خبرگزاری فارس: نماینده مردم نایین و خور و بیابانک در مجلس گفت: رژیم اشغالگر قدس با حمله به کاروان آزادی نشان داد که تفکر صهیونیسم هیچ مبنا و اساسی جز نابودی بشریت و انسانیت ندارد.

‌حسین حسنی‌ در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار فارس در نایین اظهار داشت: تفکر صهیونیست همان‌ طور که مقام معظم رهبری نیز فرموده‌اند؛ از تفکر نژادپرست فاشیسم نیز بدتر است و تفکری‌ست که مبنایش مبارزه با انسانیت، آزادی انسان‌ها و حقوق بشر است.
وی ادامه داد: این رژیم اشغالگر در این اقدام وحشیانه اخیر خود نیز نشان داد که تفکر صهیونیسم هیچ مبنا و اساسی جز نابودی انسان‌ها، بشریت و انسانیت ندارد. 


نماینده مردم شهرستان‌های نایین و خور و بیابانک در مجلس شورای اسلامی خاطر‌نشان کرد: مردم مظلوم غزه سال‌هاست که تحت فشار و رنج طاقت فرسای تفکر صهیونیست قرار دارند و پس از سال‌ها اخیرا مجامع بین‌الملل براساس حقوق انسانی انسان‌ها و مردم فلسطین به فکر کمک به این مردم مظلوم در قالب کاروان آزادی از طریق دریا و آب‌های آزاد افتاد که باز هم این جنایتکاران با حمله به این کاروان هویت خود را نشان دادند.
وی اضافه کرد: این رژیم جنایتکار که روی همه جنایتکارهای تاریخ را سفید کرده، به کاروان کمک‌های امدادی بین‌المللی حمله کرد و خشم همه مسلمانان و همه آزادی‌خواهان بشر را برانگیخت.
حسنی تصریح کرد: در حال حاضر همان ‌طور که رهبری فرمودند مسئله غزه و فلسطین، یک مسئله عربی و اسلامی‌ و یک مسئله حقوق بشر در دنیا است.
وی تاکید کرد: سازمان‌های بین‌المللی که دائم سنگ حقوق بشر را به سینه می‌زنند، در این واقعه نشان دادند که در راستای اهداف و منافع خود حاضرند به حقوق انسان‌ها و فرزندان ناب و پاک فلسطین، نوزادان، کودکان و زنان بی‌گناه آسیب برسانند و اجازه ندهند که کمک‌های دارویی و غذایی به آنها برسد.
نماینده مردم نایین و خور با اشاره به ایجاد موج ضد صهیونیستی در دنیا گفت: امیدواریم مردم عزیز ایران اسلامی و تمام آزادی‌خواهان با حرکت کاروان‌های بیشتر برای کمک بیشتر به مردم غزه بتوانند بخشی از آلام و رنج‌های این مردم مظلوم را کمتر کنند.
وی تصریح کرد: ما هم در مجلس شورای اسلامی، مجالس آسیایی و مجالس کشورهای مسلمان با جدیت تمام دنبال این مسئله هستیم و رایزنی‌های دیپلماتیک را نیز در این باره آغاز کرده‌ایم و امیدواریم این حرکت ددمنشانه و وحشیانه رژیم صهیونیستی سبب نابودی این تفکر ضد انسانی و ضد بشریت در دنیا شود.
حسنی با ابراز خوشحالی از بازگشایی گذرگاه رفح مصر افزود: امیدواریم موج ضد صهیونیست وجدان‌های بیدار دنیا و بیداری وجدان‌های خفته کشورهای عربی و مسلمان، با حمایت‌های جدی از مردم مسلمان و مظلوم فلسطین و غزه سبب شوند که این جنایتکاران جهانی دیگر به حرکات وحشیانه خود ادامه ندهند و دست به چنین جنایت‌هایی نزنند.
وی با اشاره به قطعنامه ضعیف و کم‌رنگ سازمان ملل در این باره افزود: سازمان ملل و تمامی دفاتر و مجموعه‌هایی که مرتبط با سازمان‌های بین‌المللی هستند، زیر نفوذ کامل دولت آمریکا هستند و در آمریکا هم تفکر صهیونیست در مجالس سنا، کنگره و تمام ارکان حکومتی آن وجود دارد و علت رأی منفی کشورهایی مانند آمریکا، انگلیس و فرانسه به قطعنامه و تهدید وتوی آن، نفوذ و رسوخ تفکر صهیونیستی در هیئت حاکمه این کشورهاست.
نماینده مردم نایین و خور ادامه داد: سازمان ملل با صدور قطعنامه بسیار ضعیف، کمرنگ و بدون الزام برای رژیم صهیونیستی و حتی بدون آنکه نامی از این رژیم جنایتکار آورده باشد، اعتبار نداشته خود بین ملت‌های را بیش از پیش از دست داد و نشان داد در مقابل این هجوم وحشیانه و کشتار زنان، کودکان و بچه‌های بی‌دفاع و نبود غذا و دارو در غزه که این نیز خود سبب مرگ بسیاری از مردم فلسطین شده است، چگونه سکوت می‌کند و به خاطر منافع برخی کشورها هیچ واکنشی نشان نمی‌دهد و حتی این حرکت را محکوم نیز نمی‌کند.
وی اضافه کرد: سازمان ملل در حالی قطعنامه‌ای ضعیف صادر کرد که در بسیاری از موارد بسیار کوچک‌ و ساده‌تر از این، برای کشورها قطعنامه بسیار سنگین‌تر و الزام‌آور‌تر از این صادر کرد و این نشان از ناکارآمدی سازمان ملل در جهان دارد.
حسنی افزود: در اتحادیه بین‌المجالس دنیا که کمیته حقوق بشر دارد نیز هر سال بیشترین قطعنامه‌ها علیه رژیم صهیونیستی است که‌ هیچ اقدام عملی از طریق سازمان‌های بین‌المللی و کشورهایی که مدعی حقوق بشر، آزادی و دموکراسی هستند تاکنون صورت نگرفته است.موضوعات مرتبط:

تاريخ : ۱۳۸٩/۳/۱٦ | ۸:۳۳ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()