به گزارش خبرگزاری فارس از خور و بیابانک، حسین حسنی پیش از ظهر امروز در آیین گرامیداشت مقام معلم در محل سالن آمفی تئاتر اداره آموزش و پرورش خور اظهار داشت: تمام تلاش‌های علمی و عملی معلمان مقدمه‌ای است برای دینداری و عبادت خداوند متعال به گونه‌ای که استاد مطهری این راه را با شهادت خود تکمیل کرد.
وی با اشاره به طرح تحول جدی در ساختار آموزش و پرورش ایران افزود: در دولت‌های گذشته که تفکر سکولار حاکم بود معاونت پرورشی حذف شد اما امروز با احیای آن می‌توان آینده‌ای روشن را برای آموزش و پرورش میسر ساخت.
نماینده شهرستان‌های نایین و خور و بیابانک در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وزیر فعلی آموزش و پرورش، خود نیز جز معلمان این کشور بوده‌اند، تصریح کرد: امسال با توجه به تصویب 11 هزار و 500 میلیارد تومان بودجه برای آموزش و پرورش از کسری بودجه خبری نیست.
وی با اشاره به مشکل عدم آشنایی و تسلط کامل دانش‌آموزان و دانشجویان با زبان‌های خارجی به ویژه انگلیسی و عربی خاطرنشان کرد: باید تغییرات فرهنگی اساسی بر کتب درسی و آموزش و پرورش صورت بپذیرد.
حسنی بیان داشت: به لحاظ مشکلات معیشتی و اقتصادی که در گذشته برای معلمان و فرهنگیان جامعه وجود داشت انتخاب شغل معلمی در میان دانش‌آموزان در بین رتبه اول تا پنجم نبود.
وی با اشاره به اینکه تنها پرچمدار مهدویت در دنیای کنونی، کشور ایران اسلامی است ادامه داد: باید جوانان را طوری تربیت کنیم که بتوانند با حجم عظیم توطئه‌های دشمنان ایران مقابله کنند.
حسنی با اشاره به اینکه 40 درصد از مدارس آموزش و پرورش ایمن نیستند، اظهار داشت: به دلیل عدم برنامه‌ریزی و درایت مدیران قبلی آموزش و پرورش، 50 درصد از بودجه مصوب به خزانه برگشت داده می‌شود.
وی افزود: بعد از اجرای قانون خدمات کشوری دیگر معوقه‌ای برای فرهنگیان و بازنشستگان باقی نمانده است. نماینده شهرستان‌های نایین و خور و بیابانک در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در جلسه‌ای که مدیران آموزش و پرورش با معاون اول رئیس جمهوری داشتند بحث پرداخت حق جذب مناطق محروم مطرح شد که قرار شد با بازنگری مجدد این قانون دوباره احیا و پرداخت شود.

همچنین در این آیین آقای مصطفی امراللهی مدیر محترم آموزش و پرورش شهرستان خور و بیابانک نیز طی سخنانی از زحمات معلمین و فرهنگیان شهرستان تقدیر و تشکر نمودند و در پایان هم به معلمین نمونه استانی و منطقه ای هدایایی به رسم یادبود اهدا شد.

منبع:نسیم خورموضوعات مرتبط:

تاريخ : ۱۳۸٩/٢/٢٥ | ۸:٢٧ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()