اردیب باغ پرگل و سیب نوشت:

جاتون خالی امسال تابستون دوسفر ی به اردیب داشتم . نیمه های شب برای ... که برخواستم  دیدم آبی درلوله ها نیست . خلاصه صبح جویا شدم گفتند شب ها آب راقطع می کنند از ساعت 11 تا 3 صبح اردیبی ها (12 تا 4 صبح ما ) تا فشار آب روزها کم نشود . اما خیلی کم بود . خانه های بالای ده که بعضاً با مشکل مواجه بودند.

 علت را جویاشدم گفتند آب چاه افول کرده باز علت را جویا شدم تا اینکه متوجه شدم آب وفاضلاب لطف کرده آب چاه ایراج را به خور وهفتومان وحسین آبادو دیگر روستاها می فرستد . پر واضح است که از چاهی که درزیرپای چاه آب ایراج است دیگر آبی به اردیب نمی رسد .

یادش بخیر چندین سال قبل از خور اومدن همین جا یی که الان چاه آب ایراج هست برای خوری ها چاه بزنن که سه تا روستای اردیب وایراج وعروسان باهم متحد شدند واجازه حفرچاه ندادند. چاه رازدند ولی ما پرش کردیم .تعدادی از هم ولایتی ها را بازداشت کردندوبه زندان اصفهان بردند امابااصراوپافشاری مردم این سه روستا این کارعملی نشد . یادمه من کلاس اول راهنمایی یا دوم راهنمایی بودم .ایراج درس می خوندیم چون اردیب راهنمایی نداشت حدوداً از اون موقع 32 یا 33 سال می گذره .

یه ژاندارمی بود اون زمان به اسم قیچی بند با چندین سرباز می ریختند توی روستاها وهرکی راکه می دیدند دستگیر می کردند خواه درپرکردن چاه نقشه داشته یا نداشته اورادستگیر می کردندو وبه پایگاهشان که ایراج بود منتقل می کردند وازاونجا به زندان اصفهان .

آخ یادش بخیر که به این واسطه چه ظلمها که برمردم بی گناه رفت تا آبشان وسرمایه شان به خور نرود . اما فی الحال می بینیم که خودمان دودستی تقدیم کرده ایم و ککمان هم نمی گزد .

امیدوارم این متن کسی را آزرده خاطر نکند فقط از روی دلسوزی برای مردم اردیب نوشتم که با کم آبی شدید مواجه هستند .

والعاقبه لاهل التقوی والیقین .

..........................................................

اما وبلاگ آبشکوه به زودی مطلبی را در این خصوص منتشر خواهد نمود. چرا که این دیگرمساله حیات است و نه چیز  پیش پا افتاده!!موضوعات مرتبط: خبر , دانستنی , نقد

تاريخ : ۱۳٩۳/٦/٤ | ۸:۱۸ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()