نمیدانم تابحال توجه ای به کامیون ها و تریلر های که تکه های بزرک سنگ راحمل می کنند داشته اید یا نه؟؟؟؟؟آیا شده از خود بپرسید این کامیون ها از کجا می آیند و به کجا ها میروند ؟ بسیاری از شما پاسخ این سوال ها را به درستی میدانید اما منظور من از این گفته ها چیز دیگری است . چند نکته بسیار مهم هست که باید مسئولان و مردم این منطقه به آن توجه زیادی داشته باشندو پیگیر مسایل اطراف خود شوندچند سالی است که شاهد حجوم شرکتهای سنگبری به کوهای منطقه هستیم اگر سری به مناطق و روستاهای  زیبای جنوب خور زده باشید  متوجه میشوید که معادن سنگ همانند قارچ بر سینه کوهای این منطقه روییده اند معادنی که جز ضرر وزیان اقتصادی . طبیعی وبهداشتی برای مردم منطقه چیز دیگری به ارمغان نیاورده اند 

آیا تابه حال به نکته های که در زیر ذکر میشود توجه کرده اید ؟

چرا معادن سنگ بدون هماهنگی وگرفتن مجوز  از محیط زیست هر منطقه ای را مورد حجوم  قرار میدهند؟

2.آیا تا به حال متوجه تخریب یکی از زیباترین سازه های دست طبیعت یعنی سنگ آبها توسط این معادن شده اید؟سنگ آبها یکی از منابع مهم ذخیره آب برای حیاط وحش کویر میباشد..

 

3.آیا تصویر بسیار زشت  از ضایعات معادن سنگ را در گوشه وکنار طبیعت زیبای کویر مشاهده نکرده اید؟

4.آیا میدانید بیش از 70 در صد کارگران معادن سنگ غیر بومی و حتی از استانهای دیگر هستند؟ بسیارزی از معادن حتی حاضر به خرید های روز مره ومایحتاج ضروری خود از این منطقه نیستند......!!!!!!

5.آیا میدانید گردش مالی معادن سنگ در بانکهای منطقه بسیار ناچیز است؟

6.آیا میدانید بسیاری از زیستگاهای منحصر به فرد منطقه کویر که زیستگاه حیوانات در حال انقراض هست د ر کام معادن سنگ قرار دارند

 

7.آیا متوجه لکه های بزرگ روغن وگازییل اطراف معادن سنگ بوده اید؟

8.آیا میدانید تا به حال چند هزار از درختان زیبای بنه وبادام کوهی در این معادن از میان رفته اند؟

9.آیا مدانید هزینه بسیار سنگینی که راه و ترابری برای ساخت جاده ها وروکش کردن آسفالت مپردازد توسط کامیونهای حمل سنگ از بین میرود.

 

آیا آگاه هستید این همه تخریب وزیان که معادن سنگ بر یک منطقه وارد می

کنندوسودهای کلانی برداشت می کنند جه اتفاقی خواهد افتاد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

همان بلایی که روزگاری برسر

جنگلها ومحیط زیست شمال ایران آمد اکنون در کمین

طبیعت بکر کویر مرکزی استموضوعات مرتبط:

تاريخ : ۱۳۸٩/۳/۸ | ۸:۳۳ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()