همزمان با آغاز ماه محرم الحرام-ماه غلبه خون بر شمشیر- اولین شب از دهه این ماه عزیز با حضور انبوه عزاداران حضرت سید الشهدا(ع) ساعت 19 با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید در حسینیه و موسسه خیریه حضرت صاحب الزمان(عج))اردیبی های مقیم مرکز) شروع شد.

در ادامه مجلس مداح اهل بیت عصمت و طهارت(ع) جناب آقای رحیمی با نوای گرم و دلنشین خود زیارت پرفیض عاشورا را همراه با مرثیه خوانی قرائت نمودند .

سپس خطیب توانا و ارجمند حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج آقای جواهریان به ایراد سخن پرداختند. ...

ادامه مطلب...


 

ایشان طی سخنانی با اشاره به روایتی از حضرت ابا عبدلله الحسین (ع) موارد مصداقی محبت له اهل بیت عصمت و طهارت مخصوصا امام حسین(ع) را چنین برشمردند: "مرد اعرابی خدمت سیدالشهدا مشرف شدند و به ایشان عرضه داشتند یابن رسول الله افرادی هچون سلمان فارسی و مقداد و ابوذر نزد رسول به حدی رسیدند که پیامبر(ص) ایشان را <منی> یعنی <از ما> خواندند. آیا ممکن است ما هم به این جایگاه در نزد شما و رسول برسیم حضرت در پاسخ فرمودند: بلی اما باید دارای خصوصیات و ویژگی هایی باشد که یکی از مهمترین آنها محبت ما اهل بیت است"

ایشان با اشاره به روایت فوق گفتند ابراز محبت به  اهل بیت عصمت و طهارت(ع)از چند طریق ممکن است:1- از طریق جانی و قدم گذاشتن در راه امام و شرکت در مراسمات و برنامه های آنها2-از طریق کمک های مالی در این راه (داستانی را در این خصوص نقل نمودند) 3-از طریق زبانی و قلمی و مداحی اهل بیت و سرودن اشعار در وصف اهل بیت(ع). خطیب مجلس با روضه خوانی در رثای حضرت مسلم ابن عقیل سخنان خود را به ژایان برد.

در ادامه مداحان اهل بیت جناب آقایان منصوری و کریمی با مداحی و نوحه خوانی مجلس را به فیض رساندند.

مراسم ساعت 22 با اطعام عزاداران بر سر سفره حضرت مسلم ابن عقیل پایان پذیرفت.موضوعات مرتبط: گزارش

تاريخ : ۱۳٩٢/۸/۱٤ | ۸:۳۸ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()