به نقل از وبلاگ اردیب باغ پر گل و سیب:

دیشب در اردیب جلسه هیئت امناء حسینیه برگزار گردید .

این جلسه در منزل آقای کربلایی هژبر محتشم با حضور همه ی اعضای هیئت امنا وتعدادی از معتمدین محلی  تشکیل شد .

بحث پیرامون ساخت وساز حسینیه وچگونگی انجام کار و نوع ساختمان بود . تعدادی براین عقیده اند که حسینیه کامل تخریب شود و به طریقه ی سنتی (بتون و آهن وآجر) ساخته شود . چند نفر تمایل دارند ساختمان به شکل سوله ساخته شود .

چندنفر هم براین باورند که با پول اندکی که داریم اگر حسینیه را توسعه بدهیم بهتر است .

براساس تحقیقات محلی هزینه ی سوله حدوداً 250 میلیون و هزینه ساخت ساختمان بتون وآجر وآهن حدود 400 میلیون  می شود که هزینه سوله به مراتب کمتر از ساختمان بتونی می باشد .

با وجود آراء پراکنده و عدم وجود اظهارنظر صاحبنظران درتهران مقرر شد از بروبچه های اهل فکر ونظر در تهران هم جویای نظر شوند وآراء را یک کاسه کرده و کار را با جدیت شروع کنند .

ضمناً قرار شد یک گروه برای تحقیقات بیشتر به روستای چاهملک رفته و از حسینیه آنجاهم بازدید بعمل آورده وکم وکیف کاررا از اعضاء هیئت امنای آن دیار هم جویا شوند . حسینیه چاهملک هم به شکل سوله ساخته شده .

از جناب محتشم در مورد کمک های نقدی جمع آوری شده جویا شدیم که موجودی حال حاضر حسینیه چه مقدار است .

ایشان بیان داشتند که مبلغ 4500000 تومان موجودی حسینیه است که مبلغ بسیار اندکی است .

لذا ازشما عزیزان تقاضا داریم ضمن همفکری ودرج نظرات سازنده خود دروبلاگ ،حسینیه را درخصوص مسائل مالی هم مساعدت فرمایید .

اجرکم عندالله و عندالرسول (ص)

آبشکوه:

اول: به سهم خودم، از برادر گرامی آقای علیرضا موبد(علی حسین موسی) که الحق و الانصاف در این زمینه تلاش می نمایند و اطلاع رسانی می کنند و در حسینیه صاحب الزمان(عج) (اردیبی های مقیم تهران) نیز در  اکثر جلسات با نطق گویای خود مردم را به این امور خیر دعوت می نمایند تقدیر و تشکر نموده و قدردان زحمات ایشان هستیم. همچنین از اعضای محترم شورای روستا بخصوص آقای هژبر محتشم تشکر و قدردانی می نمایم.

دوم: پیشنهاد می کنم متنی آماده شود و این موضوع از و نیز از شورای محترم و بخصوص از برادر ارجمند آقای هژبر محتشم  طریق نامه به اطلاع نماینده محترم و مسوولان فرهنگی رسانده شود و از این حضرات درخواست کمک شود.

سوم: از طریق شورا و دهیار از معادن اطراف رایزنی شود و مبلغی هم از آنها کمک نقدی و غیر نقدی(مثلا کل سنگ و آجر و ... حسینیه) جمع آوری شود.(حالا که از محل پرداخت مالیات این معادن چیزی عاید مردم روستای اردیب نمی شود)

چهارم: شورا وعده تشکیل کارگروه هایی را داده بود که این موضوعات را پیگیری و گزارش نوبه ای به مردم دهند. آیا اینکار به انجام رسیده و اگر انجام نشده ما از اعضای شورا خواهشمندیم در انجام آن تسریع نمایند چون ما خیلی عقب افتادگی برجای مانده از شوراهای قبلی داریم که باید جبران شود. موضوعات مرتبط: خبر

تاريخ : ۱۳٩٢/٩/۱٢ | ۱:٢٠ ‎ب.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()