مصاحبه با مسپول شورای اسلامی

اردیب نیوز به مناسبت ایام الله دهه فجر به سراغ هژبر محتشم مسئول ارشد روستا رفت تا در گپ و گفتی دوستانه از برنامه های در دست اجرا و همچنین برنامه های آتی روستا پرس و جو کند.

 توضیحات محتشم رئیس شورای اسلامی روستا :

1.مکاتبات و پیگیری های مستمر درمورد تعویض و اصلاح شبکه آب نتیجه داد ودولت اعتبار قابل ملاحظه ای به این واحد اختصاص داد که فعلا 50درصد کار اجرا شده وپیمان کار قول مساعد مبنی بر اتمام کار تا عید نوروز را داده است.

2.پیگیری های مستمر درمورد ایستگاه باران سنجی با جدیت انجام شد که خوشبختانه این کار نیز باموفقیت انجام شد ونام اردیب هم درسایت ها (هنگام اعلام میزان بارندگی)به چشم میخورد.

3.ترمیم و بازسازی جوی های دشت بالا وهمچنین بازسازی آب گردان آب قنات(گمبه) نیز در دستور کار شورا قرار گرفت و بحمدالله این پروژه نیز انجام پذیرفته است.

4.پیگیری ها و نامه نگاری ها برای تکمیل خانه عالم ادامه یافت که خوشبختانه قول مساعدت داده شده و انشا الله بعد از عید نوروز ادامه ساخت این بنا آغاز می گردد.

5.برای نام گذاری کوچه های روستا تابلو به اندازه کافی موجود است ولی همان طور که مستحضرید، ما درمسجد برای پیشنهاد نامگذاری، اعلان عمومی کردیم ولی متاسفانه کسی استقبال نکرد و منتظر اسامی پیشنهادی هستیم.

6.تعمیر و مرمت غسالخانه نیز از اولویت های شورا بوده که خوشبختانه قسمتی از اینکار از جمله پشت بام آن سیمان و ایزوگام شد و جداً  نیاز مند کمک مالی خیرین عزیز برای تعمیر داخل غسالخانه هستیم.

7.بعد از پیگیری ها ومکاتبات بالاخره موفق به تخصیص اعتبارجهت بازسازی آب انبار روستا شدیم. مبلغ اعتبار در نظر گرفته شده برای این کار ۴۰ میلیون تومان میباشد. مجری طرح سرکارخانم مهندس غلامرضایی قول مساعد داده اند که این پروژه نیز بعد از عید کلید خواهد خورد.

توضیحات:

برای نامگذاری کوچه های روستا شما میتوانید اسامی پیشنهادی خود را درقسمت نظرات این وبلاگ درج کنید.

اسامی پیشنهادی باید ازنامهای شهدا،شخصیت های انقلاب،شعرا یا اسامی قدیمی اردیب باشد.

کارگروه فرهنگی شورا ازمیان اسامی پیشنهادی بهترین ها را انتخاب خواهد کرد.

درپایان خبرنگار اردیب نیوز نظر آقای محتشم مبنی بر برگزاری کرسی های آزاد اندیشی را جویا شد که ایشان گفتند بسیار ایده خوب وجالبی است به شرطی که دور از اغراض شخصی باشد.

هژبر محتشم گفت: اگر پایگاه بسیج حضرت بقیه الله این امر را در ایام نوروز عهده دار شود به نظرم برنامه خوبی خواهد شد. وی تاکید کرد: لازم است از طراح و ایده پرداز این برنامه یعنی آقای  جعفری در اجرای این برنامه کمک گرفته شود. محتشم ادامه داد: موضوع پیشنهادی بنده برای اولین جلسه کرسی های آزاد اندیشی لزوم یا عدم لزوم تشریفات و ریخت و پاش ها در مراسم عزاداری اموات به شکل فعلی و راهکارهای احتمالی تغییرات در آن می باشد.

اردیب نیوز به زودی سراغ سید مهدی موسوی مسئول پایگاه بسیج نیز خواهد رفت تا طی مصاحبه ای از برنامه های پایگاه بسیج، مخاطبان خود را مطلع نماید.

موفق وموید باشید.

 

توضیحات آبشکوه: ضمن تشکر از اردیب نیوز و ابراز مسرت و خوشحالی بابت آغاز به کار فعالانه و مجدد وبلاگ اردیب نیوز و نیز درج اخبار روستا، با توجه به اینکه بخشی از توضیحات ریاست محترم شورا در خصوص کرسی های آزاد اندیشی بود برخود لازم دانستم توضیحاتی مختصر ارائه نمایم.

اول اینکه از زحمات و فعالیتهای شکل گرفته توسط شورا و دهیار محترم روستا که الحق و الانصاف بسیار هم خوب بوده و جای تقدیر و تشکر دارد، کمال سپاس و امتنان را بنده به سهم خودم از ایشان اعلام نموده، ضمن عرض خسته نباشید و دست مریزاد،  از حسن توجه و نکته بجای رییس محترم شورا در خصوص کرسی های آزاد اندیشی تشکر و قدردانی می نمایم.

دوم اینکه از پیشنهاد ایشان برای ایام عید و موضوع جالب شان استقبال می نمایم و بنده در ایام عید در خدمتشان هستم.

سوم اینکه چنانچه ایرادی نداشته باشد و برخی از دوستان و فضلای تهران نشین بر بنده و دوستان  خرده نگیرند از این پس به جای واژه "کرسی های آزاد اندیشی" لفظ "بحث و گفتگوی آزاد یا نشست صمیمی و دوستانه با موضوعات آزاد" را به کار ببریم . دلیلش هم این است که لفظ کرسی های آزاد اندیشی کمی برای ما که در آغاز راه هستیم سنگین و به قول بعضی ها بسیار دهان پر کن است و شاید به همین واسطه حاشیه ها بر  اصل کار  غالب شود.

چهارم اینکه در این راستا بنده به اتفاق یکی دو نفر از دوستان قصد داریم منشور اخلاقی و علمی تهیه نماییم و با برنامه ریزی صحیح اعم از تعیین اهداف، الزامات، منابع و موضوعات، کار را به صورت علمی پیش ببریم و اینکار مستلزم زمان است و از دوستان خواهشمندیم(مخصوصا دوستان تهرانی) کمی صبر و حوصله به خرج دهند و فعلا همین که هیات امنای هیات و حسینیه صاحب الزمان(عج) -گرچه به شرطها و شروطها(و انا من شروطها)- و نیز استقبال ریاست محترم شورای روستا- که فردی اهل دانش و گفتگو است- و سایر عزیزان اصل کار را قبول دارند و پذیرفته اند ، مایه مسرت و مباهات و جای امیدواری دارد.

لذا از کلیه عزیزانی که در این راستا فکر و نظر و یا ایده ای دارند عاجزانه تقاضا داریم ما را یاری و هدایت و حمایت نمایند.موضوعات مرتبط: خبر , دانستنی , نقد

تاريخ : ۱۳٩۳/۱۱/٢٥ | ۸:۳٠ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()