ابوطالب طالبی در گفتگو با خبرنگار نایین نیوز در نائین اظهار داشت: پروژه تأمین آب شرب روستای هفتومان و حسین‌آباد با اعتباری بیش از ۲ میلیارد ریال در حال اجراست. وی افزود: اعتبارات پروژه انتقال آب از روستای ایراج به هفتومان به طول ۱۳کیلومتر، از محل اعتبارات استانی و اعتبارات خشکسالی سال ۸۷ و ۸۸ تأمین شده است. رئیس اداره آب و فاضلاب روستایی شهرستان نائین با اشاره به مراحل مطالعاتی قبل از اجرای این پروژه خاطرنشان کرد: برای تأمین کمبود آب این روستاها در ابتدا حفر چاهی در منطقه هفتومان به اجرا در آمد که با توجه به بی‌نتیجه بودن تلاش‌ها در این زمینه، برنامه دوم که خرید تملک چشمه آب بازیاب برای حل مشکل آب این روستاها بود، در دستور کار قرار گرفت. طالبی با اشاره به تملک شخصی آب چشمه بازیاب ادامه داد: برنامه دوم نیز با توجه به همکاری نکردن صاحبان آب چشمه بازیاب به نتیجه نرسید که بر این اساس پروژه انتقال آب از روستای ایراج که چاه‌های آن در تملک دولت قرار دارد، در دستور کار قرار گرفت. وی با اشاره به مراحل تصویب و اجرای پروژه بیان داشت: پس از انجام مطالعات، طرح کارشناسی این پروژه به استان ارائه و پس از ارجاع، در جلسه کمیته برنامه‌ریزی، که هر سال در محل فرمانداری نائین برگزار می‌شود، با حضور فرماندار، نماینده مردم نائین در مجلس، امام جمعه، کارشناسان استان و نائین و دیگر مسئولان تصویب شد. رئیس اداره آب و فاضلاب روستایی نائین تصریح کرد: تأمین آب روستای ایراج از طریق دو چاه، یکی در داخل روستا با کیفیت آب مطلوب‌تر و دیگری در خارج روستا صورت می‌پذیرد که در حال حاضر خود روستای ایراج با کمبود آب مواجه نیست. طالبی با اشاره به نحوه لوله‌کشی مسیر گفت: این انتقال، از چاه خارج از محدوده روستای ایراج، فقط و فقط، برای تأمین آب غیرشرب روستاهای حسین‌آباد و هفتومان و برای مواقع کم آبی صورت می‌گیرد که با این وجود، لوله‌کشی مسیر نیز به گونه‌ای است که اولویت تأمین آب، با خود روستای ایراج است. وی با اشاره به اینکه در حال حاضر، پروژه توسط پیمانکار در حال اجرا است، تصریح کرد: امیدواریم با همکاری و همدلی مردم این روستاها و مناطق، شاهد اجرای هرچه مطلوب‌تر و سریع‌تر این پروژه باشیم.
 
توضیح مدیر وبلاگ افق اردیب:
         جناب آقای ابوطالب طالبی، سلام و عرض ارادت.
اما بعد
          ... (یادآوری تاریخ)
                            ... سال ۶١ هجری شمسی است،ایران در جنگ نابرار در مقابل عراق و صدام غاصب در حال دفاع از مرز و بوم خود است و کیلومترها این طرف تر در منطقه ای کویری نیز جنگی نابرابر شروع شده است و مردمان ٣ روستا دست در دست هم داده اند به مهر تا نگذارند سرسبزی و آبادانی به یغما برود!! ای کاش شما آن روزها مدیر و یا رئیس می بودی تا ببینی که حق همیشه پیروز است. جنگ هر روز بر سر انتقال آب این سه روستا به شهر شهید پرور خور بالا و بالاتر می گرفت. حکومت نظامی بود!!!مدارس تعطیل بود!!! و من کودکی ٧ ساله و تازه به مدرسه رفته بودم!!!از پدرم،مادرم،پدر و مادربزرگم،عمه،دایی،خاله و ... می پرسیدم چه خبر است؟ مگر زمان شاه برگشته که سربازان  پدران و مادران ما را می گیرند و چرا مردم هر شب الله اکبر می گویید و چرا ما مدرسه نمی رویم و چرا بر سر خیابانها سربازها ایستاده اند آن هم با تفنگ و ... و چرا شما روزها در خانه مخفی می شوید و شبها بیرون می آیید و هزاران چرای دیگر...؟؟؟؟؟؟؟ جناب آقای ابوطالب طالبی، می دانی  پدر بزرگم چه جوابی به من داد؟او گفت: پسرم اگر گلی را چند روز آب ندهی چه می شود؟ و من گفتم: خشک و پژمرده. او گفت: ما نمی خواهیم خشک و پژمرده شویم و برای همین مبارزه می کنیم.(داستان واقعی جالبی بود. مگه نه؟؟؟!!!)
          .... جناب آقای ابوطالب طالبی!! آن روزها گذشت و تمام شد و مردم ٣ روستا در کنار هم به پیروزی رسیدند و نگذاشتند پژمرده شوند. اما بزرگ تر که شدم، داستان واقعی بالا را یکبار دیگر از دوستان، پدر و مادرم پرسیدم و شنیدم و مرور کردم و دیدم که ٢ نکته بسیار حساس در آن وجود دارد:١- حق همیشه ماندنی و پیروز است و باطل نابود و رفتنی.٢- هیچ چیزی بر وحدت و همدلی نمی تواند غلیه کند.
         ... هشدار!!! جناب آقای ابوطالب طالبی !!! مردم این سه روستا(ایراج، اردیب و عروسان) هنوز هم در کنار یکدیگرند و  حاضرند جان خود را فدای آبادانی روستایشان کنند و بس.
        ... اما چند سوال جناب آقای ابوطالب طالبی!
                     ١- اعتبارات خشکسالی چه ربطی به پروژه های عمرانی دارد؟
                    ٢- طبق کدام سند و مدک می فرمایید که چاههای آب حوزه آبی ایراج در تملک دولت است؟
                    ٣- هفتومان چند نفر جمعیت دارد که باید بیش از  ٢ هزار میلیارد ریال خرج شود و آیا جمعیت ٣ روستای اردیب، ایراج و عروسان بیشتر است یا هفتومان(توجه: جمعیت ٣ روستا: ٢٠٠٠ نفر -هفتومان ١٠٠ نفر!!!!)؟
                  ۴- چرا بقیه پروژه های عمرانی روستاهای اردیب، ایراج و عروسان خوابیده (تعمیر قدیمی ترین آب انبارشهرستان در روستای اردیب، ساخت حوضچه جهت جلوگیری از هدر رفت آبهای هرز در زمستان در روستای اردیب از سال ٨۵ تا کنون اقذامی نشده و ... ) و فقطآب رسانی به هفتومان اولویت دارد؟
               ۵-گفته شما در خصوص تملک دولتی چاههای اطراف ایراج اگر هم با سند و مدرک درست باشد، سوال اینجاست که آیا کار کارشناسی جهت برداشت از آب این قبیل چاهها به عمل آمده است یا نه ؟ اگر کار کارشناسی شده است، سند آن را منتشر کنید؟
              ۶- دولت ما دولت مهرورزی و عدالت است و به گفته رئیس جمهور محترم مردم باید عدالت را در همه جا لمس کنند آیا این عین عدالت است که به خاطر ١٠٠ نفر جمعیتی بالغ بر ٢٠٠٠ نفر آسیب ببینند؟
             ٧- در دولت نهم و دهم آیا مردم ولی نعمت هستند یا مسوولین دولتی ؟؟ و اگرمردم ولی نعمت هستند ، چرا این موضوع مهم(انتقال آب) با مردم این ٣ روستا در میان گذاشته نشد؟چرا در جلسه ای که در بالا به آن اشاره کردید از شورا، دهیار و .. این سه روستا خبری نیست؟چرا دکتر حسنی که می خواستند در چنین جلسه ای حضور یابند با مردم این سه روستا در میان نگذاشتند و نظرات آنها را نشنیدند ؟
            ٨- امام جمعه محترم نایین از کجا مشکلات و معضلات مردم خطه کویری روستاهای جنوبی خور را  لمس می نمایند ؟؟؟ و چرا یک بار هم به چنین روستاهایی سر نزده و با مردم دیدار نداشته اند؟؟
          ٩-آقای طالبی اطلاع دقیقی در رابطه با مشکل آب این سه روستا دارید ؟؟ و اگر دارید پس چرا به فکر آب های هرز زمستان روستاهای ایراج و  اردیب نمی کنید ؟؟
           ١٠- چرا ...؟
          ... بیایید تا دیر نشده پیش وجدان خود راضی باشیم تا خدا هم از ما راضی باشد و بدانیم که این مقام ها و صندلی ها به ما وفا نمی کنند چون اگر وفا می کردند به من و شما و ما نمی رسید.
          ... و نکته آخر : آن روزها با سنگ و چوب و کتری و قوری و تفنگ و... چاه آب ایراچ را مردم پر کردند(سال ۶١) اما امروز با اعتراض و قلم و کاغذ و طومار و نامه و شکایت و گله مندی و...       اعتراض می کنیم تا به نتیجه برسیم.دولت هم طرف ماست چون به زعم دولتمردان واقعی، ما مردم ولی نعمت شما دولتی ها هستیم! یادتان باشد امروز دولت مهرورز احمدی نژاد بر سر کار است و توقعات از مسوولین دولتی بیشتر و بالاتر!!!!!! .


موضوعات مرتبط:

تاريخ : ۱۳۸۸/۸/٢٠ | ٧:۳٥ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()