بارش باران الهی در روستا و یک نکته مغفول مانده!!

سلام دوستان همراه همیشگی

این روزها در حالی که دومین ماه از اولین فصل سال 1394 را سپری می کنیم در روستای سرسبز و تاریخی اردیب شاهد بارش باران رحمت الهی هستیم گزارشهای دریافتی از خبرنگارمان در روستا حاکی از این است که حجم بارشهایی دو سه روز گذشته به قدری بوده که سد بتونی بالای روستا به طور کامل آبگیری شده است و آب آن در حال هدر شدن است.

از نزول باران بسیار خوشحال و خرسندیم و خدا را شاکریم .

دوستان در آینده بحران، بحران آب و جنگ، جنگ آب است!!!

 ...اما بعد

یک مطالبه عمومی باید شکل بگیرد که چرا درخواست چندین و چند ساله کشاورزان روستا در خصوص ساخت یک منبع و مخزن ذخیره آبهای سطحی(آبهای هرز زمستان و آبهای سیل ناشی از بارندگی های فصل بهار در روستا) که نمایندگان ادوار گذشته مجلس قول آن را دادند، اجرایی نشد؟؟؟؟ تا به کی مردمان خطه کویری اردیب که همواره با کمبود آب مواجه هستند باید فریاد وااسفا سر دهند و هیچ گوش شنوایی نباشد که به داد آنها برسد؟؟؟؟امسال نیز چون سالهای قبل مردم با کمبود آب آشامیدنی و کشاورزی مواجه می شوند و باز تکرار همان داستانها!!!

پیشنهادات بنده این است:

1-در آستانه انتخابات مجلس شورای اسلامی قرار داریم (7 اسفند 94 روز برگزاری انتخابات مجلس است). بیایید با کنار گذاشتن اختلاف سلیقه ها، کمبودهای روستا را به یک مطالبه عمومی تبدیل کینیم و هر کسی اعم از ما وبلاگ نویسان، شورا و دهیار، افرادی که به نهادهای دولتی متصل هستند و حرفشان خریدار دارد، تحصیلکرده های روستا، با تجربه ها و قص علی هذا...  با گذاشتن جلسات هم اندیشی (با هر نام و نشانی اعم از کرسی های ازاد اندیشی، مناظره، پرسش و پاسخ و ...) طرحی نو در اندازیم و با همیاری هم یکی یکی مشکلات آبادیمان را حل کنیم. می توانیم از ظرفیت فضای حسینیه صاحب الزمان استفاده کنیم. فقط کمی وقت گذاشتن ، گذشت و صبر می خواهد!!

2-هر یک از وبلاگ نویسان محترم روستا با انتشار یکی از مشکلات روستا خود را موظف به ادامه پیگیری ها بداند تا به سرانجام برسد.

3-سایر دوستان وبلاگ نویس در بازنشر مشکلات مطرح شده کوتاهی ننمایند و آنرا در سطح وسیع پوشش دهند.

4-شورا و دهیار محترم روستا نیز مجهز به ابزار ارتباطات نوین اعم از اینترنت، وب سایت، نشریه یا بولتن محلی، خط مستقیم تلفن و فکس و ... شود تا با انتشار مطالبه عمومی مردم ما نیز راحت تر در جریان کارها و فعالیتها قرار بگیریم.

5-بسیج محترم بقیه الله روستا از تمام ظرفیت خود برای پیگیری و به نتیجه رساندن مطالبات عمومی استفاده نمایند.

6-بچه های خوب و باصفای روستایی که در تهران و یا دیگر شهرها ساکن هستند بنا به تخصص و تجربه خود در رشته هایی که تحصیل کرده اند کمک نمایند تا در خصوص موضوعات و مشکلات روستا بنا به تجربه خودشان طرح مناسبی را تهیه نماییم تا به مراجع ذیصلاح ارائه شود. چونکه اگر با ارایه پیشنهاد مناسب مشکلات را مطرح نماییم قابل پیگیری و به نتیجه رسیدن است تا اینکه فقط مشکلات را بگوییم و برای آن طرح یا پیشنهاد مناسبی نداشته باشیم.

دست در دست هم دهیم به مهر

"اردیب "خویش کنیم آباد

/ 1 نظر / 24 بازدید
مؤبد علیرضا

من اعتصاب میکنم بخاطر این مطلبت و .......... م