به نقل از پیام خور:

 اولین جلسه فصلی شوراهای اسلامی روستاهای شهرستان دوره چهارم در روستای مهرجان عصر سه شنبه 9/11/92 با حضور اعضای شوراهای روستا و دهیاران و عده ای از مسئولین ادارات شهرستان برگزار شد.

 

(عکس ردیف جلو از راست به چپ: آقایان هژبر محتشم-رییس محترم شورای اسلامی روستای اردیب، علی ثابتی(ثابت خان)-دهیار محترم روستا، علی اصغر ثابتی-عضو محترم شورای اسلامی روستا)

متن کامل خبر + گزارش تصویری در ادامه مطلب...

 

آبشکوه:

اول اینکه: از برگزاری این گونه جلسات در سطح شهرستان به سهم خود تشکر و قدردانی می نماییم و خواهان تداوم جلسات هستیم.

دوم اینکه: از اعضای محترم شورا و دهیار محترم روستا تقاضا داریم با حضور منظم و با برنامه خود، ضمن رساندن مسایل و مشکلات روستا به گوش مسوولین محلی با ارایه پیشنهادات سازنده و راهکارهای منطقی خود باعث زنده شدن نام و یاد اردیب در نزد مسوولان شده و ضمن جلوگیری از عقب افتادگی های بیشتر، باعث آبادانی و پیشرفت و جبران گذشته ها شوند.

سوم اینکه: از اعضای محترم شورا و دهیار محترم روستا تقاضا داریم قبل از حضور در این جلسات، با برگزاری جلسه هم اندیشی در روستا ضمن اطلاع رسانی حضور در این جلسات از مردم در جهت ارایه مشکلات آبادی و بعضا فردی آنها و نیز طرح و ایه و نظر برای رفع آنها کمک بگیرند. البته در مدت کوتاه از عمر ان شورا، خدا را شکر ما شاهد این هم اندیشی هستیم.
به گزارش پیام خور به نقل از شهیدستان این جلسات با تدبیر فرماندار محترم شهرستان و بخشدار محترم بخش مرکزی چند سالیست جهت حل و فصل مشکلات روستاها به صورت فصلی  - هر فصل در یک روستا - برگزار می گردد.

 در این جلسات شوراهای اسلامی مشکلات و معضلات خویش را صریحا بیان می کنند و فی المجلس مسئولین ادارات پاسخگو هستند .(البته بعضی مسئولین!)

از حسن تدبیر مسئولین محترم در این موضوع سپاسگزاریم.

این جلسه با قرائت قرآن راس ساعت 15/30 آغاز و بخشدار محترم بخش مرکزی جناب آقای نایب ضمن عرض خیر مقدم و تشکر از شورای اسلامی روستای مهرجان به عنوان  میزبان نکاتی در خصوص جلسات شورای اسلامی و ارسال صورتجلسات و مصوبات به بخشداری صحبتهایی ایراد فرمودند. سپس اقای علیخانی نماینده مدیریت آموزش و پرورش در خصوص کمبود بودجه و مشکل کرایه سرویس دانش آموزان ، از شوراهای اسلامی درخواست مساعدت نمودند. در ادامه آقای ثابتی دهیار 52 ساله اردیب در قالب شعری طنز مشکلات و درخواستهای روستای زیبای اردیب را بیان کرد.رئیس شورای بخش جناب آقای محمد رضا افلاکی نیز در خصوص دفترچه تعرفه عوارض توضیحاتی دادند. در ادامه شوراهای اسلامی مشکلات روستای خود را خطاب به مسئولین محترم حاضر در جلسه عنوان کردند و آقای حاج رضا افلاکی رئیس شورای اسلامی روستای شهیدپرور چاهملک به عنوان بزرگترین روستای شهرستان، مشکلات چاهملک را بیان نمودند و به برخی مشکلات نظیر - اسفالت ترانشه های آب و فاضلاب و نشست اسفالت در خیابان اصلی- معضل ورودیهای چاهملک و جمع آوری نیوجرسیهای میدان چه کنم! - مشکل کمبود آب و فشار آب و اندیشیدن تدبیر جهت جلوگیری از بوجود آمدن مشکل قطعی آب تابستان امسال- وضعیت امنیت روستا - در خصوص تکمیل مجتمع بین راهی پارک - کمبود اب کشاورزی و انتقال برق به چاه جدید آب - اشاره کردند.

پس از طرح مشکلات روستاها توسط یکی از اعضای شورا یا دهیار ، فرماندار محترم نیز توضیحاتی پیرامون جلسه ارائه نمودند و از شوراهای اسلامی و دهیاران تقدیر و تشکر نمودند. سپس کلیه اعضا در مسجدحضرت ابوالفضل (ع) مهرجان نمازجماعت مغرب و عشاء را  به امامت حجه الاسلام مقیمی اقامه کرده و پس از قرائت زیارت عاشورا و دعای توسل و پذیرایی شام ، اولین جلسه فصلی شوراها راس ساعت 20 خاتمه یافت.

مسئولین یا نماینده ادارات حاضر در جلسه - اقای موسوی مسئول محترم  دفتر نماینده شهرستان-              آقای علیخانی و آقای شمسایی نمایندگان محترم آموزش و پرورش - آقای حسین غلامرضایی مسئول محترم جهاد کشاورزی - آقای سعادت مسئول محترم آبفار - آقای مولوی مسئول محترم اسبق بنیاد مسکن و آقای اورنگی مسئول جدید - آقای مهندس رئیسی مسئول محترم اداره راه - آقای پریشانی جانشین محترم فرمانده نیروی انتظامی - آقای فیروزی نماینده محترم شبکه بهداشت و درمان - آقای سلطان نماینده محترم اداره برق -

لازم است در اینجا از میزبانان مهربان مهرجانی جناب اقای اقبال ، بابائیان و شمسایی و دهیار خوش صدا آقای ابوالفضل شمسایی و دیگر دوستان عزیز بابت میزبانی این جلسه قدردانی و تشکر  نماییم.

 


گزارش تصویری:

 

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 موضوعات مرتبط: خبر

تاريخ : ۱۳٩٢/۱۱/۱٢ | ٩:۱٧ ‎ق.ظ | نویسنده : محمد هاشمی | نظرات ()