یادداشت هفته(2)

به بهانه ی تشییع 270 شهید گلگون کفن!

با سلام و عرض ادب و احترام

همانگونه که وعده کرده بودیم از هفته قبل قرار گذاشتیم با شما عزیزان خواننده وبلاگ که هر هفته مطلبی تحت عنوان "یادداشت هفته" را با ارائه مطالب متنوع و باز و بدون هیچ نوع محدودیتی -البته به شرط دارا بودن نکات آموزنده و ارزشمند-تقدیم حضورتان نماییم.

چنانچه خاطر شریف شما عزیزان باشد در هفته قبل مطلب حضور در حرم مطهر حضرت امام و استماع و بازنشر سخنان گهربار حضرت  امام خامنه ای(مدظله العالی) را که در مرقد مطهر و به مناسبت بیست و ششمین سالروز گرامیداشت یاد و نام حضرت امام خمینی(رحمه اله عله) ایراد فرمودند را خدمتتان تقدیم نمودم.

در این هفته و در روز گذشته(سه شنبه مورخ 26/3/1393) توفیق یافتم در یکی دیگر از مراسم های پرشور و نشاط تهران شرکت نمایم و آن مراسم چیزی نبود جز مراسم تشییع پیکر پاک و مطهر 275 کبوتر گمام که در راه وطن عاشقانه جان باختند تا من و تو و ما الان احساس آرامش کنیم و با طیب خاطر به امورات زندگی برسیم.

القصه ...وصف حضور در این مراسم باشکوه از زبان الکن و قلم خط خطی بنده حقیر و این مجال اندک بر نمی آید و فقط گوشه و شمایی ازآنچه دیدم را برایتان یازگو می نمایم.

به دلیل تلاقی واقع شدن محل کار بنده با مکان مراسم تشییع(میدان بهارستان) خب ما از ابتدای صبح در جریان رفت و آمد ماشین های پلیس و افسران نیروی زحمتکش انتظامی جهت برنامه ریزی برای هر چه بهتر برگزار شدن مراسم بودیم. در این بین عده ای که خبردار نبودند که بعد از ظهر قرار است چه اتفاقی بیفتد هراز گاهی سوال می کردند امروز این محدوده چه خبر است که فضا اینگونه است؟؟

بهرحال عقربه های ساعت گذشت و گذشت تا اینکه ساعت به 14:30 بعد از ظهر رسید. بنا به ملاحظاتی در این ساعت طبق اعلام وزارتخانه کلیه کارکنان تعطیل شدند و ما که دوست داشتیم در این مراسم حضور داشته باشیم و از قبل می دانستیم مراسم ساعت 16:30شروع می شود علیرغم این اعلام وزارت خانه، در محل کار ماندیم و منتظر شدیم تا به ساعت مذکور برسیم.

... دلمان طاقت نیاورد و راس ساعت 15:30 محل کار را ترک کردیم و به خیل عظیم مردم قدرشناس پیوستیم.فضا فضای جالب و معطری بود!! هر کسی به یاد شهدای غواص دست بسته می افتاد به ناگاه اشکش سرازیر می شد و البته لعن و نفرینی هم نثار بعثیان و صدام می کردند و نیز گوشزدی به مسوولین که پاس بدارند حرمت خون شهدا را و دست دوستی به سمت عاملان اصلی این جنایت-آمریکا و ایادی آن دراز نکنند!!!

...مدتی گذشت و جهت اینکه اطلاع یافتم که تشییع پیکر شهدا با تاخیر 2 ساعته (به دلیل ازدحام جمعیت) انجام می شود تصمیم گرفتم سری به خانه بزنم و مجدد بازگردم!! در حین مراجعه به خانه که از کوچه پس کوچه های بهارستان میسر بود به ناگاه به دوست هم هیاتی و همشهریمان علی آقای موبد با دو طفلان(حسن و محسن رو میگم) برخورد کردم که آمده بودند برای تشییع!! بعد از گپ و گفت کوتاهی به راه خودم ادامه دامه دادم و به خانه رسیدم و بعد از استراحت کوتاهی مجدد راهی میدان بهارستان شدم.

جمعیتی عظیم که آدم را یاد ایام دهه فجر و روز 22 بهمن و یا روز قدس هر سال و یا روز 9 دی 88 می اندازد.

اینبار مردم پیکر پاک شهیدانشان را در آغوش گرفته اند و مداح عزیز نیز مشغول مداحی است.شور و ولوله وصف ناپذیری در بین جمعیت حاکم است که وصف ناشدنی است.خدا را شکر که ملت ما بیدار است و قدرشناس و مسوولین ما هم باید اینگونه باشند!!

از این حضور چند درس گرفتم:

1-واقعا حضور در این اجتماعات آدم را یاد روزهای پیروزی شکوهمند انقلاب می اندازد -البته بنده در سال 57 فقط 2 سال داشتم و از طریق تصاویر این حضور مردم را دیده بودم -و درک آن برای من در این اجتماعات میسر است.

2-یاد امام و شهدا در قلوب ملت ایران زنده و پاینده است و مردم نشان دادند که بر سر ارزشهای خود و خونهای شهدا ایستاده اند و با هیچ کسی تعارف ندارند.

3-عظمت شهدا با این حضور من و تو و ما دو چندان بلکه صدها برابر می شود و باعث وحشت دشمنان خارجی و برخی از غافلان داخلی می شود.

4-حضور در این نوع اجتماعت باعث وحدت و همبستگی می شود. باور کنید در این اجتماع عظیم دیروز از همه قشر و قبیله و نژادی بودند.

5-قبل ها عده ای غافل برای ما تعریف می کردند که این اجتماعات ساختگی است و نظام برای حفظ آبروی خود تصاویر سالهای قبل و یا آرشیوی را پخش می کند و یا شبکه های ماهواره ای مزخرفاتی از قبیل اینکه حضور کارمنده اجباری است و یا برای کیک و ساندیس و ... است را به خورد ملت می دادند!!!حضور در این اجتماعات یک تجربه مناسب است که درغگویی این یاوه گویان مشخص می شود.

و البته دستاوردهای دیگری هم نیز دارد"... که خود بخوان حدیث مفصل از این مجمل...."

از اینکه سخن به درازا کشید عفو بفرمایید.

/ 1 نظر / 24 بازدید
اردیب سلام

سلام اصغر اقا دست شما درد نکنه مطلب جالبی بود خوب توصیف کرده بودید