نایین نیوز: در پی بروز سرقت مسلحانه و قتل در شهرستان نایین، فرمانده نیروی انتظامی این شهرستان، جزئیات این جنایت را اعلام کرد.

محمد علی یوسلیانی امروز در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار نایین نیوز در مورد حادثه دلخراش سرقت مسلحانه طلافروشی نایین و قتل طلافروش گفت: در ابتدا سه نفر سارق مسلح در ساعت ۴:۳۰ بامداد روز جمعه نهم بهمن ماه سال جاری به منزل یکی از شهروندان و طلافروشان نایینی به نام نیما نویدی فرزند مهدی وارد می‌شوند.دامه مطلب...وی ادامه داد: پس از ورود، سارقین مسلح اقدام به بستن دست و پای طلافروش جوان و همسرش در داخل منزلشان کرده و کلید مغازه را با تهدید، ارعاب، ضرب و شتم و مجروح نمودن از وی می‌گیرند؛ سپس دو نفر از سارقان به سمت مغازه حرکت کرده و یک نفر هم در منزل باقی می‌ماند.

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان نایین خاطرنشان کرد: بعد از مدتی صاحبخانه در داخل منزل با سارق مسلح برخورد فیزیکی پیدا کرده و سارق مسلح نیز اقدام به شلیک سه گلوله به سمت وی می‌کند که در وهله نخست، صاحبخانه مجروح و پس فرار قاتل و عزیمت نیروی انتظامی به محل و انتقال به بیمارستان، مرد طلافروش در اتاق عمل جان خود را از دست می‌دهد.

تصاویری از حادثه دلخراش سرقت مسلحانه طلافروشی نایین و قتل طلافروش نایینیوی اضافه کرد: در این حادثه پلیس به محض دریافت خبر توسط مرکز فوریت‌های پلیس ۱۱۰ نایین، نیروهای خود را به محل وقوع قتل اعزام می‌کند و ماموران نیروی انتظامی پس از حضور، متوجه فرار قاتل می‌شوند و با توجه به این که سارقین مسلح کلید مغازه را برداشته‌اند، پیش‌بینی می‌شود که ممکن است آنان به سمت مغازه حرکت کرده باشند.

سرهنگ یوسلیانی افزود: در ادامه مغازه طلافروشی، تحت محاصره نیروهای پلیس در آمد و با توجه به حضور پلیس در محل، دو سارق مسلح داخل مغازه که قصد سرقت طلاجات را داشتند، متوجه حضور پلیس می‌شوند و به سمت مامورین تیراندازی می‌کنند که در این درگیری پلیس هم متقابلا به سمت سارقین مسلح تیراندازی می‌کند.

وی ادامه داد: در این میان یکی از سارقین مسلح به نام "فردین" به شدت مجروح و نفر دوم به نام "محمد الف" هم با به جای گذاشتن طلاهای مسروقه اقدام به فرار می‌کند که پس از تعقیب و گریز در کوچه‌های اطراف طلافروشی در دام پلیس گرفتار و دستگیر می‌شود.

تصاویری از حادثه دلخراش سرقت مسلحانه طلافروشی نایین و قتل طلافروش نایینیفرمانده نیروی انتظامی نایین در ادامه تصریح کرد: از سارقین مسلح که اهل و ساکن یکی از استان های غربی کشور هستند، یک قبضه کلت کمری با فشنگ‌های مربوطه، طلاجات مسروقه، سه خط موبایل به همراه تلفن همراه آن و یک دستگاه خودرو سواری پژو که از آن برای انجام مقاصد خود سوء استفاده می‌کردند، کشف و ضبط شد.

وی با اشاره به شایعات رد و بدل شده در بین مردم اظهار داشت: در بازرسی از منزل مقتول مشخص شده است که موتور سیکلت مقتول در منزل موجود است و هیچ گونه وسیله نقلیه ای از منزل مقتول سرفت نشده است.

سرهنگ یوسلیانی با اشاره به ادامه داشتن بررسی پرونده مربوط به این سرقت و قتل تصریح کرد: ضمن ابراز تاسف و تسلیت به خانوده این جوان طلا فروش که توسط سارقین مسلح جان خود را از دست داد، امیدواریم که هر چه سریع‌تر به این پرونده رسیدگی شود.

تصاویری از حادثه دلخراش سرقت مسلحانه طلافروشی نایین و قتل طلافروش نایینیوی در پایان با تشکر ویژه از نایین نیوز به خاطر صداقت و فراگیری در اطلاع رسانی تأکید کرد: با وجود تقدیر و تشکر از همه مردم نایین در ارتباط با اخبار منتشره در شهر می‌خواهیم که به شایعات و خبرهای کذب منتشره در برخی محافل و نشریات توجه نکنند و به اخبار و اطلاعات مراجع رسمی و مطمئن توجه داشته باشند.

گفتنی است مدیریت و نویسندگان سایت نایین نیوز نیز این حادثه دلخراش را به خانواده و وابستگان محترم آن مرحوم تسلیت عرض نموده و علو درجات را برای آن مرحوم و اجرای هر چه سریعتر عدالت را از خداوند متعال مسئلت داریم.

حاشیه این حادثه دلخراش در نایین
تصاویری از حادثه دلخراش سرقت مسلحانه طلافروشی نایین و قتل طلافروش نایینی* کلکسیون طلای نوید نویدی در خیابان امام خمینی(ره) و جنب بانک ملت و روبروی بانک مسکن نایین واقع شده است که پس از حادثه، جای گلوله بر روی شیشه های بانک ملت، مغازه های اطراف، تابلوهای شهرداری و شیشه های خود مغازه به وضوح نمایان بود.

* شورای تأمین شهرستان، صبح جمعه در اولین فرصت تشکیل جلسه داد و ضمن انجام هماهنگی های لازم، تصمیماتی را در رابطه با این حادثه دلخراش اتخاذ نمود.

* عده زیادی از مردم نایین در اطراف مغازه طلافروشی نوید جمع شدند و بازار شایعات بسیار داغ بود که متاسفانه برخی شایعات باعث تأثر خانوده مقتول، پلیس و برخی دوستان آگاه می شد.

* تماس های زیادی با نایین نیوز توسط مردم در رابطه با چگونگی حادثه گرفته شد که پس از هماهنگی های امنیتی و اطلاعاتی لازم توسط نیروی انتظامی، اولین خبر مستند و رسمی توسط سایت نایین نیوز در ساعات اولیه صبح روز جمعه منتشر شد.

* امام جمعه نایین به توجه به بعد حادثه در خطبه های نماز جمعه به آن اشاره نمود و ضمن همدردی با خانواده مقتول از مراجع ذی صلاح تقاضای پیگیری هرچه سریعتر پرونده مربوطه را داشت.

تصاویری از حادثه دلخراش سرقت مسلحانه طلافروشی نایین و قتل طلافروش نایینی* با توجه به کار اطلاعاتی نیروهای پلیس، قرار بر رسانه ای نشدن نام قاتل فراری و نفر سوم این قتل است که با توجه به روند پیشرفت پرونده و شایعات موجود، فقط مخفف نام وی اعلام شده است که نامبرده "ر و" توسط نیروی انتظامی معرفی شده است که تصویر وی را مشاهده می کنید.

* جنازه نیما نویدی، طلافروش خوش اخلاق و خوشروی نایینی، صبح روز یک شنبه 11 بهمن ماه 88 با حضور پرشور مردم نایین از مقابل بیمارستان حشمتیه نایین و بر روی دست مردم به سمت امامزاده سلطان سید علی علیه السلام نایین تشیع و سپس نماز میت توسط امام جمعه نایین بر وی خوانده و با توجه به شور و تأثر مردم باز هم بر روی دست مردم به سمت آرامستان بهشت کبری تشییع و در آن مکان به خاک سپرده شد.

* پس از این حادثه دلخراش، صنف طلافروشان نایین در راستای همدردی با خانواده نویدی، اقدام به تعطیلی مغازه های خود نمودند که تاکنون این تعطیلی ادامه دارد.

* مراسم یادبودی برای شادی روح آن مرحوم توسط صنف طلافروشان و کسبه نایینی در حسینیه کوی سنگ نایین برگزار شد.

* در یکی از روزنامه های کثیر الانتشار کشور، روایتی مضحک و کذب از این حادثه منتشر شد که ضمن بهت، تأثر و تألم افراد آگاه از درج چنین خبری، عمق شایعه پراکنی و انتشار اخبار دروغ و کذب و نیز اهمیت کار اطلاع رسانی صحیح و درست برای مردم و مسئولین نایینی روشن شد.

* بعد از انتشار این خبر، فرمانده نیروی انتظامی از دیگر دوستان، رسانه ها و سایت های محلی درخواست کرد که از منابع رسمی، موثق و ترجیحا محلی استفاده نمایند و با توجه به حساسیت موضوع، در نقل قول ها کمال دقت و صداقت را رعایت نمایند.

* طوماری توسط برخی از مردم نایین در رابطه با این حادثه ناگوار خطاب به دادستان محترم شهرستان نایین در حال امضا شدن است که در  آن آمده است:
ضمن تشکر از نیروی انتظامی شهرستان
وقوع سرقت مسلحانه که منجر به شهادت جوان مظلوم نیما نویدی فرزند مهدی در شهرستان نایین گردیده، ما را متأثر و قلبمان را جریحه دار نموده است، این اتفاق برای مردم شهید پرور این شهر امری بی سابقه بوده و پیامدهای منفی به اصناف ما داشته، به طوری که امنیت روحی روانی شهر را متزلزل نموده است، برای جلوگیری از این ناهنجاری ها باید بیش از پیش در تأمین امنیت مان کوشا باشیم، لذا برای تسکین آلاممان از شما مسئولین محترم خواستاریم:
1- نیروی انتظامی با انجام کار تحقیقاتی جامع و تجسس های ویژه برای این امر بررسی لازم و پیگیری مستمر را جهت دستگیری قاتل فراری بنماید.
2- سارق دستگیر شده (رهبر گروه) تا زمان دستگیری قاتل فراری و انجام محاکمه قضایی و صدور رأی از حوزه قضایی شهرستان خارج نشود.
3- اجرای محاکمه (رسیدگی به پرونده) خارج از نوبت جهت متهمین انجام شود.
4- اجرای عدالت در ملأ عام و با حضور مردم شهید پرور نایین انجام شود که درس عبرتی برای سایر مجرمان باشد.
و من ا... التوفیق

** با توجه به حساسیت موضوع و این که امکان تغییر و یا اضافه شدن هر کدام از حاشیه ها و تصاویر درج شده در این خبر احتمال می رود، خواهشمندیم برای اطلاع از آخرین تغییرات احتمالی، باز هم به این خبر مراجعه نمایید.

دیگر تصاویر مربوط به حادثه سرقت مسلحانه طلافروشی نایین

تصاویری از حادثه دلخراش سرقت مسلحانه طلافروشی نایین و قتل طلافروش نایینی

تصاویری از حادثه دلخراش سرقت مسلحانه طلافروشی نایین و قتل طلافروش نایینی

تصاویری از حادثه دلخراش سرقت مسلحانه طلافروشی نایین و قتل طلافروش نایینی

تصاویری از حادثه دلخراش سرقت مسلحانه طلافروشی نایین و قتل طلافروش نایینی

تصاویری از حادثه دلخراش سرقت مسلحانه طلافروشی نایین و قتل طلافروش نایینی

 موضوعات مرتبط:

تاريخ : ۱۳۸۸/۱۱/۱۸ | ٩:٠۱ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()