عید امسال در اردیب چگونه گذشت؟؟!

...خلاصه زمان گذشت و روز عید  آمد اما به دلیل تقارن ایام فاطمیه با عید نوروز، دو تفاوت عمده این ایام با سالهای قبل داشت، اول اینکه مردم در روز عید لباس نو نپوشیدند و شادی هایشان را گذاشتند برای 5 عید به بعد و دوم اینکه مراسمات خانمها به مناسبت ایام فاطمیه از همان بعدازظهر عید شروع شد و رونق خاصی داشت به نحوی که در برخی از روزها از صبح تا شب حدودا 5 مراسم خانگی برگزار می گردید.

... القصه ایام فاطمیه هم تمام شد و از 5 فروردین به بعد موجی از شادی و شور و شعف در بین مردمان روستا ایجاد شد و البته برنامه های جذاب بسیج در برگزاری بازی های فوتبال در رده های  سنی نوجوانان و جوانان بر این شادی افزوده بود.

  

 

با شروع ایام شادی ، مراسم جشن  ازدواج جوانانی که یکسال و یا شاید بیشتر به امید این روزها انتظار کشیده بودند فرا رسید و در 3 روز متوالی 6 و 7 و 8 نوروز با شادی و شعف بسیار 3 نفر از نوعروسان و آقا دامادهای شاخ شمشاد با برگزاری مراسم سنتی عروسی به خانه بخت رفتند . از همین جا به این عزیزان آقایان مهدی آذر،حامد محتشم و جلال رفیع و همسران محترمه ایشان و نیز خانواده های باصفای آنها تبریک عرض می نماییم و آرزوی خوشبختی در زندگی مشترک زناشویشان را از درگاه خداون متعال آرزومندیم.

در ادمه گذشت ایام عید، متاسفانه یکی از بانوان پرهیزگار و مومنه روستا خانم فاطمه رفیع همسر آقای رضا رفیع(علی اکبر) دارفانی را وداع گفتند و همشهریان را غرق در عزا و ماتم نمودند(خدایش بیامرزاد!)

با گذشت ایام رسیدیم به 10 فروردین و مطابق برنامه های اعلام شده در این روز برنامه پیاده روی خانوادگی را داشتیم که اینکار نیز به همت بروبچه های باصفای بسیج روستا و با تلاش و پشتکار مضاعف رییس محترم پایگاه آقای سید مهدی موسوی به نجو احسن برگزار شد. با خاتمه این برنامه جذاب، مراسم اهدای جوایز در فضای سراسر شاد و مفرح و با مجری گری آقای موسوی برگزار شد.

 

 

در همین روز(10 فروردین) مراسم سومین روزدرگذشت مرحومه فاطمه رفیع برگزار شد.

...روزها به مانند برق و باد سپری می شد و ما هنوز درک نکرده بودیم که 3 روز دیگر باید رخت اقامت بسته و بار سفر بربندیم !!

در ادامه تعطیلات نوروزی اتفاقات دیگری هم افتاد از جمله آنها: ازدواج و برگزاری مراسم خواستگاری 3 نفر از جوانان روستا(آقایان محمد جعفری، علی موبد و حسن ثابتی)، که ضمن تبریک به این عزیزان ، خوشبختی و موفقیت در زندگی مشترک زناشوییشان را از درگاه خداوند متعال آرزومندیم.

در واپسین روز تعطیلات متاسفانه اتفاق ناگواری رخ داد و آن اینکه یکی دیگر از بانوان محترمه روستا-خانم پروانه ثابتی- دارفانی را وداع گفتند که برای آنمروحومه نیز غفران واسع الهی را از درگاه خداوند مسالت می نماییم.

...

خلاصه ایام تعطیلات تمام شد و ما هم به ناچار و علیرغم میل باطنی مان با ثبت خاطرات خوش بار سفر را بستیم و راهی دیار تهران شدم.

از حمله ویژگی های عید امسال می توان به حضور پرشور جوانان در برنامه های بسیج، بارش چند باره باران رحمت الهی و تماشای سیل عظیم شب 12 فروردین، آرامش و سرسلامتی نسبی روستایین و همشهریانمان، برگزاری مسابقات قوتسال، حضور جناب دکتر کریمی در بین مردم روستا و ... اشاره نمود.

امید است که در سال پیش رو بتوانیم در انجام وظایف چه شخصی و چه اجتماعی مخصوصا در وادی وبلاگ نویسی موفق باشیم و با یاری خداوند متعال و همفکری و مساعدت نسبت به یکدیگر سال خوبی را رقم بزنیم و در مسیر و برای تحقق شعار امسال که مقام عظمای ولایت آن را به نام سال" همدلی و همزبانی دولت و ملت" مزین فرمودند، گام برداریم. انشالله 

/ 3 نظر / 25 بازدید
fkni onh

به نام خدا آخرین حدیث کسا سلام به همه دوستای خوبم حاج احمد و مرضیه قرار بود این جمعه عقد کنند. ولی همه چی خراب شد . خانواده ها بحث و دعوا کردن زندگی شون رو هواست یا بهتر بگم فقط یه معجزه میتونه درستش کنهگریهگریهگریهگریهگریهگریهگریهگریهگریهگریهگریهگریهگریهگریهگریه شب تولد حضرت فاطمه سالگرد ختم حدیث کسا هست شب تولد بی بی دو عالم آخرین حدیث کسا رو به نیت ازدواج این دو جوون میخونیم. http://whoisgod.persianblog.ir/post/222

علی جعفری

با عرض سلام و خسته نباشیدخدمت شما دوست عزیز. در شرح متن ایام نوروزی امسال گویا در متن به اشتباه به جای حامد مختشم از ثابتی نام برده اید.

موسوی

جناب آقای جعفری مسئول محترم وبلاگ آبشکوه. با سلام و عرض ارادت؛ از انعکاس برنامه های بسیج توسط جنابعالی در وبلاگتان صمیمانه تشکر می نمایم. بی شک اینگونه تقدیرها باعث دلگرمی و ایجاد انگیزه مضاعف در بچه های بسیج خواهد شد و عزم آنها برای اجرای برنامه هایی بهتر بیش از پیش جزم خواهد شد. باعث تاسف است که اکثر وبلاگ های اردیب حتی اشاره ای به برنامه های اجرا شد ه در ایام عید توسط بسیج نکردند