خبرگزاری فارس: 95,46 درصد مردم اصفهان با‌سواد هستند / نرخ بی‌سوادی در اصفهان 4,5 درصد است

 

نسیم خور: معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: خور و بیابانک با‌لاترین نرخ با‌سوادی را در استان به خود اختصاص داده‌ است.


محمد براتی امروز در گفت‌‌و‌گو با خبرنگار فارس در اصفهان با تاکید بر اینکه اصفهان یکی از استان‌های فعال در راستای مقابله با بی‌سوادی محسوب می‌شود، اظهار کرد: در حال حاضر استان اصفهان با برگزاری برنامه‌های مختلف آموزشی، کم‌ترین نرخ بی‌سوادی را در سراسر کشور دارد.

وی اضافه کرد: اطلسی در سطح کشور به منظور مشخص شدن درصد میزان با‌سوادی تمام استان‌ها تهیه شده و در این اطلس با‌سواد‌ترین و بی‌سواد‌ترین هر یک از شهرستان‌های استان‌های موجود در سطح کشور مشخص شده است.

معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان با اشاره به پایین بودن نرخ بی‌سوادی در استان اصفهان تصریح کرد: در حال حاضر 95.46 درصد مردم موجود در سطح استان اصفهان با‌سواد هستند و نرخ بی‌سوادی در استان حدود پنج درصد است.

وی با تاکید بر اینکه تاکنون برنامه‌های مختلفی در سطح استان برای ریشه‌کن شدن بی‌سوادی انجام شده است، ادامه داد: بیشترین آمار با‌سوادی به شهرستان خور و بیابانک اختصاص دارد و 97.3درصد مردم این شهرستان با‌سواد هستند.

ادامه مطلب...


براتی با بیان اینکه شهرستان‌های لنجان و نائین پس از خور و بیابانک با‌لاترین نرخ با‌سوادی را در استان به خود اختصاص داده‌اند، تاکید کرد: شهرستان فریدن نیز با 90.4 درصد کم‌ترین نرخ با‌سوادی را دارد، اما درصدد ریشه‌کن شدن کامل بی‌سوادی در این شهرستان هستیم.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر مقرر شده است که در راستای مقابله با بی‌سوادی در استان 100 درصد آموزش افراد توسط بخش خصوصی انجام شود، افزود: همچنین مقرر شده است که تا پایان برنامه پنجم توسعه بی‌سوادی در اصفهان ریشه‌کن شود.

معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: اصفهان در زمینه با‌سوادی به عنوان سومین استان کشور محسوب می‌شود و با نخستین استان با‌سواد کشور تنها 27 صدم درصد فاصله دارد.موضوعات مرتبط: خبر

تاريخ : ۱۳٩٢/٤/٢٢ | ٩:٥۸ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()