مدیرکل دفتر آمار استانداری اصفهان: خانوارها برای اطلاع یافتن از وضعیت خود در دهک‌ها و خوشه‌های تقسیم‌بندی شده برای دریافت یارانه توسط فرم‌های اطلاعات خانوار از سوم بهمن ماه به سایت www.amar.org.ir مراجعه کنند.

به گزارش خبرنگار نایین نیوز از اصفهان، علیرضا همدانیان ظهر امروز در جمع خبرنگاران اصفهانی با اشاره به این که از مرداد تا 25 شهریور سال 1387 خانوارها به 210 پایگاه مراجعه کرده و اطلاعات مربوط به وضعیت معیشتی و شخصی خود را به ماموران مربوطه ارائه دادند، افزود: در این چند ماهی که از جمع‌آوری اطلاعات می‌گذرد موارد ارائه شده توسط مردم تحت عنوان فرم‌های اقتصاد خانوار مورد بررسی قرار گرفته است....ادامه مطلب

 


وی با بیان این که از 75 میلیون نفر در سطح کشور حدود 61 میلیون نفر فرم‌های مربوط به اطلاعات خانوار را پر کرده‌اند، اظهار داشت: براساس اطلاعات به دست آمده خانوارها به 10 دهک تقسیم شده‌اند.

مدیرکل دفتر آمار استانداری اصفهان تصریح کرد: همچنین افراد جامعه برای دریافت یارانه به سه خوشه تقسیم شده‌اند، که دهک اول تا چهارم در خوشه نخست، دهک‌های پنجم تا ششم در خوشه دوم و بقیه دهک‌ها در خوشه سوم قرار دارند.

وی با اشاره به این که به دهک‌های که در خوشه‌های اول و دوم قرار دارند یارانه‌ها به صورت نقدی و غیرنقدی و به دهک‌هایی از جامعه که در خوشه سوم قرار دارند یارانه‌‌ها به صورت غیرنقدی پرداخت می‌‌شود، بیان داشت: البته ارقام دادن یارانه‌های نقدی به خانوارهای حتی در خوشه‌‌های یکسان نیز متفاوت بوده و بستگی به تعداد اعضای خا

همدانیان با بیان این که تمام خانوارها برای دریافت اطلاعات از وضعیت قرار گرفتن خود در خوشه‌های اول، دوم و سوم باید از شنبه سوم بهمن ماه سال جاری با مراجعه به سایت www.amar.org.ir مراجعه و از شرایط گروه‌بندی خود مطلع شوند، گفت: خانوارهای سه نفره از 6 تا 8 بهمن، خانوارهای چهار نفره از 9 تا 11 بهمن و خانوارهای پنج نفره به بالا از 12 تا 14 بهمن ماه فرصت دارند به این سایت مراجعه کنند.

وی ادامه داد: البته از 15 تا 22 بهمن نیز فرصت باقی است که خانوارهایی که طبق زمان‌بندی نتوانسته‌اند به سایت مراجعه کرده و از طبقه‌بندی خود در خوشه‌های مربوطه مطلع شوند مراجعه کنند.

مدیرکل دفتر آمار استانداری اصفهان با اشاره به این که خانوارهایی که به هر دلیل فرم پر نکرده‌ و یا می‌خواهند اطلاعات آماری خود را از جمله تغییر وضعیت مسکن، خودرو سواری و یا درآمد خود تغییر دهند از اردیبهشت ماه سال 1388 می‌توانند نسبت به تغییر اطلاعات خود اقدام کنند، خاطرنشان کرد: البته در آن زمان اطلاعات بیشتر برای نحوه مراجعه از طریق جراید و صدا و سیما اعلام خواهد شد.

وی افزود: خانوارهایی که شماره رهگیری خود را که پس از پر کردن فرم‌های اطلاعات خانوار در اختیار آنها قرار گرفته گم کرده‌اند می‌توانند از طریق پیامک 300000 که از سوم بهمن ماه فعال می‌‌شود با وارد کد ملی خود اطلاعات خود را دریافت کند.

همدانیان با بیان این که خانوارها بر اساس میزان درآمد در خوشه‌های مختلف قرار می‌گیرند، اظهار داشت: بر اساس اطلاعات به دست آمده و 90 هزار میلیارد تومان که از طریق یارانه‌ها آزاد می‌‌شود حق افراد به آنها تعلق خواهد گرفت.

وی با اشاره به این که این طرح همچون انقلابی اقتصادی در کشور خواهد بود، تصریح کرد: به دلیل تبعات و بحران‌های کاذبی که احنمال ایجاد آن است در این شرایط بازار می‌تواند بسیار شرایط را تشدید کند.

مدیرکل دفتر آمار استانداری اصفهان با اشاره به اینکه بیش از 80 درصد از خانوارها یارانه نقدی تعلق می‌گیرد، بیان داشت: به همه خانوارها یارانه غیرنقدی تعلق خواهد گرفت.

وی با اشاره به این که یک میلیون و 200 خانوار فرم‌های اطلاعات اقتصادی را پر کرده‌اند، گفت: جمعیت کل این افراد 4 میلیون و 130 نفر است.

همدانیان در ارتباط با میزان صحت اطلاعات ارائه شده توسط مردم اضافه کرد: 6/99 درصد مشخصات شناسنامه‌ای، 85 درصد تحصیلات، 80 درصد وضعیت خودرو سواری، 90 درصد وضعیت وام‌ها، 90 درصد وضعیت اجاره نشینی و 97 درصد وضعیت زیر پوشش کمیته امداد یا بهزیستی خود را صحیح ارائه داده‌اند.



موضوعات مرتبط:

تاريخ : ۱۳۸۸/۱۱/٤ | ۱٠:٢٢ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()