وبگردی اردیبی!!

سلام دوستان عزیز!

در این مدتی که سایت پرشین بلاگ و به تبع آن وبلاگ آبشگوه -و البته بقیه وبلاگهای که توسط سرور مرکزی این سایت تغذیه می شوند-فرصتی پیش آمد که به سایر وبلاگه سری بزنم.

نکات مهمی از این وبلاگها دستگیرم شد که خدمتتان عرض می نمایم.

البته در نظر دارم با همت یکی از دوستان نظرسنجی ای را در خصوص وبلاگهای اردیبی به انجام برسانیم و با توجه به نتایج این نظر سنجی در آینده انشالله نقدی هم به وبلاگها وارد بنماییم.

اما بعد

1-اول اینکه اکثر وبلاگهای دوستان اردیبی تعطیل هستند(حدود 90درصد آنها) و از مطلب و یا خبری و یا ... ماهها ست که خبری از آنها نیست و در کما هستند که این جای تاسف دارد!!

2-تنها وبلاگی که اخبار روستا را به روز منتشر می نمود هم مدتی است کم کار شده است. بله وبلاگ وزین "اردیب نیوز" مدتی است که به دلیل مشغله (درس و دانشگاه و ...) مدیران آن و البته پایین بودن سرعت اینترنت و نیز گرانی آن، کمتر به روز می شود. به طوریکه در حالیکه 40 روز از سال 94 می گذرد این وبلاگ فقط 5 عنوان پست خبری را منتشر نموده یعنی هر 8 روز یک عنوان مطلب یا خبر!!! در این وبلاگ البته بیانیه تقدیر و تشکری از رییس محترم بسیج دیدم که ما هم از اینجا از ایشان تشکر و قدردانی می نماییم.همچنین خبر تشکیل حلقه صالحین روستا که جا دارد از این عزیزان نیز تشکر و قدردانی بعمل آید.

3-وبلاگهای "سرو اردیب و اردیب وب" نیز تقریبا وضعیت مشابه وبلاگ اردیب نیوز را دارند و به مانند روزهای ابتدایی شکل گیری و تاسیس شان نیستند!! حالا دلیلش چیست نمیدانم؟؟ شاید به همان دلایلی باشد که در مطلب بند 2 ذکر نمودم. اما در این وبلاگ نیز متن مصاحبه با آقای حامد ثابتی از جوانان عزیز و دوست داشتنی اردیب را دیدم که در مورد ساخت کلیپ اموات بود. نکاتی در این خصوص لازم دیدم عرض نمایم. اول اینکه ما نیز به سهم خود از ایشان برای انجام این کار پرزحمت و البته خوب و زیبا تشکر و قدردانی می نماییم. امید است شاهد تدوام این نوع کارها و نیز خلاقیت بیشتر این جوان عزیز هیاتی و نیز سایر جوانان باشیم انشالله. دوم اینکه ذیل مطلب این مصاحبه در وبلاگ سرو اردیب و در قسمت نظرات مطلب، 24 نظر البته تا به امروز9/2/94 ثبت شده است . به این نظرات اگر سری بزنید می بینید که اکثر آنها بجای اینکه حول مطلب باشد در خصوص حسینیه است!من کاری به درست بودن یا اشتباه بودن نظرات داده شده ندارم چون نظر هر کسی محترم و قابل احترام و استفاده است اما این نکته را عرض می نمایم که دوستان نظر دهنده،آقا حامد گل و همه ی عزیزان، ما همه مال یک روستا هستیم و باید اختلافات را کنار بگذاریم و یکدل شویم تا بتوانیم برای اعتلای آبادیمان کار کنیم !! نگاه کنید و ببینید همشهریان عزیز و مردمان پرتلاش و سخت کوش روستایمان با بضاعت اندک خود چگونه در دل کویر و روستای دور افتاده، امیدوارانه و با برنامه دارند کار می کنند و زحمت می کشند و امسال عید چه شرایط و محیط آرام و خوب و صمیمی و پر از برنامه های خوب برای ما تدراک دیده بودند!! پس ما وظیفه داریم با کنار گذاشتن اختلاف سلیقه ها و یا حل و فصل آن در فضای صمیم تر به اعتلای اردیب بکوشیم. منیت ها را کنار بگذاریم و بیاییم یک کوشه کار را بگیریم چون فردا دیر است باور کنید نمی دانیم فردایی داریم یا نه!! نمونه بارز آن مرحوم حاج رضا بود که الحق خدمات خوبی از خود بر جای گذاشت و اگر ایشان به امید فرداها این خدمات ارزنده را انجام نمی داد آیا فردایی پیشرو داشت که خدمت کند؟؟؟؟!!! روح شان شاد ،یادشان گرامی و خدایش بیامرزاد!!

4-جانم برایتان از به روزترین و فعال ترین وبلاگ اردیبی ها یعنی وبلاگ وزین " اردیب باغ پرگل و سیب" به مدیریت آقای علیرضا موبد بگوید. ایشان از همه دری در این مدت سخن رانده اند!از مهمانوازی گرفته تا اخبار اردیب و اخبار و مطالب مناسبتی(شهادت و ولادت ائمه) و البته ما را هم بی نصیب نگذاشته اند و مطلبی را هم راجع به کرسی آزاد اندیشی به رشته تحریر درآورده اند که بنده از همین جا از ایشان تشکر می کنم که نمی گذارند نور این مطلب خاموش شود و هراز گاهی آنرا زنده می نمایند!!! اما فقط یک سوال از ایشان دارم و آن اینکه: آیا هیات امنای حسینیه از بنده برای ارایه این طرح که نو و ابتکاری است یکبار دعوت بعمل آورد یا خیر؟؟؟البته جوانان بیسار زیادی از خود بنده در این خصوص پرس و جو می نمایند و منتظر اجرای این برنامه هستند و به قول یکی از همین جوانها که می گفت آقای جعفری یکبار این برنامه را اجرا کنید تا لااقل ما نحوه ی اجرای آنرا ببینیم و چنانچه در محافل این چنینی شرکت کردیم بعدا لااقل بدانیم چیست و چکار باید بکنیم!! بنده از ابراز لطف و گاها انتقاد این جوانان در خصوص این موضوع تشکر و قدردانی می نمایم و منتظر فرصتی هستم که هیات امنای حسینیه در اختیار بنده قرار دهد. کما اینکه بنده چندین بار درخواست سخن گفتن از طریق تریبون عمومی حسینیه در این مورد را داشته ام اما گویا عزیزان هیات امنا انگار سخنرانی اساتیدی مثل شاهنگیان و غیره برای شان مهمتر است. البته و صد البته استاد شاهنگیان و سایر عزیزانی که دعوت می شوند الحق سخنان خوب و سخنرانان خوبی هستند و این مهم بر هیچ کس پوشیده نیست و من به گرد آنها هم در این مقوله نمی رسیم! و ما هم از هیات امنا بابت این همه تلاش در دعوت بدون مزد و مواجب از این عزیزان کمال تشکر و سپاس را داریم!! اما یک هفته هم شاید خالی پیدا شود در حد 45 دقیقه به ما برسد خدا را چه دیدید شاید؟؟؟؟!!!!

5-وبلاگ دوست عزیزم عباس آقای ثابتی هم "اردیب نگین کویر" را می گویم بدک نیست و هر چند وقت یکبار مطلبی در باب ائمه و مسایل اقتصادی و ... منتشر می نماید .

6-بقیه وبلاگها هم همانگونه که گفتم تعطیل هستند.

7-در مورد وبلاگ آبشکوه هم دیگران باید ابراز نظر و عقیده نمایند و البته با روی باز پذیرای انتقادهای این عزیان هستیم چون این وبلاگ پر است از خطا و اشتباه که البته به عمد نیست و ما خواهشمندیم که چراغ راهمان باشید در ادامه کار!!

ببخشید اگر مطلب کمی طولانی شد!!

/ 4 نظر / 22 بازدید
اردیب سلام

سلام مطلب خوب و به جایی بود از شما بابت درج این مطلب سپاس گزاریم ان شاء الله مطالب دیگری را در این وبلاگ بخوانیم در پناه خدا باشید

اردیبی

سلام عرض می کنم خدمت مدیر محترم وبلاگ آبشکوه جناب آقای اصغر جعفری در خصوص بیانی که داشتید درمورد پیشرفت روستا باید خدمتتون عرض کنم که مهم ترین علت پیشرفت روز به روز روستا در این سال های اخیر جوان های آن هستند جوان پویا است و پیشرفت وپویایی را دوست دارد و برای رسیدن به آن زحمت می کشد پس برای پیشرفت هر صنف یا مجموعه ای باید ببنیم که جوانان در آن مجموعه چه نقشی ایفا می کنند و مهم ترین علت پیشرفت چند سال اخیر روستا 1. بها دادن به جوان های آن 2.ارزش قائل شدن برای خود 3 .وجود اتحاد و همدلی و نبود تفرقه حال در حسینیه ی ما وقتی به جوان توهین می شود وقتی غرور آن شکسته می شود دیگر جایی برای پیشرفت نیست در این زمانه ی پر از آلودگی و گناه مکان هایی چون حسینیه و ....باید در صدد جذب کردن جوان ها به دین ومذهب باشند نه بدبین کردن آن ها و دوم این که وقتی حسینیه ی ای تشکیل می شود حرمت ها و ارزش های خود را دارد نباید پشت بلندگوی آن هر حرفی زده شود نباید مداح و سخنران ناشایستی بر منبر آن بنشیند و... که ما هم باید به آن ها احترام بگذاریم و سوم این که در اردیب همه دلسوزروستا هستند و تفرقه و دورویی بین آن ها نیست که بزرگترین مش

موسوی

با سلام خدمت مدیر محترم وبلاگ باصفای آبشکوه.چون شما را می شناسم و میدانم که انسان منطقی و انتقادپذیری هستید باید بگویم بزرگترین مشکل وبلاگ شما تایید نکردن نظرات مخاطبان است که با توجه به اینکه شما روی بحث کرسی آزاداندیشی اینقدر مانور میدهید از شما بعید است که تایید نمودن نظرات مخاطبان برایتان اینقدر سخت باشد. به نظرم بیان نظرات در وبلاگ نیز یک نوع آزاد اندیشی است.

دیوی

سلام اقای جعفری علت حفظ نظرات را توضیح دهید!!!!