مقدمه: در ادامه مطلب اردیب چه خبر؟ چنانچه خاطر مبارکتان باشد در قسمت سوم بخشهایی از گپ و گفت خودمانیمان با ریاست محترم شورای روستا را برایتان منتشر نمودم. در این قسمت قصد دارم ضمن انتشار بخش پایانی این گپو گفت خودمانی چند خبر خوب هم برایتان داشته باشم.پس تا آخر این بخش با ما همراه باشید.

... از رییس شورا در خصوص بحث تعویض آب کشاورزی با آب چاه سوال کردم که ایشان اینگونه پاسخ دادند که موضوع باید با یک بحث کارشناسی انجام شود که ما نیز درخواست کار کارشناسی اینکار را کرده ایم تا انشالله به سرانجام برسد.

سوال بعدی من در خصوص وعده های انتخاباتی رییس محترم شورا بود و مشخصا بحث راه اندازی کارگروهها بود که ایشان در پاسخ به این سوال گفتند : برخی از کارگروهها منجمله کارگروه کشاورزی و عمران آبادی تشکیل شده و اعضای آن نیز مشخص شده اند و هرزگاهی تشکیل جلسه هم می دهیم و مصوبات این کارگروهها در قالب نامه ای برای مسوولین ارسال می شود.تشکیل بقیه کارگروهها را نیز در دستور کار دارم و انشالله با همت دوستان و شما عزیزان مرکز نشین تشکیل می شود.

سوال دیگرم در خصوص بحث اشتغالزایی و مشخصا اینکه چنانچه شخصی سرمایه گذار را پیدا نماییم که حاضر به سرمایه گذاری در روستا شود شورا تا چه میزان می تواند و در چه محدوده هایی می تواند به او کمک کند؟ که ایشان پاسخ خود را به دوبخش تقسیم کردند. در بخش اول در خصوص بحث اشتغالزایی گفتند که ما دستمان باز نیست و با توجه به کمبود بودجه و نیز بحث مهم آب اردیب و همچنین عدم پاسخگویی مسوولین علیرغم در خواستهای مکرر کار چندانی نتوانستند به انجام برسانند. در بخش دوم و در خصوص سرمایه گذار ایشان گفتند که ما هر نوع کمک و همکاریی که در توان داشته باشیم از بحث نامه نگاری به ارگانها و معرفی سرمایه گذار تا همکاری در محیط روستا و فراهم آوردن امکانات محلی برای ایشان از هیچ کوششی دریغ نخواهیم کرد.( پس سرمایه گذاران بشتابند که منطقه اردیب منطقه ای بکر و سرشار از فرصتهای سرمایه گذاری است!)

سوال بعدیم در خصوص بحث پروژه های عمرانی نیمه تمام اردیب بود؟ رییس محترم شورا اینگونه پاسخگو بودند: در بحث خانه عالم متاسفانه بخشداری و فرمانداری تا همینجای کار نیز هیچ کمکی نکرده اند و اصلا بودجه ای برای اینکارها در اختیار ندارند و تنها متولی این بخش سازمان تبلیغات است که با کمبود بودجه روبروست و مانیز نامه نگاری های چندباره ای در این خصوص کرده ایم اما یا پاسخی نداده اند و یا گفته اند بودجه نداریم. در خصوص ساخت ساختمان دهیاری نیز خودتان شاهد هستید که ما فعلا با مصالحی که موجود بود خودمان(اعضای شورا و دهیار محترم و همکاری برخی از همولایتی ها) کار را آغز کرده ایم اما فعلا بودجه ای به آن صورت تعلق نگرفته است و ما نیز نامه نگاریهای فراوانی در بحث عمرانی و پروژه های روستا کرده ایم اما دریغ از پاسخ!!!

به دلیل گرمای هوا، ضمن عذرخواهی از رییس محترم شورا ادامه گفت و گو را به زمان دیگری و در محل منزل ایشان و یا منزل ما موکول کردیمکه البته قسمت نشد ما دیگر بار این برادر عزیز را ببینیم و با او به صحبت بنشینیم.

اما خبرهای خوب به نقل از رییس محترم شورا و به زعم بنده:

اول اینکه: بحث نصب و راه اندازی ایستگاه هواشناسی اردیب تصویب شده و در حال مراحل پایانی جهت خرید تجهیزات است و به زودی و احتمالا در کنار ساختمان دهیاری و یا نزدیکی سرجوب این ایستگاه راه اندازی خواهد شد.

دوم اینکه: بحث آب انبار و تعمیر آن نیز با پیگیری شورا و دهیار محترم دارد به نقاط مثبت و روند رو به رشدی می رسد و اداره میراث خور قول اختصاص بودجه ای خوب در سالجاری را به اینکار داده است انشالله.

سوم اینکه: قرار است با مساعدت مدیر کل محترم آب استان اصفهان و نیز همکاری اداره آب و فاضلاب خور و به مدد نامه نگاریها و تلاشهای فراوان شورا و دهیار محترم، بحث تعویض لوله ای آب از خیابان مخابرات که منتهی به دشت اردیب می شود در سالجاری آغز شود انشالله.

چهارم اینکه: علیرغم گرمای شدید هوا، آب قنات به لطف خداوند و دعای مردم زحمتکش روستا کم نشده است و دشت اردیب سرسبز و پررونق است. دلیل آنهم وفر سیفیجات منجمله بادمجان و گوجه وخیار وکالک و ...، میوه جات منجمله انگور و انجیر و البته انارو ... می باشد.موضوعات مرتبط: خبر

تاريخ : ۱۳٩۳/٥/۱٥ | ٧:۳٠ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()