یک آشپز شاغل در آموزش و پرورش خور و بیابانک یک شبه معلم مدرسه ابتدایی شد.

با وجود اینکه بسیاری از فارغ التحصیلان دانشگاه‌ها بیکار هستند و بخشی از این بیکاران را فرزندان فرهنگی شاغل و بازنشسته تشکیل می‌دهند، آشپز آموزش و پرورش خوروبیابانک بدون گذراندن حتی یک ساعت دوره آموزشی، معلم مدرسه ابتدایی شهر جندق شد.

معترضان ‌که بیشتر شاغلان و بازنشستگان فرهنگی هستند در اعتراضی با درخواست‌های کتبی و شفاهی به مسوولان ذیربط، فرمانداری و دفتر نماینده شهرستان خواستار رسیدگی به این اقدام آموزش و پرورش شدند.

ادامه مطلب...

منبع گزارش: ایسنا 

همچنین به نقل از پیام خور

 


 یکی از معترضان به این موضوع  گفت: من فرزند  تحصیل کرده دارای مدرک کارشناسی بیکار دارم که  جویای کار است.

وی ادامه داد: این اقدام آموزش و پرورش درست نبوده و باید از بین فرزندان بیکار و فارغ التحصیل فرهنگی که جویای کار هستند نیرو جذب کند.

هم چنین یکی دیگر از معترضان نیز گفت: چرا باید بسیاری از معلمان در مدارس دفتر نشین باشند و سر کلاس درس حضور نداشته باشند و اگر آموزش و پرورش با انتقال معلمان به خارج از شهرستان موافقت نمی‌کرد کمتر دچار این مشکل می‌شد.

معاون آموزشی اداره آموزش و پرورش شهرستان خوروبیابانک در این باره به خبرنگار ایسنا در خور و بیابانک گفت: برای انجام این کار چاره‌ای جز این نداشتیم و با وجود کمبود نیروی خدماتی در مدارس شهرستان خوروبیابانک مجبور به جذب خدمت‌گزاری که آشپز است شدیم.

رضا وهاب با بیان اینکه سال گذشته نیز یکی از آشپزهای خدماتی که دارای مدرک فوق دیپلم بود با گذراندن دوره آموزشی معلم شد، افزود: این کار ممنوعیت قانونی نداشته و بر اساس نیاز و کمبود نیروی آموزشی اقدام به جذب نیروی خدماتی برای اداره کلاس درس کردیم.

وی با بیان اینکه امسال براساس نامه ابلاغی از استان مبنی بر معرفی نیروهای خدماتی، دوره آموزش معلمی برگزار نشد، اضافه کرد: ما در این شرایط با کمبود نیروی خدماتی مواجه هستیم و حتی نیروی مازاد نداریم و با 15 نفر سرباز معلم نیروهای خود را برای سال تحصیلی جدید تامین کردیم.

وی افزود: کیفیت بخشی در کار آموزشی نیروهای خدماتی وجود ندارد.

به گزارش ایسنا؛ شهرستان خوروبیابانک تعداد زیادی فرهنگی بازنشسته و شاغل دارای فرزندان جویای کار دارد که بیکار هستند.موضوعات مرتبط: خبر

تاريخ : ۱۳٩٢/٧/۱٦ | ٩:۱٥ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()