با سلام خدمت تمامی همشهریان و دوستان عزیز

با ایمان به اراده ی خداوند متعال در جهت کسب رضایتش و الهام از آموزه‌های دین مبین اسلام و پیروی از سنت نبوی (ص) و سیره امامان (ع) در جهت ایجاد، تقویت و نهادینه‌سازی  فضای عقلایی، چند صدایی و آزاد استماع سخن و اتباع بهترین آن­ و نیز لزوم آزادی اندیشه و بیان که سنت دیرینه تمدن‌ساز اسلامی- ایرانی محسوب می‌شود و ایجاد فرهنگ تضارب آراء و تعامل علمی در عین اجتناب از مراء و جدال باطل و جلوگیری از ابتلای محیط‌های فرهنگی به سطحی‌نگری و سوداهای گروهی و در راستای اجرای منویات رهبر معظم آزاد اندیش و فرزانه انقلاب اسلامی، مطابق وعده هایی که داده شده نسخه اولیه و ژیشنهادی "منشور علمی و اخلاقی کرسی های آزاد اندیشی فرهیختگان و جوانان اردیبی مقیم تهران" تدوین گردیده و به زودی ضمن بارگذاری در وبلاگی که به همین منظور قرار است راه اندازی شود و نیز در وبلاگ های آبشکوه و  اردیب وب، در معرض دید و نظر شما عزیزان قرار خواهد گرفت. همچنین در هیات شب جمعه هفته آینده حسینیه صاحب الزمان این منشور به صورت کاغذی تهیه شده و بین جوانان و هیاتی ها توزیع خواهد شد.

از دوستان عزیز همشهری چند خواهش و تقاضا داریم:

1-ما را در انجام این وظیفه خطیر با ارایه پیشنهادات سازنده خود یاری و کمک رسانید.

2- در نامگذاری و بارگذاری مطلب کرسی های آزاد اندیشی در سایتی که با حمایت این بنده حقیر و با اخذ مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی قرار است راه اندازی شود یاری رسانید. 

3-از تمامی عزیزانی که در این برنامه مشارکت می نمایند صمیمانه درخواست داریم که موضوع را جدی بگیرند و با حضور مستمر خود در  جلسات ضمن افزودن بر غنای آن، موجبات ترغیب و تشویق گردانندگان آن به برگزاری هر چه پربارتر جلسات را فراهم نمایند.

4-جلسات با همان نام کرسی های آزاد اندیشی برگزار می شود و قرار نیست تغییری در نام و عنوان آن ایجاد شود.

5-برادران هیات امنای هیات نیز همچنانکه تاکنون با ما همراهی داشته اند از این به بعد هم با همراهی خود موجبات دلگرمی ما را فراهم نمایند و از خرده گیری های بی مورد و بعضا سطی نگر دور باشند.

6-ترتیباتی در حال فراهم شدن است که در پایان هر یک از جلسات به برترین نظر و ایده -بر اساس نظر شخص مدعو در جلسات که سعی می شود از بهترین صاحبنظران آن حوزه(حسب موضوع جلسه) باشد-هدیه ای به رسم یادبود تقدیم شود.

7-جلسات کرسی های ازاد اندیشی ماهیانه برگزار می شود. زمان و مکان برگزاری جلسات پس از تکمیل فرمهای نظرسنجی که به همین منظور تهیه شده است متعاقبا به اطلاع عزیزان رسانده می شود.موضوعات مرتبط: خبر

تاريخ : ۱۳٩۳/۱۱/٢٧ | ۳:۳٠ ‎ب.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()