اس ام اس روزجوان و ولادت حضرت علی اکبر(ع)

خدا کند که جوانان زحقّ جدا نشوند
به صحبت بد و بدخواه مبتلا نشوند
سر عقیده خود پاى فشارند چو کوه
بسان کاه زهر باد جابجا نشوند

میلاد حضرت علی اکبر(علیه السلام) و روز جوان مبارکموضوعات مرتبط: مناسبت , ائمه اطهار , ولادت

تاريخ : ۱۳٩٥/٢/٢٩ | ٥:٤۳ ‎ب.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

منتخب مردم شهرستانهای نایین و خوروبیابانک در مجلس دهم گفت: رفع مشکلات اقتصاد، امنیت و اشتغال باید در اولویت کاری نمایندگان مجلس آینده قرار گیرد.


 به نقل از خبرگزاری خانه‌ملت، عباسعلی پوربافرانی، در توضیح اولویت‌های مجلس دهم، گفت: با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری و نیاز امروز جامعه، اقتصاد از اهمیت بسیاری برخوردار است البته به تعبیر مقام معظم رهبری علاج اقتصاد کشور نیز اقتصاد مقاومتی است، بنابراین تاکید بر اجرای اقتصاد مقاومتی با اصلاح یا تدوین قوانین جدید باید در دستور کار قرار گیرد.

ادامه مطلب...


موضوعات مرتبط: خبر
ادامه مطلب

تاريخ : ۱۳٩٥/٢/٢۸ | ٥:٥۳ ‎ب.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

داعش به دنبال احیای آرمانشهر وهابیت نسل اول و دیدگاه‌های شخص محمد بن عبدالوهاب است، نه رویکردهای دولت لیبرال سعودی.

داعش؛ چاقویی که دسته سعودی خود را می‌برد + تصاویر

باشگاه خبرنگاران: حذف واژه عراق و شام از نام مجعول دولت اسلامی عراق و شام و انگیزه‌های توسعه‌طلبانه سردمداران این گروه ترویستی - تکفیری، بسیاری از رژیم‌های عربی منطقه از جمله اردن، عربستان، یمن و کویت را نگران کرده است.

 
در این میان ریاض که از عمق هماهنگی اعتقادی شهروندان وهابی خود با تروریست‌های داعش آگاه است، نگران این است که دست‌پروردگان مدارس سلفی وهابی که این کشور با استفاده از فقر و جهل برخی ملت‌های منطقه اقدام به تاسیس آنها کرده‌اند، روزی علیه این کشور شوریده و پایه‌های حاکمیت سعودی‌ها را متزلزل کنند.
 
عربستان از شمال ۸۰۰ کیلومتر با کانون حضور تروریست‌های داعش یعنی عراق مرز مشترک دارد و از سمت جنوب نیز ۱۸۰۰ کیلومتر مرز مشترک با یمن دارد. مرزهای این کشور با اردن نیز به علت تهدیدات عَمان از سوی داعش و تحرکات تروریست‌های سوری در این کشور امن نیستند.
 
این در حالی است که محیط داخلی عربستان بستر خوبی پرورش تفکر القاعده است. گزارش‌ها حاکی از آن است که موسسات به ظاهر خیریه عربستان بزرگترین پشتیبان مالی القاعده است و این مساله خطری همیشگی برای دولت آن است، حتی اگر مرزهای شمال و جنوب خود را حفظ کند.
 
ادامه مطلب...


موضوعات مرتبط: دانستنی , گروه داعش
ادامه مطلب

تاريخ : ۱۳٩٥/٢/٢٧ | ۸:٤۱ ‎ب.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

درود فرستادن بر ولى امر منتظر(ع) در کلام امام عسکری(ع)

امام حسن عسکرى علیه السلام ـ در درود فرستادن بر ولى امر منتظر علیه‌السلام-: بار خدایا، بر ولى خود و فرزند اولیایت درود فرست؛ همانان که اطاعت از ایشان را فرض دانستى و حق آنان را واجب شمردى و پلیدى را از وجودشان زدودى و به کلى پاک و پاکیزه شان گردانیدى.

بار خدایا، به واسطه او دینت را مدد و حمایت کن و به وسیله او دوستان خود و دوستان او و شیعیان و یارانش را یارى رسان و ما را از آنان قرار ده.
بار خدایا! او را از گزند هر بیدادگر و سرکشى و از گزند همه آفریدگانت، محفوظ بدار.

و از پیش رو و پشت سر و از راست و چپش، او را نگهدار و از این که بدى و آسیبى به او برسد، پاسدارى و حراستش فرما. و با حفظ او، رسول و خاندان رسول خود را حفظ کن؛
عدالت را با دست او آشکار ساز و او را نصرت عطا فرما و یارانش را یارى رسان و کسانى را که تنها و بى یاورش گذارند، تنها و بى یاور گذار.

و به دست او، جباران کفر پیشه را درهم شکن و کافران و منافقان و ملحدان را، هرچه باشند و هر کجا باشند، در شرق عالم و غرب آن، در خشکى ود ر دریا، همگى را نابود کن.

و به وسیله او زمین را آکنده از عدل و داد گردان و دین پیامبرت ـ درود بر او و خاندانش ـ را رونق بخش و ما را، بار خدایا! از یاران و مددکاران و پیروان و شیعیان او قرار ده و مرا زنده بدار تا ببینم که خاندان محمد به آرمانها و آرزوهایشان رسیده اند و دشمنان آنان به آن چه از آن مى ترسیدند، گرفتار آمده اند، آمین اى معبود راستین.

متن حدیث:

الإمام العسکری علیه السلام ـ فِی الصلاةِ عَلى وَلِی الأَمرِ المُنتَظَرِ علیه السلام ـ : اللهُم صَل عَلى وَلِیکَ وَابنِ أولِیائِکَ الذینَ فَرَضتَ طاعَتَهُم ، وأوجَبتَ حَقهُم، وأذهَبتَ عَنهُمُ الرجسَ وطَهرتَهُم تَطهیرًا.
اللهُم انتَصِر بِهِ لِدینِکَ، وَانصُر بِهِ أولِیاءَکَ وأولِیاءَهُ وشیعَتَهُ وأنصارَهُ وَاجعَلنا مِنهُم.
اللهُم أعِذهُ مِن شَر کُل باغٍ وطاغٍ ومِن شَر جَمیعِ خَلقِکَ، وَاحفَظهُ مِن بَینِ یَدَیهِ ومِن خَلفِهِ وعَن یَمینِهِ وعَن شِمالِهِ ، وَاحرُسهُ وامنَعهُ أن یوصَلَ إلَیهِ بِسوءٍ، وَاحفَظ فیهِ رَسولَکَ وآلَ رَسولِکَ، و أظهِر بِهِ العَدلَ وأیدهُ بِالنصرِ، وَ انصُر ناصِریهِ، وَاخذُل خاذِلیهِ، وَاقصِم بِهِ جَبابِرَةَ الکَفَرَةِ، وَاقتُل بِهِ الکُفارَ وَالمُنافِقینَ وجَمیعَ المُلحِدینَ، حَیثُ کانوا وأینَ کانوا مِن مَشارِقِ الأَرضِ ومَغارِبِها وبَرها وبَحرِها، وَاملَأ بِهِ الأَرضَ عَدلاً، وأظهِر بِهِ دینَ نَبِیکَ عَلَیهِ وآلِهِ السلامُ، وَاجعَلنِی اللهُم مِن أنصارِهِ وأعوانِهِ وأتباعِهِ وشیعَتِهِ، وأرِنی فی آلِ مُحَمدٍ ما یَأمُلونَ وفی عَدُوهِم مایَحذَرونَ، إلهَ الحَق آمینَ.


 

«مصباح المتهجد، صفحه 409»


موضوعات مرتبط: دانستنی , ائمه اطهار

تاريخ : ۱۳٩٥/٢/٢٧ | ٥:٤٦ ‎ب.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

آبشکوه: بارش باران بهاری این نعمت الهی در روزهای پایانی اردیبهشت ماه در روستای زیبا و سرسبز اردیب طی روزهای گذشته(پنج شنبه و جمعه هفته گذشته) باعث مطلوبیت هوا و سرسبزی دشت و بیابان شد. گزارش اداره هواشناسی شهرستان خوروبیابانک این بار حکایت از این دارد که روستای اردیب دارای بیشترین میزان بارشها در کل شهرستان به میزان حدود 13میلیمتر بوده استموضوعات مرتبط: خبر

تاريخ : ۱۳٩٥/٢/٢٦ | ٩:٥٦ ‎ب.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()
کویرنگین: در پایان این هفته استقلال خوزستان با 57 امتیاز صدر نشین جدول و قهرمان لیگ برتر شد، پرسپولیس و استقلال نیز به ترتیب با 57و 52 رتبه های دوم و سوم را به دست آوردند و استقلال اهواز با همان 13 امتیاز در رده ی 16 جدول باقی ماند که به همراه دو تیم راه آهن و ملوان به دسته پایین تر سقوط کردند.


موضوعات مرتبط: خبر , ورزشی

تاريخ : ۱۳٩٥/٢/٢٦ | ٦:٠٠ ‎ب.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

رهبرمعظم انقلاب: اسلام ارتجاعی و اسلام التقاطی دولبه یک قیچی هستند  رهبر معظم انقلاب:

اسلام ارتجاعی و اسلام التقاطی دولبه یک قیچی هستند

 ارزش طلبگی به این است که شما خود را برای کاری آماده می‌کنید که هیچ‌ کاری جایگزین آن نیست، شما طبیبان روحانی و هدایت‌گران مردم هستید.

به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (شنبه) در دیدار جمعی از مدیران، مدرسان و طلاب حوزه‌های علمیه تهران، «هدایت فکری و دینی»، «هدایت سیاسی و بصیرت افزایی» و «راهنمایی و حضور در عرصه خدمات اجتماعی» را سه وظیفه عمده روحانیت برشمردند و تأکید کردند: طلاب باید با کسب صلاحیتها و آگاهی‌های لازم، در دنیای متفاوت امروز خود را برای ایفای مسئولیت‌های تعیین‌کننده در جامعه آماده کنند.

ادامه مطلب...موضوعات مرتبط: خبر , دیدار رهبر با طلاب
ادامه مطلب

تاريخ : ۱۳٩٥/٢/٢٦ | ٥:٤٢ ‎ب.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()
پوربافرانی: اولویت داشتن ترویج زبان انگلیسی زمینه‌ساز تهاجم فرهنگی است
منتخب مردم نایین در مجلس دهم گفت: با ترویج زبان انگلیسی در کل کشور بعد از زبان فارسی و محدود کردن فراگیری سایر زبان‌ها، بدون توجه به ابعاد آن، زمینه تهاجم فرهنگی را به‌راحتی برای آن‌ها ایجاد می‌کنیم.

به گزارش سایت خبری شرق اصفهان به نقل از خبرگزاری فارس، عباسعلی پوربافرانی در این باره اظهار کرد: در خصوص بیانات مقام معظم رهبری پیرامون مسائل به‌دقت زیادی نیاز است، در نگاه اول اگر کسی بدون توجه به ابعاد قضیه بخواهد به این مسأله بپردازد، احساس می‌کند شاید این نکته خیلی حساس نیست.

ادامه مطلب ...موضوعات مرتبط: خبر
ادامه مطلب

تاريخ : ۱۳٩٥/٢/٢٥ | ٥:۳۸ ‎ب.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

 ولادت حضرت ابوالفضل,میلاد حضرت ابوالفضل,تولد حضرت ابوالفضل

حضرت ابوالفضل العباس نخستین فرزند از ازدواج حضرت امیر المؤمنین على(علیه السلام) و ام البنین بود ایشان در روز چهارم شعبان  سال 26 هجرى در مدینه چشم به جهان گشودند.

 ماجراى ازدواج على(علیه السلام) با ام البنین

قضیه ازدوادج مادر مکرمه اش ام البنین با حضرت على(علیه السلام) بدین گونه بود که پس از شهادت حضرت زهرا(علیها السلام) على(علیه السلام) برادرش عقیل که در علم نسب شناسى آگاهى کامل داشت و قبایل و خصلت هاى اخلاقى و روحى انها آشنا بود را به حضور طلبید و از وى خواست که براى آن حضرت همسرى شایسته و از قبیله اى که اجدادش از شجاعان و دلیر مردان باشند پیدا کند تا ثمره ازدواجشان فرزندانى شجاع و رشید باشند پس از مدتى عقیل زنى از طایفه بنى کلاب را به حضرت معرفى کرد که داراى آن ویژگى ها بود نامش فاطمه دختر حزام بن خالد بود و نیاکانش همه از دلیرمردان بودند. حضرت با وى ازدواج نمود و او نیز وظیفه مادرى و سر پرستى براى فرزندان حضرت زهرا(علیها السلام) را به عهده گرفت و آنان را چون فرزندان خود بلکه بیشتر از فرزندانش دوست مى داشت گویند وقتى وى را فاطمه صدا مى زدند وى گفت مرا فاطمه صدا نکنید زیرا فرزندان با شنیدن نام فاطمه به یاد غم هاى مادرشان مى افتند و ناراحت مى شوند بلکه مرا خادم خود بنامید. و حضرت على(علیه السلام) ولى را ام البنین یعنى مادر پسران نامید و به این نام شهرت یافت.

 ادامه مطلب ...موضوعات مرتبط: مناسبت , ائمه اطهار , ولادت
ادامه مطلب

تاريخ : ۱۳٩٥/٢/٢٢ | ٥:٤٩ ‎ب.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

تولد امام حسین,میلاد امام حسین,ولادت امام حسین

به روز سوم ماه شعبان سال چهارم هجرت (1) دومین فرزند برومند حضرت على و فاطمه، که درود خدا بر ایشان باد، در خانه‏ ى وحى و ولایت، چشم به جهان گشود.

 چون خبر ولادتش به پیامبر گرامى اسلام (ص) رسید، به خانه‏ ى حضرت على و فاطمه (ع) آمد و اسماء (2) را فرمود تا کودکش را بیاورد.اسماء او را در پارچه‏ اى سپید پیچید و خدمت رسول اکرم (ص) برد،آن گرامى به گوش راست او اذان و به گوش چپ او اقامه گفت (3) .

 به روزهاى اول یا هفتمین روز ولادت با سعادتش، امین وحى الهى، جبرئیل، فرود آمد و گفت: سلام خداوند بر تو باد اى رسول خدا، این نوزاد را به نام ‏پسر کوچک هارون‏ «شبیر» (4) که به عربى‏«حسین‏» خوانده مى‏شود، نام بگذار. (5) چون على (ع) براى تو بسان هارون براى موسى بن عمران است جز آنکه تو خاتم پیغمبران هستى.

 و به این ترتیب نام پر عظمت ‏«حسین‏» از جانب پروردگار، براى دومین فرزند فاطمه انتخاب شد.

ادامه مطلب ...موضوعات مرتبط: مناسبت , ائمه اطهار , ولادت
ادامه مطلب

تاريخ : ۱۳٩٥/٢/٢۱ | ٥:٤٥ ‎ب.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()
رسول‌ خدا محمد مصطفی(ص) می‌فرماید: شعبان ماه شریفی است و آن ماه من است، حاملان عرش آن را بزرگ می‌شمارند و حق آن را می‌شناسند، آن ماهی است که در آن همچون ماه رمضان، روزی بندگان زیاد می‌شود.
 
 حجت‌الاسلام سید حسن هاشمی جزی، مدیرگروه اخلاق مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی به مناسبت فرا رسیدن ماه شعبان ماه پیامبر خدا(ص) و ماه آماده شدن برای میهمانی خدا یادداشتی نوشته که در پی می‌آید:
 
*فضیلت ماه شعبان

شعبان ماه بسیار شریفى است و به حضرت سید انبیاء صَلَّى اللهِ عَلِیهِ وَآله منسوب است و آن حضرت این ماه را روزه مى‌گرفت و به ماه رمضان وصل مى‌کرد و مى‌فرمود: شعبان، ماه من است هر که یک روز از ماه مرا روزه بگیرد، بهشت برای او واجب می‌شود و از حضرت صادق علیه‌السلام روایت شده است که چون ماه شعبان فرا می‌رسید، امام زین العابدین علیه‌السلام اصحاب خود را جمع مى‌کرد و مى‌فرمود، اى اصحاب من مى‌دانید این چه ماهى است؟ این ماه شعبان است.

ادامه مطلب ...


موضوعات مرتبط: مناسبت , ماه شعبان
ادامه مطلب

تاريخ : ۱۳٩٥/٢/۱٩ | ٦:٠٦ ‎ب.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()
 
 
 

 

  

سیاست آمریکا اسلام ستیزی، ایران ستیزی و شیعه ستیزی است/ ایران پیشتاز جریان بعثت در مقابله با جریان جاهلیت به سرکردگی امریکاست+تصاویررهبر معظم انقلاب اسلامی : جمهوری اسلامی ایران پیشتاز جریان بعثت در مقابله با جریان جاهلیت به سرکردگی امریکاست.

سیاست آمریکا اسلام ستیزی، ایران ستیزی و شیعه ستیزی است/ ایران پیشتاز جریان بعثت در مقابله با جریان جاهلیت به سرکردگی امریکاست

 به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، همزمان با سالروز بعثت پیامبر عظیم الشأن اسلام حضرت محمد(ص) صبح امروز (پنج‌شنبه) مسئولان نظام، سفرای کشورهای اسلامی در تهران و جمعی از خانواده های شهدا با حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار کردند.

رهبر انقلاب اسلامی در این دیدار با اشاره به استمرار دو جریان «بعثت» و «جاهلیت» از صدر اسلام تاکنون، شاخصه اصلی جریان بعثت را خردورزی هدایت یافته بوسیله پیامبران الهی و مهمترین شاخصه جریان جاهلیت را شهوت و غضب دانستند و گفتند: امروز مهمترین وظیفه امت اسلامی، مقابله با جریان جاهلیت به سرکردگی امریکا است و جمهوری اسلامی ایران به عنوان پیشتاز جریان بعثت در راهی که امام بزرگوار(ره) آغازگر آن بودند، بدون هراس از قدرتها به حرکت خود ادامه خواهد داد.

ادامه مطلب ...+تصاویر


موضوعات مرتبط: خبر , مناسبت , دیدار مقام معظم رهبری
ادامه مطلب

تاريخ : ۱۳٩٥/٢/۱۸ | ٦:٠۸ ‎ب.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()
برگزاری یادواره شهدای فرهنگی شهرستان خوروبیابانک

 

یادواره شهدای فرهنگی شهرستان خوروبیابانک برگزار شد+تصاویر

به مناسبت هفته معلم با همکاری کانون بسیج فرهنگیان شهرستان خوروبیابانک و هیات علمدار خور یادواره شهدای فرهنگی خوروبیابانک سه شنبه شب مورخ 13 اردیبهشت در جوار بارگاه امامزاده سید داود (ع) برگزار شد.

برای دیدن سایر تصاویر به سایت کویر نگین به آدرس زیر مراجعه نمایید.

http://kavirnegin.blog.ir/post/740

.............................................................

 

تجلیل از از مربیان عقیدتی شهرستان خوروبیابانک

به مناسبت هفته عقیدتی سیاسی سپاه، از مربیان عقیدتی شهرستان خوروبیابانک تجلیل شد.

برای دیدن تصاویر به سایت کویر نگین به آدرس زیر مراجعه نمایید.

http://kavirnegin.blog.ir/

......................................................

برگزاری جشن گرامیداشت روز معلم دانشگاه علمی کاربردی خور

برای دیدن تصاویر به سایت کویر نگین به آدرس زیر مراجعه نمایید.

http://kavirnegin.blog.ir/موضوعات مرتبط: خبر

تاريخ : ۱۳٩٥/٢/۱۸ | ٥:۳٧ ‎ب.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

روز مبعث, مبعث پیامبر

روز مبعث چه روزی است؟

 روز مَبْعَث بر پایهٔ باورهای اسلامی، روزی است که محمد، پیامبر اسلام، به درجه پیامبری برگزیده شد. مسلمانان معنقدند او در غار حرا، توسط جبرئیل و از سوی خدا به پیامبری نایل آمد و مأمور شد که چندخداپرستی و بت‌پرستی را از زمین بردارد و خداپرستی را رواج دهد و پیام وحی را به مردم برساند. محمد در این زمان چهل سال داشت و در مکه زندگی می‌کرد.

 باور شیعیان

بر اساس باور شیعیان، محمد مصطفی در روز ۲۷ رجب عام الفیل، سال ۱۳ پیش از هجرت پیامبر اسلام مبعوث شد. شیعیان این روز را جشن می‌گیرند و در روایات اسلامی اعمال مستحبی برای روز مبعث پیش بینی شده‌است. دعا، نماز و غسل مستحب از اعمال این روز است.

 ادامه مطلب...موضوعات مرتبط: مناسبت , مبعث , ائمه اطهار
ادامه مطلب

تاريخ : ۱۳٩٥/٢/۱٦ | ۱٢:٠٢ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

رهبرمعظم انقلاب: تحمل مخالف در جامعه نهادینه نشده است / تا فردی مختصر طعنه‌ای می‌زند، با مشت به سینه او کوبیده می‌شود / تبدیل کردن روزافزون مدارس دولتی به مدارس غیر انتفاعی کار درستی نیست / طراحی علیه رزمایش های ایران غلط اضافی استرهبرمعظم انقلاب:

تحمل مخالف در جامعه نهادینه نشده است / تا فردی مختصر طعنه‌ای می‌زند، با مشت به سینه او کوبیده می‌شود / تبدیل کردن روزافزون مدارس دولتی به مدارس غیر انتفاعی کار درستی نیست / طراحی علیه رزمایش های ایران غلط اضافی است.

به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح  امروز (دوشنبه) در دیدار هزاران نفر از معلمان و نومعلمان سراسر کشور ضمن تجلیل از تلاش‌ها و زحمات جامعه معلمی، «تربیت نسل آینده‌ای با هویت مستقل، عزتمند، دینی و دارای شاخص‌های ممتاز و جریان‌ساز» را وظیفه اصلی و بسیار خطیر آموزش و پرورش و معلمان دانستند و تأکید کردند: اگر جامعه‌ای با چنین ویژگی‌هایی شکل بگیرد، قطعا اقتصاد مقاومتی و بدون نفت، برخورداری از فرهنگ مستقل، اصلاح الگوی مصرف و روحیه ایستادگی و مقاومت در برابر زیاده‌خواهی‌ها معنا پیدا خواهد کرد.

ادامه مطلب...موضوعات مرتبط: خبر , مناسبت

تاريخ : ۱۳٩٥/٢/۱٤ | ٦:٠٥ ‎ب.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

 بیست و پنجم رجب سالروز شهادت امام موسی کاظم(علیه السلام)، امام هفتم شیعیان جهان در سال 183 هجری است.

شهادت امام موسی کاظم,امام موسی کاظم,سالروز شهادت امام موسی کاظم

 درباره حبس امام موسی (ع) به دست هارون الرشید شیخ مفید در ارشاد روایت می کند که علت گرفتاری و زندانی شدن امام، یحیی بن خالد بن بر مک بوده است زیرا هارون فرزند خود امین را به یکی از مقربان خود به امام جعفربن محمد ابن اشعث که مدتی هم والی خراسان بوده است سپرده بود و یحیی بن خالد بیم آن را داشت که اگر خلافت به امین برسد جعفربن محمد را همه کاره دستگاه خلافت سازد و یحیی و بر مکیان از مقام خود بیفتند.

 ادامه مطلب...موضوعات مرتبط: مناسبت , شهادت , ائمه اطهار
ادامه مطلب

تاريخ : ۱۳٩٥/٢/۱٤ | ٥:٥٢ ‎ب.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()
واژگونی اتوبوس در چوپانان ۲۷ مصدوم برجای گذاشت
حادثه واژگونی اتوبوس در محور چوپانان – انارک ۲۷ مصدوم بر جای گذاشت.
به گزارش کویرنگین به نقل از سفیرخور بامداد امروز یک دستگاه اتوبوس ولوو در محور چوپانان – نایین دچار حادثه شد.
رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان خوروبیابانک در گفتگو با خبرنگار سفیرخور گفت: بر اساس اعلام نجاتگران پایگاه امداد جاده ای شهدای امدادگر، ساعت ۵:۱۵ دقیقه امروز یک دستگاه اتوبوس که از مشهد به سمت اصفهان در حرکت بود دچار حادثه واژگونی شد.

حسین ایرجی افزود:این حادثه بر اثر خواب آلودگی راننده در کیلومتر ۱۷ محور چوپانان به انارک رخ داد.

وی افزود: این اتوبوس ولوو ۲۷ نفر مسافر داشت که خوشبختانه این حادثه تلفات جانی نداشت و مصدومان حادثه توسط نیروهای امدادی به بیمارستان حشمتیه نایین انتقال یافتند.

گفتنی است طولانی و دوطرفه بودن مسیر هرساله باعث حوادث بسیاری در این محور می شود که جای دارد مسئولان به این قسمت از راه های کشور که از تردد بالایی برخوردار است بیشتر توجه کنند.موضوعات مرتبط: خبر

تاريخ : ۱۳٩٥/٢/۱۳ | ٥:٥٩ ‎ب.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()موضوعات مرتبط: مناسبت

تاريخ : ۱۳٩٥/٢/۱۳ | ۱:٤٠ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

فلسفه غیبت صغری چیست؟(قسمت دوم)

فلسفه غیبت صغری چیست؟قسمت دوم دوران غیبت

امام دوازدهم، حجة بن الحسن العسکری (عجل الله تعالی فرجه الشریف) دارای عمری پربرکت، طولانی و اعجاب انگیز است که می توان آن را به سه دوره مختلف تقسیم نمود:

اول: دوره ی اختفا

حضرت مهدی (عجل الله تعالی فرجه الشریف) بامداد روز جمعه، پانزدهم شعبان سال 255 هـ.ق پا به عرصه وجود گذاشت. ولادتش از دیده ی نزدیکان و اقربا پنهان بود؛ به طوری که تعداد اندکی از این امر با خبر شدند. با ولادت او دوره ی اختفا آغاز گردید و تا سال 260 هـ.ق که سال رحلت امام حسن عسکری (علیه السلام) بود ادامه یافت. در این دوره ی حساس، دو وظیفه ی خطیر را امام یازدهم (علیه السلام) دنبال می کرد:

ادامه مطلب ...موضوعات مرتبط: دانستنی , تازه ها
ادامه مطلب

تاريخ : ۱۳٩٥/٢/۱۱ | ٦:۱٢ ‎ب.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

فلسفه غیبت صغری چیست؟ (قسمت اول)

فلسفه غیبت صغری چیست؟قسمت اول فلسفه غیبت

غیبت حضرت بقیة الله الأعظم (عجل الله تعالی فرجه الشریف) از جمله مباحث کلامی است که بزرگان و اندیشمندان دینی در آن وادی قلم زده اند و سعی وافر نموده اند تا برخی از حقائق پشت پرده را با ظرافتی خاص بازگو کنند و مردم را با آن آشنا سازند.

آزمایش الهی، عدم آمادگی مردم، جداسازی انسان های صالح و شایسته از افراد بدسیرت و گمراه، عدم بیعت با حاکمان غاصب و جائر و پیوند قاعده ی لطفی خالق با پنهان بودن او از انظار و وجود انتظاری شیرین و سازنده، همه و همه از حقائقی است که در آیات قرآن و روایات معصومین و کلمات بزرگان دیده می شود و چشم دل را می نوازد و به انسان بینش صحیح می دهد و او را قانع می سازد.

ادامه مطلب...موضوعات مرتبط: دانستنی , تازه ها
ادامه مطلب

تاريخ : ۱۳٩٥/٢/٧ | ٦:۱٠ ‎ب.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

انالله و انا الیه راجعون

زندگی صحنه ی یکتای هنرمندی ماست،

 هر کسی نغمه ی خود خواند و از صحنه رود،

صحنه پیوسته بجاست،

 خرم آن نغمه که مردم بسپارندبه یاد.

       بانهایت تاسف و تأثر درگذشت پدری مهربان و همسری دلسوز و زحمتکش مرحوم  مغفور شادروان

 حاج دلاور جعفری 

را به اطلاع کلیه همشهریان ،دوستان و آشنایان می رساند.

 مراسم سومین روز درگذشت آنمرحوم روز دوشنبه(امروز) مورخ 6/2/95 از ساعت 17 الی 30/18 در مسجد توفیق به نشانی: تهران-خیابان شوش شرقی-خیابان امام موسی صدر(صدر الاشراف) منعقد می باشد.

مدیر وبلاگ آبشکوه و کلیه همشهریان:مصیبت وارده را به همسر و فرزندان داغدار آنمرحوم آقایان: محمد، عباسعلی و حسین ، صبیه ها و دامادهای آنمرحوم و  کلیه بستگان و آشنایان تسلیت عرض نموده و از خداوند متعال برای آن مرحوم مغفرت ،علو درجات و بهشت جاوید و برای بازماندگان ایشان صبر و شکیبایی مسئلت می نماید.موضوعات مرتبط: تسلیت

تاريخ : ۱۳٩٥/٢/٦ | ٥:٤۸ ‎ب.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()
رحلت حضرت زینب (س),وفات حضرت زینب (س),محل دقیق قبر حضرت زینب(س)
زینب کبری سومین فرزند حضرت فاطمه و حضرت علی (ع) است.حضرت زینب در واقعه کربلا حاضر بود و پس از آن نیز هنگام اسارت، در دفاع از حقانیت برادر خود امام حسین(ع)، همانند امام سجاد (ع) نقشی ویژه داشت.

زینب علیها السلام در روز پنجم جمادى الاول سال پنجم یا ششم هجرت در مدینه منوره دیده به جهان گشود، در پنج‏ سالگى مادر خود را از دست داد و از همان دوران طفولیت ‏با مصیبت آشنا گردید. در دوران عمر با برکت‏ خویش، مشکلات و رنج ‏هاى زیادى را متحمل شد، از شهادت پدر و مادر گرفته تا شهادت برادران و فرزندان، و حوادث تلخى چون اسارت و ... را تحمل کرد. این سختى ‏ها از او فردى صبور و بردبار ساخته بود.

 ادامه مطلب...موضوعات مرتبط: مناسبت , ائمه اطهار , شهادت
ادامه مطلب

تاريخ : ۱۳٩٥/٢/٤ | ٥:۳٩ ‎ب.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()

اس ام س های تبریک روز ولادت حضرت علی (علیه السلام) و روز پدر - SMS ROOZ PEDAR

از دین نبی شکفته جان و دل من  / با مهر علی سرشته آب و گل من
گر مهر علی به جان نمی ورزیدم  / در دست چه بود از جهان حاصل من

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

حضرت امیرالمؤمنین (علیه ‏السلام) فرمودند:
اى مردم! به خدا سوگند من هرگز شما را به هیچ طاعتى فرا نمی ‏خوانم مگر آن که خود بر شما. در عمل به آن. پیشى مى‏جویم و از هیچ گناهى بازتان نمی ‏دارم و نهى نمى‏کنم. مگر آن که پیش از شما، خود را از عمل به آن باز می‏دارم.(نهج البلاغه، خطبه173)

ولادت و حسب و نسب

 بنا بوشته مورخین ولادت على علیه السلام در روز جمعه 13 رجب در سال سى‏ام عام الفیل (1) بطرز عجیب و بیسابقه‏اى در درون کعبه یعنى خانه خدا بوقوع پیوست.

پدر آنحضرت ابو طالب فرزند عبد المطلب بن هاشم بن عبد مناف و مادرش هم فاطمه دختر اسد بن هاشم بود بنا بر این على علیه السلام از هر دو طرف هاشمى نسب است (2)

 اما ولادت این کودک مانند ولادت سایر کودکان بسادگى و بطور عادى نبود بلکه با تحولات عجیب و معنوى توأم بوده است مادر این طفل خدا پرست بوده و با دین حنیف ابراهیم زندگى میکرد و پیوسته بدرگاه خدا مناجات کرده و تقاضا مینمود که وضع این حمل را بر او آسان گرداند زیرا تا باین کودک حامل بود خود را مستغرق در نور الهى میدید و گوئى از ملکوت اعلى بوى الهام شده بود که این طفل با سایر موالید فرق بسیار دارد.

 ادامه مطلب ...موضوعات مرتبط: مناسبت , ولادت
ادامه مطلب

تاريخ : ۱۳٩٥/٢/۱ | ۱۱:٢۸ ‎ب.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()