با سلام خدمت همولایتی های عزیز

هفته قبل خداوند توفیق داد یکبار دیگر به سرزمین آبا’ و اجدادیم "اردیب" به زیارت پدر و مادرم و سایر همشهری ها نایل شوم و جای شما بسیار خالی بود. ره توشه های این سفر را در قالب دلنوشته های :اردیب چه خبر " تقدیم می نمایم.

1-بعد از مدتها عزا و عزاداری به خاطر از دست دادن تنی چند از عزیزان همشهری در روستا، اینبار و طی هفته گذشته شاهد 5 جشن عروسی  و یک جشن عقد کنان متوالی بودیم که به زوجهای جوان این جشنها تبریک وافر حود را عرض نموده و برایشان سلامتی و خوشبختی در زندگی مشترک را از درگاه خداوند متعال آرزومندیم.

2-اعضای شورای جدید اردیب نیز ضمن شرکت در همایش شوراهای شهرستان به طور رسمی کار خود را آغاز نمودند. ضمن آرزوی سلامتی و موفقیت برای اعضای شورا قدیمی روستا و تشکر از زحمات ایشان، برای شورای جدید آرزوی توفیق و سربلندی در مسوولیت جدید را می نماییم.

3-کار بنایی و کشاورزی در اردیب شلوغ شده و اصلا هیچ فرد بیکاری را در روستا نمی توان پیدا کرد و الحمدلله همه مشغول فعالیت هستند.

4-طی صحبتی که با رییس شورای روستا داشتم ایشان به طور ضمنی برخی از برنامه های شان را اعلام نمودند که در صدر آنها معرفی آقای علیرضا ثابتی(صفر) به عنوان دهیار روستا بود(البته چنانچه مشکل آقای ثابتی برای انقالی از اصفهان به شهر خور و بعد به مدرسه روستا حل شود ایشان دهیار می شوند). از دیگر برنامه های ایشان تشکیل کارگروههای وعده داده شده است که از مهمترین و اولین آنها تشکیل کارگروه کشاورزی است که درصدد تشکیل آن است.

5-وضع بادمجان در روستا این روزها خوب نیست و این محصول اخیرا دچار آفت شده است و البته وضع سایر محصولات بد نیست مثل انار و انجیر و انگور و پسته

6-نکته قابل توجه و تامل اینکه در یکی از جشن عروسی های هفته گذشته من با یکی از میهمانانی که از روستای همجوارمان یعنی"ایراج" تشریف آورده بودند همکلام شدم  ایشان می گفت که شورای  ایراج این روزها سخت مشغول کار است و می خواهد بودجه ی 60 میلیون تومانی که برای پارک ایراج درآمده را به مصرف برساند و آنرا در پارک خرج کند و ریالی برای شورای جدید باقی نگذارد! (من هم در جواب ایشان گفتم باز شورای شما توانسته 60 میلیون برای ساخت پارک ایراج بگیرد و این یک شاهکاره و شما بازم ز دست شورا شاکی هستید پس ما چی...!!) ایشان همچنین میگفت که خانه عالم روستای ایراج تکمیل شده و روحانی ایراج در آن مستقر شده و همچنین مکان دهیاری ایراج نیز تکمیل شده و آماده بهره برداری است و ...(من پیش خودم گفتم مگر ایراج چقدر از ما فاصله دارد و چقدر از ما از لحاظ جمعیتی و سایر موارد سرتر است که آنها باید یک پارک تفریحی و خانه عالم و خانه دهیاری و ... داشته باشند و ما هیچکدام را نداشته باشیم؟؟؟؟!!) پس آفرین به آنها که هنوز هم از شورای قبلی خود طلبکارند و وای به حال ما اگر نتوانیم عقب افتادگی این چند ساله را جبران کنیم!!! پس به هوش باشیم هم شورا و هم دهیار و هم مردم آبادی و هم مسوولین محلی که اکنون وقت مجادله نیست اکنون فرصت دست دادن به همدیگر است تا "اردیبی" ابادتر از قبل و همیشه داشته باشیم! چرا که یادمان هست که پیرترها و مسن ترها میگفتند و میگویند که در زمان گذشته این روستای "اردیب" بود که مدرسه داشت و دکتر داشت و ... و از روستاهای همجوار برای این امور به اردیب می آمدند !!! اما اکنون چه...؟؟؟؟!!! 

7-بازار فروش محصولاتی که از بیابان جمع آوری شده مثل: زیره سیاه و بالنگو و آویشن و ... داغ است.موضوعات مرتبط: خبر

تاريخ : ۱۳٩٢/٦/۱۸ | ۸:۱٩ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()