پیام خور: به مناسبت هفته قوه قضائیه، امام جمعه شهر خور، رئیس و جمعی از اعضای ستاد نماز جمعه شهرستان خوروبیابانک در دادگاه عمومی خور حضور یافتند و با رئیس و دادرس دادگاه دیدار و گفت و گو کردند.

به گزارش پیام خور در این دیدار که صبح روز یکشنبه صورت پذیرفت طرفین در مورد تحکیم خانواده و راههای آشنا کردن جوانان با پیامدهای استفاده از مواد مخدر بحث و گفت و گو کردند.

سیدرضا طباطبایی رئیس دادگاه عمومی خور در این زمینه اظهار داشت: با وسیع شدن دایره ارتباطات، تهاجم فرهنگی نیز افزایش یافته و بسیار ضروری است که به والدین تلنگری زده شود که بیش از پیش مراقب فرزندان خود باشند چراکه اکنون مشاهده می شود که تعدادی از خانواده ها از فرزندان خود غافل شده و این امر باعث بروز فساد اخلاقی در جامعه، خصوصا در محیط های کوچک که ارتباط تنگاتنگی بین مردم وجود دارد شده است.

وی افزود: نماز جمعه جایگاه بسیار مناسبی برای تذکر دادن به والدین می باشد و این موضوع می بایست بصورت مکرر تکرار شود تا والدین با این وظیفه خود آشنا شده و آن را در خانواده و نسبت به فرزندان خود اجرایی کنند.

وی تصریح کرد: حضور یک مشاوره خانواده بسیار ضروری است چراکه با وجود یک مرکز مشاوره خانواده در شهرستان، بسیاری از پرونده های خانوادگی که قابل حل هستند به آنجا ارجاع داده می شود و با این روش جلوی خیلی از طلاقها گرفته خواهد شد.

وی خاطر نشان کرد: این دادگاه آمادگی کامل دارد که مقدمات و امکانات لازم برای ایجاد یک مرکز مشاوره خانواده را در شهرستان فراهم کند.

در ادامه این دیدار حجت الاسلام و المسلمین اکبر ذوالفقاری امام جمعه محترم خور اظهار داشت: بسیاری از مشکلات موجود در خانواده ها ناشی از اختلافات جزیی خانوادگی می باشدکه با انجام یک مشاوره قابل حل است و با ارجاع خانواده ها به مراکز مشاوره، از افزایش طلاق جلوگیری می شود.

وی با بیان اینکه برای مبارزه با مواد مخدر باید از خانواده ها شروع کرد افزود: باید به والدین آموزش داد که مسیرهای ورودی مواد مخدر را به فرزندان نشان دهند و در مورد عاقبت یک خوشی و لذت زود گذر که به بدبختی طولانی مدت منجر می شود به فرزندان خود تذکر دهند.موضوعات مرتبط: خبر

تاريخ : ۱۳٩۱/٤/٥ | ۸:٤٠ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()