یادداشت هفته

با سلام خدمت تمامی خوانندگان محترم وبلاگ

در ادامه یادداشت اول همین هفته هفته مطالب زیر را تقدیم می نماییم

... رسیدیم به روز بعد عید فطر

این روز نیز چون تعطیل بود میهمانانی که از اقصی نقاط به دیدار آبا’ و اجداد خود رفته بودن هنوز در روستا بودند و آدم احساس می کرد که ایام عید نوروز است)به لحاظ شلوغی جمعیت و ....)

با صدای موذن نماز جماعت ظهر و عصر را به امامت حاج آقای موبد اقامه نمودیم و در ادامه سری به آب انبار اردیب که ظاهرا توسط سرکار خانم غلامرضایی کار مرمت و بازسازی آن رو به اتمام است زدیم. تقریبا کار بازسازی تمام شده است. جا دارد از تمامی کسانی که پیگیر این پروژه بودند از جمله دهیار محترم و مخصوصا رییس شورا تشکر به سهم خودمان نماییم. 

البته در زمان باردید ما پروژه  به دلیل تعطیلات عید فطر تعطیل بود و ما نتوانستیم مصاحبه ای با مهندس غلامرضایی داشته باشیم. اما واقعا لقب بزرگترین آب انیار خشتی شهرستانهای نایین و خور برازنده این آب انبار عظیم است!!

در آنجا فقط یک چیزی ذهن مرا مشغول کرد و آن اینکه گذشتگان ما چطور و با دست خالی (نه بالابری و نه جرثقیلی و نه ...) این بناهای عظیم و بیادمادنی را بسازند و مهندسین و معمارین امروزی ما با این همه امکانات هیچ یادگاری نساخته اند!!!

نزدیکی های غروب آفتاب به دشت زیبا هم سری زدیم دشتی سراسر میوه و خوردنی از انجبر و انگور بگیر تا کالک و هندوانه و خیار و گوجه و حالا دیگر انار تقریبا!! جایتان خالی شکمی از عزا درآوردیم و حسابی میوه خوردیم و کلی صفا و لذت بردیم. اما نکته ای که آزارم داد دین خشک شدم تدریجی سر با قدمت اردیب بود که از چند نفری سوال کردم هرکدام دلیل برای آن اوردند از آب کم تا خاک نامناسب و رسیدگی کم به آن و ....چهره ی دشت با این صحنه نازیبا شده بود و ایکاش کشاورزان محلی اردیبی و روستا و دهیار با کمک هم فکری برای آن بکنند!!!؟؟

این هم از روز بعد عید فطر

به دلیل اینکه حوصله خوانندگان محترم سر نرود بقیه مطالب را می گذاریم برای روزهای آینده انشالله و به شرط حیات!!

در قسمتهای آینده از گلایه های مردم و کمبودهای روستا و مصاحبه کوتاهی که با رییس شورا داشت و کلی مطالب خواندنی حرف خواهم زد...

/ 0 نظر / 25 بازدید