اردیب چه خبر؟؟

با عرض سلام و ارادت خدمت تمامی همشهریان عزیز و ارجمندم.

از اینکه در فرخنده روز دهم ماه رجب المرجب -سالروز میلاد امام محمد تقی (ع) جضرت جواد الائمه و میلاد سراسر نور کوچکترین یاور کربلای ابا عبدلله الحسین(ع) حضرت علی اصغر (ع) توانستم در خدمت شما باشم بسیار خرسند و خوشحالم.

...اما بعد...

1-از اینکه نتوانستم به دلیل مشکلات فنی سایت پرشین بلاگ و به تبع آن وبلاگ آبشکوه چند روزی را در حدمت شما عزیزان باشم از همه ی دوستان عذرخواهی می نمایم. امیدوارم بنده را عفو نمایند.

2-در اردیب بحمدلله خبر خاصی نیست و تمامی عزیزان در سلامت کامل مشغول امورات کشاورزی منجمله برداشت محصول جو هستند.

3-شورای محترم روستا و در کنار آن دهیار محترم و سایر عزیزان مشغول خدمت رسانی و تعویض لوله های آب آشامیدنی هستند. نکته مهم در این خصوص به فرموده رییس شورا اینکه کنتور و انشعاب آب برای خانه ها و زمینهای پایین ده به شرطی تعلق می گیرد که زمینها حداقل دارای حصار باشند. پس بشتابید و زمینها را بسازید شاید جهت انشعاب آب فردا روزی برای شما هزینه های اضافی در بر داشته باشد!! از ما و رییس محترم شورا گفتن و از شما....!!!

4-امسال به لطف بادهایی که وزیده است از زردآلو و بادام و توت و ... خیلی خبری نیست !!پس شکمتان را آب نمک زیادی نزنید!!

5-اما سیله(باقلا) امسال فراوان در اردیب یافت می شود و الحمدلله به لطف همان باد« این محصول شیره نکرده و مرغوبیت و کیفیت را درکنار کمیت با هم دارا می باشد.پس بشتابید تا تمام نشده یک شکم سیری از آش سیله در آورید!!!

6-ظاهرا گروهی از کارگران و بناهای اردیبی در امامزاده بهین مشغول بکار هستند. که در همین جا به آنها خسته نباشید و خداقوتی عرض می نماییم. خوشا بحالتان در کنار امامزاده بهین(ع)-نواده اما کاظم(ع)- و باد و هوا و آب گوارای بهین و ...!!

7-به لطف بارانهای ابتدای امسال ظاهرا بیابان هم سبز شده و گروهی از مردم گوسفندان را به چرا می برند. البته به صورت جدگانه و هر کس برای خودش!!   یاد ایامی که اردیب چوپان داشت و گله ای به صحرا می رفت و نیز ایامی که به صورت نوبتی(گماری) به صحرا می رفتی بخیر!! چه زود گذشت!! به قولی چه زود دیر می شود!!

8-امسال وزش باد بیش از حد معمول بوده و این موضوع باعث شده برخی از میوه ها از بین برود. اشکالی نداره و چاره ای نیست کار خداوست و باز هم شکر!! بقول مادر عزیزم که خدا حفظش کند برای مان و نیز سلامت بدار سایر مادران و پدران عزیز را- هر چی قسمت ما باشه می مونه و به اندازه خورد و خوراک ما الحمدلله زردآلو و سیب و بادام و توت و ... مونده یه تن سالم می خواد که بخوره!!(چقدر زیبا گفته اند ایشان)

/ 0 نظر / 24 بازدید