پی می‌برند و به وظایف خود در برابر امامان آگاه می‌شوند، همچنان دیندار بمانند. در دوران غیبت صغرا چهار نایب خاص، امر وساطت میان امام علیه السلام و شیعیان را به عهده داشته و چنان‌که خواهیم دید، همه آنها معروف و سرشناس بوده‌اند. آنان احکام دین را از وجود اقدس امام زمان علیه السلام گرفته و در اختیار شیعیان می‌گذاشتند    .
سؤالات [کتبی و شفاهی] ایشان را به حضور امام زمان علیه السلام برده و سپس پاسخ را به شیعیان می‌رسانیدند و همچنین، وجوه شرعی شیعیان را با وکالتی، که از امام داشتند، می‌گرفتند [و به حضرت تحویل می‌دادند یا با اجازة ایشان مصرف می‌کردند] آنان جمعی بودند که امام حسن عسکری علیه السلام در زمان حیات خود عدالتشان را تأیید فرمود و همه را به عنوان امین امام زمان علیه السلام معرفی کرد و بعد از خود، ناظر املاک و متصدی کارهای خویش گردانید، و آنها را با نام و نسب به مردم معرفی نمود. 

ادامه مطلب...موضوعات مرتبط: مناسبت , ائمه اطهار , امامت
ادامه مطلب

تاريخ : ۱۳٩٤/٩/۳٠ | ٦:۱٠ ‎ب.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

حضرت امام حسن عسکری  (ع )
امام حسن عسکری (ع ) در سال 232هجری در مدینه چشم به جهان گشود . مادر والا گهرش سوسن یا سلیل زنی لایق و صاحب فضیلت و در پرورش فرزند نهایت مراقبت راداشت ، تا حجت حق را آن چنان که شایسته است پرورش دهد . این زن پرهیزگار در سفری که امام عسکری (ع ) به سامرا کرد همراه امام بود و در سامرا از دنیا رحلت کرد . کنیه آن حضرت ابامحمد بود .

صورت و سیرت امام حسن عسکری  (ع )
امام یازدهم صورتی گندمگون و بدنی در حد اعتدال داشت . ابروهای سیاه کمانی ، چشمانی  درشت و پیشانی گشاده داشت . دندانها درشت و بسیار سفید بود . خالی بر گونه راست داشت . امام حسن عسکری (ع ) بیانی شیرین و جذاب و شخصیتی الهی باشکوه و وقار و مفسری بی نظیر برای قرآن مجید بود . راه مستقیم عترت و شیوه صحیح تفسیر قرآن را به مردم و به ویژه برای اصحاب بزرگوارش - در ایام عمر کوتاه خود - روشن کرد .

ادامه مطلب...موضوعات مرتبط: مناسبت , ائمه اطهار , شهادت
ادامه مطلب

تاريخ : ۱۳٩٤/٩/٢۸ | ۱۱:٢۱ ‎ب.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

خواستگار خوب از نگاه امام جواد(علیه السلام)

خواستگار خوب از نگاه امام جواد(علیه السلام) 

اگر خواستگاری برای دختر شما آمد و اخلاق و دیانت او مورد رضایت شما بود، با ازدواج آن ها موافقت کنید.

چون موقع ازدواج نزدیک می شود، باید معیار انتخاب همسر را بدانیم تا آگاهانه و صحیح باشد. خلاصه این بحث به این منتهی خواهد شد که باید به گونه ای همسر انتخاب کرد که با یکدیگر (همشأن) و (متناسب) و به اصطلاح (کُفْو) باشند و به زبان ساده تر (با یکدیگر جور درآیند). اگر این شرط تأمین شود و این هماهنگی و تناسب تحقیق یابد، امور و مشکلات قابل حل است.

در ادامه داستان مشاوره زن و مرد شیعه با امام جواد علیه السلام دربارۀ ازدواج دختر خود را می خوانید.

ادامه مطلب...موضوعات مرتبط: دانستنی
ادامه مطلب

تاريخ : ۱۳٩٤/٩/٢۸ | ٥:٥٠ ‎ب.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

فهمیده های کلاس-قسمت اول

فهمیده های کلاس-قسمت اول

... بسم ربّ الشّهداء والصّدّیقین ...

فهمیده هـای کلاس (خاطراتی از شهدای دانش آموز)

این طور نیست که ناگهان و بدون مقدمه نامه ای از آسمان بفرستند و نام کسی را در فهرست شهدا قرار دهند. نه! هر چیزی حساب و کتابی دارد. اگر آرزویمان شهادت است، باید در زندگیمان هم شهید باشیم؛ باید طوری عمل کرده باشیم که به آرزویمان برسیم. یعنی باید زندگی و مرگمان به هم بیاید؛ مرگ آسمانی، زندگی آسمانی میخواهد.

 افرادی بودند مثل من و تو! از همه چیزشان گذشتند تا به همه چیز رسیدند. درست مثل من و تو که همین آرزو را داریم...

فهمیده های کلاس 1

دانش آموز شهید محمدرضا شمس الدین

استان: سمنان / محل شهادت: ام الرصاص

دلم راضی نمیشد برود. گفتم: اگر بری شیرم را حلالت نمی کنم .

گفت: قبول! یعنی راضی هستی من توی خیابان تصادف کنم و بمیرم ولی در جبهه شهید نشوم؟!

اصلاً اگر نگذاری بروم، شکایتت را پیش حضرت زینب سلام الله علیها میکنم.

مگر خون من از خون علی اکبر و علی اصغر امام حسین علیه السلام رنگین تر است؟

میدانستم حریفش نمی شوم. گفتم: برو؛ خدا به همراهت...

ادامه مطلب...موضوعات مرتبط: دانستنی
ادامه مطلب

تاريخ : ۱۳٩٤/٩/٢٤ | ۱۱:٥٤ ‎ب.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

آبشکوه: سایت هواشناسی خوروبیابانک میزان متوسط بارش یاران سال زراعی 95(ابتدای مهر 94 تا 22 آذر 94) را منتشر کرد.این آمار با لحاظ نمودن بارش های سیل آسای مناطقی از شهرستان از جمله فرخی و چاهملک که در اوایل آبان اتفاق افتاد محاسه شده است. در این بین بازیاب با 72 میلیمتر بارندگی و با فاصله نسبتا زیاد از دیگر ایستگاهها در جایگاه نخست قرار دارد.

همچنین بر پایه همین گزارش میزان بارندگی شهرستان نسبت به سال قبل حدود 200 درصد و نسبت به میانگین بلند مدت حدود 120 درصد رشد داشته است.

اداره ھواشناسی خورو بیابانک

 آمار باران سال زراعی ٩۵

( از اول مهر ماه ٩۴ تا ٢٢/9/94)

(واحد اندازه گیری: میلیمتر mm)

خور36.5

ایراج 27.5

بیاضه 25.0

جندق46.0

بازیاب 72.0

خنج 30.9

فرخی45.5

اردیب 25.5

گرمه 26.5

چاھملک30.9

ھفتومان 42.1

میان آباد گود 37.7

مهرجان26.5

مصر 41.0

عروسان کوره گز 42.0موضوعات مرتبط: خبر

تاريخ : ۱۳٩٤/٩/٢٤ | ۱٢:۳٥ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

بدخواهانی که جامه خیرخواهی به تن کرده‌اند!!

 سوره های بقره و آل عمران شامل آیات زیادی درباره اهل کتاب هستند که برای مطالعه خصلت ها و طرز تفکر این عده از انسان ها بسیار سودمند می باشد.یکی از خصلت هایی که قرآن به برخی از آنان نسبت می دهد، میل درونی آنها به آن است که ما را از مسیر درست خارج کنند؛ هر چند در این مسیر، آن کسی که قطعاً از مسیر خارج می شود خودشان هستند.

 اهل کتاب کیستند؟

 اهل کتاب، عبارتی پرمغز در قرآن است که منظور از آن عموماً یهویان و مسیحیان (و نیز زرتشتیان و صائبیان) می باشد. جالب آنجاست که قرآن هیچ گاه از آنها به نام موسویون و عیسویون نام نبرده است؛ بلکه آنها را به نام یهود و نصاری و یا تحت نام کلی اهل کتاب خوانده است؛ زیرا در منطق قرآن کسی که واقعاً پیرو موسی و عیسی علیهماالسلام باشد، با ظهور حضرت محمد(صلی الله علیه و آله) به ایشان ایمان می آورد و در واقع مسلمان می شود.

 بنابراین کسانی که یهودی و مسیحی باقی می مانند، در حقیقت خود را متوقف کرده اند و به تعبیر قرآن اهل کتاب هستند. خود را در قید و بند "کتاب" که از قرن ها پیش برایشان به یادگار مانده است نگاه داشته اند؛ حال آنکه وظیفه دارند خود را تسلیم خدای آن کتاب کنند و به پیامبر آخرین آن خدا ایمان بیاورند.

 سوره هایی درباره اهل کتاب و مسلمانان کتابی

 سوره های بقره و آل عمران سرشار از آیاتی است که خصلت ها و روحیات اهل کتاب را به ما می شناساند؛ اما آیات قرآن مانند خورشید و ماه همواره در جریان هستند و هیچ گاه جنبه خشک و ثابت پیدا نمی کنند؛ بنابر این آنجا که قرآن روحیات اهل کتاب را معرفی می کند، نه صرفاً برای محکوم کردن آنان، بلکه گوشزدی برای مسلمانان است که مراقب باشند که این خصلت ها در آنها نفوذ نکند؛ زیرا می شود ظاهراً مسلمان باشیم اما روحیات اهل کتاب را داشته باشیم.

ادامه مطلب ...موضوعات مرتبط: دانستنی
ادامه مطلب

تاريخ : ۱۳٩٤/٩/٢۳ | ٥:٥۸ ‎ب.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

با سلام خدمت خوانندگان عزیز و محترم وبلاگ آبشکوه.

از این هفته انشالله مطالبی را تحت عنوان "تازه ها" در موضوعات مختلف و متنوعی همچون: "تازه ها در دین و اندیشه، تازه ها در فرهنگ، تازه ها در دفاع مقدس، تازه ها در ادعیه و زیارتنامه ها، تازه ها در مهدویت تازه ها در منطق، تازه ها در اسلام شناسی" تقدیم شما خوبان می کنیم.

دوستان عزیز نیز می توانند در قسمت "تازه ها" چنانچه تازه های دیگری از موضوعات متنوع دیگر و یا هر نظر دیگری که فکر می کنند به هر چه بهتر شدن این بخش کمک می نماید، رااز طریق پیام در همین بخش و یا ارسال ایمیل به آدرس: jafariali_55@yahoo.com مشارکت نمایند.موضوعات مرتبط: خبر

تاريخ : ۱۳٩٤/٩/٢۳ | ٥:٥۱ ‎ب.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

اینفوگرافی/ بهره بانکی در کدام کشورها بیشتر است؟موضوعات مرتبط: دانستنی , خبر

تاريخ : ۱۳٩٤/٩/٢٢ | ۸:٠٩ ‎ب.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()
در سال یازدهم هجرت رسول اکرم (ص) در آخرین سفرحج (در عرفه)، در مکه و در غدیرخم، در مدینه قبل از بیمارى و بعد از آن در جمع یاران و یا در ضمن ‏سخنرانى عمومى، با صراحت و بدون هیچ ابهام، از رحلت ‏خود خبر داد.
رحلت پیامبر اکرم (ص)و شهادت امام حسن مجتبی (ع)و امام رضا (ع)تسلیت باد
چنان که قرآن رهروان رسول خدا (ص) را آگاه ساخته بود که ‏پیامبر هم در نیاز به خوراک و پوشاک و ازدواج و وقوع بیمارى و پیرى مانند دیگر افراد بشر است و همانند آنان خواهد مرد. پیامبر اکرم (ص) یک ماه قبل از رحلت فرمود: «فراق نزدیک شده و بازگشت ‏به سوى خداوند است. نزدیک است فراخوانده شوم و دعوت حق را اجابت نمایم و من دو چیز گران در میان شما مى ‌گذارم و مى‌‏روم: کتاب خدا و عترتم، و خداوند لطیف و آگاه به من خبر داد که این دو هرگز از یکدیگر جدا نشوند تا کنار حوض کوثر برمن ‏وارد شوند. پس خوب بیندیشید چگونه با آن دو رفتار خواهید نمود».


موضوعات مرتبط: مناسبت , شهادت , ائمه اطهار
ادامه مطلب

تاريخ : ۱۳٩٤/٩/۱۸ | ٦:٤٠ ‎ب.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

مرغ باغ ملکوتم نیم از عالم خاک       دوسه روزی قفسی ساخته اندازبدنم

با نهایت تاسف و تاثر درگذشت مادری مهربان و همسری دلسوز بانو صفری رفیع همسر  آقای محمد خاکساری را به اطلاع دوستان و آشنایان می رساند و از خداوند متعال برای آن مرحومه علو درجات و بهشت جاوید و برای بازماندگان شکیبایی مسئلت می نماید.

مدیریت وبلاگ آبشکوه مصیبت وارده را به خانواده های محترم رفیع، خاکساری، جعفری و سایر آشنایان و وابستگان تسلیت عرض می نماید.موضوعات مرتبط: تسلیت , خبر

تاريخ : ۱۳٩٤/٩/۱٦ | ٥:٥٥ ‎ب.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()
جایگاه صلح و جایگاه جنگ ما خواستیم این طور بفهمیم که هم مواردى که جهاد را مشروع دانسته اند منطقى است و هم مواردى که صلح را مشروع دانسته اند، بعد که این را از نظر منطق قبول کردیم ، آنوقت برویم دنبال ببینیم آیا کار امام حسن جایى بوده که باید جهاد بکند و صلح کرده ، یا کار امام حسین جایى بوده که مى بایست صلح بکند و جهاد کرده ؟ (چون هر دو ستون در اسلام هست : ستون جهان و ستون صلح ) یا اینکه نه ، امام حسن در جایى صلح کرده که جایى صلح کردن بوده و امام حسین در جایى جهاد کرده که جاى جهاد کردن بوده است همین طور امیرالمؤ منین و پیغمبر. در مورد آنها که دیگر قطعى است . راجع به پیغمبر بالخصوص که دیگر بحث نیست ؛ زیرا پیغمبر یک جا صلح کرده و در یک جا جنگ کرده است . (311)

 تفاوت دو نوع کشته شدن

امام حسن در مسند خلافت بود و معاویه هم به عنوان یک حاکم ، گواینکه تا آن وقت خودش ، خودش را به عنوان خلیفه و امیرالمؤ منین نمى خواند؛ و به عنوان یک نفر طاغى و معترض در زمان امیرالمؤ منین قیام کرد، به عنوان اینکه من خلافت على را قبول ندارم ، به این دلیل که على کشندگان عثمان را که خلیفه بر حق مسلمین بوده پناه داده است و حتى خودش هم در قتل خلیفه مسلمین شرکت داشته است ، پس على خلیفه بر حق مسلمین نیست . معاویه خودش به عنوان یک نفر معترض و به عنوان یک دسته معترض تحت عنوان مبارزه با حکومتى که بر حق نیست و دستش به خون حکومت پیشین آغشته است قیام کرد. تا آن وقت ادعاى خلافت هم نمى کرد و مردم نیز او را تحت عنوان امیرالمؤ منین نمى خواندند؛ همین طور مى گفت که ما یک مردمى هستیم که حاضر نیستیم از آن خلافت پیروى بکنیم .

ادامه مطلب...موضوعات مرتبط: مناسبت , ائمه اطهار , شهادت
ادامه مطلب

تاريخ : ۱۳٩٤/٩/۱٥ | ٧:۱۱ ‎ب.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()
پاسخ به شبهات تاریخی اربعین

چرا در مورد اربعین حسینی اختلاف زیادی وجود دارد؟

برخی اربعین را قبول دارند، برخی در زمان آن اختلاف دارند و برخی دیگر اصل آن را انکار می کنند؛ برخی از احادیث به اربعین و ارزش آن اشاره دارد و حتی زیارتی به این عنوان نیز روایت شده است این اختلافات چگونه قابل توجیه است؟

پاسخ:

اینکه برخی اصل اربعین را انکار کنند؛ این نظریه قابل قبول نیست، عمده اختلافی که وجود دارد، این است که اهل بیت علیهم السلام، در اربعین سال 61، یعنی بیستم ماه صفر، در کربلا بودند، و یا در اربعین سال62؟

ادامه مطلب ...موضوعات مرتبط: مناسبت , ائمه اطهار , شهادت
ادامه مطلب

تاريخ : ۱۳٩٤/٩/۱٠ | ٥:٥٤ ‎ب.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر انقلاب اسلامی به عموم جوانان در کشورهای غربی‌ نامه‌ای نوشتند که متن کامل آن در ذیل می‌آید:

بسم‌الله‌الرّحمن‌الرّحیم
به عموم جوانان در کشورهای غربی‌
حوادث تلخی که تروریسم کور در فرانسه رقم زد، بار دیگر مرا به گفتگو با شما جوانان برانگیخت. برای من تأسّف‌بار است که چنین رویدادهایی بستر سخن را بسازد، امّا واقعیّت این است که اگر مسائل دردناک، زمینه‌ای برای چاره‌اندیشی و محملی برای همفکری فراهم نکند، خسارت دوچندان خواهد شد. رنج هر انسانی در هر نقطه از جهان، به‌خودی‌خود برای همنوعان اندوه‌بار است. منظره‌ی کودکی که در برابر دیدگان عزیزانش جان میدهد، مادری که شادی خانواده‌اش به عزا مبدّل میشود، شوهری که پیکر بی‌جان همسرش را شتابان به سویی میبرد، و یا تماشاگری که نمیداند تا لحظاتی دیگر آخرین پرده‌ی نمایش زندگی را خواهد دید، مناظری نیست که عواطف و احساسات انسانی را برنینگیزد. هرکس که از محبّت و انسانیّت بهره‌ای برده باشد، از دیدن این صحنه‌ها متأثّر و متألّم میشود؛ چه در فرانسه رخ دهد، چه در فلسطین و عراق و لبنان و سوریه. قطعاً یک‌ونیم میلیارد مسلمان همین احساس را دارند و از عاملان و مسبّبان این فجایع، منزجر و بیزارند. امّا مسئله این است که رنجهای امروز اگر مایه‌ی ساختن فردایی بهتر و ایمن‌تر نشود، فقط به خاطره‌هایی تلخ و بی‌ثمر فرو خواهد کاست. من ایمان دارم که تنها شما جوانهایید که با درس گرفتن از ناملایمات امروز، قادر خواهید بود راه‌هایی نو برای ساخت آینده بیابید و سدّ بیراهه‌هایی شوید که غرب را به نقطه‌ی کنونی رسانده است.

ادامه مطلب...موضوعات مرتبط: خبر , دانستنی
ادامه مطلب

تاريخ : ۱۳٩٤/٩/٩ | ٦:۳٠ ‎ب.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

 بسیج تمام شدنی نیست

 

 

نام بسیج یادآور خاطره عزیزترین نهاد و بزرگترین مردان تاریخ ما است. نهادی که به تعبیر امام راحل تشکیل آن «یقینا از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود.» و «شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می دهد.  

 

 بسیج مدرسه عشق و مکتب شاهدان و شهیدان گمنامی است که پیروانش بر گلدسته های رفیع آن، اذان رشادت و شهادت سرداده اند. بسیج میقات پا برهنگان و معراج اندیشه پاک اسلامی است که تربیت یافتگان آن نام و نشان در گمنامی و بی نشانی گرفته اند. بسیج لشکر مخلص خدا است که دفتر تشکیل آن را همه مجاهدان، از اولین تا آخرین امضا نمودند.»
این واژه ها و تعبیرهای بی نظیر و ملکوتی، اوصافی است که مراد و مرشد بسیجیان، امام خمینی (رض) در آخرین پیام خود به مناسبت هفته بسیج ( ۲/۹/۱۳۶۷) صادر فرموده اند؛ امامی که دوست و دشمن صداقت او در گفتار و دوری اش از مداهنه و مبالغه را تصدیق کرده و می کنند و این همه نشان از آن دارد که هیچ نهادی والاتر و عزیز تر از بسیج در نگاه آن پیر روشن ضمیر نبوده است.
ادامه مطلب...موضوعات مرتبط: مناسبت , بسیج
ادامه مطلب

تاريخ : ۱۳٩٤/٩/٩ | ۱:۱۳ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()
نقش امام سجاد در تبلیغ نهضت عاشورا  

 تبلیغات پس از شهادت

زمینه تبلیغ پس از شهادت شهدا و وقوع فاجعه و خاموش شدن احساسات کینه توزانه و طمعکارانه و جانشین شدن احساسات رقت انگیز و پیدایش ‍ جنبه مظلومیت و حق به جانبى طبعا بیشتر فراهم شد و در حقیقت مرحله بهره بردارى از یک طرف و معرفى حقیقت آنچه بوده و دریدن پرده هاى تاریکى که تبلیغات دروغین ایجاد کرده بود (از طرف دیگر) از بعد از شهادت ابا عبدالله به وسیله اهل بیت مکرمش انجام یافت . امیرالمؤ منین مى فرماید: ان الحسین لذا اقبلت شبهت و اذا ادبرت نبهت . (477) علت این است که در غوغاى فتنه ، انسان در آن غرق است و وقتى که انسان در داخل جریان باشد نمى تواند درست ببیند. از کنار بهتر مى توان دید. این است که زمینه روشن کردن اذهان طبعا بعد از ختم جریان بهتر مى توان دید. این است که زمینه روشن کردن اذهان طبعا بعد از ختم جریان بهتر فراهم است و لهذا نقش عمده تبلیغات بر عهده اهل بیت و اسیران است .(478)

 ادامه مطلب ...موضوعات مرتبط: مناسبت , ائمه اطهار , شهادت
ادامه مطلب

تاريخ : ۱۳٩٤/٩/٢ | ٦:٠٥ ‎ب.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()
آبشکوه: باز هم خدا را شکر در روستای زیبای اردیب و تمامی نقاط شهرستان خوروبیابانک ترنم باران پاییزی روح لطیفی به مزارع و بیابانهای این خطه کویر مرکزی ایران داد و انشالله نوید سالی پرباران را داد انشالله.
آنچه در پی می آید آمار میزان بارندگی روز گذشته در این شهرستان می باشد و مطابق آمار روستای بازیاب با 17 میلیمتر بارش بیشترین میزان بارندگی را داشته و روستای اردیب هم با 7 میلیمتر پس از هفتومان (10میلیمتر) سومین میزان بارندگی را به خود اختصاص داده است.

در شهر خور نیز به میزان 00:8 میلیمتر ( کمتر از 1 میلیمتر) بارش باران به ثبت رسیده است.

 

برای مشاهده میزان بارش در سایر ایستگاههای باران سنجی اینجا کلیک کنید.موضوعات مرتبط: خبر

تاريخ : ۱۳٩٤/٩/۱ | ٦:٠۸ ‎ب.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()