به گزارش خبرنگار نایین نیوز از خور، مهندس غلامرضا شیران، عصر امروز، در اولین دوره مسابقات شترسواری در سطح استان در روستای توریستی و گردشگر پذیر مصر از توابع خور و بیابانک گفت: این مسابقات که برای اولین بار در سطح استان و حتی کشور در کویر برگزار شده است به میزبانی اداره تربیت بدنی شهرستان خور و بیابانک و با حمایت اداره کل تربیت بدنی، هیات روستایی و عشایری استان اصفهان در روستای گردشگری و توریستی مصر از توابع شهرستان خور و بیابانک به انجم رسیده است.

 


وی ادامه داد: در این مسابقه که با استقبال پرشور مردم مواجه شد،30نفر از شترسواران منطقه شرکت داشتند که در مسافت یک کیلومتری با هم به رقابت پرداختند که مسن ترین شرکت کننده آن 63 سال و جوان ترین آن 15 سال سن داشت.

مدیر کل تربیت بدنی استان اصفهان در ادامه خاطر نشان کرد: هدف از برگزاری این گونه مسابقات زنده نگه داشتن آیین ها و بازی های محلی در راستای شناساندن و معرفی جاذبه های توریستی و گردشگری مناطق بکر و زیبای کویر مرکزی ایران به همگان است.

وی با اشاره به اقلیم کویری خور گفت: شهرستان خور و بیابانک دارای محیط اقلیمی خوبی در این زمینه است و برگزاری چنین مسابقاتی با اقلیم آن سازگاری کامل دارد و روستای مصر یکی از بهترین مناطق در این زمینه است.

شیران با اشاره به پتانسیل های منطقه گفت: امیدواریم با تلاش و همکاری هر چه بیشتر مسئولین، در سال های آینده شاهد برگزاری هر چه باشکوه تر چنین مسابقاتی حتی در سطح کشوری باشیم.

وی در ادامه با اشاره به سفر به شهرستان خور گفت: یکی دیگر از اهداف این سفر بررسی پروژه های ورزشی در شهرستان خور و فراهم نمودن امکانات لازم جهت ارتقا ورزش شهرستان با توجه به پتانسیل ها و استعداد های موجود در کویر است.

مدیر کل تربیت بدنی استان اضافه کرد: در مجموع ورزش در سطح شهرستان خور پیشرفت خوبی داشته است ولی هنوز جای پیشرفت بسیار دارد.

وی با اشاره به درخواست های مردمی ادامه داد: احداث استخر شنا، زمین های ورزشی روزباز برای جوانان و نوجوان در سطح رورستا ها از جمله مهمترین درخواست ها مردم این منطقه است.

شیران تصریح کرد: یکی از ویژگی های مناطق روستایی و دور افتاده، دارا بودن استعداد های بالقوه و نهفته در آن است که اگر به خوبی کشف و پرورش یابد می توان شاهد رشد و شکوفایی هر چه بیشتر این مناطق باشیم.

گفتنی است در پایان مسابقه محسن حیدری، قاسم حیدری و عباس عامری حائز مقام های اول تا سوم شدند که در حضور مدیر کل تربیت بدنی استان اصفهان، رییس هیات روستایی و عشایری استان، فرماندار و جمعی از مسئولین ادارات و ارگان های دولتی جوایزی را به رسم یادبود دریافت کردند.

روستای مصر در 45کیلومتر شهرستان خور و بیابانک در شرق استان اصفهان واقع شده است.موضوعات مرتبط:

تاريخ : ۱۳۸۸/۱٠/٢٧ | ٩:٢٩ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()