به گزارش خبرگزاری فارس از نایین، حسین حسنی  در مراسم بزرگداشت رحلت امام خمینی (ره) در محل رواق فاطمیه امامزاده سلطان سیدعلی(ع) نایین اظهار داشت: امام خمینی(ره)، معمار کبیر انقلاب اسلامی، شاخص‌ترین چهره الهی بعد از انبیا و معصومین(ع) بود.
وی ادامه داد: امروز به پاسداشت مجاهدت‌های آن عزیز سفر کرده، در بیست و یکمین سالگرد ارتحال ملکوتی آن بزرگوار در جوار مزار امامزاده واجب تعظیم و شهدا گلگون کفن نایین دور هم گرد آمده‌ایم تا زحمات و تلاش‌های آن یگانه دوران در راستای تعمیق فرهنگ فاطمی را گرامی داریم.

ادامه مطلب...

نماینده مردم شهرستان های نایین و خور و بیابانک خاطرنشان کرد: ماه خرداد همراه با حوادث و وقایع بسیار تاثیر گذار و تاریخی برای ملت بزرگ ما و برای انقلاب حسینی ما بوده است و به تعبیری می‌توان گفت خرداد عاشورای انقلاب مقدس اسلامی ما است.
وی افزود: انقلابی که فرزندی از فرزاندان فاطمه زهرا(س) در عاشورای سال 1342 اساس آن را با سخنرانی غرا و تاثیر گذار خود بنا گذاشت و امروز پس از گذشت سه دهه از عمر پر برکت این انقلاب توسط خلف صالح مقام معظم رهبری، در اوج اقتدار و عزت در این دنیا قرار دارد.
حسنی تصریح کرد: در فرهنگ ناب انقلاب مقدس اسلامی و در حافظه تاریخی ملت ما، برای همیشه خرداد و به‌ویژه نیمه خرداد با نام آن یگانه دوران، امام راحل(ره)، پیوند ناگسستنی خورده است.
وی با اشاره به وجود شور و حال دیگری در مراسم امسال در کشور و در این روزها گفت: آنچه که امسال بر جاذبه و برکات حضور غیبت ناپذیر حضرت امام که بنیان گذار این نهضت حسینی افزوده است تقارن توامان سالگرد ولادت بی‌بی دو عالم، صدیقه هستی و لیله قدر آفرینش با ولادت حضرت امام و نیز سالگرد ارتحال ملکوتی آن عزیز سفر کرده است که این نکته بسیار مهمی در خرداد 1389 است.
نماینده مردم نایین و خور افزود: امام خمینی(ره) با دست خالی و با اتکا به ایمان و فطرت‌های پاک مردم در برابر آن رژیم ستم شاهی ایستاد و عزت، استقلال و سربلندی را برای ملت ایران اسلامی به ارمغان آورد و غبار مظلومیت و محرومیت را از چهره اسلام ناب محمدی زدود.
وی تاکید کرد: با وجود گذشت ۲۱‌سال از 14 خرداد 1368، طنین آوازه نام و یاد حضرت امام(ره) در دنیا هر روز رساتر میشود و عطش ملت‌ها برای پی بردن به شخصیت استثنایی و مثال زدنی مردی که تاریخ این دوران را متحول کرد و بنیان‌های فکری، فرهنگی، سیاسی و اجتماعی جدیدی را بر مبنای دین اسلام بنا گذاشت و پایه‌ریزی کرد، روز به روز افزایش پیدا می‌کند.
حسنی افزود: روزی شیمون پرز، رئیس رژیم صهیونیستی که این روزها به برکت انقلاب ایران و در پی حمله به کاروان آزادی، در ورطه نابودی قرار گرفته‌اند، گفته بود مشکل ما امروز در جهان و خاورمیانه تفکری به نام خمینی است.
وی ادامه داد: شیطان بزرگ، آمریکای جنایتکار که مدعی دفاع از حقوق بشر است، در برابر هجوم وحشیانه رژیم صهیونیستی به کاروان آزادی، به خود اجازه نداد در بیانیه سازمان ملل و حتی در بیانیه‌ای سوری این اقدام را محکوم کند.
وی خاطرنشان کرد: این کشور‌ها فریاد حقوق بشر و دموکراسی دروغین‌شان گوش فلک را کر کرده است می‌بینید که در جای سازمان‌های بین‌المللی، مدافع اصلی تفکر صهیونیزم، ضد انسان و ضد بشریت هستند.
حسنی اضافه کرد: همیشه دلارهای سبز در کنگره آمریکا در راه مبارزه با این نظام الهی صرف می‌شود چرا که تنها تفکری که در برابر تفکر صهیونیزم قد علم کرده، تفکر ناب حضرت امام(ره) و حکومت مردمسالاری دینی است که امام راحل آن را از اسلام ناب محمدی گرفت و احیا کرد.
وی خاطرنشان کرد: ملت مسلمان ایران اسلامی نیز با انتخاب خلف صالح حضرت امام یعنی مقام معظم رهبری، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای نشان داد که به رسالت تاریخی خود در تداوم و استمرار اندیشه و مکتب سیاسی حضرت امام که آن را در دکترین ولایت فقیه می‌بینیم پایبند است و تا امروز آنچه را که در توان داشته به‌کار بسته و این افتخاری برای همه ما و خادمان به این مردم است.
نماینده مردم نایین و خور افزود: مردم عزیز ما نیز در این زمان، بیشتر از سایر زمان‌ها، متعهد به تداوم نام و آرمان امام راحل و منویات مقام معظم رهبری هستند و در مراسم ارتحال امام مشاهده می‌کنیم که مردم در اطراف بارگاه ملکوتی حضرت امام از سراسر و اکناف کشور عزیزمان و کشورهای دنیا از طرق مختلف زمینی، هوایی و حتی با پای پیاده با دوچرخه این مسافت طولانی را طی می‌کنند تا گرداگرد شمع وجودی و بارگاه ملکوتی امام حلقه بزنند و عهد و پیمانی دوباره با آرمان های حضرت امام(ره) ببندند.
وی با اشاره به توصیه‌های حضرت امام(ره) در رابطه با ولایت فقیه گفت: بهترین و شاخص‌ترین ویژگی مکتب سیاسی حضرت امام، دکترین ولایت فقیه و اصل مترقی ولایت فقیه است که متاسفانه امسال و سال گذشته عده‌ای علیرغم این که داعیه طرفداری از امام و سنگ دفاع از امام را به سینه می‌زنند، این استوانه و خیمه اساسی انقلاب یعنی دکترین ولایت فقیه را هدف گرفته بودند.
حسنی تصریح کرد: عده‌ای از همین طرفداران ظاهری اندیشه حضرت امام در کمال گستاخی می‌گویند که ممکن است حضرت امام(ره) نیز در برخی موارد اشتباه کرده باشد است که متاسفانه این افراد بعد از توهین به عکس امام و بعد از آن همه شعار آزادی و دموکراسی و تلاش برای تلخ کردن حلاوت حضور آزادانه مردم در انتخابات 88 این گونه گستاخ و بی‌پروا شده‌اند.
وی ادامه داد: مردم با حضور میلیونی خود در مراسم یوم‌الله 22‌بهمن جواب این فتنه گران را دادند و همچنین در مراسم ارتحال آن یگانه دوران دوباره با ولی امر مسلمین، ولایت فقیه و این دکترین افتخار آفرین ایران اسلامی عهد و پیمانی دیگر می‌بندند و مجددا نظام ما بیمه شود و به حیات بالنده و پویا خود تا ظهور امام زمان(عج) ادامه می‌دهد.
نماینده مردم نایین و خور در ادامه به انتشار مکتب امام در تمامی دنیا گفت: مکتب سیاسی امام بر خلاف مکاتب منحرف دنیا، بر پایه دیانت و دستورات اسلام ناب محمدی است و نفوذ اسلام، صدور انقلاب و نشانه‌های از تفکرات حضرت امام، رهبری و ایران اسلامی در همه جای دنیا، از کشورهای آفریقایی تا عربی و اروپایی به وضوح قابل مشاهده است.
وی با اشاره به نتایج تفکر امام در اقتدار ایران اسلامی در دنیا، تاکید کرد: امروز دیپلماسی فعال ما در حوزه‌های مختلف، دولت پر اقتدار، مجلس و سیستم قضایی ما با در سایه حمایت کامل از مقام معظم رهبری و تبعیت از ولایت فقیه، ایران اسلامی را به کشوری مقتدر در خاورمیانه جدید تبدیل کرده است.
حسنی افزود: در خاورمیانه جدید به مرکزیت ایران به جای این که اقتدار به دست اسرائیلی‌ها و آمریکایی‌ها باشد، امنیت و اقتدار منطقه به سرپنجه‌های ایران اسلامی پر‌افتخار و پر‌اقتدار وابسته است.
وی تاکید کرد: امیدواریم در اتفاقی جدید و در پی حمله ای که این شیطان صفتان و تفکر ضد انسان صهیونیست به مسلمانان غزه و کاروان آزادی روا داشت، با رهنمود مقام معظم رهبری، هر روز کاروان‌های بیشتری در قالب کاروان آزادی و کشتی‌های مختلف کمک‌رسانی به غزه مظلوم و فلسطین پر افتخار، گسیل شود و زنگ نابودی این رژیم پوشالی و نامشروع به صدا درآمده و همه نابودی این رژیم مستکبر را جشن بگیریم.
حسنی با اشاره به صحبت‌های مقام معظم رهبری در میلاد حضرت زهرا(س) در جمع نخبگان گفت: نکته اساسی و رمز ماندگاری این انقلاب و این میراث پر‌افتخار حضرت امام(ره)، رویکرد مردم ما به فرهنگ ناب نبوی، فرهنگ علوی و حسینی در یک کلام رویکرد به فرهنگ ناب فاطمی است.
وی ادامه داد: امروز اگر جامعه ما سراسر جامعه فاطمی شود هم حسینی، هم نبوی و هم علوی هم می‌شود.
حسنی با اشاره به این که تعمیق فرهنگ اهل البیت(ع) در دوران کنونی از حساسیت بالایی برخوردار است، تاکید کرد: تقویت پایه‌های ایمان مردم و جوانان که شیطان بزرگ با توطئه‌های نرم افزاری پیچیده خود آن را هدف و نشانه گرفته است از وظایف و مسئولیت‌های همه مسئولان، روحانیون، نخبگان، دانشجویان و بزرگان و اساتید است. موضوعات مرتبط:

تاريخ : ۱۳۸٩/۳/۱٦ | ۸:۳٦ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()