جامعه مدرسین حوزه علمیه قم:

منادیان به اصلاح‌ طرفدار آزادی اعتقادات میلیون‌ها مسلمان را جریحه‌دار کردند

خبرگزاری فارس: جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با صدور اطلاعیه‌ای اهانت با قرآن کریم را قاطعانه محکوم و اعلام کرد: منادیان به اصطلاح طرفدار آزادی اعتقادات مسلمانان جهان را با سوزاندن قرآن کریم به سخره گرفته و عواطف آنان را جریحه‌دار کردند.


به گزارش خبرگزاری فارس از قم، در اطلاعیه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم آمده است: حادثه دردناک سوزاندن قرآن کریم خشم مسلمانان جهان را برانگیخت و دل‌های آنان را داغدار کرد؛ قرآن‌عزیزی که هدیه پروردگار جهان به همه‌ انسان‌ها و کتاب هدایت و رستگاری است و همه مسلمانان از هر فرقه و مذهب و گروهی به آن عشق می‌ورزند.
در بخش دیگری از این اطلاعیه آمده است: دولت مردان، علما، فرهیختگان و آزاد اندیشان جهان شاهدند در کشوری که دولت مردانش خود را به‌اصطلاح طرفدار آزادی می‌دانند و به بهانه ایجاد آزادی به نقاط مختلف دنیا لشگر کشی می‌کنند حقوق مسلمانان رعایت نمی‌شود و اعتقادات آنان به سخره گرفته شده و عواطف آنان جریحه‌دار می‌گردد. ادامه مطلب...


در اطلاعیه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم تصریح شده است: انجام این واقعه در روز 11 سپتامبر ابزار دیگری است برای استکبار تا ضمن ایجاد اختلاف میان ادیان الهی و با دست مایه قراردادن آن با عنوان مبارزه با تروریسم، نیروهای آمریکایی و هم‌پیمانانشان به کشتار مسلمانان و غارت منابع کشورهای مسلمان ادامه دهند. واقعه‌ای که پس از گذشت 9 سال نه تنها دست داشتن مسلمانان در انجام آن به اثبات نرسیده است بلکه ادله و شواهد فراوان و انکار ناپذیری دال بر دخالت مستقیم عناصر صهیونیستی و وابسته به رژیم اشغالگر قدس و هماهنگ با نیروهای امنیتی و سرویس‌های اطلاعاتی آمریکا در آن وجود دارد.
در بخش پایانی این اطلاعیه آمده است: جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ضمن پاسداشت مقام همه پیامبران الهی و احترام به پیروان تمام ادیان آسمانی و مقدسات آنان، اهانت به قرآن کریم را قاطعانه محکوم می‌کند.موضوعات مرتبط: حادثه دردناک سوزاندن قرآن کریم

تاريخ : ۱۳۸٩/٦/٢٢ | ۸:۱۳ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()