زمینهایی که وقف امور آموزش و فرهنگی شده است را به اشخاص می فروشند ! آیا مشکل شرعی ندارد؟؟؟فروپاشی روستاها در دستور کار برخی از اداره جات خور و نایین اگر هنر دارید  مدارس و کتابخانه ها را احیا کنید بودجه آموزش و پرورش  از فروش دو مدرسه در روستای مهرجان و اردیب در حال حاضر تامین شده است وقتی که این پول تمام شود کدام مدرسه را خواهند فروخت؟ بودجه جهاد کشاورزی  تمام شده کتابخانه شهید مرتضی باباییان مهرجان  را در معرض فروش گذاشته اند؟اگر 30 سال پیش یک نفر برای ساختن کتابخانه عمومی جهت ایجاد فرهنگ کتاب و کتابخوانی این زمین را وقف نکرده بود و یا جهت ساخت مدارس مهرجان افراد خیری بهترین زمینها را در بهترین نقطه مهرجان وقف امور آموزشی نکرده بودند وهنگام ساخت آن تمامی مردم همت نمی کردند  و هم اکنون این کتابخانه نبود  جهاد کشاورزی قرار بود کدام ساختمان را به مزایده فروش بگذارد تا هزینه هایش را جبران نماید؟؟ بهترین نقطه در روستاها را به کتابخانه و مدرسه اختصاص دادند و زمینهایش را اهدا نمودند  حال براحتی بصورت مزایده  بدون اطلاع رسانی قبلی و هماهنگی با شوراهای اسلامی در روستاها به نزدیکان خود واگذار می نمایند؟؟؟؟؟؟ اگر جاده ارتباطی خور-مهرجان را هم بنام آموزش و پرورش می کردند می بایست که آن را بفروشد؟کتابخانه مکانی است فرهنگ ساز  بگونه ای که می توان از گروه سنی الف تا پیرمرد و پیر زن را در این مکان گرد هم جمع کرد تا  فرهنگ مطالعه را جا انداخت با این اوصاف  در آتیه نزدیک باید شاهد فروش مساجد توسط اداره اوقاف شهرستان باشیم!!!!! تا از این پس اگر خواستیم نمازی بخوانیم پول واریز کنیم تا بمساجد بتوانیم وارد شویم.

منبع: سایت شهید برات مهرجان


چندی پیش مدرسه ابتدایی دخترانه مهرجان را بصورت مزایده فروختند جالب است بدانید اینجانب بعنوان مسئول شورای اسلامی روستا و نماینده  قانونی مردم مهرجان بعد از تمام شدن وقت قانونی شرکت در مزایده متوجه آن شدم  بلافاصله نامه ای تنظیم نمودیم   هیچ اقدامی صورت نگرفت؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

مدرسه روستای اردیب را بصورت مزایده بفروش رسانیدند و هیچکدام از مردم این روستا خصوصا شورای اسلامی روستا از این موضوع اطلاع نداشتند و براحتی بفروش رفت؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟آیا دلیل خاصی دارد ؟آیا غرضی در کار است؟

اگر هنر دارید این اماکن را جهت موزه و حفظ میراث فرهنگ و هنر  مرمت کنید  واحیا کنید

کتابخانه مهرجان به پیشنهاد جهاد کشاورزی نایین در لیست فروش قرار گرفته و جالبتر اینکه در دور دوم سفر ریاست جمهوری که جنبه فرهنگی هم داشته چنین پیشنهادی از طرف هیات دولت پذیرفته شده است؟؟؟؟؟؟؟

کجایند آن مردانی که در جهاد سازندگی  جهت شاد کردن دل مردم  محروم حاضر بودند از جان خود مایه بگذارند و کتابخانه و مدرسه و ...بنا کنند

گیریم این کتابخانه را هم فروختید  تمامی مدارس را فروختید .مهرجان و اردیب و ایراج و بیاضه و دیگر روستاها را خالی از سکنه کردید . بعدش چی؟ جواب آنهایی که خون دل خوردند تا این ساختمانها را بنا کردند چگونه خواهید داد

آری در حال حاضر  جهاد کشاورزی  توان مدیریت بر کتابخانه را ندارد  صورت مسئله را پاک می کند بیش از 15 سال است که خبری از کتابخانه و ساختمنان آن نگرفته اند چندی پیش جهت امور فرهنگی خواهران بیش از 150 هزار تومان جهت شیشه درب و پنجره آن هزینه شد جهاد کشاورزی نایین کجا بود؟؟؟

بعنوان یک فردی که همیشه افتخارم این بود که در روستا زندگی می کنم در حال حاضر از قدم زدن در روستا تنفر دارم زیرا با هر بار دیدن ساختمانهایی که یاد آور خاطرات خوب دوران دبستان و  کتابخوانی و مسابقات کتاب و کتابخوانی و قرآن بود و اکنون  بفروش رسیده است روحیه ام خراب می شود و جز اعصاب خوردی چیزی دیگر برایم به ارمغان نمی آورد جایی که فرهنگ و هنر را به پول سیاهی بفروشند جای زندگی کردن نیست و با این وضعی که در پیش روست در آتیه بسیار نزدیک  خیابانهای روستاها را نیز اداره راه و ترابری خواهد فروخت !!!!!!!!!!!!!!

خدایا عاجزانه از تو می خواهم  که زمانی فرا نرسد که  رشته قنات مهرجان-حسینیه مهرجان-مسجد جامع مهرجان-قبرستان مهرجان و خیابانهای مهرجان را نیز اداره جاتی که  متولی نگهداری و سرپرستی آن هستند بفروشند!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!موضوعات مرتبط:

تاريخ : ۱۳۸۸/۱٠/٢۱ | ۱٢:٢۳ ‎ب.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()