دبیر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه زابل:
در بحث مبارزه با مفاسد اقتصادی، نقش قوا متفاوت ولی میزان مسوولیت‌شان یکسان است

سرویس: سیاسی
1389/02/10
04-30-2010
13:56:41
8902-05692: کد خبر

خبرگزاری دانشجویان ایران - تهران
سرویس: سیاسی

دبیر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه زابل گفت: با این‌که ‌٩ سال از فرمان رهبر معظم انقلاب در رابطه با مبارزه با مفاسد اقتصادی می‌گذرد، هنوز مبارزه و کار بزرگی در این راه انجام نگرفته است.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) سید علی موسوی در این رابطه اظهار کرد: فرمان تاریخی رهبر انقلاب که در تاریخ ‌١٠/٢/٨٠ خطاب به سران سه قوه صادر شد از اهمیت بسیار بالایی در راه توسعه و تعالی کشور و دستیابی به آرمان‌های انقلاب و امام (ره) برخوردار است؛ به گونه‌ای که فساد اقتصادی در یک کشور و مسوولین آن به منزله خوره‌ای است که به جان یک کشور می‌افتد و آهسته آهسته و گاهی سریع تمام زیربنای مادی و معنوی آن را از بین می‌برد.

وی افزود: بر سر راه مبارزه با این مفاسد، چالش‌هایی هم وجود دارد که در بند یک این پیام توسط رهبر معظم انقلاب به آن اشاره شده، نعره‌های مخالفت با آن است که نباید به آنها اهمیت داده شود؛ زیرا کسانی این نعره‌ها را برمی‌آورند که دست‌هایشان ناپاک و آلوده است و اینها سعی می‌کنند با جوسازی و سیاسی کردن این موضوع، آن را جنجالی کنند و مسوولین ذی‌ربط باید با قاطعیت تمام کار خود را در این راه ادامه دهند.

موسوی تصریح کرد: در بند ‌۴ به این امر تاکید شده که نباید اشتباهات و گناهان کوچک با گناهان بزرگ یکسان دیده شود و یا مدیری که درستکار است مورد سوءظن بیجا و اهانت قرار گیرد و منظور معظم‌له که در بند ‌٧ هم به آن اشاره نموده‌اند این است که همه‌ مسوولین باید اموال و دارایی‌هایشان مورد بررسی قرار گیرد و هیچ‌کس نمی‌تواند با ادعای انتصاب به ایشان و یا دیگر مسوولین کشور، خود را از حساب‌کشی معاف نماید و باید قوانین به گونه‌ای طراحی شود که همه‌ی دارایی‌های مسوولین تحت نظر قرار بگیرد.

دبیر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه زابل اضافه کرد: روسای سه قوه در روش مبارزه با مفاسد اقتصادی باید تجدیدنظر کنند و این‌که در تعامل با یکدیگر بخواهند این کار را انجام دهند این روند کندتر شده، وظایف سنگین‌تر می‌شود و اگر یک قوه بخواهد انجام دهد امکان‌پذیر نیست. بنابراین نقش قوا متفاوت ولی میزان مسوولیتشان فرقی نمی‌کند.

وی خاطرنشان کرد: مجلس باید با قانون‌گذاری در این امر، قوه‌ی قضاییه با قاطعیت تمام و قوه‌ی مجریه نیز با مدیریت صحیح این کار را به انجام برساند و از سیاسی‌کاری و جناحی عمل کردن و ... جلوگیری کند. مردم دوست دارند شعار تمام شود و به طور عملی این مفسدین معرفی و با آنها مقابله گردد. اگر این کار صورت گیرد خواهیم دید که آحاد ملت از این امر پشتیبانی خواهند کرد.

موسوی در پایان گفت: در این راه نهادهای امنیتی باید با رویکرد دیگری با این مفاسد برخورد کنند و ساز و کارهای پیچیده در فراروی این امر برچیده گردد تا با تسریع بیشتر به این امر رسیدگی شود.

انتهای پیام آدرس خبر: خبرگزاری ایسناموضوعات مرتبط:

تاريخ : ۱۳۸٩/٢/۱٢ | ۸:۳٤ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()